ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Όταν οι "άλλοι" τραγουδούν "Νταλάρα..."

367 posts in this topic

Έχω αρχαιολογικό υπόβαθρο 36_1_12.gif

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εμενα. Εκει κανει τη διαφορα ο νταλαρας. Παιρνει χιλια προσωπα. Αλλαζει ρολους. Οπως ο ηθοποιος. Ταυτιζεται,συμπασχει με τον "ηρωα" του τραγουδιου. Πολλοι εχουν καλη φωνη.. ποσοι ομως το κανουν αυτο?????

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλοί το κάνουν, ο καθένας με τον τρόπο του... άλλωστε ο καθείς απευθύνεται και σε διαφορετικό κοινό...

Προσωπικά μιλώντας, ο συνδιασμός της ερμηνείας με την σεμνότητα ή την διακριτικότητα που απαιτείται, εμφανίζεται σε λίγους... συμφωνούμε λοιπόν :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Θηβαίος γενικά μου αρέσει (πάντα με ενοχλεί να βλέπω τον Μικρούτσικο διευθύνοντα, δεν ξεχνώ την αηδία του Καλλιμάρμαρου να διασχίζει σαν ρόκερ τη σκηνή μπροστά από τον Μητροπάνο) αλλά είναι ωραίο που βλέπω αριστερά στη φωτογραφία σου τον βλοσσυρό Νταλάρα να κοιτά προς το video... :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ο θλιβαίος ειναι κορυφαίος ( πρέπει να βγαλει ένα καλό δισκάκι ομως οπωσδηποτε άμεσα, γιατι τον βαρέθηκα να τον βλέπω στα ιδια και τα ιδια και τις γλυκανάλατες διασκευές ) ,αλλα ο νταλάρας αξεπέραστος...για τον Ι5 δε με ενοχλεί τίποτα.συνθέτης ειναι ο,τι θέλει κάνει.θέλει και αυτός να τον προσέχουν με οποιοδήποτε τρόπο.θα θελα ομως να ξαναφτιάξει ένα δισκο με τον νταλάρα ακόμα...και ας μη λερωνεται ο νταλάρας...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το σόλο βιολί, είναι ωραίο συνολικά... με απογοήτευσε που στο δεύτερο μισο του τραγουδιού, στο φόρτε του, τραγουδήθηκαν μόνο 2 στροφές.

Οκ, είναι δύσκολο εκείνο το κομμάτι και πολύ τεχνικό (γρήγορες ανάσες, ψηλές νότες) "κουράζοντας" τον τραγουδιστή - πόσο μάλλον έναν καπνιστή.

Έπρεπε όμως να το πει απο τον στουντιακό τόνο; (Φα δίεση; ). Ας το χαμήλωνε λιγάκι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

είναι ωραίο που βλέπω αριστερά στη φωτογραφία σου τον βλοσσυρό Νταλάρα να κοιτά προς το video... :D

:laugh: :laugh: :laugh: θεα!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια εκτέλεση του ''Θέλω να τα πω'' από πρόσφατη συναυλία που είχα στην Αθήνα. Τραγουδάω εγώ! :D:razz: :razz: :whistling2:

 

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ωραίο, Γιώργο!!!! :)  :walkman:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπραβο!!!!εξαιρετικος!!!!!!! :wow:

 

να κανουμε ενα τοπικ "οταν εμεις τραγουδουμε νταλαρα"!!! να δουμε μαθαμε τιποτα η..... ανεπιδεκτοι μαθησεως?? :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο Γιώργο! Εξαιρετικός!

Αλλά βάλε μια άλλη φωτογραφία στο youtube!  :razz:  :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...