Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Cd αφιέρωμα στο Mάνο Ελευθερίου

73 posts in this topic

Μόλις άκουσα τους "Σταθμάρχες"! :) Τέλειο!! Γαμώ τις ειδήσεις μου γαμώ! :)

Ναι να παρει :)

Βρισκουν την ωρα να βαλουν τα σωστα τραγουδια :) πριν τις ειδησεις!

Γκρρρ...

Tην άλλη βδομάδα θα κυκλοφορήσει....

’κουσε κανείς την "Πανοπλία" του Καζαντζή; Τι λέει;

Όχι... Τώρα παίζει διαφήμηση του Jumbo! :):confused: Θα το ζητήσω το απόγευμα στον Νίκο Μωραΐτη ή στον Οδυσσέα Ιωάννου... :) Αυτοί θα πρέπει να έχουν βαρεθεί να βλέπουν τον αριθμό 69*****394! :lol: :lol: :lol:

Όχι... Τώρα παίζει διαφήμηση του Jumbo!  :confused:  :blush: Θα το ζητήσω το απόγευμα στον Νίκο Μωραΐτη ή στον Οδυσσέα Ιωάννου...  :) Αυτοί θα πρέπει να έχουν βαρεθεί να βλέπουν τον αριθμό 69*****394!  :lol:  :lol:  :lol:

Δεν σε παίρνουν εκεί να κάνεις και πρόγραμμα ..... :)

Όσοι πιάνετε Μελωδία, βάλτε, μάλλον θα βάλει ο Νίκος Μωραΐτης την "Πανοπλία" :):):confused::blush::wacko:

Ρε! Πάλι το έκοψαν οι παλιοειδήσεις! :confused: Βασικά, σ' αυτό όντως τραγουδάει ο Νταλάρας; :) Γιατί αν ναι, τότε θα είναι το 2ο μισό που δεν ακούσαμε! :blush: Τα νεύρα μου... Πάντως απ' την πρώτη μισή ακρόαση δεν ενθουσιάστηκα... :)

Ρε! Πάλι το έκοψαν οι παλιοειδήσεις!

Προσωπικά δε μπορώ να κάθομαι να περιμένω πότε θα παίξουν τα τραγούδια, αλλά αυτό είναι απαράδεκτο. Να παίζουν καινούρια τραγούδια και να τα παίζουν μισά.Ήμαρτον.

Ο Οδυσσέας Ιωάννου έβαλε τους "Σταθμάρχες" :huh::music:

Τέλειο! Νομίζω πως ο Νταλάρας κάνει και τη Β' φωνή...

Καλά... Έπρεπε με κάποιον τρόπο να γινόταν να ηχογραφήσω τη συνομιλία μου με τον Οδυσσέα, την ώρα που πήρα να ζητήσω το τραγούδι! Θα πέφτατε κάτω απ' τα γέλια! Σήμερα το πρωί έκαψα τη γλώσσα μου με τον καφέ :blink: και δεν μπορώ να προφέρω καθαρά το Ρ και το Σ! Κι αυτό που προσπαθούσα να του πω είχε μέσα: Καινούριο CD, Ελευθερίου, Νταλάρας, Σταθμάρχες... άντε να το πω! Και σα να μην έφτανε αυτό, άρχισα και τα σαρδάμ! Ό,τι να 'ναι! Για τα σαρδάμ λέτε να φταίνε οι πολλές "ουσίες";; :lol: :lol: :lol:

Aπό το Musiccorner:

"Στο τέλος του Απρίλη κυκλοφορεί από τη σειρά ’ξιος λόγος το τρίτο κατά σειρά αφιέρωμα στους μεγάλους έλληνες στιχουργούς. Σειρά έχει ο Μάνος Ελευθερίου με το cd που ακούει στον τίτλο "Πάντα κάτι μένει". Στη πολύ φιλόδοξη αυτή δισκογραφική δουλειά συναντάμε στη σύνθεση αλλά και στο τραγούδι μερικά από τα σημαντικότερα ονόματα της ελληνικής μουσικής σκηνής (Χρήστος Θηβαίος, Αλκίνοος Ιωαννίδης, Μελίνα Κανά, Γιάννης Κούτρας, Κώστας Μακεδόνας, Σωκράτης Μάλαμας, Γιώργος Νταλάρας, Μιλτιάδης Πασχαλίδης, Σταύρος Σιόλας, Μπάμπης Στόκας, Ελένη Τσαλιγοπούλου)".

http://www.musiccorner.gr/extras/vrexei_mo...siki/index.html

Εξαιρετικό τραγούδι οι ΄΄Σταθμάρχες΄΄ . Πιστεύω από τα καλύτερα που τραγούδησε ο Νταλάρας τα τελευταία χρόνια. Όσο για τους στίχους Ελευθερίου 100% . Αυτός ο άνθρωπος όσα χρόνια κι αν περάσουν δεν χάνει με τίποτα την εμπνευσή του. Σε αντίθεση με άλλους. Μπράβο του.

Πιστευω ότι αυτή η δουλειά θα είναι η καλύτερη της σειράς ΄΄Αξιος λόγος΄΄ Μήπως ο Νταλάρας να το σκεφτεί για έναν δίσκο με Παπαδημητρίου - Ελευθερίου; Δεν είναι καθόλου κακό....

Τελικά κυκλοφορεί σήμερα, ή τέλος Απριλίου;;

Σύμφωνα με την επίσημη πληροφόρηση από την εταιρία, Πέτρο, σήμερα. Τώρα το αν θα το δεις σήμερα και στα ράφια ή αύριο ή μεθαύριο, προφανώς έχει να κάνει και με τα δισκοπωλεία.

Τελικά κυκλοφορεί σήμερα, ή τέλος Απριλίου;;

Σύμφωνα με την επίσημη πληροφόρηση από την εταιρία, Πέτρο, σήμερα. Τώρα το αν θα το δεις σήμερα και στα ράφια ή αύριο ή μεθαύριο, προφανώς έχει να κάνει και με τα δισκοπωλεία.

Ευχαριστώ Δώρα. :razz::razz:

Στην Βέροια, ε, αργούνε λίγο παραπάνω..

Μεχρι την Παρασκευή 18/4 μου είπαν απο το Μετρόπολις Πειραιά πως θα κυκλοφορήσει

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....

ηρέμησα τώρα

Την επομενη εβδομαδα,πιθανον Μ.Τριτη(δεν εχει οριστικοποιηθει ακομη) ο Μανος Ελευθεριου θα ειναι καλεσμενος στον Μελωδια,για να παρουσιασει τον καινουργιο δισκο :razz:

Στο Metropolis της Θεσ/νίκης είπαν πως μπορεί να αργήσει λίγο...χωρίς να προσδιορίσουν χρονικά αυτή την αργοπορία...Ίσως αυτή τη βδομάδα , ίσως αρχές της άλλης, ίσως αρχές Μαίου...'Ο,τι νά ναι....

Μόλις με ενημέρωσε η Μάρω πως έχει κυκλοφορήσει ήδη το CD στην Αθήνα (αν κατάλαβα καλά, στο μεγάλο Metropolis στην Ομόνοια). :razz:

:blink: Τί π@π@ρηδ$ είναι ρε! Εμένα το πρωί μου είπαν "μάλλον την Παρασκευή"! :razz:

Μου φαίνεται πως κανείς δεν ξέρει τί του γίνεται τελικά... :razz: (ούτε κι εγώ φυσικά... :razz: )

Μια ζωή ... το ίδιο τραίνο... :razz:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0