Sign in to follow this  
Followers 0
HARDET

Αφιέρωμα στην Ελένη Γλύκατζη-Αρβελέρ

70 posts in this topic

Από τη σημερινή Ελευθεροτυπία

Ηρώδειο, 4 Οκτωβρίου 2007| στα πλαίσια της "προέκτασης" του φεστιβάλ Αθηνών: Μελοποιημένη ποίηση. Βραδιά αφιερωμένη στην Ελένη Γλύκατζη-Αρβελέρ με κύριο ερμηνευτή τον Γιώργο Νταλάρα

Όλο το άρθρο: http://www.enet.gr/online/online_text/c=113,id=3320948

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D;):razz::DΤέλεια!!! Δεν έχω να πω τίποτ' άλλο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέμπτη; :razz:

Kι αυτό καθημερινή; :razz:

Tέλως πάντων η είδηση είναι υπέροχη... :D;):D

Μακάρι να ακουστούν και τα υπόλοιπα τραγούδια από τα 6 που ακούστηκαν το Νοέμβρη του 2004 στο Rex.Είχε γραφτεί τότε πως υπήρχαν 15 μελοποιημένα ποιήματα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συνεχίζονται τα καλά νέα. Ας είναι και καθημερινή... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ωραία νέα.. Ελπίζω να έχει τελειώσει και η εξεταστική του Σεπτεμβρίου μέχρι τότε, ώστε να μπορώ.. Μια χαρά πάμε από ευχάριστα νέα.. :razz::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το 2007 είναι απ' ό,τι φαίνεται χρυσή χρονιά τόσο για τον Γιώργο Νταλάρα, όσο και για το μουσικό κοινό!!!!

Σκεφτείτε....:

Misa Criolla - Navidad Nuestra για τους Πρόσφυγες στο ΜΜΑ,

Αφιερώματα στον Ιανό,

Ευρωπαϊκή Περιοδεία,

Λευτέρης Παπαδόπουλος στο ΜΜΘ,

Λοϊζος στην Κύπρο,

"Όταν συμβεί στα πέριξ" τον Ιούλιο στο Ηρώδειο,

Αρβελέρ στο Ηρώδειο,

Λοϊζος τον Οκτώβριο..................

Και αυτά είναι μόνο τα ζωντανά (αρκετά πρόχειρα διατυπωμένα), τα cd ούτε καν τα έχω αναφέρει όπως βλέπετε!

Και ακολουθεί το 2008, με τα ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ στο ΜΜΑ, με τα καινούργια cd (’ξιος Λόγος), με... με... με.... :razz::D

Να'σαι καλά Γιώργο Νταλάρα!!! :wow::wow::confused::wow:

(Με συγχωρείτε για τον ενθουσιασμό μου, αλλά όποιος τολμήσει να απαρριθμήσει το έργο αυτού του ανθρώπου, ακόμη και μιας χρονιάς προσφορά, δεν θα σκεφτεί ούτε θα αντιδράσει διαφορετικά απ'ότι εγώ... :wow::music: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Με συγχωρείτε για τον ενθουσιασμό μου, αλλά όποιος τολμήσει να απαρριθμήσει το έργο αυτού του ανθρώπου, ακόμη και μιας χρονιάς προσφορά, δεν θα σκεφτεί ούτε θα αντιδράσει διαφορετικά απ'ότι εγώ... :wow::wow: )

Γιατί να σε συγχωρήσουμε; Καλά κάνεις!!

Ενθουσιάσου με την ησυχία σου!!

Εξάλλου έχεις πέρα για πέρα δίκιο.

Κι όσο σκέφτομαι οτι είχε πει οτι θέλει σιγά, σιγά να αποτραβηχτεί.... Κι όμως συνεχίζει να δουλεύει και μάλιστα με πιο εντατικό ρυθμό.. :razz::wow::confused::D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tasos  Posted: Aug 22 2007, 01:39 PM  

 Όπως με ενημέρωσε φίλος τηλεφωνικά, πριν λίγο ανακοινώθηκε ότι η συναυλία της 17/9 αναβλήθηκε, λόγω των εκλογών, και θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 1 Οκτώβρη 2007.  

Μηπως ξερει κανεις αν θα γινει η συναυλία της 04/10;

Για να μπορεσουμε να οργανωθουμε κι εμεις που θα θελαμε νε ερθουμε απο μακρια :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο site του Φεστιβάλ Αθηνών πάντως, μέχρι στιγμής δεν εμφανίζει τις εκδηλώσεις του Οκτωβρίου.Η αναζήτηση βγάζει μέχρι Σεπτέμβριο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι, Θαναση, εχεις δικιο, αλλα στο site εμφανίζονται μονο οι "κανονικες" εκδηλώσεις, και οχι αυτες οι "εκτακτες", γι΄αυτο ρωτησα αν ξερει κανεις κατι :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύμφωνα με την σημερινή ''Ελευθεροτυπία'', η συναυλία της 4ης Οκτωβρίου ακυρώθηκε. :D:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σύμφωνα με την σημερινή ''Ελευθεροτυπία'', η συναυλία της 4ης Οκτωβρίου ακυρώθηκε. :D:confused:

ΜΑΤΑΙΩΣΕΩΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΜΑ

Λόγω των εκλογικών «μεθεόρτιων» ματαιώνεται τελικώς (και δεν αναβάλλεται) η παράσταση της 17ης Σεπτεμβρίου στο Ηρώδειο με τη «Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη, από το ΚΘΒΕ. Ματαιώνεται επίσης η συναυλία-αφιέρωμα στην ποίηση της Ελένης Γλύκατζη-Αρβελέρ που θα έδινε ο Γιώργος Νταλάρας στις 4 Οκτωβρίου στο Ηρώδειο. Και για το «Αίθριο των Μουσών» που γράφαμε στο χθεσινό μας φύλλο: η πρεμιέρα της «Σελεστίνα» του Φερνάρντο ντε Ρόχας θα γίνει τελικά στις 17 Σεπτεμβρίου και θα ακολουθήσουν παραστάσεις στις 18, 19, 20, 21 και 22 Σεπτεμβρίου.

http://www.enet.gr/online/online_text/c=11...113,id=10782744

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμα πολλές λεπτομέρειες αλλά κάτι πήρε το αυτί μου για το φετινό Οκτώβριο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι δικες μου πληροφοριες λενε,γυρω στις 16...

Ιδωμεν...

:):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οι δικες μου πληροφοριες λενε,γυρω στις 16...

Ιδωμεν...

:):rolleyes:

Ξεχασα να πω,πως η συναυλια θα γινει στο Μεγαρο(συμφωνα παντα με τις πληροφοριες)

Αναμενομεν νεοτερα... :rolleyes::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οι δικες μου πληροφοριες λενε,γυρω στις 16...

Ιδωμεν...

:music::music:

Όντως 16...

...αλλά Νοεμβρίου...και δεν είναι ακόμα σίγουρο...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0