Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Geske-Συνέντευξη στον 102 FM.

14 posts in this topic

Πάντα πίστευα και πιστέυω πως τα καλά πράγματα πρέπει να λέγονται.Πιστεύω επίσης πως πάντα πρέπει να αποδίδονται "Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι".

Τις τελευταίες μέρες , συνέβη κάτι πολύ ευχάριστο, το οποίο, δυστυχώς, πέρασε "στα ψιλά" ή δεν ακούστηκε καθόλου...Έμεινε στη σκιά των γεγονότων που συνέβησαν στην κοινότητά μας.

Ένα από τα μέλη μας λοιπόν , η Geske, έδωσε συνέντευξη στο περιοδικό "Πολίτης Κ" , η οποία θα δημοσιευθεί στο επόμενο τεύχος του περιοδικού , κοντά στον Αύγουστο.

Ακόμα πιο σημαντικό όμως είναι πως η Geske, την Παρασκευή 1 Ιουνίου 2007 έδωσε μια πολύ όμορφη συνέντευξη στο ραδιοφωνικό σταθμό Μακεδονίας (το ραδιόφωνο της ΕΡΤ-3) στους 102 μεγακύκλους των F.M., στην εκπομπή "Τεχνηέντως" και στο δημοσιογράφο Γιάννη Τσολακίδη (θα τον θυμάστε από τις εκπομπές της ΕΤ-3 "Βόλτα" και "Κοντραπούντο".

Ήταν μια εξαιρετική "από καρδιάς" συνέντευξη με πολλές αναφορές τόσο στο Γιώργο Νταλάρα όσο και στη σελίδα μας.

Κι επειδή ξέρω πως η ίδια η Geske δεν πρόκειται ποτέ να το έγραφε αυτό μέσα στο forum και τώρα που το διαβάζει είναι κάπως έτσι :D:D:D

το καταχωρώ, με τη σημείωση πως η συνέντευξη είναι στη διάθεση του κάθε μέλους που θέλει να την ακούσει....

:):):D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πάντα πίστευα και πιστέυω πως τα καλά πράγματα πρέπει να λέγονται.Πιστεύω επίσης πως πάντα πρέπει να αποδίδονται "Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι".

Νομίζω κι εγώ ότι δραστηριότητες μελών της Κοινότητάς μας που αφορούν, ευρύτερα, τη μουσική θα πρέπει να γίνονται γνωστές και σε μας τους υπόλοιπους και, βέβαια, να καταγράφονται στο φόρουμ μας. Θα εμπλουτίζεται η σελίδα μας , αλλά κι οι γνώσεις μας. Πόσο μάλλον αν περιέχουν κι αναναφορές για τη σελίδα μας και τον Νταλάρα!

Μπράβο Θανάση για την πρωτοβουλία σου.

Συγχαρητήρια και στην Geske για τις συνεντεύξεις της.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θανάση ευχαριστούμε. Geske συγχαρητήρια! Τέτοια γεγονότα πρέπει πάντα πάσει θυσία να βγουν προς τα έξω. Εγώ προσωπικά αγωνιώ να ακούσω το περιεχόμενό τους! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ προσωπικά αγωνιώ να ακούσω το περιεχόμενό τους!   :D

Κι εγώ! :D

Geeske, συγχαρητήρια! :)

Θάνο ευχαριστούμε! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Mεγάλη αμηχανία παιδιά...

Αν ήξερα ότι ο Θανάσης μας σκοπεύει ν' ανοίξει τέτοιο τόπικ, θα τον παρακάλεσα να μην το κάνει. Ομολογώ ότι πλάκα είχε να εξηγήσω σε μια δημοσιογράφος πώς μια Ολλανδέζα μπλέκεται με την ελληνική μουσική και την ελληνική γλώσσα - ξέρετε ότι μ' αρέσει να διηγηθώ ιστορίες... Και στο ραδιόφωνο πέρασα πολύ ωραία, μια ραδιοφωνική εκπομπή είναι μαγικό πράγμα και να συμμετάσχεις έχει πάρα πολύ πλάκα. Αλλά, ειλικρινά, και στους δυο, δεν είπα τίποτα αξιοσημείωτο! Ιδιαίτερα για σας, αφού τα έχω πει και ξαναπει στο φόρουμ.

Τέλος πάντων, αφού υπάρχει το τόπικ, να εκδικηθώ λιγάκι και να πω ότι ο Θανάσης φταίει για όλα, αφού κανόνισε το ραντεβού με την δημοσιογράφο... Ευχαριστούμε Θανάση!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eγώ θα πρότεινα , κάποιος που έχει την τεχνική δυνατότητα, δηλαδή ο megalompougats’γγελος να την ανεβάσει στο forum... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ προσωπικά αγωνιώ να ακούσω το περιεχόμενό τους! :rolleyes:

Εγω να δεις!! :confused::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από τον καινούριο "Πολίτη Κ" (Νοεμβρίου 2007), για τη Geske! :)

http://img57.imageshack.us/img57/9476/geeskeaq0.jpg

Θάνο ευχαριστούμε! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) Well done Thanasis !

Thank you Xrysa :)

Geeske, let me congratulate you once again for the brilliant interview you gave to radio Makedonia last June !

What next ? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Some heavy-weight professionals this forum populates :)

Bravo Geeske, Bravo Thanasi, Bravo Xrysa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πωπω....

Μπράβο Γκις :) Συγχαρητήρια! Αν όλοι οι άνθρωποι εκφράζονταν με το ίδιο πάθος για αυτά που αγαπούν ο κόσμος θα ήταν διαφορετικός!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:music:

I enjoyed the radio studio very much, but now, seeing the other interview printed (before even reading it) I feel so horribly embarrassed that I doubt I'll ever do anything like that again...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0