Agnie

Σωκράτης Μάλαμας

63 posts in this topic

Thank you soooo much Vitaly2!

Hope to see you in his concert at Stavros tou Notou!

Share this post


Link to post
Share on other sites

΄Ενα ενδιαφέρον άρθρο για τον Μάλαμα έχει γράψει ο Νίκος Μωραίτης με τον τίτλο ΄΄Ο Μάγκας Μάλαμας΄΄ στην εφημερίδα ΄΄pass to port΄΄. Αυτές ακριβώς τις απόψεις [του Μωραίτη] ήθελα να τις γράψω και εγω εδω μέσα , αλλά δεν έγινε....Οι οποίες απόψεις μου θυμίζουν τον Νταλάρα στα πολύ παλιά του.

Όποιος έχει την δυνατότητα ας ανεβάσει το άρθρο .

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.passtoport.gr/index.php?cat=30&issue=13 Πραγματικά αυτό το άρθρο έχει ενδιαφέρον.Το διάβασα σήμερα και αμέσως μπήκα στον πειρασμό να γράψω τις εντυπώσεις μου. Ανέκαθεν θεωρούσα τη διαφήμιση θετικό γεγονός όταν δε χρησιμοποιεί την υπερβολή. Και όλο αυτό το άρθρο του Μωραϊτη στην ουσία επικεντρώνεται στο ποιο είναι το κοινό του Μάλαμα. Αν ο σκοπός ήταν λοιπόν να καταλάβουμε πως το κοινό του Μάλαμα δεν παρακολουθεί Alter, το καταλάβαμε. Χωρίς να με βρίσκει απαραίτητα σύμφωνο. Αν πάλι προσπαθεί να μας πείσει πως οι ακροατές του Μελωδία (ο οποίος Μελωδία διαφημίζει και παίζει σφόδρα Μάλαμα,του οποίου και το πιο άγνωστο τραγούδι το έχουμε ακούσει και χαίρομαι γι'αυτό αλλά διαφωνώ με την τακτική των παραγωγών)δεν παρακολουθούν Alter, αλλά είναι παιδιά ενός ανώτερου θεού, πάλι το καταλαβαίνω. Και πάλι όμως δε με βρίσκει σύμφωνο. Αν ο Μάλαμας δεν θέλει να διαφημιστεί από το συγκεκριμένο κανάλι, είναι επιλογή του.Δεν στέκομαι σε αυτό, διότι ο Μάλαμας είναι ένας ιδιαίτερος άνθρωπος με ιδιόρρυθμο χαρακτήρα και έχει το δικαίωμα να διαφημίζεται όπως αυτός θέλει.Και κάτι τελευταίο για τον Σωκράτη για τον οποίο ο Μωραϊτης αναδεικνύει τη μαγκιά του λέγοντας για το χρυσό δίσκο που έκανε χωρίς διαφήμιση.Επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου γιατί δεν πρόκειται μόνο για κοινό του Μάλαμα που αγόρασε τον δίσκο αυτό.Για να επανέλθω όμως στον Μωραϊτη,μου κάνει εντύπωση που κατακεραυνώνει έτσι τον Σαββόπουλο, τον Μικρούτσικο, ή τον Κηλαηδόνη.Δεν τον άκουσα ποτέ να πει πως ο Λουκιανός εκέι στο Μεταξουργείο, σε κάποια γωνιά, υπάρχει, παίζει,δίνει την ψυχή του.Επίσης, δεν κάνει καμία νύξη στον Πάνο Κατσιμίχα του οποίου ο κοινός δίσκος με τον Ξυδούς διαφημίζεται από το Alter. Πιστεύω πως το ξέχασε να το αναφέρει και όχι γιατί φοβήθηκε μια πιθανή επιστολή του Πάνου, όπως στον φίλο του τον Χατζηγιάννη. Εγω προτιμώ αυτοί οι δίσκοι να διαφημίζονται και ας είναι στα διαφημιστικά του Χαρδαβέλλα ή του Τριανταφυλλόπουλου.Επίσης θέλω να δημοσιεύσω την ερώτηση του Σπύρου Αραβανή από τη συνέντευξη στον Πάνο Κατσιμίχα και στον Μάνο Ξυδούς, στο Δίφωνο Φεβρουαρίου. ΣΠΥΡΟΣ ΑΡΑΒΑΝΗΣ: Ο δίσκος διαφημίζεται και τηλεοπτικά από το Alter.Έχετε βάλει κάποιον όρο σχετικά με την ώρα και το πλαίσιο μετάδοσής του ή το αφήσατε εν λευκώ; ΜΑΝΟΣ ΞΥΔΟΥΣ: Αν ο δίσκος διαφημιζόταν από το Mega, τον Antenna ή από τα κρατικά κανάλια, θα βάζαμε βέτο για τις ώρες μετάδοσης ενός τηλεοπτικού σπότ; Κάναμε ένα δίσκο που συνειδητά θέλουμε να τον μάθει ο κόσμος.Εσείς ξέρετε κανένα που δεν το θέλει αυτό; Εγω βλέπω στα μουσικά κανάλια τα βίντεοκλίπ όλων εμας των προοδευτικών να παίζονται με τα σκυλάδικα, χωρίς καμία αντίδραση.Ενδιαφέρει δηλαδή περισσότερο που θα παιχτεί ενα απλό διαφημιστικό σπότ; Αν παιζόταν στο μέσο, για παράδειγμα, του Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης, δεν θα ενοχλούσε, αλλά σίγουρα θα ενοχλούσε αν παιζόταν μέσα στην εκπομπή του Ψινάκη στον Alpha; Μα και τα δυο σόου φέτος την ίδια κοπέλα είχαν για παρουσιάστρια.Μπορούμε να επέμβουμε και να αποκλείσουμε το σπότ από διάφορες ζώνες, αλλά τότε θα είμαστε ψεύτες με τους εαυτούς μας. ΠΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑΣ: Το αφήσαμε τελείως εν λευκώ. Σε στυλ γαία πυρί μειχθήτω. Τι ψάχνεις τώρα να βρεις,ψύλλο στ'άχυρα;Αλλά επειδή θα πεις πως πρέπει να έχω άποψη, εγω σαν Πάνος βαρέθηκα, κουράστηκα. Σήμερα θεωρώ, την εποχή του πολτού, είναι πολύ ψιλά γράμματα το να παλέψω για πότε και πως θα μεταδοθεί ενα σπότ. Τελειώνω λέγοντας πως μπορεί κάπου να είμαι λάθος, μπορεί να είμαι και εντελώς λάθος, αλλά αυτή είναι η άποψή μου και δε θα μπορούσα να την κρατήσω μέσα μου διαβάζοντας το άρθρο του Μωραϊτη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anemologio συμφωνώ σε κάποια πράγματα που γράφεις. Κάθε καλλιτέχνης [όπως και κάθε άνθρωπος ] είναι μια ιδιαίτερη προσωπικότητα. Ο Μάλαμας είναι ένας ελεύθερος άνθρωπος, και τι σημαίνει αυτό; κάνει δίσκους όποτε θέλει, με όποιους θέλει, και όταν αυτός θέλει, χωρίς να τον ζορίζει κανένας. Αυτή την πολυτέλεια λίγοι άνθρωποι του χώρου την έχουν. Από την στιγμή λοιπόν που λειτουργεί κατ΄ αυτόν τον τρόπο είναι αναφαίρετο δικαίωμα του να αποφασίζει και με ποιόν τρόπο θα διαφημιστεί η δουλειά του. Θέλει πολλά κότσια την σήμερον εποχή που όλοι και όλα ξεπουλιούνται στον βωμό της διαφήμισης , ένας καλλιτέχνης να λέει όχι σε μια τηλεοπτική μάλιστα διαφήμιση. Kαι μιλάμε για τον Μάλαμα που μόνο ο Μελωδία και τον Δεύτερο τον παίζουν. Οι παλιότεροι θα θυμούνται το ΟΧΙ του Νταλάρα να διαφημίζει η ΜΙΝΟΣ τα τραγούδια του από το ραδιόφωνο. Σκεπτόμενος κατ΄ αυτόν τον τρόπο έγραψε και ο Μωραίτης φαντάζομαι το άρθρο του. Η προσωπική μου άποψη επ΄ αυτού είναι μια φράση του μεγάλου Καζαντζίδη ΄΄το πολύ και το καθόλου βλάπτουν΄΄. Να διαφημίσεις την δουλειά σου να την γνωρίσει ο κόσμος, αλλά να αποφύγεις τις όποιες υπερβολές.

Τώρα όσον αφορά τους άλλους καλλιτέχνες να πω πως ο Σαββόπουλος βγάζοντας τον ΄΄ Πυρήνα΄΄ ο δίσκος ήταν στα αζήτητα, και μόλις άρχισε να διαφημίζεται από το alter έμεινε αρκετά στις πρώτες θέσεις της IFPI, αυτό κάτι σημαίνει.

Θα προτιμούσα και γω να είναι περισσότερο καλαίσθητα τα διαφημιστικά του ’λτερ.

Βέβαια ο Μωραίτης σχετικά με την τηλεοπτική διαφήμιση δεν ανέφερε καθόλου και την φίλη του την Πρωτοψάλτη που ο ΑΝΤΕΝΝΑ διαφημίζει νυχθημερόν αλλά τι ψάχνουμε τώρα....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιάννη εγω δεν εχω τίποτα με τον Μάλαμα. Ο Μάλαμας μου αρέσει εδω και πολλά χρόνια.Δε θα πω ψέμματα, δεν ανήκω στο φανατικό κοινό του Μάλαμα.Απλά τον εκτιμώ όπως και πολλούς καλλιτέχνες.Επίσης σέβομαι τις επιλογές που κάνει, χωρίς απαραίτητα να συμφωνώ σε όλες.Απο κει και πέρα, εμένα οι ενστάσεις μου αφορούσαν το Μωραϊτη. Όταν γράφει πως ο Μάλαμας δεν διαφημίζει το δίσκο στο Alter γιατι ξέρει πως το κοινό του δε βρίσκεται εκεί, αυτό σημαίνει πως ο Μωραϊτης θεωρεί το κοινό του Μάλαμα ως ενα κοινό με επίπεδο. Ε λοιπον εγω θα σου πω πως είναι πιο έντιμο να παρακολουθείς Alter απο το να γιουχάρεις σαν κοινό του Μάλαμα αυτούς που εμφανίζονται μαζί του.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτές είναι μεμονομένες καταστάσεις και φυσικά δεν εγκρίνονται. Επειδή κάποιοι ανεγκέφαλοι λειτουργούν κατ΄ αυτόν τον τρόπο δεν σημαίνει ότι το κοινό του Μάλαμα στην πλειοψηφία του λειτουργεί έτσι. Αν βρέθηκαν 100 η 200 μεθυσμένοι δεν σημαίνει ότι εκφράζουν το σύνολο των ακροατών του. Ούτε είναι σωστό αυτό που αφήνει να εννοηθεί ο Μωραίτης, για το ’λτερ μην τρελαθούμε τελείως.

Το θέμα δεν βρίσκετε εκεί για μένα, αλλά στο πως ένας δημιουργός με άποψη ,αποφασίζει να γνωρίσει την δουλειά του στον κόσμο, και να κατευθύνη εκείνος τον τρόπο που η δουλειά του θα φτάσει στο ευρή κοινό, και όχι η εταιρεία.

Το συγκεκριμένο κανάλι το παρακάνει αρκετές φορε΄ς με τους καλλιτέχνες του , βλέπεις κάποια εκπομπή και αρχίζει ΄΄ Κατεδαφίστε το΄΄ και ξανά σε λίγο πάλι το ιδιο με τον Μακρόπουλο, και ξανά ο Μικρούτσικος με την Ρίτα Αντωνοπούλου στην ΄΄Ελένη΄΄ και ...... γενικότερα βαριέσαι και κουράζεσαι με τα ίδια και τα ίδια.

Ίσως με όλο αυτό το πακέτο να διαφώνησε και ο Μάλαμας και να είπε Οχι στην τηλεοπτική διαφήμιση.

Λίγοι έχουν τα κότσια να το κάνουν αυτό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σαφώς και δεν είναι έτσι όλο το κοινό του Μάλαμα.Όμως προσωπικά δε μπορω να δεχτώ πως πρόκειται για μεθυσμένους σε οτι αφορά αυτά τα 100,200, δεν ξέρω και γω πόσα άτομα..Το επίπεδό το δείχνει ο καθένας σεβόμενος τις επιλογές του καλλιτέχνη που αγαπάει και ακολουθεί πιστά. Για τους περισσότερους, το πιο απλό πράγμα είναι να κάνουν κριτική.Τα δύσκολα έρχονται όταν πολλοί απο αυτούς δεν ξέρουν να σου απαντήσουν γιατί το κάνουν.Και αυτό το διακρίνεις και στα σαιτ των τραγουδιστών, ή στις σελίδες που είναι αφιερωμένες γι'αυτούς. Και κλείνω λέγοντας πως εγω δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά από εδω μέσα,ποτέ δεν έχω δει κανέναν. Όμως εχω καταλάβει πολύ καλά πως το επίπεδο που συναντάς εδω μέσα, δεν το βρίσκεις πουθενά αλλού και είμαι βέβαιος γι'αυτό.Αυτά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ

Live στο Θέατρο Δάσους

(Δάσος Σέιχ Σου, τηλ.: 2310 218 092)

Πέμπτη 19 Ιουνίου 2008

Δεν θα μπορούσε να λείψει από τα καλοκαιρινά μας βράδια. Δεν θα μπορούσαν να λείψουν οι τόσες διαφορετικές εικόνες που ζωγραφίζει στα συναισθήματα μας με τον ήχο, τον στίχο και την ερμηνεία του. Πιστός, λοιπόν, ο Σωκράτης Μάλαμας στη σχέση που έχει δημιουργήσει τόσα χρόνια με το κοινό μπαίνει στο πούλμαν για μια ακόμα καλοκαιρινή περιοδεία σε θέατρα και γήπεδα ανά την Ελλάδα.

Αυτή τη φορά, ο αγαπημένος τραγουδοποιός έρχεται να παρουσιάσει τραγούδια από το τελευταίο του άλμπουμ «Δρόμοι», καθώς βέβαια και πολλά άλλα αγαπημένα από το σύνολο της δισκογραφικής του πορείας. Από «Τα μεταξωτά», που τραγούδησε όλη η Ελλάδα μέχρι «Τα ξωτικά» από το πρόσφατο άλμπουμ του, ο Σωκράτης Μάλαμας συνεχίζει να συσπειρώνει γύρω του οπαδούς, τα εισιτήρια των συναυλιών του να γίνονται ανάρπαστα και οι δίσκοι του να πουλούν με τους ίδιους ρυθμούς.

Μαζί του οι:

Μαρίνα Δακανάλη: τραγούδι

Φώτης Σιώτας: βιολί

Γιάννης Παπατριανταφύλλου: κοντραμπάσο

Νίκος Παραουλάκης: νέι, κιθάρα

Κυριάκος Ταπάκης: μπουζούκι, λαούτο

Κλέων Αντωνίου: ηλεκτρικές κιθάρες

Θάνος Μιχαηλίδης: τύμπανα

Τίτος Καριωτάκης, Χρήστος Γαρμπίλας: ηχοληψία

Κωνσταντίνος Αλεξίου: φωτισμοί

http://www.soundmag.gr/index.php?option=co...view&extid=1860

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Σωκράτης Μάλαμας τον δεκαπενταύγουστο (15/8/2008) στο Κυριάκι Βοιωτίας.Τραγούδια απο όλη του την δισκογραφία.Να μια ευκαιρία για απόδραση σε ένα καταπληκτικό μέρος στον καθαρό αέρα και σε συνδυασμό με μιά καλοκαιρινή βραδυά πιστεύω ότι αξίζει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την επόμενη Παρασκευη, 19/12, ο Σωκράτης Μάλαμας θα βρίσκεται στη Βέροια για μια και μοναδική εμφάνιση, στο club Caramela.

Επανέρχομαι με νεότερα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πότε:

Από 6/2/2009 Εως 8/2/2009

Ώρα

Παρασκευή και Σάββατο 10:30 Κυριακές 9:30

Πού:

Ζυγός

Κυδαθηναίων 22

ΑΘΗΝΑ, Πλάκα

2103241610, 2103241671

Πληροφορίες

Ο Σωκράτης Μάλαμας από την Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου θα εμφανίζεαται στη σκηνή του Ζυγού στην Πλάκα όπου θα παρουσιάσει ένα μουσικό πρόγραμμα εφ όλης της ύλης. Τραγούδια από τις «Ασπρόμαυρες Ιστορίες» του 1989 μέχρι και τους «Δρόμους» του 2008, τραγούδια που όλοι έχουν τραγουδήσει, σιγοψιθυρίσει, αγαπήσει, από έναν τραγουδοποιό που ξέρει να κερδίζει κάθε λογής κοινό.

Μαζί του οι:

Μαριάννα Πολυχρονίδη, Μαρίνα Δακανάλη: τραγούδι

Κλέων Αντωνίου: ηλεκτρική κιθάρα

Θάνος Μιχαηλίδης: τύμπανα

Γιάννης Παπατριανταφύλλου: κοντραμπάσο

Νίκος Παραουλάκης: νέι, κιθάρα

Φώτης Σιώτας: βιολί

Κυριάκος Ταπάκης: μπουζούκι, λαούτο

Τίτος Καριωτάκης, Στρατής Καραδημητράκη, Χρήστος Χαρμπίλας: Ηχοληψία

Μαρία Βενετάκη: φωτισμοί

Δημήτρης Κατέβας: επιμέλεια σκηνής

http://www.in.gr/agenda/AgendaEvent.asp?ln...rEDate=6/2/2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με μια τραγουδιστρια της παλαιας γενιας θα συνεργαστει ο Σωκρατης Μαλαμας στο νεο cd που ετοιμαζει!Ξερει κανεις κατι περισσοτερο;Μηπως ειναι η Γλυκερία ή η Ελενη Βιταλη;Μακαρι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο.Το κρατάνε καλά κρυμμένο.Πάντως πιστεύω πως θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα η συνεργασία.Και ας ελπίσουμε πως αφού θα πει τα τραγούδια μια παλιάς γενιάς ερμηνεύτρια ο δίσκος θα είναι σε λαϊκούς δρόμους και όχι τίποτα κινέζικα στυλ Το άδειο δωμάτιο.

Επίσης διάβασα σε κάποιο σάιτ(απλά το αναφέρω επειδή το διάβασα, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί) πως στις 15/2 ήταν και ο Νταλάρας στο Ζυγό και στο διάλειμμα τα είπε για λίγο με τον Μάλαμα.Και τέλος η Κανά ανέβηκε για λίγο και τραγούδησε με τον Μάλαμα μετά από αρκετά χρόνια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρακολούθησα την συναυλία του Σωκράτη Μάλαμα στο Πέραμα,και μου άρεσε.Εντυπωσιάστηκα απο την επιλογή και εκτέλεση των τραγουδιών απο τον Μάλαμα και τους εξαιρετικούς μουσικούς του.

Ο Μάλαμας πιστεύω ότι είναι απο τους τραγουδοποιούς που βγάζουν την ψυχή τους πάνω στο τραγούδι.Ο κόσμος γνωρίζει και αγαπάει τα τραγούδια του,και εμένα αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι ότι έχει ένα νεανικό και άνετο κοινό που εκφράζεται τραγουδώντας τα τραγούδια με άμεσο τρόπο.

Προσωπικά ο Μάλαμας μου αρέσει πολύ,όπως και τα τραγούδια του που είναι άκρως μελωδικά και "δεν σκέπτονται" παρά απελευθερώνουν τον ακροατή.

Τραγούδια όπως το Τσιγάρο,η Νεράϊδα,η Πριγκιπέσσα,και το είναι σκοτάδι,αλλά και το Χαμένο ρούχο,το ταξίδι,το τραγούδι του Μεθυσμένου,και τα παιδιά μες στην πλατεία.Δεν άκουσα το Ντόμινο και την "Αράχνη" που ομολογώ πως είναι απο τα αγαπημένα μου τραγούδια του(ίσως γιατι αυτό το τραγούδι έχει ένα μαχαίρι αφημένο μέσα του),και ίσως ο ίδιος το θεωρεί ακριβοθώρητο.

Ο Σωκράτης Μάλαμας πάνω στη σκηνή κουβεντιάζει με τον κόσμο,καπνίζει τραγουδάει με πάθος όσο και με στοργή τα τραγούδια του.

"Σωκράτη τι λες τώρα-θα παίζεις ως τις τέσσερις η ώρα",τον ενθάρρυναν οι μπροστινοί που ήταν κολλημένοι πάνω στην τσιμεντένια σκηνή απο την αρχή ως το τέλος.Μαζί με τον Σωκράτη Μάλαμα τραγούδησε η Μαρίνα Δακανάλη,μιά νέα και εξαιρετική φωνή(ερμήνευσε πολύ ωραία το τραγούδι "Μην πολεμάς" που έχει ειπωθεί απο την μεγάλη Χάρις Αλεξίου).

Δεν θα έλεγα όχι σε μιά συνεργασία Σωκράτη Μάλαμα και Γιώργου Νταλάρα.Επι σκηνής ή δισκογραφική.Υπάρχει ένας σεβασμός του ενός προς τον άλλον και του Μάλαμα τα τραγούδια θεωρώ πως είναι σημαντικά γιατι έχουν λόγο,ουσία,αλήθεια και αξιοπρέπεια.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν  θα  έλεγα  όχι  σε  μιά  συνεργασία  Σωκράτη  Μάλαμα  και  Γιώργου  Νταλάρα.Επι  σκηνής  ή  δισκογραφική.Υπάρχει  ένας  σεβασμός  του  ενός  προς  τον  άλλον  και  του  Μάλαμα  τα  τραγούδια  θεωρώ  πως  είναι  σημαντικά  γιατι  έχουν  λόγο,ουσία,αλήθεια  και  αξιοπρέπεια.

Από τότε που πρωτοάκουσα τον Μάλαμα κι εγώ την ονειρεύομαι εκείνη την συνεργασία.

Παρόλο που έχω ακούσει τον Μάλαμα να πει: «μ' εχει ζητήσει ο Νταλάρας, αλλά δεν ήθελα: τόσο σκλυρά που δουλεύει αυτός, δεν αντέχω...».

Διαφορετικοί που είναι ως άνθρωποι, πολλά κοινά έχουν, καταρχάς την αγάπη που έχουν για της κιθάρες τους, το είναι πρώτα μουσικοί και μετά τραγουδιστές.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Σωκράτης Μάλαμας είναι εξαιρετικός κιθαρίστας.Ο Γιώργος Νταλάρας απο την άλλη,εκτιμάει πάρα πολύ τους καλλιτέχνες που τραγουδούν μεν αλλά παίζουν κι όλας.Πάντως πιστεύω πως αν ο Γιώργος συνεργαστεί με τον Μάλαμα θα έχουμε καταπληκτικά τραγούδια,γιατι το ύφος του τραγουδοποιού είναι μοναδικό.Απίστευτες μαλωδίες με στίχους που τα λόγια τους τρυπάνε σαν σπαθί.Έχουν μιά μελωδία που σε πιάνει,και σε κάνει να θέλεις να πετάξεις.Απο την άλλη ο Μάλαμας είναι ένας άνθρωπος σπαθί,με άλλα λόγια "καλό παιδί" που σημαίνει άψογος συνεργάτης.Τον είδα πως συννενοείται με τους μουσικούς του και με το κοινό που υπάρχει αλληλοσεβασμός.Και όχι απόλυτα η σχέση καλλιτέχνη και ανώνυμου ακροατή.

Θα τον ταυτίσω εδώ με τον Γιώργο Νταλάρα που έχει πει προς τιμή του κάτι πολύ σπάνιο για όλους μας.

"Εγώ δεν έχω θαυμαστές,έχω μόνο φίλους"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Σωκράτης Μάλαμας στη Σκιά των Βράχων

Δεν θα μπορούσε να λείψει από τα καλοκαιρινά μας βράδια. Πιστός στη σχέση που έχει δημιουργήσει τόσα χρόνια με το κοινό ο Σωκράτης Μάλαμας έρχεται για μια ακόμα συναυλία στο Βύρωνα, στις 9 Ιουνίου, στο Θέατρο Βράχων.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ΕΞΩ"

Λέγεται η καινούργια διακογραφική δουλειά του Σωκράτη Μάλαμα,και είναι μιά πλήρης ζωντανή ηχογράφηση 50 τραγουδιών απο το Θέατρο Βράχων Μελίνα Μερκούρη στην Αθήνα,απο το Θέατρο Δάσους στη Θεσσαλονίκη και απο το Royal Alzheimer Hall στη Θεσσαλονίκη το καλοκαίρι του 2009.

Τραγούδια όπως η Αράχνη,οι Γέροι,το Γράμμα,το ταξίδι,το τραγούδι του μεθυσμένου,το Είναι σκοτάδι,το τσιγάρο ατέλειωτο,η Πριγκιπέσσα,το χαμένο ρούχο,τα φύλλα αλκαλικά,της ’ρτας το γιοφύρι,το πετάω πέτρες.

Προσωπικά μου αρέσουν τα τραγούδια του Μάλαμα και τον θεωρώ τον καλύτερο της γενιάς του.

Υπάρχουν τρεις εκδόσεις της ζωντανής αυτής ηχογράφησης.

Μία με 4 cd,Μία έκδοση με 2 DVD,Και η κασετίνα που περιέχει 4CD+2DVD(προσωπικά αυτήν πήρα).

Share this post


Link to post
Share on other sites
"ΕΞΩ"

Λέγεται η καινούργια διακογραφική δουλειά του Σωκράτη Μάλαμα,και είναι μιά πλήρης ζωντανή ηχογράφηση ...........

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! :D:mad::D:music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"ΕΞΩ"

Λέγεται  η  καινούργια  διακογραφική  δουλειά  του  Σωκράτη  Μάλαμα,και  είναι  μιά  πλήρης  ζωντανή  ηχογράφηση  ...........

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! :D:razz::razz::razz:

Outstanding :razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...