Sign in to follow this  
Followers 0
Χελιδόνι

Πρόταση: εισιτηρια για τις συναυλίες του Γ.Νταλάρα

21 posts in this topic

’νοιξα αυτόν τον νεο χώρο γιατι μου ήρθε μια ιδέα και θέλω να συμμετέχουν όλοι για να την αναπτύξουμε και να την πραγματοποιήσουμε.Θα δείτε πως αν γίνει κάτι τέτοιο θα διευκολυνθούμε όλοι.

Το θέμα είναι τα εισητήρια των συναυλιών του Γιώργου Νταλάρα στην Ελλάδα.

Μου ήρθε στο μυαλό απο τις ποδοσφαιρικές ομάδες όπου οι οπαδοί εγγράφονται μέλη και δικαιούνται εισιτήρια με προτεραιότητα απο εκείνους που δεν είναι μέλη.

Εμείς είμαστε μέλη ενός Forum που αφορά έναν πολύ μεγάλο τραγουδιστή,που συχνά εμφανίζεται σε θέατρα,φεστιβάλ,και σε επαρχία.

Τα μέλη μας κατοικούν και εκτός Ελλάδος και έρχονται ειδικά και μόνο για τις συναυλίες,όπως και κάποιοι φίλοι που ξέρω απο Θεσσαλονίκη μα και απο άλλες πόλεις.

Η προταση μου είναι να μπορέσουμε με ευκολία να πάρουμε τα εισιτήρια που θέλουμε,έξω απο ουρές και με ορατό τον κίνδυνο κάποιοι απο εμας να μην μπορέσουν να παρακολουθήσουν μοναδικές συναυλίες(π.χ.ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΕΊ ΣΤΑ ΠΕΡΙΞ),λόγω απόστασης η έλλειψης χρόνου την ημέρα κυκλοφορίας των εισιτηρίων.

Για φανταστείτε ο Γιώργος Νταλάρας να δώσει δυο συναυλίες στο Μ.Μ.Α.για τον Σταύρο Κουγιουμτζή π.χ.-Πόσοι θα βρούμε εισητήρια;

Το σίγουρο είναι πως πολλοί απο εμάς δεν θα καταφέρουν να δουν μοναδικές παραστάσεις.

Προτείνω αν δεν το θεωρείτε βλακεία αυτό, να το συζητήσουμε και να πεί όποιος θέλει τις απόψεις του και τις προτάσεις του.Αλλιώς δεν πειράζει,καλή καρδιά.

Mπορεί η δισκογραφική εταιρία να μας εξυπηρετήσει;

Το όποιο φεστιβάλ ή Δήμος διοργανώνει τις συναυλίες και εφ'όσον είμαστε μέλη της σελίδας για τον Γιώργο Νταλάρα;

Επισημαίνω ότι αν πραγματικά βρεθεί λύση απο εμάς,δεν συζητάμε για εισιτήρια συναυλιών άλλων τραγουδιστών παρα μόνο για τον Γιώργο Νταλάρα.

Και δεν συζητάμε για κρατήσεις σε μουσικές σκηνές και μεγάλα μαγαζιά που θα εμφανιστεί.Εκεί γίνονται κρατήσεις και όλοι ξέρουμε πως.

Συγχωρέστε λοιπόν την φαντασία μου,αλλά πιστεύω ότι οι ιδέες δεν βλάπτουν όταν απευθύνονται σε ανθρώπους με ευρύ πνευματικό επίπεδο.

Θα ήταν υπέροχο αν γινόταν! ...Αλλά δεν το βλέπω εφικτό! Μακάρι όμως... ;)B)

Αλλά αν όμως τελικά όλοι οι ενδιαφερόμενοι για εισιτήρια συναυλιών του Νταλάρα γίνουν μέλη στο forum για να έχουν προτεραιότητα στην εύρεση εισιτηρίων, στο τέλος θα υπάρχει και πάλι πρόβλημα... ;)B)

Το έχω σκεφτεί και εγώ.

Αυτό φίλε είναι πιθανό να γίνει,δηλ. να γραφτούν κάποιοι επίτηδες για εισητήρια αλλά δεν νομίζω ότι θα είναι και τόσοι πολλοί ,πάντως μπορεί να βρεθεί κάποια λύση...

ας πούμε να μπλοκάρουμε εγγραφές στο Φόρουμ δυό μέρες πριν την κυκλοφορία των εισητηρίων ειδικά στην Αθήνα.

Σατανικό ε; Γκρρρρ

Αυτό είναι ένα όνειρο που έχουμε συζητήσει αρκετές φορές, μεταξύ αστείου και σοβαρού, σε διαφορά topics συναυλιών... B) (και ιδίως σε περιόδους προπώλησης εισιτηρίων... ;) )Δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό. Για παράδειγμα, στο Μέγαρο, παίρνουν πιο νωρίς εισιτήρια μόνο οι συνδρομητές του Μεγάρου. Θα δέχονταν να παίρνουμε κι εμείς εισιτήρια; Και πώς θα αποδυκνείαμε ότι είμαστε μέλη απ'τη στιγμή που οι περισσότεροι γράφουμε με ψευδώνυμα; Θα έπρεπε να έχουμε κάποιο είδος κάρτας; Επίσης, πως θα γινόταν να συντονιστούν όλα μα όλα τα θέατρα κλπ. για κάτι τέτοιο; Και είναι και κάτι ακόμα. Θαυμαστές του Νταλάρα δεν είμαστε μόνο εμείς που γράφουμε στο forum. Θαυμαστές του είναι και οι άνθρωποι που τον ακολουθούν στις συναυλίες, αλλά δε συμμετέχουν στην κοινότητα (πολλοί άνθρωποι δεν έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ, για να μην πω ότι ακόμα και πολλοί από εμάς έχουμε πρόσβαση με τα χίλια ζόρια... :razz: ) Εν πάσει περιπτώσει, μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο! Όλοι θα το θέλαμε! Το μόνο σίγουρο είναι πως είναι δύσκολο... :razz:

Επειδή αυτή την εποχή μας απασχολούν δυο σημαντικά θέματα , το ένα είναι το ΜAD CONCERT και το άλλο το ΠΑΛΛΑΣ νομίζω πως καλό θα ήταν ο Νικόλας μαζί με τους διαχειριστές της σελίδας , να κάνουν κάποιες προσπάθειες έτσι ώστε να υπάρχει μια επαρκής εκπροσώπηση στη συναυλία του ΜAD.

Επίσης καλό θα είναι να υπάρξει μια επαφή με τους υπευθύνους του ΠΑΛΛΑΣ και των οργανωτών των παραστάσεων (δεν ξέρω ποια εταιρεία είναι) πετύχουν καμιά καλύτερη τιμή για τους φοιτητές-μέλη της κοινότητας.

Το δεύτερο για το ΠΑΛΛΑΣ , για να σας πω την αλήθεια το βλέπω αρκετά δύσκολο, αλλά το πρώτο για το MAD νομίζω πως είναι εφικτό.

Για την συναυλία του MAD ήδη ένα μέλος μας κάνει προσπάθειες για να μπουν στην συναυλία τα μέλη του forum μας χωρίς πρόσκληση. Απλά ως "fan club". Θα δούμε...

Για την συναυλία του MAD ήδη ένα μέλος μας κάνει προσπάθειες για να μπουν στην συναυλία τα μέλη του forum μας χωρίς πρόσκληση. Απλά ως "fan club". Θα δούμε...

.... Μακάρι!!!! :)

Αληθεια,γινεται τιποτα προς αυτη την κατευθυνση; :razz: και αν ναι,πως θα το μαθουμε; :)

Αν μάθω κάτι θα σας ενημερώσω. Δεν έχω κάτι νεότερο.

Αληθεια,γινεται τιποτα προς αυτη την κατευθυνση; :) και αν ναι,πως θα το μαθουμε; :D

Δεν απέδωσαν τίποτα τα...50 κουπόνια και αναζητάμε άλλες λύσεις?? :) :blink: :razz:

Δεν τα'χω στειλει ακομη..... :razz:

Δεν τα'χω στειλει ακομη..... :D

...και δεν χρειαζεται κιολας.... :):D:D:wow::music:

Γωγώ.... τι κάνεις ακριβώς? Ανταπαντάς στον εαυτό σου??? Αυταπαντάς? :lol: :lol:

Εεετσι! :lol: :lol: Αμα ειναι σαλταρισμενος ο ανθρωπος.... :) :lol: :lol:

Τα 26 παντως κουπονια που μου αναλογουσαν ειναι αχρησιμοποιητα........

Περιεργε! :) ολα θελεις να τα μαθαινεις.... :D

Μετά από μισό μήνα και παραπάνω αναμονής,ή καλύτερα στάσης αναμονής είμαι στο...τσακ να εκφράσω τη γνώμη μου "εξ ιδίων",για αυτoύς εκεί στο Mad...Αλλά ας κάνω μια πολύ μικρή ακόμα υπομονή,πριν ανοίξω το στόμα μου....Επιφυλάσσομαι πολύ σύντομα να το πράξω... :):)

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0