EKOSTEL

Όλα απο την αρχή - Παλλάς 2007

328 posts in this topic

Σύμφωνα με τον Ελεύθερο Τύπο της 3ης Σεπτεμβρίου, ο Γ.Νταλάρας θα εμφανίζεται από τον Νοέμβριο έως και τις αρχές Ιανουαρίου 2008 στο θέατρο ''ΠΑΛΛΑΣ''.

http://www.e-tipos.com/newsitem?id=8607

Τρία χρόνια ύστερα από τις εμφανίσεις του στο Αθηνών Αρένα με τον Αντώνη Ρέμο, οι οποίες γνώρισαν μεν επιτυχία, αλλά δέχτηκαν και έντονη κριτική, ο Γιώργος Νταλάρας επιστρέφει, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του ΕΤ, σε έναν πιο οικείο του χώρο, θεατρικού χαρακτήρα. Από το Νοέμβριο θα ανέβει στη σκηνή του Παλλάς, για να πιάσει το νήμα από τις εμφανίσεις του σε χώρους που εκείνος είχε υποδείξει ως τους πλέον κατάλληλους για να φιλοξενούν το ελληνικό τραγούδι, όπως ήταν το θεατρικό Rex ή το Αττικόν.

Το ανακαινισμένο Παλλάς στη δεύτερη χρονιά της λειτουργίας του έχει τις απαιτούμενες προδιαγραφές για να υποδεχθεί το πρόγραμμα που ο ερμηνευτής σχεδίαζε να παρουσιάσει. Τη σκηνοθετική επιμέλεια ανέλαβε ο Σταμάτης Φασουλής, ενώ τον ερμηνευτή θα πλαισιώσει ομάδα νέων τραγουδιστών.

Πρόκειται, όπως μαθαίνουμε, για μια ιδιαίτερα φιλόδοξη παραγωγή, η οποία θα έχει σ ένα μεγάλο μέρος της θεατρικό χαρακτήρα. Μεγάλο βάρος θα δοθεί όχι μόνο στο ηχητικό και ακουστικό μέρος, αλλά και στο οπτικό μέρος, με την υποστήριξη και ανάδειξη των φωτισμών. Γι αυτό το λόγο, με τους Ελληνες τεχνικούς θα συνεργαστεί και ομάδα τεχνικών που θα έρθει από το εξωτερικό.

Ο Γιώργος Νταλάρας θα παρουσιάσει ένα καινούργιο πρόγραμμα, το οποίο θα στηρίζεται μεν στα δικά του τραγούδια, αλλά θα εμπεριέχει και αγαπημένα του τραγούδια μεγάλων Ελλήνων δημιουργών. Οι ενορχηστρώσεις θα ανανεωθούν και, όπως πάντα, τον τραγουδιστή θα συνοδεύσει μια ομάδα κορυφαίων μουσικών. Οι εμφανίσεις θα διαρκέσουν ως τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, καθώς στις 15 Ιανουαρίου θα πάρει τη σκυτάλη το επόμενο σχήμα που θα φιλοξενήσει το Παλλάς.

Με αυτό το πρόγραμμα, ο Γιώργος Νταλάρας μοιάζει να επιστρέφει στα νερά του και σε μια πιο γνώριμη διαχείριση της σχέσης του με τη νύχτα.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ

Υπέροχα νέα!! Ελπίζω και οι νέοι συνεργάτες που θα τον πλαισιώνουν να είναι φρέσκα πρόσωπα που θα προσθέτουν στο πρόγραμμα. Αυτό το ''ομάδα νέων τραγουδιστών'' λίγο με φοβίζει. Έλπίζω να μην είναι τόσοι, ώστε να αφαιρέσουν χρόνο από το πρόγραμμα του Γ.Νταλάρα. Αναμένω με περισσή ανυπομονησία...

;):)

:);)B) Στο Παλλάς; Τέλεια νέα.Μόλις έγινα ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο(μόλις διαβάσετε το topic το ίδιο θα αισθανθείτε.)Το μόνο που απεύχομαι είναι αυτή η ομάδα νέων τραγουδιστών να μην είναι οι γνωστοί 3(ονόματα δε λέω) γιατί τότε :mad: .Παρόλα αυτά βλέποντας και τα υπόλοιπα που λέει παρακάτω(σχετικά με το θεατρικό χαρακτήρα)μάλλον θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές :blush: :blush:

Φανταστικά νέα!!!!!! Μπράβο!! Επιτέλους!!!!!! :);)B):blush::blush:

Πείτε μου ένα λόγο για τον οποίο εγώ τον Νοέμβριο θα πρέπει να πάω φαντάρος που με κάλεσε η χώρα! ...Μήπως είναι προτιμότερο να βγω ανυπότακτος, να με κυνηγάει η στρατονομία και εγώ να πηγαίνω κρυφά τα βράδια στο Παλλάς? :);)B):blush:

Γεια σου ρε Γιωργο...Αυτα ειναι...Γιατι εχω ενα προαισθημα οτι αυτη η χρονια θα ειναι απο τις καλυτερες του Γιωργου??? :);):blush:B)

Γειά σου ρε Ελίνα με τα υπέροχα νέα σου.... :);)B)

Επιτέλους θα ζήσουμε και εμείς οι νεότεροι αυτά που τόσα χρόνια βλέπουμε μόνο στις βιντεοκασσέτες...... τον Νταλάρα σε θέατρο... που τόσο πολύ του ταιριάζει :mad: Έτσι για να μαθαίνουμε εμείς οι νέοι και να ξαναθυμηθούν οι παλιότεροι τις εποχές των θεάτρων:blush::blush::mad:

Εισιτήριο διαρκείας θα έχει??? :lol: :lol:

...μόλις με άκουσε όοοοολο το γραφείο από τη χαρά μου..!!!!!!!!!!!!:);)B) :lol: :lol: :lol:

Υπέροχα!!!!!! αυτά είναι νέα.

Θα εμφανίζεται άραγε στην μεγάλη αίθουσα του Παλλάς ή στην μικρή; Θα το μάθουμε όμως σύντομα.

Αυτά και αν είναι καλά νέα!Επιτέλους σε έναν γνώριμο χώρο ύστερα απο χρόνια,μακάρι να έχει περισσότερο χρόνο στη σκηνή και να πεί και τραγούδια που ο ίδιος τα έχει ΑΧΤΙ.

....Εννοώ και απο αυτά που δεν έχει ξαναπεί.

Ευχάριστα νέα! Ευχάριστη επιστροφή στα παλιά "λημέρια"!

Στο "Παλλάς" ήταν η τελευταία παρουσία του Νταλάρα σε θέατρο(1995), πριν ξεκινήσει τις περιόδους στις μουσικές σκηνές("Ιερά Οδός" και "Ζυγός").

Και, με το "Παλλάς", επανέρχεται...

Πολύ χαίρομαι κι ελπίζω σε πολλά ...

Αποστόλη, άρχισε προπόνηση στο τρέξιμο γιατί οι της στρατονομίας είναι ήδη προπονημένοι. :pity: Πλάκα κάνω!

Μην ανησυχείς, όλο και καμιά άδεια θα προβλέπεται. Dalaras magic! :pity:

Όσον αφορά στο εισιτήριο διαρκείας, όχι μόνο για τις παραστάσεις του ΠΑΛΛΑΣ αλλά και για την Aegean χρειάζεται. Ζωγράφου-Παγκράτι θα το κάνουμε το Θεσσαλονίκη-Αθήνα... :pity:

Για όσους ζήσαμε -παλαιότερα-την μουσική περίοδο του Νταλάρα στα θέατρα, ήταν το καλύτερο νέο. Θα πρόκειται για μουσικές παραστάσεις με αιτία, ουσία,κέφι και γεμάτες από την ΦΩΝΗ του.

:pity::pity::pity::(:rolleyes: Να που το καλοκαιράκι έκαμε τελικά το θαύμα του και μόλις "ξημέρωσαν" οι πρώτες μέρες του φθινοπώρου ένα πλατύ χαμόγελο μας έφεραν στα χείλη...Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι και κάτι μου λέει πως και η επιλογή των νεαρών συνεργατών του γι' αυτές τις παραστάσεις,θα' ναι εξίσου...χαμογελαστή!!The return of George...!! :(:(:D

Eπιτέλους οι φωνές και τα παράπονα τόσων ετών , από το 1999 σχεδόν, έπιασαν τόπο...

Επιτέλους...

Εμφανίσεις χωρίς το "παρακράτος" των νυχτερινών κέντρων, όποια κι αν είναι αυτά... :pity::pity::pity:

Υ.Γ: Aποστόλη στην περίπτωσή σου , μάλλον λειτούργησε η "θεία" δίκη....

Εκτός από τις πυρκαγιές , ο Νταλάρας, με τον καινούργιο του δίσκο είναι επίκαιρος και για σένα...Γι'αυτό λοιπόν μην ξανασχολιάσεις αρνητικά το "Φαντάρο"....

Θα τον κάνεις ένα Mp3 και , πολύ απλά, θα το επισυνάψεις μαζί με την αίτηση που θα κάνεις μόλις παρουσιαστείς, για άδεια δύο μηνών μέχρι την Πρωτοχρονιά.... :D:rolleyes::wow::(:(:(

Καταπληκτικά νέα!! :pity:

Αρχίζει η οικονομία για να βγάλουμε το χειμώνα.... :pity:

Αναλαμβάνουμε και φιλοξενία για τους μακρινούς φίλους! :pity:

Αυτά είναι τα ωραία

Αντε ρε Ελίνα μας έφτιαξες με τα νέα σου.

Παω βουρ για αεροπορικά εισητήριααααααααααααααα :pity: !!!!!

Αυτό με το θέτρο μου κάνει λίγο ταξίδι στο χρόνο.:pity:

Όλε!!!!!

:

Ωραια!! :pity: Παρα πολυ ωραια :pity::pity:

Τι αναμνησεις μου ηρθαν..... :(:(

Αυτή η ομάδα νέων τραγουδιστών δεν

μπορεί να περιοριστεί σε έναν;;;;;;;;; :music::music:

Ντροπή μου :blush: το ξέρω :rolleyes:αλλά

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ

ΤΟ ΘΕΙΟ ή τέλος πάντων στη μεγαλύτερη διάρκεια

του προγράμματος... :inlove::inlove::inlove:

όσο και να είναι σίγουρο πως όποιους επιλέξει

να είναι δίπλα του θα κάνουν καταπληκτική δουλειά...

Και μη μου πείτε για προχωρημένες ηλικίες

και αδυναμίες φωνής... :pity:

Αδιαφορώ :)

Νοσταλγός του '83...

Αχ Βαχχχ -_-

(Πωπω... πάλι γκρινιάζω αντί να χαίρομαι

με τα ευχάριστα νέα. :music: )

Ευχαριστούμε Ελίνα. Υπέροχα νέα.

:naughty::music::music:

Ξέρουμε κάτι για το πότε αρχίζουν οι παραστάσεις, πως να αγοράσουμε τα εισιτήρια, κλπ;

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...