ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Όταν οι "άλλοι" τραγουδούν "Νταλάρα..."

367 posts in this topic

..τωρα που θα πιασει και τα LATIN να σας δω τι θα γραφετε για την αοιδο!!!  :whistling2:  :eyebrow2:  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο καθείς τραγουδά ότι θεωρεί άξιο να τραγουδήσει - εκεί εστιάζω: το οτι η Πάολα (και η κάθε Πάολα στην εποχή της) ξεχώρισε την "Σκόνη". Για εμένα δεν υπάρχουν "στεγανά". Για το αποτέλεσμα ναι, να το συζητήσουμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τον Ηλία τον είχα γνωρίσει πριν λίγα χρόνια στη Σπάρτη σε μια εκδήλωση για τον Γιώργο Κόρο και είναι όντως από τους ανθρώπους που αγαπούν το τραγούδι και ασχολούνται με πολύ μεράκι μ' αυτό.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία το τραγουδάει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν είναι πρώτη εκτέλεση του Νταλάρα βέβαια, αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι τον Νταλάρα έχουν στο μυαλό τους όταν το ακούνε. Εδώ ο Μανώλης Μητσιάς από την εκδήλωση-παρουσίαση του βιβλίου "Γιώργος Ζαμπέτας: Βαθιά στη θάλασσα θα πέσω...". 

 

 

 

 

ΥΓ: Για την Ελίνα και την Ελπίδα...  

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν είναι πρώτη εκτέλεση του Νταλάρα βέβαια, αλλά θεωρώ ότι οι περισσότεροι τον Νταλάρα έχουν στο μυαλό τους όταν το ακούνε. Εδώ ο Μανώλης Μητσιάς από την εκδήλωση-παρουσίαση του βιβλίου "Γιώργος Ζαμπέτας: Βαθιά στη θάλασσα θα πέσω...". 

 

 

 

 

ΥΓ: Για την Ελίνα και την Ελπίδα...  

:bored:  :bored:  :bored:  :bored:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία εκτέλεση κι ωραία ακουστική ορχήστρα... :music:

 

Απλά, καλό θα ήταν να υπάρχουν και τα στοιχεία του τραγουδιού κάτω από το Video.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα μου άρεσαν πολύ τα μπουζούκια. Η ερμηνεία καλή αλλά -προσωπική μου γνώμη- άχρωμη. Ο Μητσιάς μου βγάζει πάντα  αυτό το άχρωμο. Τα τραγουδάει όλα ίδια θεωρώ. Ρεμπέτικα, λαϊκά, έντεχνα. Ευχαριστώ, Μάρω, για την αφιέρωση

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι Θάνο, το ξέρω! Και γενικώς το κάνω, αλλά δεν τα ήξερα όλα απ' έξω κ δεν προλάβαινα να το ψάξω... Εχω σκοπό με την πρώτη ευκαιρία να το προσθέσω στις πληροφορίες. 

 

Η ορχήστρα ήταν όντως ωραία! Αυτό που απαιτούσε μια παρουσίαση δίσκου σε έναν τέτοιο όμορφο χώρο. 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sorry για το  :offtopic: . Ωραία φωνή η Νέγκα, αλλά πόσες φορές ακόμη θα πάει σε αυτή την εκπομπή;  

Βέβαια καλύτερα αυτό από το να τραγουδάνε ηθοποιοί, αλλά πόσο πια;  

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

κανε κουράγιο ANNA RF

 

ωραίο! Ένα με τη φύση τα παλικάρια...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Μίκης στα Ιμαλάια.... super!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start at 1.30 minutes  :music:  Please keep in mind these musicians are not professionals...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

:shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:  :shock4:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...