Sign in to follow this  
Followers 0
HARDET

Στην υγειά μας - Πάντα κάτι μένει

46 posts in this topic

Η επόμενη -κατά πάσα πιθανότητα- εκπομπή "Στην υγειά μας" του Σπύρου Παπαδόπουλου, δηλαδή αυτή του προσεχούς Σαββάτου 5-4-2008 θα είναι αφιερωμένη στο νέο βιβλίο - cd του ’ξιου Λόγου Πάντα κάτι μένει για τον ποιητή Μάνο Ελευθερίου. Στην εκπομπή, της οποίας το γύρισμα πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι, θα βρίσκονται ο Μάνος Ελευθερίου, ο Γιώργος Νταλάρας, ο Μιχάλης Κουμπιός και όλοι οι συντελεστές αυτης της νέας δουλειάς για να μιλήσουν για το δίσκο και να παρουσιάσουν τα τραγούδια του.

Θα είναι στην πράξη μία promo εκπομπή για το νέο cd του ’ξιου Λόγου, το οποίο είναι έτοιμο να κυκλοφορήσει και αναμένεται να βρίσκεται στα δισκοπωλεία εντός της επόμενης εβδομάδας.

Υ.Γ. Κρατώ μία επιφύλαξη για το αν η εκπομπή θα μεταδοθεί το προσεχές Σάββατο ή σε επόμενο , αλλά πιθανότατα έτσι ακριβώς θα γίνει.

:D:D:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eγώ κρατώ μια επιφύλαξη για "όλους" τους συντελεστές...

Δώρα ευχαριστούμε για το ευχάριστο νέο... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eγώ κρατώ μια επιφύλαξη για "όλους" τους συντελεστές... :D
Ναι Θανάση, έχεις δίκιο, το "όλοι" μπορεί να μην είναι απόλυτα ρεαλιστικό. Πάντως η ουσία είναι η εκπομπή. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε, Δώρα, για την πληροφορία! :D

Με φοβίζει, όμως, η (επιβεβλημένη λόγω συμμετοχής στο cd) παρουσία κάποιου και η διάθεσή του να διακόπτει για να εκφράζει τις -μερικές φορές σωστές- απόψεις του. Υπάρχει προηγούμενο παράδειγμα ραδιοφωνικών εκπομπών που με ενόχλησε σφόδρα. Ελπίζω με την μετάδοση της εκπομπής να ανατραπεί αυτή η εντύπωσή μου. ’λλωστε ο τηλεοπτικός χρόνος είναι αμείλικτος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σίγουρα θα είναι πολύ σημαντική εκπομπή.Δεν πιστεύω και γω πως θα είναι όλοι.Όπως και να έχει όμως, ο λόγος και η ουσία της εκπομπής θα παραμείνουν ανεπηρέαστα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το προσεχές Σάββατο τελικά θα μεταδοθεί η εκπομπή.

Τραγούδια του Ελευθερίου μεταξύ άλλων θα τραγουδήσουν οι Γιώργος Νταλάρας , Μανώλης Μητσιάς :mad: , ο Κούτρας, ο Τσακνής, ο Στόκας και άλλοι.

Στα τραπέζια αγαπημένοι φίλοι του Μάνου όπως Κώστας Γεωργουσόπουλος, Μαρίνα Λαχανά, Γιώργος Ανδρέου, Θοδωρής Γκόνης , Μάνος Πίτζης, ’ννα Ραγκούση και άλλοι πολλοί.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επιτέλους θα δούμε μια καλή εκπομπή, γιατί οι τελευταίες του Παπαδόπουλου δεν μου άρεσαν καθόλου..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το προσεχές Σάββατο τελικά θα μεταδοθεί η εκπομπή.

Τραγούδια του Ελευθερίου μεταξύ άλλων θα τραγουδήσουν οι Γιώργος Νταλάρας , Μανώλης Μητσιάς :mad: , ο Κούτρας, ο Τσακνής, ο Στόκας και άλλοι.

Στα τραπέζια αγαπημένοι φίλοι του Μάνου όπως Κώστας Γεωργουσόπουλος, Μαρίνα Λαχανά, Γιώργος Ανδρέου, Θοδωρής Γκόνης , Μάνος Πίτζης, ’ννα Ραγκούση και άλλοι πολλοί.

Kαι οι Σόνια Θεοδωρίδου, Ελεωνόρα Ζουγανέλη, Μίλτος Πασχαλίδης, Γιώργος Μεράντζας.

Ο Νταλάρας , όπως έδειξε στο τρέιλερ, τραγουδούσε το "Του κάτω κόσμου τα πουλιά" και συμμετείχε με όλους τους καλεσμένους στο "Θα σε ξανάβρω στους μπαξέδες", το οποίο ακουγόταν, μάλλον, στο τέλος της εκπομπής.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαταπληκτικά θα είναι.Θα ακουστούν και άλλα τραγούδια του Ελευθερίου αλλά ελπίζω σε καμιά βόμβα απο τον Νταλάρα.

Ας πω τα...ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ ΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΜΑΝΤΗΛΙ.

ηηηη....τα ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ του Κουγιουμτζή.

Αλλά και ΣΤΟΥΣ ΜΠΑΞΕΔΕΣ (που είναι απο τα πολύ αγαπημένα μου)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπενθύμιση...

Ο Μάνος Ελευθερίου, ένας από τους μεγαλύτερους ποιητές μας και από τους κορυφαίους στιχουργούς, γιορτάζει τα 70 του χρόνια και η εκπομπή τον τιμάει, με σχετικό αφιέρωμα, αυτό το Σάββατο στη ΝΕΤ.

Τα τραγούδια του, σπουδαία και ξεχωριστά, ερμηνεύουν οι: Μανώλης Μητσιάς, Γιώργος Νταλάρας, Σόνια Θεοδωρίδου, Γιάννης Κούτρας, Διονύσης Τσακνής, Μπάμπης Στόκας, Μίλτος Πασχαλίδης, Γιώργος Μεράντζας, Ελεωνόρα Ζουγανέλη, Νατάσα Μποφίλιου και Ασπασία Στρατηγού.

Μαζί τους πρόσωπα αγαπημένα του Μάνου Ελευθερίου όπως οι: Κώστας Γεωργουσόπουλος, ’ννα Νταλάρα, Γιώργος Ανδρέου, Μαρίνα Λαχανά, Θοδωρής Γκόνης, Μιχάλης Κουμπιός, Λιλή Ελευθερίου, Ντίνος Πετράτος και Μάνος Πίντζης

Από την σελίδα της ΕΡΤ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην αρχή της εκπομπής ο Νταλάρας είπε 2 καινούρια τραγούδια! :)

Το ένα ήταν Οι σταθμάρχες. Τραγουδάρα! Μου άρεσε πάρα πολύ!! :D

Και το άλλο πολύ ωραίο! Στην εκπομπή πάντως ο Νταλάρας κρατούσε το CD, άρα θα έχει τυπωθεί! Ελπίζω να κυκλοφορήσει το συντομότερο δυνατό! :D:music::music::music:

Υ.Γ.: Εύχομαι να μην πέσουν όλοι από αύριο να ανεβάσουν αυτά τα τραγούδια στο Youtube... :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Του κάτω κόσμου τα πουλιά

Τα λόγια και τα χρόνια!!!! :):D:D:music::music:

Παραπονεμένα λόγια, μαζί με τον Στόκα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οντως καλουτσικα τα νεα τραγουδια...Και "τα λογια και τα χρονια" δεν περιμενα να τα πει.Ομως η φωνη του γιατι τοσο βραχνη?Δεν ακουγοτανε..Ελπιζω να ειναι κατι περαστικο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αποψινή εκπομπή είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετική.Ακούστηκαν και ακούγονται υπέροχα τραγούδια.Εγω καταθέτοντας τις εντυπώσεις μου καθώς και την προσωπική μου άποψη για αυτό που είδα, θέλω να σταθώ σε δυο-τρια πραγματάκια.Θα αφήσω για το τέλος τον Νταλάρα.Θα ξεκινήσω λέγοντας πως μου άρεσε ο δυναμικός λόγος του Τσακνή που αφορούσε τα τραγούδια και το χρόνο.Νομίζω πως ο Τσακνής είναι από αυτούς που πάντα έχουν να πουν κάτι.Συνεχίζοντας με τον Στόκα,εκτός από την εκπληκτική μπλούζα του,θεωρώ πως μέρα με τη μέρα αποδυκνύει το μέγεθος της φωνής του όταν καλείται να τραγουδήσει λαϊκά τραγούδια.Οι ερμηνείες του στο Οι ελεύθεροι κι ωραίοι και κυρίως στα Παραπονεμένα λόγια(θεωρώ πως ο Γιώργος Νταλάρας τον παρακίνησε να σηκωθεί ) ήταν εξαιρετικές.Έχω την αίσθηση πως ο Στόκας έχει καταλήξει σε αυτό που του ταιριάζει περισσότερο.

Για τον Μάνο Ελευθερίου, εκτός από τα εκπληκτικά τραγούδια που μας έχει δώσει,διαπιστώνω πως πρόκειται για εναν άνθρωπο με πολύ χιούμορ(άλλωστε και η συνεργασία με τον Ψινάκη μου βγάζει κάτι τέτοιο).Να είναι πάντα καλά.

Και περνάω τώρα στο κεφάλαιο Νταλάρας.Τα δυο καινούρια τραγούδια που είπε ήταν υπέροχα.Οι στίχοι και στα δυο πολύ δυνατοί και πρέπει να πω πως με εξέπληξε για μια ακόμα φορά η μουσική που έγραψε ο Δ.Παπαδημητρίου.Μεγάλη εκπληξη Τα λόγια και τα χρόνια,ενα τεράστιο τραγούδι το οποίο είπε υπέροχα.Δε θέλω όμως να σταθώ στις ερμηνείες του αλλά σε κάτι άλλο.Στην όλη του παρουσία στην εκπομπή.Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κανέναν,νομίζω πως είναι τέτοια η προσωπικότητα του Νταλάρα και το εύρος του,είτε αυτό έχει να κάνει με τη μουσική,είτε με μια γενικότερη στάση απέναντι στα πράγματα,που στα μάτια τα δικά μου η εκπομπή χωρίς αυτόν είναι πιο φτωχή.Έτσι το αντιλαμβάνομαι αυτή τη στιγμή που ο Νταλάρας δεν είναι παρόν.Όσο είναι παρόν,έχει ενα τόσο δυνατό λόγο,που σε καθηλώνει.Και φαίνεται σαν να καπελώνει τους υπόλοιπους και το αντιλαμβάνεται και ο ίδιος.Γι'αυτό πιστεύω πως ξέρει πόση πρέπει να είναι η συμμετοχή του σε μια εκπομπή. Και το αναφέρω με τη θετική του έννοια. Είναι σαν τη γιαγιά που μαζεύει γύρω της τα εγγόνια της να τους πει το παραμύθι. Είναι κι αυτό ενα από τα πολλά χαρίσματά του.Αυτά.Συγνώμη αν σας κούρασα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι σταθμάρχες

Στίχοι: Μάνος Ελευθερίου

Μουσική: Δημήτρης Παπαδημητρίου

Ερμηνεία: Γιώργος Νταλάρας

Στόλιζες τούλια την οθόνη

κι η τηλεόραση σα νύφη.

Πως να διαβάσω αν έχω τύχη

που η αγάπη πάντα με σταυρώνει.

Γραμμές δε βρίσκω στην παλάμη

για να μου πεις κι εσύ τη μοίρα.

Θυμίζω κάποιο χρυσοθήρα

μπροστά σ ένα στεγνό πηγάδι.

Τα σύνορα φυλούν σταθμάρχες

σαν κάποιους μετρ ξενοδοχείων.

Μοιάζουν με λήγοντες λαχείων

και με παλιές χαμένες μάχες.

Σκυμμένος πάνω στο μπουκάλι

τους ρόλους σου μονολογούσα.

Σιωπές μονάχα αφαιρούσα

κι όλα τα κλικ απ τη σκανδάλη.

Σε σκέφτηκα μετά από χρόνια

τα ίχνη σου πια τα χω χάσει.

Και τ όνομά σου έχω ξεχάσει

σε μια γωνιά στη Βαβυλώνα.

Με τρένο ερχόμαστε απ την Πάτρα

και στις στροφές γι άλλα μιλούσες.

Το ξερα πως δε μ αγαπούσες

μα εγώ ανέβαινα προς τ άστρα.

Στου σπιτιού τη σάλα

Στίχοι: Μάνος Ελευθερίου

Μουσική: Διονύσης Τσακνής

Ερμηνεία: Γιώργος Νταλάρας

Μέσα στου σπιτιού τη σάλα

τα καράβια σου περνούσαν

ταξιδιώτες άλλου κόσμου

τρυφερά μας χαιρετούσαν

Έριχναν την άγκυρά τους

μέσα στην τραπεζαρία

για να κατεβούν εκείνοι

που δεν είχαν ιστορία

Μέσα στου σπιτιού τη σάλα

δυο στρατοί μονομαχούσαν

τ άλογά τους με το χιόνι

κι οι στρατιώτες τραγουδούσαν

Μες στο αίμα μες στη θλίψη

κάτω απ τις παλιές τις σκάλες

άναβαν φωτιές μεγάλες

κι έστηναν παντού κρεμάλες

Μέσα στου σπιτιού τη σάλα

άπλωνες τα νυφικά σου

κι είχες βάζα δυο οβίδες (??? :D)

για τα ροζ χρυσάνθεμά σου

Μέσα στου σπιτιού τη σάλα

σαν το κλάμα μαντολίνου

άκουσες απ τα καράβια

και το σήμα του κινδύνου

Ένας άρρωστος αιώνας

τρέχει δίχως περηφάνια

τα καράβια είναι των άλλων

και των άλλων τα λιμάνια

Ξανακούγοντάς τα, τελικά μου αρέσουν εξ'ίσου και τα δύο! :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ήταν και πάλι μεγάλα αυτά τα τραγούδια που ακούστηκαν.Και θα το πω χωρίς ντροπή,εμάς αυτά είναι τα τραγούδια που μας εκφράζουν απόλυτα.Σε αυτά τα δύο τραγούδια τα καινούργια,δεν περίμενα κάτι λιγότερο απο τον Μάνο Ελευθερίου,ούτε απο τον Γιώργο.Έχω ξαναπεί πως ο Ελευθερίου για μένα είναι δάσκαλος πρώτα επιτρέψτε μου απο όλους τους άλλους.

Τα λόγια και τα χρόνια...Φοβερή ερμηνία,δωρική,Ελληνική και κατάθεση ψυχής.

Ακούγοντας τα τραγούδια αυτά αναρρωτήθηκα πάλι:

Καλά αυτοί που επιμένουν τόσο στο Εμπορικό τραγούδι γιατι δυστυχώς πως να το κάνουμε,ο διαχωρισμός υπάρχει δεν βλέπουν;,δεν ακούνε;

Ακούγοντας "του σπιτιού τη σάλα" και τους "Σταθμάρχες" βρήκα δικές μου αλήθειες και πάθη στο λόγο του ποιητή,αυτό είναι το σύγχρονο τραγούδι που μας αγγίζει,γιατί εκεί πραγματικά αυτό θα μείνει.

Περιμένουμε με αγωνία αυτά τα τραγούδια που ελπίζω να μην αργήσουν.Το μεγάλο μπράβο αξίζει και στον Σπύρο Παπαδόπουλο,γιατί αυτές οι εκπομπές της γιορτής των τραγουδιών είναι διαμάντια.Αμφιβάλλω αν άλλος θα μπορούσε να φέρει ξανά τον Μάνο Ελευθερίου στο γυαλί,και αυτό χάριν του "’ξιου λόγου" που ουσιαστικά με κάνει να "προσεύχομαι" να συνεχιστεί δίνοντας αυτούς τους μεγάλους κύκλους τραγουδιών απο την αύρα,και τον απαραίτητο λόγο των στιχουργών και ποιητών.Εξαιρετικές και τα τρία κορίτσια,η Ασπασία,η Νατάσα και η Ελεονώρα.Περιμένουμε πολλά απο αυτές.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως η εκπομπή ήταν εξαιρετική! Και πώς να μην ήταν αφού σε ένα αφιέρωμα στον σπουδαίο και ταπεινό Μ.Ελευθερίου θα ακούγονταν τα υπέροχα τραγούδια του. Μια όαση στο σκουπιδοτράγουδο της τηλεόρασης που μας κατακλύζει. Με σπουδαίους τραγουδιστές να συμμετέχουν , να ξεδιπλώνουν το μεγάλο ταλέντο τους και να τιμούν -με την παρουσία τους- τον μεγάλο δημιουργό. Δεν είμαι όμως παρελθοντολάγνος. Τα δυο τραγούδια που ερμήνευσε ο Γ.Νταλάρας με εξέπληξαν πολύ ευχάριστα. Δυο τραγούδια που μπορούν να σταθούν δίπλα στα παλιά ισοδύναμα, χωρίς να ''ντρέπονται'', χωρίς να υπολείπονται. Μερίδιο επιτυχίας σε αυτό έχει ,σαφώς, και ο κορυφαίος μας ερμηνευτής . Μεγάλο δώρο και η ερμηνεία στα ''Λόγια και τα χρόνια''.Να σημειώσω πως τον είδα κάπως ταλαιπωρημένο (στην όψη) εχτές. Ταυτόχρονες εκδόσεις δισκογραφικές, συναυλίες, studio. Η λέξη ξεκούραση μάλλον έχει εξοστρακιστεί από την καθημερινότητά του; Δεν ξέρω...

Πάμε στα αρνητικά. Αποφάσισα να μην αυτολογοκριθώ. Το πρώτο που με εκνευρίζει στους υπεύθυνους του ''Στην υγειά μας'' είναι πως όταν αποχωρεί ένας καλλιτέχνης από την εκπομπή, δεν ενημερώνουν τον τηλεθεατή. Περνά ο σκηνοθέτης στο επόμενο πλάνο με έναν ή δύο λιγότερους καλεσμένους, χωρίς καμια διευκρίνηση ή αποχαιρετισμό.

Το δεύτερο που με εκνεύρισε, με στενοχώρησε και θεωρώ πως ήταν αρνητικό για τον πολύ καλό εμηνευτή Μ.Μητσιά ήταν το λεκτικό επεισόδιο με τον Μ.Ελευθερίου. ''Με υποβιβάζεις'' απάντησε στον Ελευθερίου, εκνευρισμένος. Σε σχέση με ποιον άραγε; Έφερε σε πολύ δύσκολη θέση τον ποιητή αλλά και τον Νταλάρα (που φαινόταν στο πλάνο εκείνη τη στιγμή). Έδειξε να μην ελέγχει κάποιες αδυναμίες του. Μέγα λάθος του Ελευθερίου που είπε για τον Νταλάρα πως του τραγούδησε 28 τραγούδια κι ''έκοψε'' από τον Μητσιά. Δυστυχώς, έγινε φανερό και στους τηλεθεατές. Εμένα με ξένισε. Κρίμα!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το δεύτερο που με εκνεύρισε, με στενοχώρησε  και θεωρώ πως ήταν αρνητικό για τον πολύ καλό εμηνευτή Μ.Μητσιά ήταν το λεκτικό επεισόδιο με τον Μ.Ελευθερίου. ''Με υποβιβάζεις'' απάντησε στον Ελευθερίου, εκνευρισμένος. Σε σχέση με ποιον άραγε; Έφερε σε πολύ δύσκολη θέση τον ποιητή αλλά και τον Νταλάρα (που φαινόταν στο πλάνο εκείνη τη στιγμή). Έδειξε να μην ελέγχει κάποιες αδυναμίες του. Μέγα λάθος του Ελευθερίου που είπε για τον Νταλάρα πως του τραγούδησε 28 τραγούδια κι ''έκοψε'' από τον Μητσιά. Δυστυχώς, έγινε φανερό και στους τηλεθεατές. Εμένα με ξένισε. Κρίμα!

Και εγώ παρακολούθησα την χθεσινή εκπομπή ωστόσο τίποτα από τα παραπάνω δεν έγινε αντιληπτό. Νομίζω καλλιτέχνες του βεληνεκούς του Μητσιά δεν εγλωβίζονται σε τέτοιου είδους μικρότητες. Και πιστεύω ότι και εμείς ως θεατές (και σχολιαστές στα πλαίσια του forum) δεν μπορούμε να τους αποδίδουμε συμπεριφορές που δεν υφίστανται! :)

Όσο για την υπόλοιπη εκπομπή ήταν όντως εξαιρετική!! Δόθηκε η δυνατότητα σε αρκετούς νέους ανθρώπους να φανεί το ταλέντο τους αλλά και να ερμηνεύσουν παλιά τραγούδια ενσωματώνοντας νέους ερμηνευτικούς τρόπους. Η παρουσία και το έργο του Μάνου Ελευθερίου αναδείχθηκαν μέσα από τις συζητήσεις, τα τραγούδια και τα ποίηματα που παρουσιάστηκαν. Ως αρνητικό στην όλη εκπομπή θα ανέφερα την εμμονή του Γιώργου Νταλάρα στην κηρυγματολογία (περί της καλής μουσικής ....και αυτών που την υπηρετούν...) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο καθένας δίνει το στίγμα του. Κι ο καθένας με τις ''εμμονές'' του, αγαπητέ Odysseas. Επέτρεψέ μου να θεωρώ αυτή την ''εμμονή'' του Νταλάρα άκρως εποικοδομητική για το τραγούδι. Όσον αφορά το άλλο, επέτρεψέ μου -μια ακόμη φορά- να έχω σχηματίσει την παραπάνω συγκεκριμένη άποψη που ανέφερα. Δεν έκρινα την πρόθεση αλλά το αποτέλεσμα.Και -δυστυχώς για τον Μ.Μητσιά- δεν είναι μόνο δική μου άποψη. Δεν κάνω δημοσκόπηση, αλλά ελεύθεροι είμαστε κι εγώ κι εσύ να αποτυπώνουμε τις απόψεις μας. Εμμένω στη θέση μου, όπως κι εσύ στην δική σου, φαντάζομαι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αισθηση μου ειναι οτι υπηρχε διαρκως ενας ηλεκτρισμος μεταξυ Μητσια και Νταλαρα.Ισως ο Μητσιας να θεωρησε οτι αδικηθηκε η παρουσια του,οτι δεν μιλησε αρκετα...Μπορει και να κανω λαθος βεβαια.Δεν ξερω αν εχουν καλες σχεσεις μεταξυ τους.Ευχομαι ομως να μην τρεχει τιποτα γιατι τους συμπαθω εξισου.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου κυρηγματολογία αυτό που κάνει ο Νταλάρας όταν μιλάει για την καλη μουσική κλπ. Λέει μεγάλες αλήθειες και χαίρομαι κάθε φορά που τον ακούω να μιλάει γι' αυτό το θέμα. ’λλοι (δεν εννοώ εσένα Oddysea) το βλέπουν ότι ο Νταλάρας πάει να προβάλλει μόνο τον εαυτό του και να καπελώσει τη νέα γενιά και τα τραγούδια της για να είναι πάντα στην κορυφή. Φυσικά τα λένε αυτά γιατί ο Νταλάρας λέει αλήθειες απ' αυτές που δεν θέλουν ν' ακούνε! Αλλά εγώ χθες, πιο πολύ ευχαριστήθηκα τον Τσακνή όταν είπε με πολύ τσαμπουκά και στα ίσια "εμείς κάνουμε το τραγούδι, και όσοι νομίζουν ότι κάνουν να αναμετρηθούν με το χρόνο"! Και επίσης πως η γενιά του δεν έχει κανένα λόγο να απολογείται γι' αυτό που κάνει! Μπράβο ρε Διονύση!! :):D

Κι ένα Screenshot με το εξώφυλλο του δίσκου:

http://img158.imageshack.us/img158/6427/el...ftheriouwq5.jpg

Σχετικά με τον Μητσιά, προσωπικά δεν πήρα είδηση τί έγινε. Ίσως να ήταν σε στιγμή που είχα φύγει για κάποια ώρα απ' την τηλεόραση. Πάντως είναι κρίμα να γίνονται τέτοια πράγματα... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά με κούρασε απο κάποια στιγμή και μετά η εκπομπή αυτή, ειδικά όταν ανέβηκαν η Θεοδωρίδου και ο Πασχαλίδης στο μικρόφωνο... :)

Ελίνα, θα συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά στην εικόνα του "πάνελ" όταν αποχωρούν οι καλλιτέχνες, και γενικά θα προτιμούσα να μην έπεφτε τέτοιο "ανακάτεμα" στο μοντάζ.

Τα καινούργια τραγούδια του Νταλάρα πολύ ιδιαίτερα, πολύ όμορφα. Τα λόγια και τα χρόνια ήταν μοναδικό δώρο.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Προσωπικά με κούρασε απο κάποια στιγμή και μετά η εκπομπή αυτή, ειδικά όταν ανέβηκαν η Θεοδωρίδου και ο Πασχαλίδης στο μικρόφωνο...

Εμένα όταν τραγουδούσε ο Πασχαλίδης με πήρε ο ύπνος! (στην κυριολεξία...) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0