EKOSTEL

Όλα απο την αρχή - Παλλάς 2007

328 posts in this topic

Επειδή όμως σε ένα live γεγονός δε μπορείς να "τρέξεις" την κασέτα, θα προτιμούσα να μην έχουν κοιλιά οι συναυλίες

Ρε συ για κατούρημα πότε θα πας; Θα σκάσεις... :D:music::music:

Αν ήταν να τραγουδούσε μόνο ο Νταλάρας, θα βάζαμε όλοι καθετήρες :pity::wacko::disgust::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Επειδή όμως σε ένα live γεγονός δε μπορείς να "τρέξεις" την κασέτα, θα προτιμούσα να μην έχουν κοιλιά οι συναυλίες

Ρε συ για κατούρημα πότε θα πας; Θα σκάσεις... :D:music::music:

Αν ήταν να τραγουδούσε μόνο ο Νταλάρας, θα βάζαμε όλοι καθετήρες :pity::wacko::disgust::mad:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Έτσι τό'βγαλε τα μάτια το video και το έστειλε στο μάστορα, με το γυρνάει την κασέτα μπροστά.... :mad::mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά, δεν μου αρέσει η ιδέα συνεργασίας με τα ίδια πρόσωπα των τελευταίων ετών. Καλές τραγουδίστριες και η Ολυμπίου (ήταν πολύ καλή στο πρόγραμμα για τον Λοίζο)και η Ασλανίδου, αλλά κούρασε αυτό το ''συνέχεια''. Παλαιότερα, κάθε χρόνο κατέθετε προτάσεις με νέα πρόσωπα. Ήταν πρωτοπόρος και σε αυτόν τον τομέα. Τελευταία, δεν επιζητά συνεργασίες που θα αφήσουν το αποτύπωμά τους στον χώρο του τραγουδιού και των ζωντανών παραστάσεων. Διατηρώ -κι έχω το δικαίωμα- τις επιφυλάξεις μου κι ελπίζω στην δυναμική του προγράμματος και στο ευχάριστο ξάφνιασμα σε αυτό το επίπεδο. Μακάρι να επανέλθει στις μουσικές παραστάσεις του Παλλάς με ένα πρόγραμμα αντάξιο της αξίας του. Ας κάνουμε υπομονή, προς το παρόν. Και μετά ελπίζω να διαψευσθούν οι φόβοι και οι αμφιβολίες μας. Εκείνος κάτι θα ξέρει περισσότερο. Κι ελπίζω -ακόμα- στο ένστικτό του.

Τουλάχιστον, βρε παιδιά, λείπουν η Ασλανίδου και ο Τζουγανάκης. Δεν έχουμε το τρίο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλά-όχι ότι έχουμε βγει off-topic(για άλλη μια φορά :music: )

Η φάση θα ναι να βγει η Ολυμπίου να τραγουδήσει και να σηκωθεί κανείς να πάει τουαλέτα-πιστευοντας ότι η Ολυμπίου θα πει 3-4 τραγουδάκια-αλλά αυτή να πει μόνο 1 και μετά να βγει ο Γιώργος και να πει κανα rare song που δεν το χει ξαναπεί... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η φάση θα ναι να βγει η Ολυμπίου να τραγουδήσει και να σηκωθεί κανείς να πάει τουαλέτα-πιστευοντας ότι η Ολυμπίου θα πει 3-4 τραγουδάκια-αλλά αυτή να πει μόνο 1 και μετά να βγει ο Γιώργος και να πει κανα rare song που δεν το χει ξαναπεί... :D

:lol: :lol: :lol: Φαντάζεσαι; Όλα πιθανά είναι... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να μοιραστεί πρόγραμμα με τα τραγούδια ώστε να το κανονίσουμε

με το κατούρημα :music::D

Το συνωστισμό στις τουαλέτες τον σκεφτήκατε αν καπάκι

στην Ολυμπίου υπάρχει rare (γνωρίζοντας το πρόγραμμα);;;;;;

Ποιός θα πρωτοπάει;;;;:pity:

Η λύση με τους καθετήρες φαντάζει ιδεατή!!!!:music:

Ξεφύγαμε πάλι... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θάνο, είσαι-απολύτως- μέσα στο εκρηκτικό κλίμα των ημερών... :lol:

Αυτογνωσία και αυτοσυγκράτηση, λοιπόν! Αν ανακοινωθούν, όμως, και τα ονόματα των άλλων δύο μόνιμων συνεργατών(τα τελευταία χρόνια), φοβάμαι πως θα πάθω κρίση υστερίας και πανικού. :lol: :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά θα ήθελα ο Νταλάρας να ΄΄κατέβει΄΄ στις live εμφανίσεις με κάποια πρόταση. Αν ισχύει αυτό που έμαθα λυπάμαι αλλά έχω επιφυλάξεις ως προς τις διαθέσεις του Νταλάρα. Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να κάνει ένα πρόγραμμα πασπαρτού , δηλαδή παρουσιάζω τον καινούργιο δίσκο [ που και κανένα τραγούδι να μην πει από κει όφελος θα είναι για μένα], μετά κάνω δυό τρία ντουετάκια , και στο τέλος πηγαίνουμε πίσω με τα γνωστά και τετριμμένα. Θέλω ο Νταλάρας να κάνει βουτιά στην μουσική διαδρομή του και να κάνει την έκπληξη, να κάνει μια παράσταση που όπως χαρακτηριστικά του έχει πει και ο Γιώργος Ανδρέου΄΄ Θέλω να ακούσω ΝΤΑΛΑΡΑ΄΄ Η επιλογή της Ολυμπίου είναι ενδεικτική των προθέσεων που έχει νομίζω και αυτό είναι που με σκοτώνει. Πολύ φοβάμαι ότι θα είναι μια από τα ίδια το πρόγραμμα με λίγες εκπλήξεις. Τάσο ανέφερες κάποιες επιλογές του Νταλάρα στα θέατρα πριν είκοσι τόσα χρόνια, που ο καλλιτέχνης είχε άλλες αντοχές και όρεξη, γιατί τώρα νομίζω ότι έχει κουραστεί αρκετά. Προσέξτε δεν ξέρω τίποτα για το πρόγραμμα μπορεί όντως να είναι και μια έκπληξη πράγμα που το εύχομαι, αλλά κάτι με έπιασε ...άλλα περίμενα. Συμφωνώ απόλυτα με το ’γγελο για την Ολυμπίου. Θα μπορούσε να κάνει άλλη επιλογή δόξα το Θεό υπάρχουν αρκετές.

Και κάτι άλλο, δεν μπορούμε χρυσώνουμε το χάπι σε ότι κάνει ο Νταλάρας, την γνώμη μας θα την λέμε, σοβαροί άνθρωποι θέλω να πιστεύω είμεθα, με άποψη και γνώση, αυτός μας έμαθε να είμαστε απαιτητικοί άλλοστε.

Υ.Σ Ελπίζω μην σκάσει και κανένα άλλο κανόνι, από άποψη συμμετοχής εννοώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα από τον θείο να κάνει βουτιά στη μουσική του

διαδρομή...

Ομως ρε παιδιά μήπως φταίμε κάπου και εμείς;;;;

Στις συναυλίες του φωνάζουμε να πει μιά από τα ίδια...

Αν αφουγκράζεται τον παλμό μας, μήπως θα έπρεπε εμείς πρώτα

να αλλάξουμε επιλογές;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juanita θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω μαζί σου-από όσα έχω διαβάσει και έχω δει στο φόρουμ μάλλον συνβαίνει το αντίθετο-του ζητάμε τραγούδια που χει χρόνια να τα πει και ο Γιώργος λέει μια απ'τα ίδια-πλην ελαχίστων εξαιρέσεων-ευτυχώς φέτος ξέφυγε από τα γνωστά αλλά όσα τραγούδια είπε-είτε αυτά που χε να τα πει καιρό,είτε rare songs,-τα πε στο πλαίσιο κάποιων αφιερωμάτων-εύχομαι στο Παλλάς να μας πει αρκετά ξεχασμένα γιατί αν πει πάλι μία από τα ίδια-εγώ προσωπικά θα νοιώσω μια μικρή βαρεμάρα,πόσο μάλλον ο παραέξω κόσμος που δεν τον λατρεύει όσο εμείς-παρόλα αυτά πιστεύω σ'αυτήν την παράσταση καθώς λέγανε ότι θα δωθει μεγάλη βάση και στον θεατρικό χαρακτήρα-ο χρόνος θα δείξει λοιπόν :music::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το τοποθέτησα σωστά... :D

Δεν εννοούσα τα παιδιά του forum (εμείς... έχουμε

κάνει διατριβή στη δισκογραφία του θείου) αλλα γενικά

όσους παρεβρίσκονται στις συναυλίες του θείου

και επιθυμούν να ακούσουν ξανά μιά από τα ίδια.

Εγώ προσωπικά όσες φορές έχω βρεθεί στις συναυλίες

του θείου τα ίδια πράγματα ακούω να ζητάνε...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θέλω ο Νταλάρας να κάνει βουτιά στην μουσική διαδρομή του και να κάνει την έκπληξη, να κάνει μια παράσταση που όπως χαρακτηριστικά του έχει πει και ο Γιώργος Ανδρέου΄΄ Θέλω να ακούσω ΝΤΑΛΑΡΑ΄΄ Η επιλογή της Ολυμπίου είναι ενδεικτική των προθέσεων που έχει νομίζω και αυτό είναι που με σκοτώνει. Πολύ φοβάμαι ότι θα είναι μια από τα ίδια το πρόγραμμα με λίγες εκπλήξεις.

Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιάννη.... τονίζοντας το:

Η  επιλογή  της  Ολυμπίου  είναι  ενδεικτική  των  προθέσεων   που  έχει  νομίζω  και  αυτό  είναι  που  με  σκοτώνει.  Πολύ  φοβάμαι  ότι  θα  είναι  μια  από  τα ίδια  το  πρόγραμμα  με  λίγες  εκπλήξεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Τάσο και τον Θανάση (ειδικά με την ατάκα περί αυτοσυγκράτησης :music: ).

Η εμφάνιση και μόνο σε έναν τέτοιο χώρο εγγυάται σίγουρα κάτι καλύτερο, τόσο για όλους αυτούς που έζησαν μεγάλες στιγμές του Νταλάρα στα θέατρα, όσο και για εμάς που δεν είχαμε αυτή την τύχη...

Σίγουρα φτιάχνουν ιστορία οι παρέες (όπως έλεγε και ο Διονύσης), αλλά κάποιες φορές το καλό πρόγραμμα δεν το κάνουν μόνο οι συνεργασίες. Αν ο ίδιος ο Νταλάρας το κάνει με κέφι και όρεξη (όπως κάνει τα περισσότερα πράγματα και όπως έκανε και σε πολλές φετινές & περσινές συναυλίες του), τότε νομίζω ότι θα συζητάμε άλλα πράγματα τους επόμενους μήνες... Κι εγώ θα ήθελα ίσως να δω κάποια αλλαγή ή να κάνει ενδεχομένως κάποια πιο καλή συνεργασία, από την άλλη όμως μου αρέσει και να είναι με νέους και ζωντανούς ανθρώπους πάνω στη σκηνή (βλ. Ολυμπίου), που να τον ξεσηκώνουν.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα μιλησω για εμενα και μονο....

Επειδη ακριβως εχω ζησει αυτες τις περιφημες μεγαλες στιγμες του στα θεατρα,δεν δεχομαι με τιποτα να συμβιβαστω με επιλογες τυπου Ολυμπιου!! :music::pity:

Το τι θα κανει ειναι δικο του θεμα,δεν θα του το υπαγορευσουμε εμεις(αλλωστε δεν ακουει και κανεναν :music: ).Εχουμε ομως καθε δικαιωμα να λεμε τη γνωμη μας,οποια κι αν ειναι.

Αμα πια!! :wacko::disgust:

Υγ.Δεν αυτοσυγκρατουμαι καθολου!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη το βαφτίσαμε"

Καλά που εκατσα και τα διαβασα ολα πριν αρχισω και γω τις παροιμιες.

Ελα να μαζευουμε υπογραφες για να φερουμε τη Στανιση. Που δεν την κανουν καποιοι fast forward στο video

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Στανιση και ξερο ψωμι!! :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο να πήγαινε πακέτο με το

"Θα περιμένω εδώ";;;;;;;; :razz::naughty::razz::razz:

Εμένα πάντως επιμένω... Δεν μπορεί ο θείος να κάνει

τόσο λάθος στις επιλογές του... Κάτι θα αξίζει... :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να σας... ξενερώσω λίγο;;

Σύμφωνα με το σημερινό Βήμα, (29/9/2007), ο Λ. Λαζόπουλος θα εμφανίζεται στο... Παλλάς (!!!), απο Φεβρουάριο και μετά...

Τι γίνεται; Λες και τον κυνηγάει τον "θείο".... ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Χρειάζεται αυτογνωσία και αυτοσυγκράτηση... :wow:

(’ννα Διαμαντοπούλου-16/9/07)

"Αποδέχτηκα, πολλές φορές, να στρογγυλοποιούμε τις θέσεις μας ή να προσφεύγουμε σε μέσους όρους. Να αγνοήσω δημόσιες διαφοροποιήσεις. Διαφοροποιήσεις, που υπονόμευαν την εικόνα της ενότητας μας..." (Γιώργος Παπανδρέου,26/09/2007)

Ενότης υμίν σύντροφοι...Τέλος!!! ;) :lol: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξω η Ολυμπιου απ'το ΠΑΛΛΑΣ!! :lol: :lol: :lol:

Τελος! ;) :lol:

Υγ. Ο,τι να'ναι!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...