Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

"Θα πιω απόψε το φεγγάρι"

28 posts in this topic

Πολύ ωραίο εξώφυλλο!! Έχει καμιά άλλη πληροφορία για το πότε θα κυκλοφορήσει κτλ;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metropolis & Μελωδία δεν ξέρουν ακόμα κάτι...

Πω πω... τι βόμβα ήτανε αυτή τώρα;;

Είμαι υπερβολικά χαρούμενη!!!!!!! :wow::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια ερασιτεχνικη ληψη -αποσπασμα της ΑΠΟΝΗΣ ΖΩΗΣ- Μαϊος 2007στο Μεγαρο Μουσικής Θεσσαλονικης:

(Εμφανιζονται μαζι στην σκηνη Kωστας Μακεδόνας,Γιωργος Νταλαρας,Λευτερης Παπαδοπουλος,Μαρινέλλα,Γλυκερια):

(Για αναπαραγωγη του video απαιτειται το προγραμμα Real Player!)

’πονη ζωή (αποσπασμα..) Μαϊος 2007 Μ.Μ.Θ.

-Πηγη:facebook Yακινθης Παπαδοπουλου-:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις έμαθα ότι από χθες 22/09 επίσημα βγήκε το CD " ΘΑ ΠΙΩ ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ " . Μπήκε στα ράφια της Αθήνας;

Αθηναίοι περιμένουμε ενημέρωση! :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΝΤΑΛΑΡΑΣ, ΓΛΥΚΕΡΙΑ, ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ, ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ, ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ, ΟΝΑΡ LEGEND 2CD

από το site του Π.Δραγουμάνου που το αναφέρει ως κυκλοφορία! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μόλις έμαθα ότι από χθες 22/09 επίσημα βγήκε το CD " ΘΑ ΠΙΩ ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ " . Μπήκε στα ράφια της Αθήνας;

Αθηναίοι περιμένουμε ενημέρωση! ;):rolleyes:

Χρυσααα... :):):wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :blink: :)

Στο Μετρόπολις της Γλυφάδας λένε ότι δεν το έχουν ακόμα ούτε ως καταχώρηση (δλδ. υπό παραγγελία) και ότι ίσως την Παρασκευή ή από βδομάδα.

Αν είναι να γράψει κάποιος τραγούδια, ας βάλει πάνω-πάνω μια προειδοποίηση, γιατί δεν θέλω να τα διαβάσω... :wow:

Ώπα;;; Legend, ε; Λέτε να ισχύει τελικά αυτό που διαβάσαμε και απ' αυτο το cd κ μετά να πάει στη Legend;;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ώπα;;; Legend, ε; Λέτε να ισχύει τελικά αυτό που διαβάσαμε και απ' αυτο το cd κ μετά να πάει στη Legend;;

Νομίζω πως θα ζήσουμε Legendary στιγμές αν πάει στη Legend....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ώπα;;; Legend, ε; Λέτε να ισχύει τελικά αυτό που διαβάσαμε και απ' αυτο το cd κ μετά να πάει στη Legend;;

Νομίζω πως θα ζήσουμε Legendary στιγμές αν πάει στη Legend....

:lol: :lol: :lol:

Όντως... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αναμένουμε με ενδιαφέρον το ηχογράφημα του σπουδαίου αφιερώματος.

Όσο για τα σχετικά με την εταιρία, τα συμβόλαια των καλλιτεχνών είναι τριετή. Με την Universal υπέγραψε αρχές του 2006. Επομένως, δεν έχει λήξει -φυσιολογικά- το τριετές συμβόλαιο με την Universal. Εκτός κι αν ο Παπαδόπουλος επέλεξε την Legend. Δευτερεύοντα πράγματα...

Τώρα που μιλήσαμε για εταιρίες, ας μιλήσουμε λίγο και για εταιριάρχες: πολλοί -κι εγώ- έχουμε αναφερθεί για κάποια λάθη του Μ.Μάτσα. Δεν ξέρω εάν έφταιγε μόνο αυτός σε κάποιες περιπτώσεις. Αλλά κατάλαβα κάτι πολύ σημαντικό το δεύτερο βράδυ του αφιερώματος στον Κουγιουμτζή: πως παλιότερα υπήρχε δέσιμο κι αγάπη με τους καλλιτέχνες. Και διαφωνίες και καυγάδες, όπως όμως γίνεται και στις καλύτερες των ελληνικών οικογενειών. Το δεύτερο βράδυ -και ειδικά προς το τέλος του β' μέρους-είδα τον Μ.Μάτσα να κλαίει στο άκουσμα των τραγουδιών του Κουγιουμτζή από τον Γιώργο. Να δονείται από τις ερμηνείες του σαν να ήταν ένας απλός θαυμαστής. Όπως έκανα δηλαδή κι εγώ. Εκείνος είχε άλλου είδους αναμνήσεις κι αναφορές.

Μου έκανε εντύπωση. Όπως μου έκαναν κι άλλα εντύπωση -σε σχέση με τις επώνυμες παρουσίες και ,κυρίως, τις ηχηρές επώνυμες απουσίες,αλλά δεν γράφονται...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση. Όπως μου έκαναν κι άλλα εντύπωση -σε σχέση με τις επώνυμες παρουσίες και ,κυρίως, τις ηχηρές επώνυμες απουσίες,αλλά δεν γράφονται...

Πρώτα μας βάζεις στην πρίζα και μετά.....Αυτά δε γράφονται...

Δεν είναι σωστά πράγματα αυτά.... :confused::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εάν έχεις διάθεση κι ενδιαφέρον, Θοδωρή, θα τα μάθεις από κοντά. :confused: Απλώς εδώ πρέπει να αυτολογοκριθώ και νομίζω πως κατανοείς τους λόγους... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε ότι ο Γιώργος στην MINOS άρχισε να γράφει την ιστορία του,εκεί έκανε τα μεγάλα του τραγούδια,και ο Μ.Μάτσας ήταν εκείνος που έκανε το δέσιμο αυτών των δύο σημαντικών ανθρώπων.

Το τραγούδι έχει μιά τεράστια δύναμη όμως πέρα απο συνεργασίες,εταιρίες,διαφωνίες και αποχωρήσεις.

Και ειδικά τα τραγούδια εκείνα του Σταύρου Κουγιουμτζή με την φωνή του Νταλάρα έπιτρέψτε μου να πω πως στις ζωές όλων μας έχουν μιά ιδιαίτερη βαρύτητα,ας τολμήσω να πω πως είναι λειτουργικό κομμάτι του εαυτού μας και περιλαμβάνεται στα "χωράφια" της καρδιάς,που ευωδιάζουν πασχαλιές και πουλιά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχει κυκλοφορίσει.Στο metropolis Θεσσαλονίκη που ρώτησα μου είπαν οτι έχει αρκετα κομμάτια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα στο Μetropolis Πειραιά τηλεφωνικά μου είπαν πως δεν γνωρίζουν κάτι και απο βδομάδα βλέπουμε...

Καλά κρασιά...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0