Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Συνέντευξη στο "Ντέρτι" Fm

82 posts in this topic

Μεταδόθηκε ήδη!!!;;;; :mad: Τι χάνεις με το να ψάχνεις σε διαδρόμους μεγάρων (όχι μουσικής δυστυχώς)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υ.Γ Κι επειδή κανέις μας εδώ μέσα δεν είναι ''κουτάβι'' ούτε κι εγώ, γνωρίζουμε πολύ καλά τους νόμους της δισκογραφίας και την σύνδεσή της με τα μέσα. Αυτό είναι άλλο και το ανέφερα πιο πάνω σχετικά με τους χορηγούς επικοινωνίας.

Εν κατακλείδι,μακάρι να έχουν ρεπορτάζ προώθησης του υπέροχου αυτού δίσκου και στο ''Πολύ μπλα μπλα''! Ποσώς με πειράζει! :mad:

Αγαπητή Ελίνα, Οταν εκφράζεις δημόσιες απόψεις, εκτίθεσαι σε κριτική. Ειδικότερα δε όταν οι απόψεις σου είναι κάθετες και αυστηρότατες σε ότι αφορά την ποιότητα των μέσων. Με αυτό το σκεπτικό, δεν δικαιούσαι να "νομιμοποιείς" με την παρουσία σου το οποιοδήποτε σκουπιδιάρικο τύπου Μπλα, μπλά και Ντέρτι. Αν το κάνεις είσαι ανακόλουθος. Απλά. Οι προεκτάσεις που δίνεις δεν με αφορούν στο ελάχιστο γιατί το να ασκείς κριτική δεν αίρει την εκτίμηση που έχεις σε κάποιον.

Και δεν αντιπαρατέθηκα μαζί σου, απλώς εξέφρασα μια άποψη την οποία και σχολίασες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να τελειώσει όμως αυτή η ιστορία περί ανακολουθίας του Νταλάρα να ρωτήσω ευθέως κάτι: ρώτησες τον Νταλάρα εσύ ή όποιος άλλος εδώ μέσα τι θεωρούσε ή θεωρεί σκουπίδια; Αυτό που κάποιος από εμάς θεωρεί σκουπίδια μπορεί εκείνος να θεωρεί το αντίθετο. Πώς ταυτίζεις το δικό σου γούστο με το δικό του; Για να πάει στην εκπομπή του Γιαννόπουλου ή του Μπαλαχούτη μάλλον δεν συμπίπτει. Μπορείς να πεις κάλλιστα δεν μου αρέσει που πάει σε αυτά τα ραδιόφωνα ή τους παραγωγούς γιατί δεν αρέσει σε εμένα (δεν υπαγορεύω, απλά εξηγώ).Και για να κλείσω: υπάρχουν κάποιοι δημοσιογράφοι της δήθεν κουλτούρας και ποιοτικής ραδιοφωνίας που παρακαλούσαν τον Νταλάρα να πάει στην εκπομπή τους και μετά του έσερναν τα εξ αμάξης. Το ίδιο συνέβη με κάποιους καλλιτέχνες που βοήθησε ο Νταλάρας. Από την άλλη μεριά και ο μη ποιοτικός -κατά την γνώμη σου- Π.Γιαννόπουλος φιλοξενεί χρόνια τον Νταλάρα στις εκπομπές του και του αποδίδει τον απόλυτο σεβασμό που του πρέπει. Όπως και ο Μπαλαχούτης. Σε αντίθεση με κάτι άλλους που αποκτήσαν ύφος 10 καρδιναλίων! Κι επειδή όλοι είμαστε κάτοικοι μιας μικρής χώρας και τυχαίνει να γνωρίζουμε πράγματα και καταστάσεις όπως και ανθρώπους κι ανθρωπάκια, ας αφήσουμε τον κορυφαίο καλλιτέχνη (γνώμη μου) να επιλέγει το μέσο προώθησης του υλικού του. Αν κάνει λάθος ΕΚΕΙΝΟΣ θα φέρει το βάρος, όπως πάντα. ’λλωστε όποια συνέντευξη και να δώσει πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα διαφωνήσει.

Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης κι από εμένα.

Ελπίζω η εκπομπή να ήταν εξίσου καλή όπως και η περσυνή. Γιατί αν κρίνω από την περσυνή,γούσταρε ο Νταλάρας τα θέματα που τέθηκαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προτείνω να επανέλθουμε στα της συνέντευξης! Κι όταν λέω "προτείνω" εννοώ ότι θα διαγραφεί κάθε τι άλλο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Προτείνω να επανέλθουμε στα της συνέντευξης! Κι όταν λέω "προτείνω" εννοώ ότι θα διαγραφεί κάθε τι άλλο.

Eφ' όσον όμως έχει, σε κάθε περίπτωση, άμεση σχέση με τη συνέντευξη στο Ντέρτι, δεν γίνεται να διαγραφεί :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ στο να διαγραφούν! Μετά επιτάσεως το δηλώνω! Δεν ορίζω εγώ τι θα γίνει βέβαια!

Από εδώ και πέρα μπορούμε να γράψουμε για την συνέντευξη.

Από το πολύ λίγο που άκουσα, ειπώθηκαν πολύ ενδιαφέροντα πράγματα! :mad: ΣΑΝΗ!!!!ΣΑΝΗ!!!!ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ - ΣΑΝΗ!!!!!! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όταν παρέθετε τις επερχόμενες συναυλίες, ήταν σαν να παραθέτει το ημερολόγιο που έχουμε ήδη στο κεφάλι μας, όλες ακριβώς.

Επίσης όταν παρέθετε εκείνους τους τραγουδιστές, ήταν η δικαίωση του Πετράκη :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όταν παρέθετε τις επερχόμενες συναυλίες, ήταν σαν να παραθέτει το ημερολόγιο που έχουμε ήδη στο κεφάλι μας, όλες ακριβώς.

Επίσης όταν παρέθετε εκείνους τους τραγουδιστές, ήταν η δικαίωση του Πετράκη :lol: :lol: :lol:

Μη μου πεις ότι είπε για Κουρκου ....???? ..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο αυτόν δεν είπε!!! Και το περίμενα! Λεω τώρα, ανάμεσα στο Ζαζόπουλο, το Βέρτη και το Μακρόπουλο θα το πει και θα μας κάψει όλους! Αλλά τη γλιτώσαμε! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπομονή λίγα λεπτάκια να την ανεβάσω!

Δε θα διαγράφεί τίποτα φυσικά! Απλά κι ο άγιος φοβέρα θέλει!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν δεν την έχω προλάβει απο την αρχή λόγω προβλημάτων στη σύνδεση :mad:

Επίσης έκοψα τα τραγούδια για να την ανεβάσω γρήγορα. Αν την θέλετε με τα τραγούδια θα περιμένετε λίγο!

Μέρος πρώτο:

http://java.uom.gr/~chaikalis/dalaras/syne..._09_meros_1.mp3

Μέρος Δεύτερο:

http://java.uom.gr/~chaikalis/dalaras/syne..._09_meros_2.mp3

Δεξί κλικ ->Αποθήκευση ως

Μέχρι να ακούσετε αυτό θα έχει ανέβει και το δεύτερο! Τσεκάρετε πάλι, θα το βάλω εδώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θοδωρή, ευχαριστούμε πολύ!!! :mad: Και για τις περαιτέρω διευκρινήσεις αποθήκευσης. :mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απ' ό,τι παρατηρώ, η δική μου εγγραφή ξεκινά πριν του Θοδωρή, οπότε ονομάζω αυτό

Μέρος "μηδέν" (πρίν το μέρος 1ο):

http://java.uom.gr/~chaikalis/dalaras/syne...ksi_meros_0.mp3

Θοδωρή κάνε αν κρίνεις αλλαγές/μετονομασίες κλπ..

Φτου και δεν πρόλαβα να το κάνω edit! (Ρωτούσα την Ελίνα τι δεν της δουλεύει :lol: :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το έλυσα δια τηλεφώνου,’γγελε! :mad: ’σε καλύτερα να μην πω τι πατούσα... :mad:

Χάρη στα παιδιά μπόρεσα κι άκουσα την συνέντευξη. Ο Γ.Νταλάρας μίλησε για μουσική -κυρίως. Με την φοβερή ικανότητα που έχει ως συνομιλητής σε παρασέρνει. Είπε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα και σε ορισμένα σημεία η φωνή του παλλόταν από το πάθος για όσα πιστεύει και για όσα καθόρισαν την πορεία και την μεγάλη καριέρα του. Αναφέρθηκε στους συνθέτες και στην τιμή που τους ανήκει. Κι αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η ιδιαίτερη αναφορά του στους παλιούς ''οι οποίοι πέθαναν στον δρόμο για να απολαμβάνουμε εμείς''. Σε καθηλώνει ο λόγος του. Επόμενα σχέδια οι συναυλίες που ξέρουμε ήδη και ο δίσκος για τον Ηλ.Κατσούλη.

Ο γνωστός και εξαιρετικός Νταλάρας που αγαπάμε! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Φτου και δεν πρόλαβα να το κάνω edit! (Ρωτούσα την Ελίνα τι δεν της δουλεύει :lol: :lol: )

Καλά το θέτεις το ζήτημα, ’γγελε. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eγώ θα σταθώ στο ότι στο πρώτο μέρος (αυτό που ανέβασε ο ’γγελος), στο σημείο που έλεγε ότι το 1973 ξεκίνησε να ηχογραφεί το "50 χρόνια ρεμπέτικο τραγούδι", μέσα στους τίτλους που ανέφερε ήταν και το "Αντιλαλούνε τα βουνά", που φυσικά δεν μπήκε στο δίσκο...

Αυτά... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όταν παρέθετε τις επερχόμενες συναυλίες, ήταν σαν να παραθέτει το ημερολόγιο που έχουμε ήδη στο κεφάλι μας, όλες ακριβώς.

Επίσης όταν παρέθετε εκείνους τους τραγουδιστές, ήταν η δικαίωση του Πετράκη :lol: :lol: :lol:

:vlakas:B)B)B)B)B)

Όσο για το Σάνη, αφου μου το είπε ρε παιδιά...

:mad: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eγώ θα σταθώ στο ότι στο πρώτο μέρος (αυτό που ανέβασε ο ’γγελος), στο σημείο που έλεγε ότι το 1973 ξεκίνησε να ηχογραφεί το "50 χρόνια ρεμπέτικο τραγούδι", μέσα στους τίτλους που ανέφερε ήταν και το "Αντιλαλούνε τα βουνά", που φυσικά δεν μπήκε στο δίσκο...

Αυτά... :mad:

:blink: :blink: :blink: :blink:

Απο όλη τη συνέντευξη αυτό θεωρείς το σημείο αναφοράς;

Τόσα και τόσα έχουν μείνει έξω απο δίσκους...

’σε που νομίζω οτι κάνει λάθος! Γιατι αν προσέξεις, προσπαθεί να θυμηθεί...σκέφτεται...Έτσι είναι πολύ πιθανό να έκανε και λάθος! :vlakas:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως, Πέτρο! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0