petros_petrakis

Με το 'να πόδι στ΄ άστρα...

138 posts in this topic

Υπάρχει βέβαια και το υπόλοιπο 1%...

:wow:

Το 99% έκανε την δουλειά του:

Ο τίτλος είναι:

"Με το ένα πόδι στ΄ άστρα ...".

Η πληροφορία έρχεται απο τον πρωτοεμφανιζόμενο συνθέτη - και πολύ καλό μου φίλο - Κων/νο Βελλιάδη. Οι γενικότερες πληροφορίες που παρουσίαζα σε αυτό το topic προερχόταν απο τον Κώστα και τον ευχαριστώ. Απέφευγα όμως όλον αυτόν τον καιρό να τον αναφέρω, για ευνόητους λόγους.

Είχα την τύχη, να ακούσω χτες το τραγούδι του, απο το ντέμο που έδωσε ο Κώστας στον "θείο". Το τραγούδι έχει τίτλο: "Χάνεται". Ο τραγουδιστής είναι ένας πολύ καλός φίλος του Κώστα, του οποίου η φωνή, εμένα προσωπικά, μου λέει πολλά (η φωνή άρεσε και σε άλλους...). Το τραγούδι μου άρεσε πάρα πολύ. Πρόκειται για μια "ατμοσφαιρική ρούμπα" (όπως πολύ σωστά είπε ο Κώστας), με πολύ όμορφη μελωδική γραμμή και, προσπαθώντας να το φανταστώ με την φωνή του "θείου", κατέληξα πως θα του ταιριάζει γάντι.

:D

Επιστρέψτε μου, να αναφερθώ λιγάκι και στον φίλο μου Κωστή: πολύ καλός μουσικός, με μεγάλη δεξιοτεχνία στα έγχορδα (το μπουζούκι είναι η ... δεύτερη φύση του!) Είχε εμφανιστεί πριν απο λίγα χρόνια στην εκπομπή "Να η ευκαιρία", αποσπώντας τότε εξαιρετικές κριτικές. Έκτοτε δουλεύει σε (μεγάλα) μαγαζιά της Θεσσαλονίκης, αναδεικνύοντας το πηγαίο ταλέντο του, που πιστοποιήθηκε με την σύνθεση ενός τραγουδιού ικανού να συγκινήσει τον Γ. Νταλάρα!

Κωστή, με την ευκαιρία που μου δίνεται μέσα απο αυτό το site, σου εύχομαι τα καλύτερα για την συνέχεια!

:wow::razz:;)

Πληροφορία τελευταίας στιγμής:ο δίσκος είναι προς τύπωση και αναμένεται "απο βδομάδα".

Λίγη υπομονή ακόμη...

:D

Αποστόλη, μπορείς τώρα να αλλάξεις το όνομα του topic... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Πέτρο,σ' ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας το "μυστικό" σου και μας μετέφερες κάποιο κλίμα,από τα τραγούδια που τόσο ανυπόμονα περιμένουμε...Να'σαι καλά!!Καλή συνέχεια στο φίλο σου Κώστα,με νέες σημαντικές συνθέσεις-εμπνεύσεις... :wow::D:wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή τη φωτογραφία την έβγαλα χθες στο Medditeranean Cosmos Στη Θεσσαλονίκη. Η βιτρίνα είναι του καταστήματος public:

Προσέξτε οτι στη βιτρίνα η μία οθόνη παίζει το Αφιέρωμα στη Μικρά Ασία και η άλλη του Τσιτσάνη!

Αυτό είναι promotion! Γεια σου ρε Universal με τα ωραία σου :):wow::music::music:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::disgust::bored::vlakas::wow::wow::wow::wow::wow:

cosmos1.jpg

cosmos2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπέροχο...και ανατρεπτικό... :)  :razz:  :D

...Ανατρεπτικό φαίνεται και το εξώφυλλο,αν θα είναι αυτό... :);):music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):razz::D Αν είναι αυτό το εξώφυλλο, είναι τέλειο!!! :)

Ευχαριστούμε Θοδωρή! Ξέρουμε πότε θα κυκλοφορήσει;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω...

Πάντως για να δέχονται ήδη παραγγελίες, δε θα αργεί και πολύ... :D:music::):):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Μίλησα το πρωί τόσο με τα "Μετρόπολις" στην Πανεπιστημίου,όσο και με το τμήμα πωλήσεων της Universal...Και οι δύο συνταυτίστηκαν:Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα'χει κυκλοφορήσει!! :):):razz::D:music:;):D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

’ψογα! :):):razz::D

Το εξώφυλλο πάντως είναι ωραίο. Με οδηγό τη φανττασία, και νομίζω ότι αυτό αρέσει...

Φαντάζομαι Θοδωρή την έκπληξή σου όταν πρωτοείδες αυτή τη βιτρίνα!! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπάρχει βέβαια και το υπόλοιπο 1%...

:)

Το 99% έκανε την δουλειά του:

Ο τίτλος είναι:

"Με το ένα πόδι στ΄ άστρα ...".

Ανανέωση... :razz:

Οι πληροφορίες βλέπετε αλλάζουν συνεχώς και έτσι την... πάτησα και εγώ!

Καλώς να ορίσει ο νέος δίσκος!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
’ψογα!  :)  :)  :)  :)  

Το εξώφυλλο πάντως είναι ωραίο. Με οδηγό τη φανττασία, και νομίζω ότι αυτό αρέσει...  

Φαντάζομαι Θοδωρή την έκπληξή σου όταν πρωτοείδες αυτή τη βιτρίνα!!  :D

Κάγκελο έμεινα!

Το κοιτούσα σαν χαζός! Ημουν μάλιστα με έναν φίλο μου που δεν κατέχει απο Νταλάρα, είναι ροκάς. Τον κοιτάει και μου λέει:

"Ρε συ αυτός αντι να γερνά, φαίνεται πιο νέος!" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μαλιστα έβγαλα 3 φωτογραφίες με το κινητό και πάω να φύγω. Έρχεται ένας σεκιουριτίδης και μου λέει:

-"Παρακαλώ δειξτε μου τη φωτογραφία που βγάλατε και σβήστε την..." :huh::huh::huh::huh:

-Γιατί, δεν μπορώ να βγάλω τον Νταλάρα; Ο Νταλάρας δεν έχει πρόβλημα...Αφήνει... Ρωτάω...(Φανταστείτε με όταν το ρωτούσα αυτό:lol: :lol: )

-Κανονισμός του χώρου. Εχει ταμπέλα στην είσοδο που το λέει.

-Ελα χριστε και κύριε... (λέω, κι απορώ !!!) τελος πάντων καλά.

-Του δείχνω μία που έβγαλα στο κινητό και τη σβήνω...Εντάξει; λέω

-Ναι μου λέει και φέυγει.

Αλλά εγώ είχα προλάβει και είχα βγάλει άλλες δύο τις οποίες και βλέπετε :razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μαλιστα έβγαλα 3 φωτογραφίες με το κινητό και πάω να φύγω. Έρχεται ένας σεκιουριτίδης και μου λέει:

-"Παρακαλώ δειξτε μου τη φωτογραφία που βγάλατε και σβήστε την..." :D:razz::razz::razz:

:):):)

Kαλά όλοι οι σεκιουριτήδηδες με σένα τά'χουνε βάλει; :lol: :lol: :lol:

Και στο Μέγαρο με την αφίσα τα ίδια σου κάνανε... :)

Εν πάσει περιπτώσει και στο Public επιβεβαίωσαν χθες τηλεφωνικά πως μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα ο δίσκος θα κυκλοφορήσει.Δέχονται και παραγγελίες με 7 euro προκαταβολή.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μαλιστα έβγαλα 3 φωτογραφίες με το κινητό και πάω να φύγω. Έρχεται ένας σεκιουριτίδης και μου λέει:

-"Παρακαλώ δειξτε μου τη φωτογραφία που βγάλατε και σβήστε την..." :):D:razz::razz:

Τελικά, έχουμε πολλούς...τρομοκράτες στο φόρουμ! :):)

Στη Θεσσαλονίκη απ'ό,τι βλέπω Θόδωρε σε έχουν αποκυρήξει! Ηρθε η ώρα να δράσεις και στην Αθήνα σε 10μέρες! :)

Στο θέμα μας τώρα... :razz:

Μπορεί να γινόμαστε κουραστικοί, αλλά δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να το αναφέρουμε συνέχεια μέχρι -ίσως- να διορθωθεί. Στο Μετρόπολις σήμερα το πρωί δεν είχαν ιδέα. Τι περίεργο! :razz: Οσο για αφίσσες και διαφημίσεις...δεν το συζητάμε, έτσι? Προς το παρόν την πρόσοψη και των δύο κεντρικών Μετρόπολις κοσμούν ο... Αντύπας και μια που δεν ξέρω. :razz::razz:

Τα ραδιόφωνα ρε παιδιά μόνο το κομμάτι με τον Χατζηγιάννη παίζουν? Βγήκε promo cd που έχει μόνο ένα κομμάτι?... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τα ραδιόφωνα ρε παιδιά μόνο το κομμάτι με τον Χατζηγιάννη παίζουν? Βγήκε promo cd που έχει μόνο ένα κομμάτι?... :)

Aπ'όσο ξέρω promo δεν έχει βγει.

Απλά έχουν στείλει το συγκεκριμένο κομμάτι στους σταθμούς.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τα ραδιόφωνα ρε παιδιά μόνο το κομμάτι με τον Χατζηγιάννη παίζουν? Βγήκε promo cd που έχει μόνο ένα κομμάτι?...  :)

Aπ'όσο ξέρω promo δεν έχει βγει.

Απλά έχουν στείλει το συγκεκριμένο κομμάτι στους σταθμούς.

Μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου...

Τα καλά του Internet είναι αυτά...

:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Κι αν ακούσατε είτε ολόκληρο,είτε ένα μέρος του "Θα περιμένω εδώ",όπως "δόθηκε" στο Internet,φαίνεται σα να'ναι άλλη version...Είναι;;; :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά απο συνεχή... πίεση, ο συνθέτης Κ. Βελλιάδης, συμφώνησε να δημοσιεύσω τους στίχους του τραγουδιού που μελοποίησε ο ίδιος, σε στίχους του Τ. Παπαδόπουλου..

:wow:B)

Ορίστε λοιπόν...

"Χάνεται":

Μουσική: Κ. Βελλιάδης, στίχοι: Τ. Παπαδόπουλος.

Χάνεται, ο καιρός που ζούμε χώρια

χάνεται, η καρδιά πια δεν αισθάνεται

κι οι ευχές να πέσουν άστρα περιμένουν.

Χάνεται, το μυαλό απο ένα θαύμα πιάνεται

μα η ζωή ποτέ ξανά δε φτιάχνεται

κι είναι οι σιωπές που απομένουν.

Όσα χείλη κι αν γευτείς, κορμιά να αγκαλιαστείς

θα ψάχνεις πάντα εμένα

κι αν κρυφτείς σε αγκαλιές κι αγάπες δανεικές

θα βλέπεις μάτια ξένα.

Το υπόλοιπο, κατόπιν επιθυμίας του ίδιου, .... στον δίσκο!!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρετε που μπορώ να βρώ το καινούριο Album στο εξωτερικό; Ευχαριστώ πολύ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eμενα παντως το πρωι στο Metropolis στην Κηφισια μου ειπαν οτι θα το εχουν σιγουρα το Σαββατο..Τωρα αληθεια-ψεματα....Θα δειξει... :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΑΥΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29.06.2007 ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΤΟ.... ''ΜΕ ΤΟ 'ΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤ' ΑΣΤΡΑ...''. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΕΚΘΕΣΕΙ... ΑΝΤΕ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ! :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυκλοφορεί ήδη στο.... μαγαζάκι του Internet...

:pity::(:wow:

Tracklist:

01. Η Ελλάδα καίγεται

02. Θα περιμένω εδώ

03. Ομόνοια

04. Ρίξε μια σκάλα στο φεγγάρι

05. Ναύπλιο

06. Σε φεγγάρια λυπημένα

07. Μη ξεχνάς το φαντάρο

08. Η αιτία είσαι εσύ

09. Χάνεται...

10. Μια ζωή στο ίδιο τρένο

11. Όλα μιλούν για σένα

12. Πολλές σημαίες

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν άντεξα....

το ακούω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:pity::(:wow::wow::wow::wow::wow::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν άντεξα....

το ακούω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:(:wow::wow::wow::wow::wow::wow::wow:

και???? οι εντυπώσεις σου???? :rolleyes::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...