Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

"Μέσω διαδικτύου..." στο Β'Πρόγραμμα ΕΡΑ

93 posts in this topic

Τώρα που μου πέρασε το σοκ, να πω κι εγώ 1-2 πράγματα... :D Κατ' αρχάς ας αρχίσω απ' το εύκολο: έχω την εντύπωση πως σε όλη την εκπομπή δεν είπε κανείς τη διεύθυνση του site... :wow: (αν κάνω λάθος να με διορθώσετε) Στο τέλος πήγε να την πει ο Τσάμπρας, αλλά νομίζω κάποιος μιλούσε, έπρεπε να παιχτεί τραγούδι, τελείωνε η εκπομπή... Και νομίζω πως είπε .gr . Εν πάσει περιπτώσει...

Πάμε στ' άλλα τώρα. Πώς να περιγράψω τα όσα συναισθήματα μού δημιουργήθηκαν; Είχε πλάκα το γεγονός ότι δεν τους παρουσίασε όλους απ' την αρχή, κι έτσι περίμενα ν' ακούσω τις φωνές για να καταλάβω ποιοί είναι εκεί. :) Υ.Γ.: Οι φωνές σας ακούγονται πολύ ωραία στο ραδιόφωνο! Μήπως να το σκεφτούμε σοβαρά να κάνουμε ένα "Dalaras web-radio" και να κάνουν εκπομπές τα μέλη; :naughty: Επίσης, το καταφχαριστήθηκα με τα τραγούδια που ακούστηκαν! Ιδίως με τα εκτός δισκογραφίας! Αναρωτιέμαι ποιά θα είναι η αντίδραση κάποιου που δεν ξέρει, μέχρι να αναφερθεί ότι το τραγούδι προέρχεται από εκπομπή. :D Επίσης, χάρηκα ιδιαίτερα που και ο ίδιος ο Νταλάρας έδειξε πολύ ευχαριστημένος με τις επιλογές των τραγουδιών. Περιττό να πω, τί έπαθα όταν άκουσα τη φωνή του. Καλά, στην αρχή μού φάνηκε φυσιολογικό να τον ακούω στο ραδιόφωνο, αλλά μετά από ένα δευτερόλεπτο που το συνειδητοποίησα έπαθα σοκ! :music: Γενικώς όλα όσα ειπώθηκαν ήταν πολύ σημαντικά! Απίστευτη εκπομπή! Είναι δυνατόν να υπάρχει;; :razz::naughty::naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Συγχαρητήρια σε όλους σας Θανάση, Αποστόλη, ’ρη, Κώστα, Βιβή, Αγνή :D:D:D Ήταν μια εκπομπή όνειρο, και ειδικά όταν μετά τα λόγια σας έμπαιναν τα υπέροχα αυτά τραγούδια, ήταν σαν μια συλλογική δικαίωση όλων μας γι' αυτά τα ξεχασμένα διαμάντια που δεν παίζονται στα ραδιόφωνα :D:D:D Και με την παρουσία του Γιώργου στο στούντιο, η αίσθηση αυτή εντάθηκε ακόμα περισσότερο, ξέροντας ότι είναι κι αυτός εκεί και τα ακούει μαζί σας και μαζί μας :D:D:D

Δεν μπορώ να το πω καλύτερα!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς για προσωπικούς λόγους μπόρεσα να ακόυσω μόνο ως τις 7:15 περίπου αλλά και όσο άκουσα ήταν αρκετό για να με κάνει να νιώσω περήφανη που είμαι μέλος του φόρουμ και γνωρίζω από κοντά αυτούς τους "ιδιόρρυθμους ανθρώπους" που μας πλουτίζουν με τις μουσικές τους γνώσεις!!!Από την άλλη δεν μπορώ παρά για μια ακόμη φορά να ευχαριστήσω τον Γιώργο Νταλάρα όχι μόνο για τη μουσική του προσφορά αλλά και για την γενναιοδωρία του που την απέδειξε για άλλη μια φορά σήμερα μπαίνοντας ξαφνικά στο στούντιο και κάνοντάς σας μια υπέροχη έκπληξη!!!!Και επίσης τα θερμότατα συγχαρητήρια στο Γιώργο Τσάμπρα του οποίου η εκπομπή αποτελεί όαση μες στο ραδιοφωνικό τοπίο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Απίστευτη εκπομπή! Είναι δυνατόν να υπάρχει;;  :D  :D  :D

Υπάρχει!! Έγινε! Πραγματοποιήθηκε!! Είναι αληθινή! :D:D:D:D

Ήταν υπάροχα... μοναδικά!! Ανεπανάληπτα!!

Για όσους δεν το γνωρίζουν, η παρουσία του Γ.Νταλάρα στο studio μαζί μας, ήταν έκπληξη και για εμάς τους ίδιους (όχι όλους όμως). Εγώ προσωπικά ακόμα να συνέλθω από το σοκ. Τρομερές στιγμές!

Γιώργο Νταλάρα, Γιώργο Τσάμπρα και Θάνο Γιώγλου, σας ευχαριστώ όλους από τα βάθη της καρδιάς μου!

Πάντα τέτοια!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στον απόηχο λοιπόν της εκπομπής θέλω και νομίζω πως οφείλω να καταθέσω δυο-τρία πράγματα....

Κατ'αρχάς να ευχαριστήσω προσωπικά και δημόσια τον φίλο , πλέον, Γιώργο Τσάμπρα για την ιδέα και πρωτοβουλία του να κάνει αυτό το αφιέρωμα...Μια ιδέα η οποία "έπεσε" σε μια φιλική κουβέντα, ένα βράδυ του Φλεβάρη, πριν από τις παραστάσεις με τα ρεμπέτικα στο Μέγαρο...Μια πρωτοβουλία του κ.Τσάμπρα, ο οποίος θέλησε, πολύ φυσικά, να προβάλλει όλο αυτό το έργο που γίνεται σ'αυτή τη σελίδα, σ'αυτή την κοινότητα, σ'αυτή την παρέα, όπως θέλετε πείτε το, με το οποίο ο ίδιος δήλωσε και δηλώνει ενθουσιασμένος...Πολύ περισσότερο με τις κοινωνικές σχέσεις που έχουν αναπτυχθεί σ'αυτό το χώρο...Με την παρέα μας αλλά και με τους φίλους μας από το εξωτερικό που έχουν μάθει τη γλώσσα μας, ακούγοντας την ελληνική μουσική και πολύ περισσότερο ακούγοντας τη φωνή του Γ.Νταλάρα....

Μετά ήρθαν τα δύσκολα...Σας εύχομαι να μην έρθετε ποτέ σε μια τέτοια δύσκολη θέση επιλογής....Ποιοι θα πάμε, πόσοι θα πάμε , μήπως ο "τάδε" πει εκείνο ή μήπως το ένα ή μήπως το άλλο...

Αντιλαμβάνεστε, πιστεύω όλοι, πως κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσε να συζητηθεί ανοιχτά....Όταν στο παρελθόν, ακόμη και για την πιο απλή συνάντηση μελών, με την δημόσια ανακοίνωσή της και μόνο , δημιουργήθηκαν δεκάδες προβλήματα, πόσα περισσότερα προβλήματα θα μπορούσαν να δημιουργηθούν με τη δημόσια ανακοίνωση μιας τέτοιας εκπομπής....Της οποίας ούτε η ακριβής ημερομηνία ήταν γνωστή ούτε καν η ίδια η πραγματοποίησή της...Μια τέτοια εκπομπή, δεν θα μπορούσε να γίνει χωρίς την έγκρισή του ίδιου του Γιώργου Νταλάρα, όχι για τυπικούς αλλά καθαρά για ουσιαστικούς και ηθικούς λόγους...

Το ραδιόφωνο είναι ελεύθερο....Μπορεί ο καθένας, καλώς ή κακώς, να βγεί και να μιλήσει για οποιονδήποτε...Αν όμως, είσαι σωστός, πολύ περισσότερο αν γνωρίζεις το "τιμώμενο" πρόσωπο, οφείλεις να το ενημερώσεις....

Η έγκριση λοιπόν, αφού βρέθηκε από τη δική μας πλευρά μια προτεινόμενη ημερομηνία, ήρθε μόλις την περασμένη Κυριακή το απόγευμα...

Και φυσικά δεν ήταν μόνο αυτό....Υπάρχει το πρόγραμμα ενός ραδιοφωνικού σταθμού κι ενός ραδιοφωνικού παραγωγού, ο οποίος ασχολείται παράλληλα με χίλια δυο άλλα πραγματα και ξέρεις πως θα κάνει την εκπομπή μέχρι το τέλος του Ιουνίου και μετά πάλι από το Φθινόπωρο...Παράλληλα θεωρείς πως μια τέτοια παρουσίαση δεν θα μπορούσε να γίνει χωρίς τον Αποστόλη,(που είναι και διαχειριστής και από τη σκοπιά του μπαίνει στο forum και ασχολείται και διορθώνει τα posts ή διάφορα άλλα πράγματα) και είναι γνωστό πως μόλις τώρα ήρθε στην Αθήνα, για να μην αρχίσω και λέω για την υπόλοιπη προσφορά του κι όλα αυτά...

Ο δημιουργός αυτής της κοινότητας, ο Νικόλας, ήταν ο πρώτος που ενημερώθηκε για την πρόταση του Γ.Τσάμπρα...Και με εξουσιοδότησε να ασχοληθώ με την οργάνωση της προετοιμασίας...Ο Νικόλας , δυστυχώς, ήταν αδύνατο να ταξιδέψει από την Αλεξανδρούπολη σήμερα.... Γι'αυτό επιλέχθηκε η λύση να μιλήσει τηλεφωνικά...Τόσο αυτός όσο και η Geske...Αυτό όμως , δυστυχώς, την ώρα της εκπομπής και ενώ τα τηλέφωνα είχαν δοθεί στο κοντρόλ, για καθαρά τεχνικούς λόγους στάθηκε αδύνατο....Και , προσωπικά, αν και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, ζητώ μια μεγάλη συγγνώμη από τα παιδιά....

Για τον αριθμό των ατόμων λοιπόν, δεν υπήρχε κάποιο όριο...Ήταν αδύνατο όμως να συμμετέχει όλο το forum.....Έγιναν αρκετές προτάσεις και αρκετές συζητήσεις με πολλά από τα μέλη...Αρκετοί δήλωσαν αδυναμία....Ζητώ μια δεύτερη συγγνώμη για το ότι δεν τηλεφώνησα να το συζητήσω με όλους....Με όσους λοιπόν συζήτησα , συμφώνησαν πως θα ήταν σωστό να συμμετέχουν άτομα από όσα περισσότερα μέρη της Ελλάδας ή και του εξωτερικού ήταν δυνατόν...Αυτή τη φορά η εκπροσώπηση έγινε από τρεις περιοχές της χώρας...Την επόμενη, γιατί τίποτα δε σταματά εδώ , μπορεί να γίνει από κάπου αλλού...

Επίσης θεώρησα πως ήταν σωστό και έπρεπε να υπάρχει εκπροσώπηση και των δυο φύλων...Και για να προλάβω οποιαδήποτε σχόλια, να πω πως έγινε πρόταση σε αρκετές εκπροσώπους του γυναικείου φύλου, οι οποίες δεν μπορούσαν να παραβρεθούν...

Οι φίλοι, με τους οποίους κουβέντιασα το θέμα, ξέρουν και μπορούν να καταλάβουν την αγωνία και το άγχος του όλου εγχειρήματος...Πολύ περισσότερο, όταν την περασμένη Κυριακή το απόγευμα έμαθα πως, εκτός από τη σύμφωνη γνώμη του για την πραγματοποίηση της εκπομπής, ο Γ.Νταλάρας θέλησε να συμμετέχει...Θεώρησα σωστό να το κρατήσω μυστικό, ακόμα κι από τους ίδιους τους παριστάμενους στην εκπομπή....Κι αυτό γιατί με μια ενδεχόμενη ακύρωση της συμμετοχής του, άλλωστε είναι γνωστο "τοις πάσι" το υπερφορτωμένο πρόγραμμά του, θα έμενε , πιστεύω, μια απογοήτευση , μια στενοχώρια, που θα κάλυπτε ακόμα και τη χαρά για την πραγματοποίηση της...Ενώ, στην αντίθετη περίπτωση, η έκπληξη θα έφερνε τα αντίθετα αποτελέσματα...Όπως και έγινε τελικά...

Πιστεύω επίσης, χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τίποτα, πως αν μπαίναμε στη διαδικασία μιας δημοσκόπησης, ίσως να μην καταφέρναμε ποτέ ένα "αναίμακτο" αποτέλεσμα...

Αλλά εν πάσει περιπτώσει, νομίζω πως αρκετά είπα και πολύ "απολογήθηκα" για τα οργανωτικά....Πολλές φορές νομίζω πως βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος...

Για την εκπομπή τι παραπάνω να πω; Eίναι απαραίτητο; Πιστεύω πως όλοι την ακούσατε...Κι αν δεν την ακούσατε, θα την ακούσετε...

Πολύ απλά να ευχαριστήσω ξανά, τόσο τον Γιώργο Τσάμπρα όσο και τον Γιώργο Νταλάρα για την τεράστια τιμή που μας κάνανε....Μερικές φορές τα λόγια είναι περιττά....Οι μνήμες και τα συναισθήματα έχουν αξία....Κι αυτά δεν περιγράφονται με κανένα κείμενο και με κανένα σχόλιο.... :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παράλειψη που δεν ευχαρίστησα -ιδιαίτερα- τον κ.Τσάμπρα. Χρόνια τώρα συντροφεύει τους ακροατές με την φωνή του και τις επιλογές των τραγουδιών. Κατάλαβε την μεγάλη και άδολη αγάπη κάποιων ανθρώπων για τον Γ.Νταλάρα και το καλό τραγούδι. Και θέλησε να αναδείξει αυτήν την παρείστικη, ελεύθερη ατμόσφαιρα που επικρατεί στο forum.Μερικές φορές δεν χρειάζεται να γνωρίσεις έναν άνθρωπο για να καταλάβεις την ποιότητα και το ήθος του. Τα εκπέμπει καθημερινά μέσω της συχνότητας της ΕΡΑ2.

Και μην πείτε, φίλοι, πως η Ελίνα άρχισε τα ''δικηγορίστικα''. :D Είναι η αλήθεια και θεωρώ πως τιμηθήκαμε όλοι από την συγκεκριμένη ραδιοφωνική πρόσκληση.

Όσον αφορά στην αναφορά του Θάνου για την όλη ιστορία του ''στησίματος'' της -ιστορικής πια- εκπομπής, μπορώ να επιβεβαιώσω την αγωνία του για την έκβαση του εγχειρήματος. Όπως, επίσης, να επιβεβαιώσω και τον προβληματισμό για το ποιοι θα συμμετέχουν (με πρώτη προτεραιότητα την συμμετοχή του Νικόλα), αφού πάντα θα υπάρχουν οι αντικειμενικές δυσκολίες και κάποιοι παράγοντες που δημιουργησαν σε ορισμένα μέλη κωλύματα συμμετοχής.

Ήταν μια ωραία πρωτοβουλία που χαροποίησε και δικαίωσε όλους μας. Και τα παιδιά που συμμετείχαν γνώρισαν μια ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση. Μπορώ να τη νιώσω, σχεδόν την ''αγγίζω'' κι εγώ. Πώς γίνεται όταν το συναίσθημα γίνεται ύλη; Να κάτι τέτοιο συμβαίνει...

Νάσαι καλά, Γ.Νταλάρα! Να συνεχίζεις να αγαπάς, με την ίδια δύναμη, τις καλές μουσικές, να τις υποστηρίζεις και -κυρίως- να συνεχίζεις να αγαπάς και να νοιάζεσαι, με πάθος, τον τόπο μας και τους ανθρώπους του! Κι επειδή -δυστυχώς- κακοθελητές πάντα θα υπάρχουν, εσύ να αντέχεις! Εσύ να έχεις την δύναμη να τους αντέχεις!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oλα πήγαν καλά και μπορώ να σας πω ότι είμαι χαρούμενος και υπερήφανος για όλα αυτά που συνέβησαν.Ευχαριστώ και εσας και τον Γιώργο Τσάμπρα αλλά και τον αιώνιο φίλο της καρδιάς μας τόσα χρόνια τον Γιώργο Νταλάρα.Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι η οργάνωση και η αγάπη που έγιναν όλα αυτά.Ας μείνουμε μόνο στα συναισθήματα και στις εντυπώσεις γιατι τελικά αυτό που μετράει εδώ σε μας είναι η μεγάλη παρέα και η εκτίμηση που έχουμε όλοι μεταξύ μας και ας είμαστε απο μακρυά "σαν του λαγού τα τέκνα" για να το πω πιό ευχάριστα.Εύχομαι και άλλα παρόμοια βήματα στο μέλλον.Να είμαστε καλά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέρα εκπλήξεων , εντυπώσεων και συναισθημάτων, για μένα , η χθεσινή!

Βρέθηκα για πρώτη φορά μέσα στην ΕΡΤ. Αυτό, από μόνο του ήταν ένα όνειρο που εκπληρώθηκε. Γνώρισα έναν άνθρωπο του ραδιοφώνου που εκτιμούσα. Τον Γιώργο Τσάμπρα. Μετά την γνωριμία τον εκτιμώ ακόμα περισσότερο! Για την εκπομπή, δεν θα κάνω σχόλια. Την ακούσατε. Η μεγάλη έκπληξη ήρθε από τον Γ.Νταλάρα! :D Η στιγμή που μπήκε στο στούντιο δεν περιγράφεται! Μακάρι να ακούγατε και τους διαλόγους μας στα "off"!!! :D H συζήτηση που ακολούθησε με τον Γ.Νταλάρα μετά το τέλος της εκπομπής ήταν ένα ανεκτίμητο δώρο για τις μουσικές και συναισθηματικές μου αποσκευές!

Να επιβεβαιώσω κι εγώ την προσπάθεια του Θανάση για να υπάρξει τηλεφωνική επικοινωνία με τον Νικόλα και κάποια άλλα μέλη.

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω κάτι περισσότερο. Τα λόγια είναι περιττά.

Θανάση, σ΄ευχαριστώ -και δημόσια-για την πρόσκληση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε Θάνο η αρχική χαρά πολλαπλασιάστηκε όταν μπήκε ο Νταλάρας δε μειώθηκε!!

Περίμενα πως και πως την εκπομπή όλη την εβδομάδα και είχα στηθεί απο τις 5 στον υπολογιστή για να βεβαιωθώ οτι θα την γράψω καλά. Τόσο μεγάλος ήταν ο ενθουσιασμός και η χαρά μου που θα σας ακούσω απο το ραδιόφωνο.

Εγώ αυτά που έγραψα τα σκεφτόμουν και πριν την εκπομπή.

Επίσης δεν καταλαβαίνω τι δυσκολίες θα υπήρχαν μέσα απο μία διαδικασία σαν αυτή που περιέγραψα. Μάλλον επειδή δε γνωρίζω τις προηγούμενες δυσκολίες.

Τέλος πάντων κάνατε ένα μεγάλο (τεράστιο) καλό για το φόρουμ, δε μου αρέσει να μένω πολύ στα διαδικαστικά! Πιο πολύ τα έγραψα για να ακολουθηθεί η διαδικασία κάποια επόμενη φορά...

Μπράβο και πάλι μπράβο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα τί να γράψω..;;Είναι ανεκτίμητο το συναίσθημα,που όσα χρόνια κι αν περάσουν,πέντε,δέκα,δεκαπέντε,είκοσι βλέπεις αναλλοίωτο,ίδιο κι απαράλλαχτο,τον ίδιο άνθρωπο απέναντι σου...Τον ίδιο άνθρωπο,που πίστεψες,που αγάπησες,που θαύμασες,που γνώρισες...Με το ίδιο χαμηλωμένο,σεμνό βλέμμα,τόσο καθαρό συνάμα και τόσο αφοσιωμένο στους ανθρώπους,που έχει απέναντί του...Ένιωσα τα ίδια απρόσμενα συναισθήματα,που είχα νιώσει πριν 15 χρόνια που τον πρωτογνώρισα,στα καμαρίνια του Αττικόν,με την "παρέα της Κοκκινιάς" και τον Κώστα Γανωσέλη...Αλλά όσο παράξενα όμορφα συναισθήματα,"ήρθαν" και μας αντάμωσαν ξανά χθες,τόσο παράξενα όμορφα,ήταν και είναι τα συναισθήματα της παρέας,της παρέας εμάς εδώ,της δικής μας παρέας...

Όσο περνά ο καιρός,η παρέα αυτή γίνεται ξεχωριστή,"ειδική",διαφορετική...Μας συνδέουν εικόνες,συναισθήματα,σκέψεις...ρετσίνες,μεζέδες,τραγούδια μα πάνω απ'όλα οι άνθρωποι,η φιλία που προχωρά και δυναμώνει στο χρόνο...Εμείς οι "μη φυσιολογικοί",όπως μας ονόμασε χαριτολογώντας χθες ο Γιώργος Νταλάρας,νιώθοντας τόσο εκείνος,όσο και ο Γιώργος Τσάμπρας,"μη φυσιολογικός"...Γιατί οτιδήποτε μη χαλαρό,μη εύκολο,μη φτηνό,μη ασόβαρο είναι και "μη φυσιολογικό",εδώ έχουμε φτάσει να θεωρούμε και να θεωρούμαστε σήμερα...Ότι αποτελούμε την εξαίρεση...Γιατί άραγε,ποιός είναι ο κανόνας και ποιοί τον ορίζουν;;;

Είχα γράψει πριν καιρό στη συνέντευξη με το Μίκη Θεοδωράκη,ότι ο Θανάσης Γιώγλου,έχει να δώσει,να προσφέρει ακόμα πάρα πολλά εξαιτίας της εργατικότητας και της "σπάνιας ράτσας" του...Το χθεσινό άποτελεί ένα ακόμα δείγμα,άλλη μια επιβεβαίωση του έργου,που επιτελεί εδώ και πολλά χρόνια,με συνέπεια,αλήθεια και αφοσίωση...Δεν "ευλογώ" κανέναν καθώς είμαι από τους...πρωτοπόρους σε ρήξεις και ανατροπές...Τίποτα δεν είναι δεδομένο και κεκτημένο,όλα κατακτώνται,δε χαρίζονται κι ο Θάνος ό,τι έχει καταφέρει το έχει φέρει εις πέρας με κόπο και επιμονή...Και το χθεσινό οφείλειται σ'αυτόν και το Γιώργο Τσάμπρα...

Το Γιώργο Τσάμπρα,δεν έτυχε ποτέ πριν να τον γνωρίσω...Επιβεβαίωσε για άλλη μια φορά τι "πλουτοπαραγωγικά" στοιχεία κι αρετές έχει ένας Κοκκινιώτης...Υπάρχουν ακόμα τέτοιοι άνθρωποι...;;Ναι υπάρχουν...Που ψάχνουν,που δε βολεύονται,που αναζητούν το διαφορετικό,που εκτιμούν το αληθινό,το ανθρώπινο...Που είναι "μη φυσιολογικοί"...

Το χθεσινό λοιπόν ήταν "αναπνοή" κι οξυγόνο δύναμης για όλους εμάς τους "μη φυσιολογικούς",που χρόνια "καρτερούμεν μέρα νύχτα να φυσήξει ένας αέρας"...Να'μαστε καλά,δυνατοί κι ενωμένοι κι έπεται συνέχεια... :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I second Anne Marie in every word! This programme is a jewel in the crown for this forum

and the people who run it in such a professional and enriching, almost accademic fashion.

Indeed, what an interesting choice of songs..

Bless you Thanasi, Vivian, Agni, Apostoli, Ari and Kosta!

Thanasi, the brain behind it all, I salute you. Isnt it time to start an internet "Dalaradio" in this community?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο βρε παιδιά! Σας άκουσα και σας χάρηκα κι εγώ... έστω κι αν προσπαθούσα όλη την ώρα να πιάσω λίγο καλύτερα τον σταθμό...

Μου άρεσε και που βάλατε τα ντοκουμέντα μας... γέλασα κάτω από τα μουστάκια μου όταν ο Τσάμπρας είπε ότι μάλλον δε θα ξέρετε τους άγνωστους στίχους από την τηλεόραση... σαν να μην κατάλαβε ότι όλα τα γράφουμε μάλλον!

Χάρηκα πολύ, να είστε καλά! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νικόλα ,μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι έγινε... :D

Ο Τσάμπρας μπαίνοντας στο forum έμαθε για τους διαφορετικούς στίχους του τραγουδιού.... :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ"

Πολύ γουστάρω!!!

ΓΙΩΡΓΟ ΝΤΑΛΑΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα από την άλλη γιατί μου φαίνεται πως εμείς είμαστε πιο φυσιολογικοί που τους υποτιθέμενους ''φυσιολογικούς'';;;; :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η "φυσιολογικότητα" είναι κάτι το οποίο δε μετριέται ούτε συγκρίνεται!!

Πάντως όλοι εμείς πιστεύω μία δόση τρέλας (μικρή) την έχουμε.

Κακό είναι; Δε νομίζω!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κακό είναι; Δε νομίζω!

Πιστεύω πως είναι η πιο υγιής τρέλα.. Οπότε φυσικά και δεν είναι κακό.. Προσωπικά, είμαι περήφανος για την τρέλα μου.. :D:D:D :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαι το πλήρες δελτίο τύπου...Έτσι για το αρχείο... :D:D:D

DeltDalarasDiadiktyo

«ΗΣΥΧΙΑ! ΓΡΑΦΟΥΜΕ»

Μέσω διαδικτύου.

Η εκπομπή της Παρασκευής 6 Ιουνίου έχει σαν θέμα το διαδίκτυο ως μορφή επικοινωνίας με αφετηρία ένα κοινό μουσικό ενδιαφέρον

Ξεκινάει με καλεσμένους κάποιους ανθρώπους απ όλη την Ελλάδα που «γνωρίστηκαν» με αφετηρία το ενδιαφέρον τους για τον Γιώργο Νταλάρα και τις δραστηριότητές του ( δισκογραφία εμφανίσεις ). ’ρχισαν να ανταλλάσσουν μέσω διαδικτύου τις γνώσεις και τις απόψεις τους και προεκτείνοντας αυτή τους την γνωριμία, συμμετείχαν στην δημιουργία ενός «σάιτ» που καταγράφει εμπειρίες, πληροφορίες και προβληματισμούς

Το μουσικό μέρος της εκπομπής καλύπτεται από δικές τους επιλογές, τόσο από την δισκογραφία του Γιώργου Νταλάρα, όσο και γενικότερα μέσα από το ελληνικό τραγούδι αλλά και από κάποια ανέκδοτα στην δισκογραφία κομμάτια του προσωπικού τους αρχείου

Στην εξέλιξη της εκπομπής, «συμμετέχει ο Γιώργος Νταλάρας», απαντώντας ζωντανά στο στούντιο σε ερωτήσεις των παρισταμένων αλλά και μεταφέροντας τις δικές του εμπειρίες από τις θέσεις του κοινού και τις σχέσεις του με τους ακροατές του.

Την Παρασκευή 6 Ιουνίου, 6 με 8 το απόγευμα,

Στο Δεύτερο Πρόγραμμα και στην εκπομπή

«ΗΣΥΧΙΑ! ΓΡΑΦΟΥΜΕ».

Επιμέλεια εκπομπής Παρουσίαση : Γιώργος Τσάμπρας.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στην εξέλιξη της εκπομπής, «συμμετέχει ο Γιώργος Νταλάρας», απαντώντας ζωντανά στο στούντιο σε ερωτήσεις των παρισταμένων αλλά και μεταφέροντας τις δικές του εμπειρίες από τις θέσεις του κοινού και τις σχέσεις του με τους ακροατές του.

Αυτό δε θυμάμαι να το είχα διαβάσει πριν :D:D:D

Πάντως νομίζω πως θα ήταν ωραίο να γίνει αυτό που λέει το δελτίο τύπου. Δηλαδή να του κάνατε ερωτήσεις και να απαντούσε. Ερωτήσεις που κανένας δημοσιογράφος δε θα μπορούσε να κάνει... :D:D

Του φερθήκατε πολυ...με το...γάντι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Congratulations to Thanasis,Vivi,Agnie,Apostolis,Ari and Kostas!

What an AMAZING and WONDERFUL program with you in it!!! :razz:

A fantastic surprise! Splendid songs! And how great Dalaras joines you there :naughty::naughty:

Bravo Bravo Bravo :music::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ερώτηση:

Μόλις αρχίζει το "Με της καρδιάς το χτύπο" κάποιος κάνει ένα "Πςςςςςς"

Απο περιέργεια, ποιος ήταν αυτός; Ο Νταλάρας;

:razz::naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο Αποστόλης... :lol:

Μάλιστα!! Τον καταλαβαίνω απόλυτα, το λατρεύω αυτό το τραγούδι... :razz::naughty::naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0