EKOSTEL

Όλα απο την αρχή - Παλλάς 2007

328 posts in this topic

Είναι κρίμα και άδικο να μην αναγράφεται το όνομα των νέων τραγουδιστών που συμμετέχουν πάντως :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το myworld.gr

Γιώργος Νταλάρας

Οι νύχτες του Νοεμβρίου θα αποκτήσουν άλλο νόημα.

Κάτι διαφορετικό θα δούμε και όπως όλα τα όμορφα πράγματα διαρκούν λίγο, έτσι κι αυτό θα κρατήσει μόνο για δεκαπέντε βραδιές.

Πρόκειται για το υπερθέαμα που θα παρουσιάσει ο Γιώργος Νταλάρας στο Παλλάς. Ο ερμήνευτής, με την καθοδήγηση του Σταμάτη Φασουλή που θα σκηνοθετήσει την παράσταση, θα κάνει ένα μουσικό ταξίδι με τίτλο «Όλα από την αρχή».

Μαζί του δεκαεπταμελής ορχήστρα, πολλοί νέοι τραγουδιστές αλλά και ταλαντούχοι ηθοποιοί.

http://www.myworld.gr/browse/42527

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά ρε συνονόματε, από τι ώρα σηκώνεσαι? :):D

’ντε σιγά σιγά να μαθαίνουμε νέα και να "ζεσταινόμαστε"... :D:D

Τι πανικός είναι αυτός που επικρατεί στο Internet? Όπου και να κοιτάξεις αναφέρονται στο Παλλάς. Καιρός ήταν, να κλείσει πολλά στοματάκια γιατί ο κάθε ανίδεος βγαίνει και λέει ό,τι θέλει.

Το τελευταίο το άκουσα εχθές από ραδιοφώνου:

Ακροατής: Το ξέρεις ότι ο Νταλάρας έκλεισε 40 χρόνια στην δισκογραφία?

Παραγωγός: Έλα ρε, μα καλά 70άρης είναι ο Νταλάρας? Κοίτα πόσο καλά κρατιέται!

... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα ονόματα των νέων τραγουδιστών που θα πλαισιώσουν τον Νταλάρα στο Παλλάς εκτός της Ολυμπίου είναι οι : Ζαχαρίας Καρούνης, Ασπασία Στρατηγού, και ο Μανώλης Πασχαλίδης [ο οποίος ήταν μαζί του στην ΄΄Αρρένα΄΄, και αν δεν απατώμαι είναι συγγενής του Ρέμου]

Έτσι έχουν τα πράγματα μέχρι στιγμής.

Εις αναμονήν λοιπόν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για την συμμετοχή της Ασπασίας Στρατηγού χαίρομαι ιδιαιτέρως !!!! :)

... απο την πρώτη στιγμή μαρεσαι η φωνή της!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επιτελους! :)

Κι εγω χαιρομαι ιδιαιτερα,και για την Ασπασια Στρατηγου,αλλα και τον Ζαχαρια Καρουνη :):)

Εξαιρετικη και αυτη η επιλογη! :music::)

Αν ελειπε και η Ολυμπιου.... :pity:;):mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα καλά, να λέγονται! Εξαιρετική ομάδα! :)

Ιδιαίτερη χαρά νιώθω για την συμμετοχή του φίλου Ζαχαρία Καρούνη! :)

Το πρόγραμμα αναμένεται όλο και με περισσότερο ενδιαφέρον ,όσο φτάνει ο καιρός! :)

Μακάρι! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, γιατί τόση άρνηση με την Ολυμπίου? Δεν το λέω για να δημιουργήσω αντιπαράθεση, ούτε τη γνωρίζω την κοπέλα. Την έχει ακούσει κάποιος live για να μας πει την γνώμη του?

Εκτός κι αν όλοι όσοι τη σχολιάσατε, την έχετε ακούσει, οπότε είμαι κι εγώ μαζί σας!

Μήπως με τα ανάλογα τραγούδια έχει κάτι σοβαρό να παρουσιάσει?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την έχω φάει στην μάπα σε πάρα πολλές συναυλίες του Νταλάρα... Έχω δει παιδάκια 5-13 χρονών να κάνουν σαν παλαβά για την Ολυμπίου,... όπως κάνουν για τον Ρουβά και την Π.Ζήνα. Και όλα αυτά σε συναυλία του Νταλάρα. Προσωπικά πιστεύω οτι η φωνή της είναι συμπαθητική, παρόλα αυτά πιστεύω οτι υπάρχουν δεκάδες άλλες τραγουδίστριες με καλύτερο ρεπερτόριο και πιο σοβαρή πορεία στο καλό ελληνικό τραγούδι και όχι το έντεχνο χαζοπόπ. Υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές από την Ολυμπίου. Ίσως να την σπρώχνει η Universal. Δεν ξέρω....

Από την άλλη, η επιλογή του Ζαχαρία Καρούνη και της Ασπασια Στρατηγου είναι εξαιρετική! Ακριβώς το είδος των καλλιτεχνών που προτιμώ και εγώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo to Zaxarias Karounis and to Aspasia!!!

After their great show "Otan Symvei sta Periks" the choice was easyII!

Good luck and I am looking forward to see the show in December!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως οι 2 τουλάχιστον από τους τραγουδιστές που πλαισιώνουν τον Γ. Νταλάρα είναι και μέλη του forum μας. (Ζαχαρίας Καρούνης & Μανώλης Πασχαλίδης).

:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η Δ.Ολυμπίου στην εκπομπή της Σταματέρη στο Star ανακοίνωσε πως θα είναι με τον Γ.Νταλάρα από τον Νοέμβριο έως τις αρχές Δεκέμβρη. Η εκπομπή, όμως,μαγνητοσκοπήθηκε στις αρχές Αυγούστου. Μπορεί να άλλαξαν τα πλάνα και να περιορίστηκαν σε 15 παραστάσεις ή να άλλαξε κάτι όσον αφορά στην συμμετοχή της στο πρόγραμμα; Κάποτε θα μάθουμε.

Η Δέσποινα Ολυμπίου θα κάνει εμφανίσεις στο Χ-Έδρα μέχρι τις 11 Νοεμβρίου. ’ρα, μετά ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Να συμπληρώσω πως οι 2 τουλάχιστον από τους τραγουδιστές που πλαισιώνουν τον Γ. Νταλάρα είναι και μέλη του forum μας. (Ζαχαρίας Καρούνης & Μανώλης Πασχαλίδης).

:):)

Σωστα! :):):music::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα -με τα τελευταία νέα των νέων συμμετοχών- μου δημιουργείται μια θετική εντύπωση όσον αφορά και στην Δ.Ολυμπίου. Θεωρώ πως θα είναι με τέτοιον τρόπο ''στημένο'' το πρόγραμμα που θα έχει θέση και η Δ.Ολυμπίου. Και θα υπηρετεί την δομή του προγράμματος. Κι επιμένω πως τα τραγούδια του Λοίζου(στο αφιέρωμα στην Κύπρο) τα είπε πολύ ωραία και στάθηκε δίπλα στον Γ.Νταλάρα όπως αρμόζει.

Πάντως,σπάει το σύνηθες τρίο των τελευταίων ετών, όσον αφορά τις συνεργασίες του κ.Νταλάρα. Κι αυτό από μόνο του είναι παρήγορο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ με την EKOSTEL πιστεύοντας πως οι νέοι τραγουδιστές θα αποτελέσουν μέρος μιας πολύ ενδιαφέρουσας παράστασης.Πιστεύω δηλαδή πως η συμμετοχή τους θα είναι καθαρά συνοδευτική με κάποια τραγούδια σόλο.Όπως περίπου έγινε με τους υπόλοιπους τραγουδιστές στο αφιέρωμα του Τσιτσάνη...

Έχω την αίσθηση πως θα παρακολουθήσουμε μια παράσταση ανάλογη των προσδοκιών μας, του χώρου και της μεγάλης ιστορίας του Νταλάρα και πως στις 17 Νοεμβρίου όλες οι "Κασσάνδρες" θα σωπάσουν... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις έπαιξε μακροσκελές ρεπορτάζ για τις επικείμενες εμφανίσεις στο κεντρικό δελτίο του ALTER. Στο ρεπορτάζ μίλησαν οι Γιώργος Νταλάρας και Σταμάτης Φασουλής. Ο Νταλάρας είπε πως σε αυτές τις παραστάσεις θα ικανοποιείσει όλους τους φίλους του που του ζητάν να πει κάποια τραγούδια και δεν τα λέει... Θα είναι παραστάσεις αυτών των τραγουδιών (!!!!!!!). Ο Φασουλής , δε , είπε πως η παράσταση θα είναι αφιερωμένη ολοκληρωτικά στον Νταλάρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το πιστεύω ότι δεν θα μπορέσω να παρακολουθήσω καμία από τις συναυλίες... :(:(:mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν το πιστεύω ότι δεν θα μπορέσω να παρακολουθήσω καμία από τις συναυλίες...  :(  :(  :(
Γιώργο, φιλικά πάντα, αν ήμουν στη θέση σου - και ήμουν κάποτε και έκανα ακριβώς αυτό -, όντως δε θα παρακολουθούσα ... κανένα από τα μαθήματα ... :(

Θοδωρή, πολύ ωραία νέα! Ευχαριστούμε. :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο ωραία νέα??! Εξαιρετικά!! Ειδικά αυτό το "η παράσταση θα είναι αφιερωμένη ολοκληρωτικά στον Νταλάρα".... :mad::(:(

Αυτό μας κάνει να ανυπομονούμε ακόμη περισσότερο... Πώς το λένε οι φαντάροι.....? :( "26 και σήμερα!" :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα σχόλιο πάνω στο κείμενο-παρουσίαση!...

Ωραία η δεκαπενταμελής ορχήστρα... μόνο που έχει 17 μέλη! :mad: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτά είναι νέα :D:D

Τραγούδια που δεν έχει ξαναπεί και μια παράσταση αφιερωμένη ολοκληρωτικά στον Γ. Νταλάρα..... :mad::(:(

Ότι αγαπάει και περιμένει να ακούσει ο κόσμος :(:(:blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τραγούδια που δεν έχει ξαναπεί και μια παράσταση αφιερωμένη ολοκληρωτικά στον Γ. Νταλάρα..... :mad::(:(

«με πλημμύρισαν τυφλές ελπίδες......»

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...