Apostolis

Τραγούδια με ουσίες: Ζωντανή Ηχογράφηση

142 posts in this topic

Ξεκινάω νέο topic για να σχολιάσουμε τον νέο δίσκο που μόλις κυκλοφόρησε! :D:D:music:

Εδώ είναι η διαφήμιση του Μελωδία για τον δίσκο. Δεν πρόλαβα τα 2-3 πρώτα δευτερόλεπτα.

http://rapidshare.com/files/103822016/diafimisi_-_tragoudia_me_ousies.mp3

Τα 2 CDs περιέχουν 42 τραγούδια, το dvd περιέχει 2 ώρες video και το βιβλίο είναι 60 σελίδων! :music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Μελωδια το σποτακι το παιζει απο το Σαββατο.... :D:D

Λοιπον...αρχιζω αναποδα(σαν αναποδος χρονος που ειμαι tongue.gif ) απο το dvd music.gif

1.Tης μαστουρας ο σκοπος(Οταν συμβει στα περιξ)

2.Η λιτανεια του μαγκα

3.Σουρα και μαστουρα

4.Νεοι χασικληδες

5.Το πεταμενο τσιγαρο

6.Το αλκοολ και η νικοτινη

7.Ο μπουφετζης

8.Κουβεντα μετο χαρο

9.Ρουμπα ο τεκες

10.Τριγκ-τριγκ ταποτηρακια

11.Το χασις

12.Ειμαι πρεζακιας

13.Ηρωϊνη και μαυρακι

14.Ο βλαμης του Ψυρη

15.Στην υπογα

16.Ζεϊμπεκανο σπανιολο

17.Ο ξεμαγκας

18.Η φωνη του αργιλε

19.Ταμπακιερα

20.Να'χα μανα να με ει

21.Πεντε μαγκες

22.Ο μαγκας του Βοτανικου

23.Φερτε πρεζα(να πρεζαρω)

24.Μαστουρια

25.Ουζο χασις

26.Κοχλαρακιας

27.Ο μαστουρας

28.Γιατι(γι'αυτο)φουμαρω κοκαϊνη

29.Ειχα μια φορα κι εγω

30.Μη μου χαλας τα γουστα μου(γιαφ-γιουφ)

31.Το τελευταιο τραμ

32.Πρεζα κοκαίνη

33.Η

34.Ενας νεγρος θερμαστης απο το Τζιμπουτι

35.Η ζωη μου ολη

36.Μια ειναι η ουσια

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μετα απο ενα...συντομο διαφημιστικο διαλλειμα :music: (να μεταφερω το κομπιουτερ,να το ξαναβαλω μπροστα,να βρει σημα... :music: ) συνεχιζω...

CD1

1.Της μαστουρας ο σκοπος(Οταν συμβει στα περιξ)

Γιωργος Νταλαρας

2.Η λιτανεια του μαγκα

Γιωργος Νταλαρας

3.Σουρα και μαστουρα

Γιωργος Νταλαρας

4.Νεοι χασικληδες

Μαρθα Φριτζηλα

5.Παλια στρατωνα

Γιωργος Νταλαρας,Στελιος Βαμβακαρης,Μπαμπης Τσερτος,Χρηστος Θηβαιος,Νινα Λοτσαρη,Μαρθα Φριτζηλα,Ασπασια Στρατηγου,Ζαχαριας Καρουνης,Θεμης Σερμιε,Χαρα Κεφαλα

6.Το πεταμενο τσιγαρο

Ασπασια Στρατηγου

7.Το αλκοολ κι η νικοτινη

Χαρα Κεφαλα

8.Ο μπουφετζης

Μπαμπης Τσερτος

9.Κουβεντα με το χαρο

Γιωργος Νταλαρας

10.Ρουμπα ο τεκες

Νινα Λοτσαρη

11.Τριγκ-τριγκ τα ποτηρακια

Μπαμπης Τσερτος

12.Το χασις

Νινα Λοτσαρη,Χαρα Κεφαλά,Ζαχαριας Καρουνης

13.Ειμαι πρεζακιας

Γιωργος Νταλαρας

14.Ηρωϊνη και μαυρακι

Γιωργος Νταλαρας

15.Ο βλαμης του Ψυρρη

Ζαχαριας Καρουνης

16.Στην υπογα

Γιωργος Νταλαρας

17.Ζεϊμπεκανο σπανιολο

Στελιος Βαμβακαρης

18.Εφουμαραμ'ενα βραδυ

Στελιος Βαμβακαρης,Γιωργος Νταλαρας

19.Ο ξεμαγκας

Γιωργος Νταλαρας

20.Η φωνη του αργιλε

Γιωργος Νταλαρας

CD2

1.Ταμπακιερα

Μαρθα Φριτζηλα

2.Να'χα μανα να με δει

Ζαχαριας Καρουνης, Θεμης Σερμιε

3.Πεντε μαγκες

Μπαμπης Τσερτος

4.Ο μαγκας του Βοτανικου

Γιωργος Νταλαρας

5.Φερτε πρεζα(να πρεζαρω)

Γιωργος Νταλαρας

6.Μαστουρια

Γιωργος Νταλαρας

7.Ουζο χασις

Μαρθα Φριτζηλα

8.Κοχλαρακιας

Θεμης Σερμιε,Ζαχαριας Καρουνης

9.Ειμαι μια τσαχπινα

Χαρα Κεφαλά

10.Ο μαστουρας

Στελιος Βαμβακαρης

11.Το παραπονο του Δερβιση

Γιωργος Νταλαρας

12.Γιατι(γι'αυτο)φουμαρω κοκαϊνη

Ασπασια Στρατηγου

13.Ειχα μια φορα κι εγω

Νινα Λοτσαρη

14.Μη μου χαλας τα γουστα μου(γιαφ-γιουφ)

Μπαμπης Τσερτος

15.Το τελευταιο τραμ

Γιωργος Νταλαρας,Στελιος Βαμβακαρης,Μπαμπης Τσερτος,Χρηστος Θηβαιος,Νινα Λοτσαρη,Μαρθα Φριτζηλα,Ασπασια Στρατηγου,Ζαχαριας Καρουνης,Θεμης Σερμιε,Χαρα Κεφαλά

16.Αλα!

Οι ιδοι με παραπανω( :D )

17.Πρεζα κοκαϊνη

Νινα Λοτσαρη

18.Η

Χρηστος Θηβαιος

19.Ενας νεγρος θερμαστης απο το Τζιμπουτι

Χρηστος Θηβαιος

20.Η ζωη μου ολη

Γιωργος Νταλαρας

21.Μια ειναι η ουσια

Γιωργος Νταλαρας

22.Για τα ματια π'αγαπω

Ολοι(δεν μπορω να ξαναγραφω ολα τα ονοματα :blink: )

Αυτα... :music::razz:

Ενα πρωτο σχολιο για την εμφανιση του cd

Ειναι μια πολυ προσεγμενη εκδοση,με κομψοτατο και διακριτικο εξωφυλλο,βιβλιαρακι με ενα κειμενο του Παναγιωτη Κουναδη,τους στιχους των τραγουδιων και ωραιοτατες φωτογραφιες :rolleyes::razz:

Και κατι εντυπωσιακο για εμενα...ειναι η πρωτη φορα στα 38 χρονια που αγορασα δισκο του Γιωργου πριν καλα-καλα μπει στα ραφια των δισκοπωλειων! :music::D

Τα υπολοιπα αφου ακουσω και δω... :music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο ρε Γωγώ!!! Πολύ καλή δουλεια!!! Σε ευχαριστώ πολύ!! :D:D:music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να συμπληρωσω πως στο εσωτερικο του cd κατω απο καθε τραγουδι,εκτος των ερμηνευτων, αναφερονται και οι δημιουργοι.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, απ' ότι βλέπω, από τα τραγούδια που είχε πει ο Γ.Νταλάρας στις συναυλίες:

Στα CD δεν συμπεριλήφθηκε μόνο ο Φάνης.

Στο DVD δεν συμπεριλήφθηκε η "Παλια στρατωνα", το "Εφουμαραμ'ενα βραδυ", "Το παραπονο του Δερβιση", "Αλα!", "Για τα ματια π'αγαπω".

Επίσης, στο CD συμπεριέλαβαν το "Το παράπονο του Δερβίση", το οποίο είπε ο Γ.Νταλάρας μόνο την πρώτη ημέρα και το "Φέρτε πρέζα" που το είπε μόνο την δεύτερη ημέρα. Πολύ χάρηκα που συμπεριλάβανε ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ αυτά τραγούδια.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λοιπόν, απ' ότι βλέπω, από τα τραγούδια που είχε πει ο Γ.Νταλάρας στις συναυλίες:

Στα CD δεν συμπεριλήφθηκε μόνο ο Φάνης.

Aυτό , έτσι όπως το είπε ο Θηβαίος και τις δυο μέρες δε φταχνιότανε με τίποτα...Καλύτερα , μπας και το βγάλει κάποτε σε καμιά παλιά εκτέλεση με τους Κατσιμιχαίους....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε παιδιά... Βάλτε καμιά προειδοποίηση "Προσοχή: ακολουθεί tracklist"! Παραλίγο να τη διαβάσω! :blink: :lol: :lol:

Λοιπόν... Κατ' αρχάς να πω πως γουστάρω πολύ με το βιβλίο, το οποίο αν το διαβάσετε, μεταξύ διάφορων άρθρων από εφημερίδες έχει και μια επιστολή ενός οργισμένου ακροατή!! :lol: :lol: :lol: :lol: Είναι πολύ μάγκες που τα βάλανε κι αυτά μέσα! :razz:

Τα υπόλοιπα αργότερα... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μεγάλη μαγκιά, Χρύσα! Συμφωνώ απόλυτα! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Πάμε τώρα...

Από πού να τα πιάσουμε τώρα που είναι όλα... "πάρε το ένα και χτύπα το άλλο" :pity:

Το εξώφυλλο δεν μου άρεσε καθόλου. Πολύ μαυρίλα ρε παιδί μου... :pity:

Για τις ερμηνείες τα είχαμε ξανασυζητήσει στο topic των συναυλιών, οπότε δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω. Η επιλογή των τραγουδιών καλή, αλλά απ' τη στιγμή που λείπει ο Φάνης, τί να το κάνεις; :(

Το DVD δεν με ενθουσίασε καθόλου. :mad: Τέλος πάντων...

Το μόνο καλό είναι το βιβλίο, το οποίο έχει αρκετά ιστορικά στοιχεία, στίχους, φωτογραφίες κλπ. αλλά θα ήθελα να είχε περισσότερες φωτογραφίες! :mad:

Λοιπόν... Σε όσες μπούρδες έγραψα παραπάνω, βάλτε ακριβώς τα αντίθετα, και ρίχνουμε πού και πού καμιά ματιά στην ημερομηνία! :naughty: :naughty: Καλό μήνα! :lol: :lol: :lol:

Υπήρχε καλύτερος τρόπος να μπει ο μήνας; Με την κυκλοφορία αυτού του δίσκου; :pity::(:D

-----------------------------

Και το κανονικό post, έτσι όπως ξεκίνησα να το γράφω... :razz: :

Κατ' αρχάς μου αρέσει πολύ το εξώφυλλο, που είναι λιτό και "τα λέει" όλα! :)

Για το βιβλίο έκανα ένα σχόλιο σε προηγούμενο post. Θα προσθέσω το ότι περιέχει τα πάντα! Από ιστορικά στοιχεία μέχρι στίχους και φωτογραφίες. :razz:

Για τις ερμηνείες δεν έχω να πω κάτι, γιατί το είχαμε εξαντλήσει το θέμα στη συζήτηση των συναυλιών. Χαίρομαι που από τα τραγούδια που είχε πει ο Νταλάρας μόνο ένα δεν συμπεριλήφθηκε.

Για το DVD, για να πω την αλήθεια είχα μια μικρή επιφύλαξη για το πώς θα είναι, (μετά από κάποια προηγούμενα πώς να μην είμαι επιφυλακτική... :pity: ) αλλά με ξάφνιασε ευχάριστα! Μπορεί να μην έχουν συμπεριληφθεί κάποια τραγούδια που υπάρχουν στο CD, αλλά η εικόνα και τα πλάνα είναι πολύ καλά! Μου άρεσε πολύ κι ένα πλάνο που δείχνει το πόδι του Νταλάρα που κρατάει το ρυθμό! Καλόοοο! :D Επίσης, απ' ότι γράφει στο οπισθόφυλλο, ο ήχος είναι 5.1 :D

Αυτά προς το παρόν, θα επανέλθω για ό,τι παρέλειψα, αφού τα ακούσω & δω όλα πιο προσεκτικά. :razz:

Ναι, ναι! Αυτή τη φορά λέω αλήθεια! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα μας πει κάποιος αν βγήκε και θεσσαλονίκη ο δίσκος;;

Μου έστειλε ένα πουλάκι 2-3 τραγούδια και έκανα το λάθος και τα άκουσα.

Μου αρέσει πως χθες το βράδυ έλεγα: "Οτι και να γίνει αύριο το πρωί θα διαβάσω..."

Που να'ξερα :lol: :lol: :lol:

Ποιο διάβασμα, εδώ το ονομά μου ξέχασα με αυτά εδώ... :):razz:

ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ.....

Επίσης αν δεν κάνω λάθος, οι ηχογραφήσεις είναι απο την πρώτη μέρα.

Τουλάχιστον αυτά που άκουσα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν.

Αν εξαιρέσει κανείς το εξώφυλλο, το οποίο μου άρεσε μεν πολύ, αλλά μου θύμισε για κάποιο λόγο cd του Θεοδωράκη (ίσως φταίει το κόκκινο και το μαύρο :lol: :lol: ), έχουμε και λέμε:

1) Ο Νταλάρας είναι καταπληκτικός σε όλα τα τραγούδια, και ειδικά στα:

Κουβέντα με τον χάρο

Είμαι πρεζάκιας

Ηρωίνη και μαυράκι

Ο Ξέμαγκας

Ο μάγκας του Βοτανικού

Το παράπονο του δερβίση

Φέρτε πρέζα

Η ζωή μου όλη

και Μια είναι η ουσία (το απογειώνει)

2) Η ποιότητα των ηχογραφήσεων είναι καλή (μόνη ένσταση ότι σε αρκετά cd player που το έβαλα, μου χτύπαγε πολύ το μπάσο)

3) Η Ασπασία Στρατηγού είναι απίστευτη. Φωνητικά αλλά και σε άλλους τομείς...... :D Αποθέωση το ''Γιατί φουμάρω κοκαϊνη''

4) Η Φριτζήλα δεν με τρέλαινε ποτέ, ούτε τώρα. Απλώς δεν με χαλάει.

5) Ο Τσέρτος καλός όπως πάντα

6) Ο Θηβαίος καλός στα 2 τραγούδια που λέει. Ευτυχώς δεν μπήκε ο ''Φάνης'' γιατί τον είχε σκοτώσει.

6) Ο Ζαχαρίας είναι πολύ καλός, ειδικά όταν βλέπεις το dvd. (''Ε ρε και να' χα μάνα να με δει'')

Όσον αφορά στο τελευταίο (dvd) θέλω να πω πως μου άρεσε πάρα πολύ, γιατί φαίνονται:

1) Το κέφι του Νταλάρα

2) Η Ασπασία Στρατηγού γενικότερα

3) Η πλάκα του Ζαχαρία

Το βιβλιαράκι που περιέχεται είναι τέλειο, τόσο σαν περιεχόμενο, επειδή περιέχει εκτός από τους στίχους πολλές άλλες πληροφορίες, καθώς και άρθρα διαμαρτυρίας προς τις συναυλίες για τους γνωστούς λόγους (μαγκιά του Γιώργου όπως ειπώθηκε και από άλλα παιδιά), όσο και στην αισθητική του, καθώς περιέχει πολύ όμορφες φωτογραφίες.

Αυτά γενικά..

Share this post


Link to post
Share on other sites
3) Η Ασπασία Στρατηγού είναι απίστευτη. Φωνητικά αλλά και σε άλλους τομείς...... :D

Αναρωτιέμαι τι να εννοείς;Δεν καταλαβαίνω..:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λοιπόν, απ' ότι βλέπω, από τα τραγούδια που είχε πει ο Γ.Νταλάρας στις συναυλίες:

Στα CD δεν συμπεριλήφθηκε μόνο ο Φάνης.

Aυτό , έτσι όπως το είπε ο Θηβαίος και τις δυο μέρες δε φταχνιότανε με τίποτα...Καλύτερα , μπας και το βγάλει κάποτε σε καμιά παλιά εκτέλεση με τους Κατσιμιχαίους....

Εσύ να προσέχεις μην δαγκώσεις καταλάθος τη γλώσσα σου καμιά φορά...

Θα πάθεις δηλητηρίαση :disgust::disgust::D

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Πήρα κι εγώ τον δίσκο:

Λίγα πρώτα σχόλια

Τι χορταστική έκδοση!!! Πραγματικά υπερπλήρης - υπερσυλλεκτική έκδοση.:music::music::razz:

Το DVD έχει διάρκεια 2 ώρες!!

Φοβερό το εξώφυλλο, λιτό και υπέροχο. Αυτός ο καπνός με έστειλε...

Ξεκίνησα απο το DVD. Πολύ καλή παραγωγή. Καμία σχέση με πριν (βλέπε Minos), αν και νομίζω πως ο ήχος δεν είναι 5.1 θα σας το επιβεβαιώσω σε λίγο αυτό που θα το ξαναπαίξω με άλλο player.

Η Εστουδιαντίνα ως ορχήστρα είναι μαγεία, είναι ποίημα. Δε χορταίνεις να τους ακούς. Είναι όλοι τους καταπληκτικοί μουσικοί και το ακούς στο παίξιμο τους ότι ο καθένας γνωρίζει άριστα το όργανό του. ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΡΕΑ ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗ

Τώρα όσον αφορά τη φωνή του Νταλάρα, είναι περιττό να προσθέσω κάτι για δεξιοτεχνία, μαστοριά κλπ. Είναι χιλιοειπωμένα και γνωστά.

Τεχνικά πάντως μου μυρίζει έντονα studio....:naughty::music:

Πέτρο-Θάνο ή όσοι το είδατε παρακαλώ επιβεβαιώστε... B):blush:

:razz::razz::naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και επιστρέφω δριμύτερος με οπτικό υλικό:

Ξεκινάμε:

ousies_eksofillo_small.jpg

Για την φωτο με πλήρη ανάλυση πατήστε εδώ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μία έκδοση ''κούκλα''!! Μέχρις στιγμής δεν βρίσκω ψεγάδι!

'Οσο για τα περί studio, δεν δηλώνω ειδικός και δεν με ενδιαφέρουν οι επεξεργασίες. Μπορεί να ξεχάσει κανείς όμως πως στο Ηρώδειο όσοι είμασταν εκεί ως ακροατές είχαμε τρελαθεί από το υψηλότατο επίπεδο ερμηνείας, μαστοριάς, πάθους; ''Αγγέλους έβγαζε με την φωνή του ο άνθρωπος''. Κι αυτά χωρίς studio. Εκείνη την ώρα, ζωντανά!

Και κάτι τελευταίο: η μαγκιά του καλλιτέχνη φαίνεται και στις διασκευές ή στις επανεκτελέσεις. Ένα τραγούδι σαν το ''Μία είναι η ουσία'' το απογείωσε. Αυτό δεν υποτιμά την ερμηνεία της Χαρούλας. Σε καμιά περίπτωση! Αλλά το είπε με τον δικό του σπουδαίο τρόπο και του χάρισε μια συνέχεια πορείας. Θα σταθώ στα τελευταία λόγια του Κουνάδη στο σημείωμά του: ''...Θεωρώ λοιπόν ότι μετά από τόσα χρόνια επίμονης ενασχόλησης και μελέτης, ο Γιώργος Νταλάρας δικαιούται πλέον να καταγραφεί στη μνήμη μας και ως ένας σπουδαίος μουσικός, ένας δάσκαλος για τους νεώτερους, σε ένα ευρύ φάσμα της μουσικής πράξης και δημιουργίας.'' (Καλό θα ήταν να μεταφερθούν εδώ κάποια κομμάτια από το σημείωμα του Κουνάδη για τον Νταλάρα).

Νάσαι καλά Γ.Νταλάρα!

Συγχαρητήρια και στην Universal!

Share this post


Link to post
Share on other sites
φαίνεται και στις διασκευές ή στις επανεκτελέσεις. Ένα τραγούδι σαν το ''Μία είναι η ουσία'' το απογείωσε. Αυτό δεν υποτιμά την ερμηνεία της Χαρούλας.

Προσυπογράφω!!

Και να προσθέσω και μία πιο δύσκολη επανεκτέλεση: "Η ζωή μου όλη"

Που όχι μόνο στάθηκε επάξια, αλλά τολμώ να πώ ισάξια με τον Καζαντζίδη, και ας ενέχει τον κίνδυνο αυτή η δήλωση, να με πλακώσουν οι Καζαντζιδικοί... :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Οπτικό υλικό συνέχεια:

Διάφορες φωτογραφίες των συντελεστών:

Σελίδα 1

Σελίδα 2

Σελίδα 3

Σελίδα 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χωρίς να προκαταλάβω τους -εδώ- ''καζαντζιδικούς'', νομίζω πως θα συμφωνήσουν. Γιατί ο Νταλάρας δεν θέλησε ποτέ να διαγωνιστεί με τους δασκάλους του. Ό,τι έκανε το έκανε από αγάπη και θαυμασμό.

Περιττό να πω πως συμφωνώ κι επαυξάνω, σε σχέση με την παρατήρησή σου Θοδωρή για το τραγούδι ''Η ζωή μου όλη''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ότι θα τ' "ακούσει" και πάλι,όπως τα "ακούει" τόσα χρόνια από πολλούς θερμοκέφαλους και ξεροκέφαλους Καζαντζιδικούς και όχι μόνο, αυτό είναι βέβαιο...Τα γνωστά...Πως "αυτά τα τραγούδια είναι μνημεία" και "κανείς δεν πρέπει να τα βάζει στο στόμα του, από τη στιγμή που τα είπε ο Στελάρας" και τρίχες κατσαρές...

’ντε πείτε μου τώρα πιο φρούτο είναι πιο ωραίο, το πορτοκάλι ή το μήλο;

Και αιτιολογήστε το κιόλας....

Τα έχω βαρεθεί αυτά τα δίπολα εδώ και χρόνια....

Share this post


Link to post
Share on other sites

βγηκε βγηκε βγηκε :razz: η8ελα να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας γιατι σας θεωρω δικους μου φιλους και μην το παρεξηγειτε σας ευχαριστω ολους... οσο για την αποψη τα ειπε ο καζαντζιδης και οχι αλλος διαφωνω αλλιως τα λεει ενας αλλιως αλλος και η επιλογη στο κοινο.. θεος ο καζαντιδης αλλα δικαιωματα εχουν ολοι ημιθεοι θεοι απλα ξοτικα νεραιδες και τα λοιπα ολοι οι καλοι χορανε στο ναο της τεχνης :D και ενα νεο.. δωρακι κυριακη του πασχα στο μεγκα τσανελ μεταδοση αφιερωμα στην συναυλια καλο? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά πιστεύω ότι θα είναι εξαιρετικό.Το έχω στα χέρια μου και απλά μόνο να επισημάνω ότι ωραία τα περίεργα εξώφυλλα αλλά αυτή η ρημάδα η Universal ας βρει ένα τρόπο να κάνει τέτοιες θήκες που να μην φεύγουν τα cd με κίνδυνο να γρατζουνιστούν.Θα επανέλθω με ουσιαστικές εντυπώσεις μολις το ακούσω και το δω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο καλό;;; Τέλειο!! Ωρε τί έχουμε ν' ακούσουμε περί "αίσχους" που προβάλλουν τα "τραγούδια της μαστούρας" μες στις "άγιες μέρες" :D:razz::razz:

Ίσως θα με πείτε κακιά, ή και σαδίστρια, αλλά τη βρίσκω πολύ που εκνευρίζονται κάποιοι μ' αυτά τα τραγούδια!! :naughty::naughty::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...