Sign in to follow this  
Followers 0
Tasos

Αφιέρωμα στον Λ.Παπαδόπουλο στο Θέατρο Βράχων

62 posts in this topic

Από τα σημερινά(16/6/2007) "ΝΕΑ" :

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΒΥΡΩΝΑ(τηλ. 210-7623857, www.festivalbyrona.gr)

17 - 9 -2007 :

Συναυλία - αφιέρωμα στον Λευτέρη Παπαδόπουλο.

Τραγουδούν : Γιώργος Νταλάρας, Γλυκερία, Κώστας Μακεδόνας, ΟΝΑΡ, Μελίνα Ασλανίδου.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Έτσι μπράβο ρε Γιώργο!!!Ο "πρόεδρος" γυρίζει εκεί,που ανήκει,εκεί που αγάπησε και αγαπήθηκε...Στο λαό,στις γειτονιές της Καισαριανής και του Βύρωνα...!! :D:razz::wacko::vlakas::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φοβερά!! ΈΕΕτσι!!! :D:razz::wacko: Μπράβο! :vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Συναυλία έτσι όπως της αξίζει... Θα είναι μαγικά στο θεατράκι του Βύρωνα και νομίζω ότι θα "φτιαχτεί" και μια πολύ καλή χορωδία για το επερχόμενο cd! :wacko::razz::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aπιστευτο νεο..Μπραβο ρε Γιωργο...!!!!Καλα ειναι η πρωτη φορα που θελω να περασει γρηγορα το καλοκαιρι.. :music: :blink: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:music:B)B););)

Και πάλι δε μπρορώ να πω τίποτα! :wow:

Και πάλι θα πω απλά Τέλεια!!!! ;);):(:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

κριμα ρε παιδια, ολα τα καλα στην Αθηνα συμβαινουν και ποτε στη Κυπρο...

Καμια συναυλια καθε χρονο και μας φτανει... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
κριμα ρε παιδια, ολα τα καλα στην Αθηνα συμβαινουν και ποτε στη Κυπρο...

Καμια συναυλια καθε χρονο και μας φτανει... :D

Εϊ...Γιατί παράπονα;;; :blink: :blink: Η Κύπρος αυτό το καλοκαίρι έχει την τιμητική της...:Περιοδεία στην Κύπρο-Αφιέρωμα στο Μάνο Λοίζο:

23 Ιουνίου: Τάφρος D'Avila - Λευκωσία

24 Ιουνίου: Λιμανάκι Πάφου

26 Ιουνίου: Αρχαίο Θέατρο Κουρίου

27 Ιουνίου: Παττίχειο Αμφιθέατρο Λάρνακας :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανακοινώθηκε η ημερομηνία των εκλογών. Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου. Είναι σίγουρο πως θα γίνει η συναυλία της 17ης Σεπτεμβρίου ή θα αναβληθεί για άλλη ημερομηνία; ’λλο πρόβλημα βρήκαμε να απασχολούμαστε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να αναβληθεί!

:D:D:razz::D

Δεν προλαβαίνω να πάω Χίο και να γυρίσω.

Και νομίζω δεν είμαι η μόνη ετεροδημότης στο forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν αναβληθεί δεν νομίζω να αλλάζει η ημερομηνία της συναυλίας..... πιο πιθανό το βλέπω να ακυρωθεί..... οπότε εύχομαι να γίνει κανονικά στις 19/9 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως στο χτεσινό(19/8) "ΒΗΜΑ"("Το άλλο Βήμα", σελ. 7), σε σχετικό κείμενο του Γιώργου Σκίντσα, με τίτλο "Συναυλίες τώρα στην Αττική - τα μουσικά σχήματα του καλοκαιριού, μετά τις περιοδείες τους ανά την Ελλάδα, επιστρέφουν εκεί από όπου ξεκίνησαν", η συναυλία αναφέρεται κανονικά :

" ... Ενδιαφέρουσες αναμένονται και οι συναυλίες που θα πραγματοποιηθούν στο πλαίσιο του φετινού φεστιβάλ Βύρωνα(διεξάγεται στα θέατρα "Μελίνα Μερκούρη" και "’ννα Συνοδινού") ... το αφιέρωμα στον στιχουργό - ποιητή Λευτέρη Παπαδόπουλο(με τους Γιώργο Νταλάρα, Κώστα Μακεδόνα, Γλυκερία, Οναρ και Μελίνα Ασλανίδου) στις 17/9 ... ".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στο καινούργιο Δίφωνο υπάρχει καταχώρηση για τη συναυλία αλλά όλα αυτά τα έντυπα είχαν τυπωθεί πριν ανακοινωθούν οι εκλογές.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το Πνευματικό Κέντρο Δήμου Βύρωνα μου είπαν ότι μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει καμία αλλαγή στο πρόγραμμα του φεστιβάλ.

Αλλα για σιγουριά μου είπαν να ξανακαλέσω τέλη του μήνα με αρχές Σεπτέμβρη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει ακομα τι σχεση εκλογων και συναυλιας. Δεν εχει αρκετα σχολεια ο Βυρωνας και θα κανουν το θεατρο εκλογικο κεντρο?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Γεια σου ρε Σωκρατη!! Μου εφτιαξες τη μερα! :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν εχω καταλαβει ακομα τι σχεση εκλογων και συναυλιας. Δεν εχει αρκετα σχολεια ο Βυρωνας και θα κανουν το θεατρο εκλογικο κεντρο?

Έχει και παραέχει :mad:

Οι ετεροδημότες που δεν προλαβαίνουν να γυρίσουν να χάσουν τη συναυλία;;;;;;;;;;;

Εγώ περιμένω πως και τι να (τους κατα) ψηφίσω... Να στερηθώ αυτή τη χαρά :( ή τη συναυλία του θείου;;;;;

Καμία από τις δύο :)

Γι' αυτό πρέπει να αναβληθεί... κανά δυό μέρες μόνο... Δε ζητάμε πολλά! :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωκράτη, στο παρελθόν -αρκετές φορές- έχουν ακυρωθεί ή αναβληθεί συναυλίες(και θεατρικές παραστάσεις) που χρονικά είναι κοντά στην ημερομηνία των εκλογών. Καλό είναι να έχουμε το νου μας, ειδικά κάποιοι σαν εμένα που έχουν ταλαιπωρηθεί και επιβαρυνθεί από τις ακυρώσεις αυτής της χρονιάς. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως με ενημέρωσε φίλος τηλεφωνικά, πριν λίγο ανακοινώθηκε ότι η συναυλία της 17/9 αναβλήθηκε, λόγω των εκλογών, και θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 1 Οκτώβρη 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0