constantin

Ο Γ.Νταλάρας σε Mad Secret Concert

119 posts in this topic

Παιδιά, να με συγχωρείτε! Όποιος δεν μπορεί να το παρακολουθήσει, όντας στον χώρο της συναυλίας, θα έχει την ευκαιρία μέσω της τηλεόρασης. Μην αγχώνεστε.

Προσωπικά δεν θα μπω στην διαδικασία που προβλέπεται για τους εξής λόγους: θεωρώ πως δεν βρίσκομαι στα όρια της εφηβείας ή -έστω- της μετεφηβικής ηλικίας ούτε βρίσκομαι σε παρατεταμένη εφηβεία και -πάνω από όλα- δηλώνω ως τόπο μόνιμης κατοικίας την Θεσσαλονίκη όπου εργάζομαι κιόλας. Είναι, επομένως, δύσκολο ή και ανέφικτο να παρακολουθήσω τις εν λόγω διαδικασίες που θέτει το κανάλι.

Καλή τύχη σε όσους φίλους προσπαθήσουν! :music: Εύχομαι να τα καταφέρουν! Γιατί -σύμφωνα με το consept της εκπομπής- μπορεί να τραγουδήσει (αν θέλει) και τραγούδια εκπλήξεις. Ακόμα κι από το ξένο ρεπερτόριο...

Υ.Γ Αυτό που δεν κατανοώ είναι ο τίτλος ''The European Tour-The Closing Concert''. Μήπως θα υπάρχει σύνδεση με την Ευρωπαϊκή περιοδεία ή με την επικείμενη εμφάνιση του Γ.Νταλάρα στο Παρίσι τον Οκτώβρη; :music: Θα δούμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mporei kapoios pou exei mad na to grapsei sto video?Filh Ekostel pragmatika einai duskolo na mpeis se mia tetia diadikasia gia emas pou eimaste Thessalonikh.Alla elpizw na vgei se dvd h en logo sunaulia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως παιδιά, ίσως αξίζει τον κόπο να προσπαθήσει κανείς, για μία συναυλία που ίσως κρύβει εκπλήξεις. Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε τέτοια διαδικασία (δε μπορώ, αλλά και να μπορούσα πάλι δε θα πήγαινα) γιατί πραγματικά δε με συγκινεί, έστω κι αν πρόκειται για το Νταλάρα. Όμως, αν καταφέρω να βρω χρόνο θα προσπαθήσω να πιω έναν καφέ στα flocafe, γιατί θα είναι καλό να μπορέσει να βρεθεί εκεί κάποιος από εμάς που θα ήθελε να συμμετάσχει.

Και η Samsung είναι χορηγός. Όσοι έχετε κινητά Samsung, μπορείτε να έχετε το νου σας ίσως και για sms.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υ.Γ Αυτό που δεν κατανοώ είναι ο τίτλος ''The European Tour-The Closing Concert''. Μήπως θα υπάρχει σύνδεση με την Ευρωπαϊκή περιοδεία ή με την επικείμενη εμφάνιση του Γ.Νταλάρα στο Παρίσι τον Οκτώβρη; :music: Θα δούμε.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, το προφανές είναι οτι θα παρουσιάσει μία συναυλία με την Ολυμπίου και την Ασλανίδου με το ίδιο πρόγραμμα που είχε και στην Ευρωπαϊκή περιοδεία. Με αυτή τη συναυλία στο Mad θα τελειώσει οριστικά αυτό το σχήμα και αυτή η περιοδεία. Τhe European Tour-The Closing Concert. Δηλαδή αν κρίνω από τον τίτλο, στην συναυλία δεν περιμένω να δω κάποιο άλλο πρόγραμμα από αυτό της Ευρωπαϊκής περιοδείας.

Share this post


Link to post
Share on other sites
θα παρουσιάσει μία συναυλία με την Ολυμπίου και την Ασλανίδου
ναι αλλά η συναυλία υποτίθεται πως αφορά μόνο το Νταλάρα, έτσι δεν είναι; Παντού θα μας κυνηγάει αυτή η Ολυμπίου; :music: :blink:

Από την άλλη, μπορεί και αν είναι καλό, διότι αν συμμετάσχει στο Closing Concert του Mad μπορεί να μη την δούμε στο Opening Concert του Παλλάς ... :music:

Ερώτηση: Πού έχει Flocafe στην Αθήνα;
http://www.flocafe.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το θεωρω σχεδον απιθανο να παρουσιασει το προγραμμα της περιοδειας στην Ευρωπη....Απο οσα εχω παρακολουθησει στο καναλι αυτο αρκετα συχνα το ολο concept της συναυλιας ειναι να οδηγησουν τον καλλτεχνη σε αφανταστους πειραματισμους,κινουμενοι περισσοτερο στο ξενο ρεπερτοριο...Εγω δεν πιστευα ποτε οτι ο Γιωργος θα εκανε κατι τετοιο ,παρ'ολα αυτα λεω σχεδον με σιγουρια οτι θα βγουν ιστορικες ερμηνειες του Γιωργου απο ιστορικα τραγουδια....εγω περιμενω πολλα.........βεβαια δεν ξερω ποιος ειναι διατεθειμενος να τρεχει στα Flocafe και κατα ποσο ευκολο ειναι αυτο για τον καθενα......εδω μας τα χαλανε....

Αυτο για το ομαδικο ντου δεν ειναι καθολου κακο θα ελεγα!!!!!!!!!!!!!1 :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Den nomizw na peiramatistei.Enas Ntalaras twra tha kanei oti kanoun oloi oi alloi an thelei na kanei kati tha to kanei an den thekei den tha ton metapisoun (toulaxiston oxi eukola).Makari na pei tragoudia dika tou ta opoia exei kairo na ta pei live h ta exei afisei o idios nomizontas pws o kosmos den ta 3erei kai den thelei na ta kouei pleon (kati pou den hsxhei).Th tsiminiera,to dentro,kokkino triantafilo twra tha mou peite auta einai idietera tragoudia alla tespa.Tha hthela na akousw sto mad concert MONO ton Ntalara na kanei ena programa laiko kai rempetiko me tragoudia allon tragoudistwn (p.x. Dionisiou ).Fantastite ton na leei to kurios hrtha kai kurios feugw (prosopika pisteuw pos tha to elege katapliktika).Na ermineusei zampeta (pou'se thanash).Mia tetia sunaulia pisteuw pos tha ekane patago.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάνθο, μία θερμή παράκληση. Όσο μπορείς να αποφεύγεις τα greeklish για να μπορούν όλοι να διαβάζουν τα post σου. Με Ελληνικούς χαρακτήρες είναι και πιο ευανάγνωστα και αισθητικά πιο όμορφα. Ειδικά σε μεγάλα posts είναι πολύ άσχημα τα greeklish. Οπότε σε παρακαλώ, αν μπορείς να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Thanx! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

H διαδικασία με τα κουπόνια των Flocafe θα κρατήσει ένα μήνα από χθες.

Αυτό μου είπανε πως ίσχυε με τους άλλους καλλιτέχνες.

Με την παραγγελία ενός ποτού (ή αν σε συμπαθήσουν) σου δίνουν ένα κουπόνι με ένα κωδικό και το στέλνεις στο 4260.Αμέσως έρχεται και η απάντηση αν κερδίζεις πρόσκληση για τη συναυλία ή ένα Mp3 player και κάποια άλλα δώρα...

Στα πρώτα 9 κουπόνια πάντως που καταναλώσαμε χθες με το Μάκη , δεν κάναμε τίποτα... :wow::wow:

...καβαντζώσαμε όμως το πόστερ της συναυλίας... :music::music:

...και εκτός αυτού για ένα μήνα βρήκαμε νέο στέκι... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά ας μου επιτραπεί αυτό που θα πω, αλλά θα πρέπει να είμαστε πολύ αφελής να πιστέψουμε πως πίνοντας ένα καφέ και δίνοντας σου ένα κουπόνι υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις πρόσκληση στην συναυλία του Γιώργου Νταλάρα τουλάχιστον από τόσο νωρίς. Να οικονομήσουν θέλουν από τα sms! αν δεν βγάλουν πρώτα από αυτή την ιστορία, δεν το βλέπω να προκύπτει τόσο γρήγορα τυχερός με πρόσκληση. Χαζοί είναι να σταματήσεις μετά να πηγαίνεις στο Flocafe και να στέλνεις και sms ; Το πολύ πολύ να κερδίσεις κανένα fredoccino :music:

Το απόλυτο Marketing που λέει και μια ψυχή .. :lol:

...και πόσο δίκιο είχε .... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το πολύ πολύ να κερδίσεις κανένα fredoccino :music:

Το απόλυτο Marketing που λέει και μια ψυχή .. :lol:

...ή κανένα biscolaaatto... :music: :lol:

...άκου biscolatto... :wow: (η ίδια ψυχή το ήπιε...) :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Παιδιά ας μου επιτραπεί αυτό που θα πω, αλλά θα πρέπει να είμαστε πολύ αφελής να πιστέψουμε πως πίνοντας ένα καφέ και δίνοντας σου ένα κουπόνι υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις πρόσκληση στην συναυλία του Γιώργου Νταλάρα τουλάχιστον από τόσο νωρίς. Να οικονομήσουν θέλουν από τα sms! αν δεν βγάλουν πρώτα από αυτή την ιστορία, δεν το βλέπω να προκύπτει τόσο γρήγορα τυχερός με πρόσκληση. Χαζοί είναι να σταματήσεις μετά να πηγαίνεις στο Flocafe και να στέλνεις και sms ; Το πολύ πολύ να κερδίσεις κανένα fredoccino :music:

Το απόλυτο Marketing που λέει και μια ψυχή .. :lol:

...και πόσο δίκιο είχε .... :wow:

Πες τα ρε Βιβή!!!!!! :music: Καλό!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Παιδιά ας μου επιτραπεί αυτό που θα πω, αλλά θα πρέπει να είμαστε πολύ αφελής να πιστέψουμε πως πίνοντας ένα καφέ και δίνοντας σου ένα κουπόνι υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις πρόσκληση στην συναυλία του Γιώργου Νταλάρα τουλάχιστον από τόσο νωρίς. Να οικονομήσουν θέλουν από τα sms! αν δεν βγάλουν πρώτα από αυτή την ιστορία, δεν το βλέπω να προκύπτει τόσο γρήγορα τυχερός με πρόσκληση. Χαζοί είναι να σταματήσεις μετά να πηγαίνεις στο Flocafe και να στέλνεις και sms ;  Το πολύ πολύ να κερδίσεις κανένα fredoccino  :music:

Το απόλυτο Marketing που λέει και μια ψυχή .. :lol:

...και πόσο δίκιο είχε .... :wow:

Πες τα ρε Βιβή!!!!!! :music: Καλό!!!

Παιδιά καλημέρα ειμαι καινούριγια όπως θα καταλάβατε στο site αλλά καταενθουσιαμένη που το βρήκα! Σχετικά με το mad secret concert όσες φορές έχω παρακολουθήσει από το mad tv μια τέτοια συναυλία είναι γενικά καλή. Μου κάνει εντύπωση όμως γιατί ο κ.Νταλάρας παίζει στα δάκτυλα τέτοιες συναυλίες.... :wow: και συμφωνώ πως η όλη διαδικασία πίνοντας καφέ κερδίζεις και πρόσκληση για την συναυλία είναι λίγο κουτό!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως το απόλυτο Μαρκετινγκ! Μάρκετινγκ για ποιον όμως?... Τελος πάντων... :music:

Ανέβασα την ανακοίνωση που έκανε το ΜΑD χθες το βράδυ, μαζί με τα ελάχιστα σχόλια της "παρουσιάστριας"... Αναρωτηθηκατε κι εσεις τι παιρνει αυτη και είναι έτσι? :blink:

http://rapidshare.com/files/61289245/2007.....MAD_1.mpg.html (περίπου 21ΜΒ είναι)

http://rapidshare.com/files/61292502/2007.....MAD_2.mpg.html (περίπου 13ΜΒ, απλά το σχόλιο της κοπελιάς, δυστυχως είναι σε μεγαλη αναλυση... δεν ειναι κ τίποτα σπουδαίο ενημερωνω, για όσους δεν μπορουν να κατεβαζουν γρηγορα)

(ΣΥΝΤΟΜΑ, θα υπάρχει και στο ΥοuTube :music: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και συγχωρέστε με για το χαμηλό μου IQ είναι το σε ποιούς απευθύνεται μιά τέτοια συναυλία;;;;

To target group (τα γράφω καλά;;;:) δηλαδή...

Θέλουν να μας πουν πως οι fan του Νταλάρα έχουν καμιά σχέση με τους fan της Βανδή ή της Βίσση;;;;

'Η μήπως συχνάζουν στα flocafe;;;; Οπότε θα μπορούσαν να μαζέψουν

εύκολα συμμετοχές;;;;

Μου φαίνεται πως οι "τυχεροί" δεν θα μπορέσουν να εκτιμήσουν το δώρο τους...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μου φαίνεται πως οι "τυχεροί" δεν θα μπορέσουν να εκτιμήσουν το δώρο τους...

Σωστότατο!!! Συμφωνώ απόλυτα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην το λετε αυτό... Δεν είναι καμια περιεργη καφετέρια τα flocafe. Όλοι μας έχουμε πάει. Αυτοί που θελουν να ακουσουν τον Νταλάρα θα στειλουν το μηνυμα. Αυτοί που δεν θελουν, δεν θα το στειλουν. Απλά πράγματα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μην το λετε αυτό... Δεν είναι καμια περιεργη καφετέρια τα flocafe. Όλοι μας έχουμε πάει. Αυτοί που θελουν να ακουσουν τον Νταλάρα θα στειλουν το μηνυμα. Αυτοί που δεν θελουν, δεν θα το στειλουν. Απλά πράγματα...

Συμφωνώ...Και σε μας το ίδιο συνέβη.

Οι διπλανοί μας δεν ήθελαν να στείλουν sms και πολύ ευγενικά μας παραχώρησαν τα κουπόνια τους. :music::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ότι στέλνεις ένα SMS σημαίνει αυτόματα ότι κερδίζεις;;;

Θα πρέπει να κατοικοεδρεύεις στα Flocafe για να μαζέψεις

ένα σεβαστό αριθμό κουπονιών και να έχεις ελπίδες.. :music::D:D .

’λλωστε,:music: αν κρίνω από τα Goodies όταν κάνουν κάτι αντίστοιχο

αυτοί που στέλνουν σωρηδόν τα SMS δεν ενδιαφέρονται τόσο

για το δώρο όσο για την κλήρωση.

Τι πιθανότητες έχουμε με ένα κουπόνι;;;;

Εκτός και αν η συμμετοχή σε συναυλία του Νταλάρα τους αφήνει

παγερά αδιάφορους οπότε κληρωθούμε εμείς :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ, Juanita μου! Δεν ξέρεις τι θα συμβεί για ακόμα μια φορά? Θα μαζευτούν όλοι οι "εν δυνάμει" :blink: έντεχνοι και κουλτουριάριδες για να δείξουν στις κάμερες του Mad τις φάτσες τους δίπλα στον Νταλάρα...

Δεν ξέρεις ποιες φάτσες είναι αυτές...?

Σάββατο βράδυ γαρύφαλο μέχρι το βρακί (συγνώμη για τη λέξη...),αλλά Πέμπτη βράδυ "Στοά του Βιβλίου" γιατί είναι in από φέτος η Πανεπιστημίου!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σάββατο βράδυ γαρύφαλο μέχρι το βρακί

:lol: :lol: :lol:

Ωραίο αυτό...

Ταιριάζει και ο στίχος:

"Γαρύφαλλο βρακί

και πονηριά στο μάτι..." :confused::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα τι να πω! Βέβαια είμαι και πολύ εκνευρισμένος από εχθές το βράδυ που είχα κουβέντα με μια παρέα. Τους είπα για το Παλλάς και πετάγεται ένα ζευγαράκι γαρυφαλένιο και μου λένε:

να πάρουμε κι εμείς εισιτήρια και στην πρώτη σειρά για να τον βλέπουμε. Ξέρεις ότι είναι ανακαινισμένο το θέατρο ε? ’σε που είναι και στο Κολωνάκι και θα πηγαίνει όλος ο καλός ο κόσμος".

Δώσε μου δύναμη Θεέ μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγνώμη για το off topic αλλά.....................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλώνω

(δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξω να το κρατήσω, αλλά μετά τα χθεσινά έτσι νιώθω!!)

ότι δεν θα συμμετέχω ξανά στην κοροϊδία του MAD και των Flocafe. Όχι 1, ούτε 2, ούτε 3.... 18 κουπόνια παρακαλώ έστειλα με την παρέα μου χωρίς -φυσικά- αποτέλεσμα!!! Οι πιθανότητες είναι τραγικά μκρές!

PS. Το biscolatto freddo ήταν γαμάτο πάντως... Την επόμενη φορά όμως... ciocolacciiiiino (και με προφορά πάντα) :confused::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...