Sign in to follow this  
Followers 0
kostasp

"Θα πιω απόψε το φεγγάρι" αφιερ. στον Λευτ. Παπαδ.

123 posts in this topic

Κυκλοφόρησε , όπως έμαθα , το cd -αφιέρωμα στον Λ.Παπαδόπουλο. Ο φίλος που με πληροφόρησε (καμιά σχέση με το forum) μου είπε ότι λείπουν τραγούδια...Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω ποια;... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μολις ακουσα,οτι το cd ΘΑ κυκλοφορησει τις επομενες μερες... :confused:

Παντως το ''Καποιος χτυπησε τη πορτα'' που παιζει τωρα... :mad::mad::pity::pity::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωχ... :mad: Να δείς που δεν θα το έχει το τραγούδι μου... :mad::pity::pity::rolleyes::confused::(:(:(

Υ.Γ.: Ούτε το musical.gr το έχει ακόμα.. Συνήθως αυτοί δεν το έχουν μία μέρα πριν τα δισκοπωλεία;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωχ... :mad: Να δείς που δεν θα το έχει το τραγούδι μου...  :pity:  :rolleyes:  :confused:  :(  :(  :(  :(  :(

Ησύχασε! Το ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΕΙΣ υπάρχει! :pity:

Πριν ΄λίγο το ΑLTER έδειξε σχετικό τρέιλερ για το cd με το ΒΑΛΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΙΑΤΟ να ακούγεται... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξερω αν κυκλοφορησε ή οχι,παντως στα ραδιοφωνα λενε πως θα κυκλοφορησει τις επομενες μερες.

Απ'οτι καταλαβα εχουν το promo,και παιζουν κυριως,το''Καποιος χτυπησε την πορτα'' :mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Μετρόπολις τ ης Γλυφάδας το φέρανε!!!! :mad: :mad: :pity: :pity: :rolleyes:

σΕ ΛΊΓΕς ΏΡΕς ΠΟΥ ΘΑ Π’Ω ΝΑ ΤΟ Π’ΡΩ ΘΑ ΓΡ’ΨΩ ΕΝΤΥΠΏΣΕΙς :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παει,τα'χασε απο τη χαρα της :mad::mad::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με την πρώτη ακρόαση

Τ Ε Λ Ε Ι Ο! :mad: Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο!

(άσε που στο "αυτά τα χέρια" μου φαίνεται ότι ακούω τη φωνή μου :lol: )

Θα επανέλθω αναλυτικά με εντυπώσεις, αφού συνέλθω! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

(άσε που στο "αυτά τα χέρια" μου φαίνεται ότι ακούω τη φωνή μου :lol: )

Ψωναραα!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το Musical.gr

Ζωντανή ηχογράφηση των παραστάσεων που δόθηκαν 1,2 και 3 Ιουνίου του 2006 στην αίθουσα «Αλεξάνδρα Τριάντη» του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών.

Αφιέρωμα στον Λευτέρη Παπαδόπουλο με κορυφαίους έλληνες τραγουδιστές. Το κύριο ερμηνευτικό κομμάτι κρατά ο Γιώργος Νταλάρας, ο οποίος είχε και την καλλιτεχνική επιμέλεια της παράστασης.

Τραγουδούν: Μαρινέλλα, Γιώργος Νταλάρας, Γλυκερία, Κώστας Μακεδόνας, Μελίνα Ασλανίδου, Οναρ.

ΤΙΤΛΟΣ: ΘΑ ΠΙΩ ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ - 2 CDs

Κατηγορία: ΕΝΤΕΧΝΑ ΛΑΪΚΑ , ΕΝΤΕΧΝΟ - ΕΛΛ. ΣΥΝΘΕΤΕΣ

Ερμηνευτής: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Συνθέτης: ΣΤΑΥΡΟΣ ΞΑΡΧΑΚΟΣ, ΜΑΝΟΣ ΛΟΙΖΟΣ, ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΙΚΟΣ ΤΑΤΣΗΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΖΑΜΠΕΤΑΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΑΝΟΣ, ΜΙΜΗΣ ΠΛΕΣΣΑΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ, ZULFU LIVANELI, ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΑΛΔΑΡΑΣ, ΔΗΜΟΣ ΜΟΥΤΣΗΣ

Στιχουργός: ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Συμμετοχές: ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ, ΓΛΥΚΕΡΙΑ, ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ, ΜΕΛΙΝΑ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ, ΟΝΑΡ

Εταιρεία: LEGEND - MODERN TIMES

Κυκλοφορία: 26/09/2008

1 ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ - Κώστας Μακεδόνας, Γλυκερία, Μελίνα Ασλανίδου

2 ΒΑΛΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΙΑΤΟ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ - Μαρινέλλα, Γιώργος Νταλάρας

3 ΤΖΑΜΑΪΚΑ - Ολοι μαζί

4 ΑΧ, ΧΕΛΙΔΟΝΙ ΜΟΥ - Γιώργος Νταλάρας

5 ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΕΙΣ - Γιώργος Νταλάρας

6 ΜΗ ΜΕ ΡΩΤΑΣ - Γιώργος Νταλάρας

7 ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ - Γιώργος Νταλάρας

8 ΗΛΙΕ ΜΟΥ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ - Γιώργος Νταλάρας

9 Ο ΑΡΧΗΓΟΣ - Γλυκερία

10 ΧΡΟΝΙΑ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ - Γλυκερία

11 ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΙ ΚΥΡΙΑΚΕΣ - Γλυκερία

12 ΑΝΕΣΤΑΚΙ - Γλυκερία

13 ΤΙ ΓΛΥΚΟ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΟΥΝ - Γλυκερία

14 ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΖΕΪΜΠΕΚΙΚΟ - Κώστας Μακεδόνας

15 Ο ΤΡΕΛΟΣ - Κώστας Μακεδόνας

16 ΤΟ ΑΓΑΛΜΑ - Κώστας Μακεδόνας

17 ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ - Κώστας Μακεδόνας

18 Η ΓΟΡΓΟΝΑ - Κώστας Μακεδόνας, β' φωνή Γλυκερία

19 ΔΕΛΦΙΝΙ, ΔΕΛΦΙΝΑΚΙ - Γλυκερία, β' φωνή Κώστας Μακεδόνας

20 ΠΑΠΟΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΟΥΡΝΟΒΑ - Γλυκερία, β' φωνή Κώστας Μακεδόνας

21 ΣΕΒΑΧ Ο ΘΑΛΑΣΙΝΟΣ - Λευτέρης Πλιάτσικας & Χορωδία

22 ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕΝΕ - Γιώργος Νταλάρας

23 ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ - Γιώργος Νταλάρας

24 ΣΑΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗ - Γιώργος Νταλάρας

25 ΣΤΗΝ ΑΛΑΝΑ - Γιώργος Νταλάρας

26 ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ 'ΡΘΟΥΝ - Γιώργος Νταλάρας

27 ΜΑΝΑ, ΔΕ ΦΥΤΕΨΑΜΕ - Γιώργος Νταλάρας

28 ΑΠΟΨΕ ΣΕ ΘΕΛΩ - Μαρινέλλα

29 ΑΜΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ - Μαρινέλλα

30 ΟΔΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ - Μαρινέλλα

31 ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ - Μαρινέλλα

32 ΑΝΟΙΞΕ ΠΕΤΡΑ - Μαρινέλλα

33 ΠΕΣ ΠΩΣ Μ' ΑΝΤΑΜΩΣΕΣ - Οναρ

34 ΒΑΡΑ ΝΤΑΓΕΡΕ - Γλυκερία

35 ΓΙΑ ΠΑΡΕ, ΓΥΦΤΟ, ΣΦΥΡΙ ΚΙ ΑΜΟΝΙ - Γιώργος Νταλάρας

36 ΞΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΙ ΕΧΘΡΟΣ - Γιώργος Νταλάρας

37 ΜΗ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΠΙΑ - Γιώργος Νταλάρας, β' φωνή Μελίνα Ασλανίδου

38 ΕΠΕΦΤΕ ΒΑΘΙΑ ΣΙΩΠΗ - Γιώργος Νταλάρας

39 ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ - Μελίνα Ασλανίδου

40 ΤΙ ΣΟΥ 'ΚΑΝΑ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙΣ - Μελίνα Ασλανίδου, β' φωνή Κώστας Μακεδόνας

41 ΚΑΜΑΡΟΥΛΑ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΑ - Κώστας Μακεδόνας

42 ΜΕΘΥΣΕ ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ - Κώστας Μακεδόνας

43 ΤΑ ΧΕΡΙΑ - Γλυκερία, Γιώργος Νταλάρας

44 ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ - Γιώργος Νταλάρας, β' φωνή Γλυκερία

45 ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΙΑ - Κώστας Μακεδόνας, β' φωνή Γλυκερία

46 ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ, ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ - Γλυκερία, β' φωνή Κώστας Μακεδόνας, Μελίνα Ασλανίδου

47 ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΜΟΥ - Ολοι μαζί

48 Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ - Γιώργος Νταλάρας, Γλυκερία

49 ΑΚΟΥ ΠΩΣ ΚΛΑΙΕΙ Ο ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ - Κώστας Μακεδόνας

50 ΑΧ, Ο ΜΠΑΓΛΑΜΑΣ - Γιώργος Νταλάρας, β' φωνή Γλυκερία

51 Ο ΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ - Γλυκερία, β' φωνή Κώστας Μακεδόνας

52 ΒΡΕΧΕΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΗ ΣΤΡΑΤΑ ΜΟΥ - Γλυκερία

53 ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ - Κώστας Μακεδόνας, Γιώργος Νταλάρας, β' φωνή Γλυκερία

54 ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΑΠΗΣΩ - Μαρινέλλα

55 ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΕ - Γλυκερία & Χορωδία

56 ΘΑ ΠΙΩ ΑΠΟΨΕ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ - Γιώργος Νταλάρας

57 ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ - Γιώργος Νταλάρας & Χορωδία

58 ΑΠΟΝΗ ΖΩΗ - Γιώργος Νταλάρας, Μαρινέλλα, Γλυκερία, Κ.Μακεδόνας, Μ.Ασλανίδου

http://www.musical.gr/cddetails.php?gui_la...846572221&cat=2

Share this post


Link to post
Share on other sites
λείπουν τραγούδια...Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω ποια;... :(

Εγώ γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ ποια λείπουν;

Μέχρι και τα "Ξένος" και "Μη γυρίζεις πια" που ακούστηκαν μόνο την πρώτη μέρα έχει...

Share this post


Link to post
Share on other sites
λείπουν τραγούδια...Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω ποια;... :(

Εγώ γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ ποια λείπουν;

Μέχρι και τα "Ξένος" και "Μη γυρίζεις πια" που ακούστηκαν μόνο την πρώτη μέρα έχει...

Λείπει η "Καμπάνα του Εσπερινού" που είπε η Γλυκερία στην Θεσσαλονίκη... :(:razz::razz: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
λείπουν τραγούδια...Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω ποια;... :(

Εγώ γιατί δεν μπορώ να θυμηθώ ποια λείπουν;

Μέχρι και τα "Ξένος" και "Μη γυρίζεις πια" που ακούστηκαν μόνο την πρώτη μέρα έχει...

Λείπει η "Καμπάνα του Εσπερινού" που είπε η Γλυκερία στην Θεσσαλονίκη... :razz::razz::( :lol: :lol: :lol:

Αμα το παμε ετσι,λειπει και το ''Μια Κυριακη'' οπως το ειπε ο Γιωργος στον Βυρωνα! :razz::razz::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, το μόνο που λείεπι είναι το "Ξύπνησε η πόλη" και οι εισαγωγές με την παιδική χορωδία! Απλώς μερικά τα άλλαξαν σειρά και μάλλονγ γι' αυτό μπερδευτήκαμε!

Και πάμε στα ..."δικά μου" τωρα...

Δεν είχα διαβάσει τα παραπάνω posts, το τελευταίο που έγραψα έχει βγει έτσι (με λάθος τα μικρά και τα κεφαλαία) γιατί είχα βάλει στον browser μεγέθυνση στο 20% για να μην γίνεται να διαβάσω τι γράφουνε παραπάνω, και συνεπώς δεν έβλεπα ούτε εγώ τι ακριβώς έγραφα.. :razz: :lol:

Έβαλα το CD να παίζει χωρίς να έχω κοιτάξει τα τραγούδια! Στην αρχή δεν ακούω το "Ξύπνησε η πόλη" αλλά ούτε το "Κάποτε θα 'ρθουν" και λέω, ωχ, πάει άρχισαν οι ...περικοπές! Μάλλον μετά απ' το "Αχ χελιδόνι μου" θα ακούσω το "Μη με ρωτάς"... Όταν έφτασε το "Αχ χελιδόνι μου" (Track 4), βλέπω το επόμενο ένα ύποπτο 3:16". Λέω, έχει γούστο... Κλείνω τα μάτια λες και έβλεπα θρίλερ, και... πέφτουν οι πρώτες νότες της εισαγωγής το "Πάνε να πεις"!!!!!!!!!!!! Τί να πω τώρα;;; Δεν περιγράφεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ε, μετά δεν κρατήθηκα και κοίταξα τα υπόλοιπα κομμάτια, και με ανακούφιση είδα πως τελεικά δεν λείπει τίποτα!:(:razz::razz:

Και το "Σαββατόβραδο στην Καισαριανή" έχει και την "3η" στροφή! Απλώς μάλλον πρέπει να είναι γυρισμένο στο στούντιο, γιατί στη συναυλία την "3η" στροφή την είχε πει στο τέλος, ενώ εδώ είναι στη μέση! Αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία! Σημασία έχει ότι κυκλοφόρησε ΜΕ αυτή τη στροφή!!! Αποστόληηηηηηη!!!!!!!!:(:razz::razz:

Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι το "Μη με ρωτάς" πώς έγινε και κυκλοφόρησε και από τη Legend ενώ είχε κυκλοφορήσει πέρυσι απ' τη Minos, και μάλιστα στην ίδια εκτέλεση! Τελικά φαίνεται πως ακόμα και τα "τεράστια" θέματα μεταξύ των εταιρείιών λύνονται!!!

Ακούστε στο "Πάνε να πεις" πώς λέει το τελευταίο "κι από καημό δεν ξέρει"!!!!!!!!!!!! Μιλάμε, έπεσα κάτω!!!!!!!! Είναι τέλειο!!!!!!! Αχ, είμαι ευτυχισμένη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι το "Μη με ρωτάς" πώς έγινε και κυκλοφόρησε και από τη Legend ενώ είχε κυκλοφορήσει πέρυσι απ' τη Minos, και μάλιστα στην ίδια εκτέλεση!

Ναι, αλλά αν πρόσεξες στις σημειώσεις του δίσκου "Αχ χελιδόνι μου" ενώ σε όλα τα τραγούδια γράφει "(P) Minos EMI A.E.", τόσο στο "Μη με ρωτάς" όσο και στα τραγούδια "Το δίχτυ" και "Ταξιδεύοντας" γράφει "(Ρ) 2007 Γιώργος Νταλάρας"... :razz:

Αυτό μου έκανε εμένα εντύπωση όταν βγήκε αυτός ο δίσκος...

Και μάλιστα πολύ ευχάριστη... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Α ναι! Τώρα που το λες, πράγαματι! Το είχα ξεχάσει αυτό! :(:razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

(άσε που στο "αυτά τα χέρια" μου φαίνεται ότι ακούω τη φωνή μου  :lol: )

Ψωναραα!! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Μα ναι! Αν προσέξεις εκεί έξω αριστερά προς το κέντρο, μια σοπράνο θεϊκή φωνή που ξεχωρίζει; Ε αυτή είμαι! :lol:

Ρε λες να ζητήσω ποσοστά; :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χμμ....δεν εχω ακουσει ακομη τον δισκο,και δεν εχω αποψη... :(:razz:

Αν και αυτο για τα ποσοστα δεν ειν'κακο :lol: :lol: :razz::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά άκουσε κανένας αν θα κυκλοφορήσει μαζί με dvd?

Αν είναι να κυκλοφορήσει μη τη πατήσουμε πάλι !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η δική μου γνώμη , μετά από αρκετές ακροάσεις...:

Εξαίρετες ηχογραφήσεις! Η εξονυχιστική επεξεργασία στο στούντιο από τον Νταλάρα άξιζε τελικά! Ακούμε άριστα ηχογραφημένες φωνές και όργανα στην παραμικρή τους λεπτομέρεια! Όσοι ζήσαμε εκείνες τις βραδιές ,ξαναβιώσαμε τα συναισθήματα εκείνων των συναυλιών! Επειδή καμια φορά γκρινιάζουμε , αυτή τη φορά αξίζει να πούμε πολλά ΜΠΡΑΒΟ στον παραγωγό Γ.Νταλάρα και πολλά ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον στιχουργό Λ.Παπαδόπουλο για όσα μας χάρισε! Τώρα για ερμηνείες....τι να πω!...Ο Γιώργος τα πρόσεξε όλα! Φρεσκαρίστηκαν οι ενορχηστρώσεις...Τι άλλο να πω! Δηλώνω -μετά από καιρό (βλέπε ΟΥΣΙΕΣ)-ενθουσιασμένος με την έκδοση! Πάντα τέτοια! :(:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ καλό το νέο CD!

Πρώτη φορά νομίζω που δεν θα υπάρχουν τα γνωστά παράπονα από την ηχογράφηση ενός live προγραμμάτος, τουλάχιστον όσο αφορά απουσία τραγουδιών, κακές ηχογραφήσεις κτλ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απίστευτο cd.Εξαιρετικη παραγωγή. :(:razz:

Μ'αρέσει που μπήκαν όλα τα τραγούδια των 3 συναυλιών της Αθήνας(εκτός από το 'ξύπνησε πόλη' που έλεγε η γλυκερία)Που να χωρέσει και αυτό;Το κάθε cd διαρκεί 79 λεπτά!!Δυστυχώς δεν ήμουνα παρών σε εκείνες τις συναυλίες αλλά πραγματικά οι εξαιρετικές ηχογραφήσεις και η εξονυχιστική -όπως αναφέρει ο ίδιος ο Νταλάρας στο ένθετο του cd- δουλειά στο στούντιο με μεταφέρανε πραγματικά σε εκείνες τις βραδιές :( Οι ενορχηστρώσεις είναι για μια ακόμα φορά καταπληκτικές.Εξαιρετικές είναι βέβαια οι ερμηνείες όλων αλλά πραγματικά με εξέπληξε θετικά για μια ακόμα φορά ο Κώστας Μακεδόνας.Τώρα για το Γιώργο τι να πούμε;Απίστευτος...και για το φρεσκάρισμα πολλών τραγουδιών(που μερικά απο αυτά ξαναδισκογραφούνται μετά από... δεκαετίες) αλλά και για την υγιέστατη φωνή του.Έπαθα ένα μικρο σοκ με μερικές κορώνες.Στο κάποιος χτύπησε την πόρτα την περίμενα,άλλα στο 'μάνα δεν φυτέψαμε' και στο ΄ξενος για σένανε και εχθρός' ήταν για μένα έκπληξη.Τρομερά ερμηνεύει επίσης το 'κάποτε θα ρθουν' ΄΄΄ηλιε μου σε παρακαλώ' 'για πιάσε γύφτο σφυρί κι αμόνι' και και και :( Πάω να συνεχίσω την ακρόαση :razz::razz:

Υ.Γ:Πάντα τέτοια να χουμε :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0