Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Mad Secret Concert

57 posts in this topic

Δεν παίζονται τα άτομα! Μα 2 τραγούδια και ξανά διαφημίσεις;;;;;;;; Μου έρχεται να σπάσω την τηλεόραση!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο πρόγραμμα του MAD έγραφε για 90 λεπτά διάρκεια...έδειξε μόνο 60 λεπτά... :mad::vlakas: Τι έγινε ρε παιδιά; Πού πήγαν όλα αυτά τα τραγούδια; :vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως στο αφιέρωμα στον ALPHA έδειξε αποσπάσματα από τραγούδια του MAD Secret Concert που δεν τα έδειξε στο MAD... Ίσως στο μέλλον ο ANT1 δείξει και αυτό το secret concert όπως και τα προηγούμενα με περισσότερα τραγούδια-αν όχι ολόκληρο.

Ίδωμεν!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάπου νυχτώνει

Τα βεγγαλικά σου μάτια

Του έρωτα

Τι πάθος

Ήτανε μια φορά

Θα περιμένω εδώ

Ρίξε μια σκάλα στο φεγγάρι

Κι αν σε θέλω

Ναύπλιο

Ένας κόμπος η χαρά μου

Νότος

Διδυμότειχο Blues

Hasta Siempre

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κάπου νυχτώνει

Τα βεγγαλικά σου μάτια

Του έρωτα

Τι πάθος

Ήτανε μια φορά

Θα περιμένω εδώ

Ρίξε μια σκάλα στο φεγγάρι

Κι αν σε θέλω

Ναύπλιο

Ένας κόμπος η χαρά μου

Νότος

Διδυμότειχο Blues

Hasta Siempre

Μόνο!!!! :mad::vlakas::vlakas::vlakas::wow:

:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και με 1 ώρα καθυστέρηση, και ανα 2 τραγούδια μας βαζανε και ένα τέταρτο διαφημίσεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιος να φανταζόταν ότι αυτή η τόσο ξεχωριστή συναυλία θα είχε αυτή την αντιμετώπιση από το κανάλι που τη διοργάνωσε!!! :vlakas::vlakas:

Θα ήθελα να γράψω πολλά... :vlakas: αλλά δεν θα το κάνω γιατί απλούστατα είναι πια τετελεσμένο γεγονός! :wow:

Ευτυχείς όσοι ζήσαμε τη συναυλία από κοντά! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προτεινω μια ομαδικη διαμαρτυρια στο MAD

Τοσο...mad που ειμαστε ολοι.... :mad::vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κρίμα! Πιο πολύ λυπάμαι γιατί κάποιοι από εσάς βιώσατε εκπληκτικές στιγμές, όντας παρόντες, αλλά εμείς πιστεύαμε πως θα εισπράξουμε μέρος της ατμόσφαιρας αφού δεν είχαμε την ευκαιρία να παραστούμε.

Κρίμα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ήταν η πρώτη φορά που χάρηκα που τελείωσε μια εκπομπή-συναυλία με τον Νταλάρα. :mad::vlakas:

Να δώσω συγχαρητήρια στο Mad που κατέστρεψε με την προβολή αυτή τόσο εύκολα την ονειρική βραδιά που μας χάρισαν εκείνη την νύχτα της 4η Δεκεμβρίου 2007. :vlakas:

Να το χαίρεστε το κανάλι σας.:vlakas:

Απέδειξε ότι δεν είναι για επίπεδο τέτοιων καλλιτεχνών..

Ας παραμείνει λοιπόν στο επίπεδο της Καλομοίρας και της Κακομοίρας. :wow::mad:

Μήπως θυμούνται οι κύριοι του Mad αν μπορεί κάποιος να τους ονομάσει κυρίους πόση ώρα ήταν η διάρκεια του Secret Concert???

Για να μην κουράζεστε να σας θυμίσω ότι ήταν κάτι παραπάνω από 2 ώρες

εσείς με το ζόρι και μεταξύ εκατοντάδων διαφημίσεων προβάλατε μόνο 1 ώρα.

ΑΙΣΧΟΣ. Είστε επιεικώς απαράδεκτοι!!! :mad::mad::mad::mad:

Σημ: Γωγώ έστειλα χθες βράδυ mail στο κανάλι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί γιατί μου ήρθε πίσω :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tha kanw ton sinigoro tou Diavolou (an kai den eida thn synaulia).Ta kanalia den einai filanthropikoi organismoi kai oute organosan thn sunaulia tsampa.Vazoune diafimiseis efoson poulaei o Ntalaras gia na vgaloun leuta kai an to epipedo tou Mad den einai gia tetious kallitexnes,(pou apo thn arxh mou fanike pollh para3eno na einai o Ntalaras se ena Mad secret concert) as mhn pigene o Ntalaras na kanei auth th sunaulia.Fusika kai egw tha spazomouna an kathe tris kai ligo evaze diafimiseis.Alla h alhthia na legete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν είπε κανένας να μην βάζουν διαφημίσεις μιας και όλοι ξέρουμε ότι εκεί είναι τα λεφτά..... αλλά όχι και έτσι..... κάθε 2 τραγούδια 10 λεπτά διαφημίσεις....

Ούτε τα μεγάλα κανάλια δεν το κάνουν αυτό..... :mad::vlakas::vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites
το πορτοκαλί χρώμα αντιπροσωπεύει τις διαφημίσεις :vlakas:

http://i66.photobucket.com/albums/h257/agn...14/PA220016.jpg

Ωραία αυτή η δυνατότητα με το DVD Recorder...

Μου φαίνεται πρέπει να πάρω κι εγώ ένα... :mad: Είναι πιο γρήγορο απο το να τα περνάς στον υπολογιστή...

Τι;; Περιμένατε να σχολιάσω;;; :vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites
το πορτοκαλί χρώμα αντιπροσωπεύει τις διαφημίσεις :mad:

http://i66.photobucket.com/albums/h257/agn...14/PA220016.jpg

Ωραία αυτή η δυνατότητα με το DVD Recorder...

Μου φαίνεται πρέπει να πάρω κι εγώ ένα... :mad: Είναι πιο γρήγορο απο το να τα παιρνάς στον υπολογιστή...

Τι;; Περιμένατε να σχολιάσω;;; :vlakas:

:vlakas::wow::mad: :blink: :blink: :blink:

Κοίτα τι παρατήρησε το άτομο!!! :mad::vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ευτυχείς όσοι ζήσαμε  τη συναυλία από κοντά! :mad:

Συμφωνώ και είναι κρίμα να μην δώσουν την δυνατότητα κ σε αυτούς που δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν τουλάχιστον να τον απολαύσουν απο την τηλεόραση..... :vlakas:

τόσους μήνες περιμέναμε αυτή την προβολή κ στο τέλος ήταν μια απογοήτευση ....... :vlakas::vlakas:

αν έκοψαν τόσα τραγούδια γιατί έχουν σκοπό να τα βγάλουν σε DVD είναι μια παρηγοριά αν δεν έχουν σκοπό ούτε κ αυτό ..... τότε είναι για κλάματα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σας όσον αφορά το θέμα των διαφημίσεων, το οποίο προσωπικά , λόγω του χαρακτήρα του συγκεκριμένου καναλιού, λίγο πολύ το περίμενα...

Όσον αφορά τη χρονική διάρκεια της συναυλίας, νομίζω πως από τη στιγμή που δεν ξέρουμε ούτε το συμβόλαιο που έχει γίνει μεταξύ καναλιού και καλλιτεχνών , ούτε το ποιος έκανε την επιλογή των τραγουδιών που τελικά προβλήθηκαν , είναι άδικο να βρίζουμε το κανάλι...Και δεν πιστεύω πως η επιλογή έγινε "ερήμην Νταλάρα"....

Ούτε σε μένα άρεσε η μικρή διάρκεια της συναυλίας, αλλά από τη στιγμή που δεν ξέρω αυτά που συμβαίνουν πίσω από τις κάμερες , δεν μπορώ να έχω άποψη....

Πάντως ότι προβλήθηκε ήταν εξαιρετικό...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά, απογοητεύτηκα παρα πολυ απο τη σκηνοθεσια. Θεωρω ότι απέκρυψε απο τον κόσμο που είδε το βίντεο όλη την ουσία της συναυλίας. Η συναυλία αυτή δεν ήταν μαγική γιατί είχε "ατμοσφαιρικό" φωτισμό όπως στο βίντεο, ούτε χορευε η αιθουσα πανω κατω όπως στα πλάνα του MAD.

Η μαγεία της συναυλίας ήταν σε αυτά που κόπηκαν. Ανάμεσα σε κάθε στίχο, εκεί που ο σκηνοθέτης βιάζεται στο 100% των περιπτώσεων να κάνει ένα μακρινό κινούμενο πλάνο του ταβανιού, εκεί ανάμεσα υπάρχει ένα βλέμμα του Νταλάρα προς τα παιδιά, ένα γέλιο κι ένα πείραγμα μεταξύ των μουσικών, μια πλάκα του Ζαχαρία, μια ζεστή ματιά του Νταλάρα στους φίλους του απο κάτω. Εκεί βρισκεται η αλήθεια της βραδιάς αυτής, στις σχέσεις των ανθρώπων, και αυτό είναι που κοπηκε. Και κόπηκε γιατι, όπως λέει και μια καλή φίλη, η αλήθεια δεν μπορει να μπει ανάμεσα από τις κ%$#διαφημίσεις, κλωτσάει. Δεν συμβαδίζει με την τηλεοπτική νοοτροπία.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aυτό που έπαθα το Σάββατο ξέχασα να σας το γράψω...

Πήγαμε λοιπόν σε οικογενειακό σπίτι να δούμε τη συναυλία...Έλα όμως που ήταν προσκεκλημένο κι ένα άλλο ζευγάρι, άσχετο με όλα αυτά...

Οπότε είμασταν 3 άτομα που ήθελαν να δουν τη συναυλία και 3 αδιάφοροι...και 2 μωρά που έτρεχαν πάνω-κάτω και μπροστά από την τηλεόραση....

Σε μια φάση , κατά τις 10:05 ο ένας από τους αδιάφορους λέει:

-Παιδιά , το γυρίζετε λίγο στην ΕΤ-1 να δω το στοίχημα;;;

:blink: :blink: :blink:

Aς κρατήσω , σκέφτομαι, τα προσχήματα, καλεσμένος είμαι....

Αφού είδε τα αποτελέσματα, το ξαναγύρισε στο MAD και βλέποντας πως δεν είχε αρχίσει ακόμη ηρέμησα....

Έλα όμως που μόλις άρχισε το πρόγραμμα, οι δύο από τους αδιάφορους θυμήθηκαν να σχολιάσουν όλες τις αθλητικές εκπομπές του ραδιοφώνου και της τηλεόρασης...

:wow::wow::wow::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

και σταματούσαν μόλις άκουγαν κανένα επιφώνημα τύπου:

-"Ρε να ο ’γγελος με τη Δήμητρα και την Geske"

-"Ποιοί είναι αυτοί ρε παιδιά;" ρωτούσαν...

΄Αντε να τους εξηγήσεις τώρα ποιοί είναι αυτοί.... :wow:

Εν πάσει περιπτώσει μετά το δεύτερο διάλειμμα έφυγαν μέσα στον υπολογιστή για να παίξουν κάτι παιχνίδια....

Από ευγένεια (που την βρήκα εκείνη την ώρα δεν ξέρω) τους είπα:

-Που πάτε ρε παιδιά; Καθήστε....

Και η απάντηση:

-Πάμε να το δούμε στην μέσα τηλεόραση, πιάνει πιο καλά....

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: αυτό δεν είναι να το λες .... αυτό είναι να σε βλέπουνε την ώρα που συμβαίνει....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κρίμα, μια τόσο ωραία βραδιά να συρικνωθεί τόσο πολύ.

Εμένα δε με ενόχλησαν τόσο τα σκηνοθετικά πλάνα, αν και ομολογώ ότι ήταν λιγο...ζαλιστικά ώρες-ώρες. Και μου άρεσε κιόλας που έδειχνε πλάνα από τις πρόβες, όπου είδαμε να προβάρει και το "Πήγα και σου παρήγγειλα" που ΔΕΝ το δείξανε. :wow: (μα είναι δυνατόν να μη βάλουν το φινάλε της συναυλίας...?)

Ωστόσο, είναι γεγονός πως η μικρή διάρκεια και οι συνεχόμενες διαφημίσεις ήταν απαράδεκτες. Και χάσαμε -και χωρίς άξιο λόγο τελικά- μισή ώρα (εγγραφής) από την πολύ καλή εκπομπή του Alpha. :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0