kostasp

70 Χρόνια Ελληνικής Ραδιοφωνίας

144 posts in this topic

Κι απ'ότι θυμάμαι στη ραδιοφωνική μετάδοση υπήρχαν κομμάτια που δεν μεταδόθηκαν ούτε στην μαγνητοσκοπημένη μετάδοση από την τηλεόραση... :pity::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε -από καρδιάς- κύριε Πρίντεζη!!! Υπέροχο και μοναδικό δώρο η σημερινή εκπομπή!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!!! :music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ Κ.Πριντεζη για το υπέροχο 2ωρο!!!

:music::music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Πάνε να πεις"!!!

:music:  :music:  :music:  :music:  :music:

Και πάνω στο τραγούδι πήρε τηλέφωνο ο Πετράκης... :music:

Είναι δυνατόν; :lol:

Και με γείωσες...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ακολούθησε "γαλλικό" στόλισμα...

:lol: :lol: :lol: :lol: :music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε κ.Σιδερή -και για τα ντοκουμέντα της συναυλίας του οάκα το '85 και για την εκπομπή με το Διονυσίου.Όλα υπέροχα!Καλή συνέχεια :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και το έχει βάλει ο Σιδερής στις "Αγαπημένες ραδιοφωνικές εκπομπές", το βάζω κι εδώ γιατί πρόκειται για εκπομπή για αρχείου αλλά και για υπενθύμιση...

http://i662.photobucket.com/albums/uu345/T...nos71/003-2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ξαναλέω- μην τις χάσει κανείς! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε όσες φορές και να το ξαναπείς, ένας Πετράκης δεν θα βρεθεί να το ξεχάσει ή να μην μπορέσει να το γράψει; ;)B):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αν και το έχει βάλει ο Σιδερής στις "Αγαπημένες ραδιοφωνικές εκπομπές", το βάζω κι εδώ γιατί πρόκειται για εκπομπή για αρχείου αλλά και για υπενθύμιση...

http://i662.photobucket.com/albums/uu345/T...nos71/003-2.jpg

Υπενθύμιση :rolleyes::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού υπάρχει πάλι καλά. :razz: Σώζεται η κατάσταση.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Βρε όσες φορές και να το ξαναπείς, ένας Πετράκης δεν θα βρεθεί να το ξεχάσει ή να μην μπορέσει να το γράψει; ;):mad::razz:

Εγώ είμαι αυτός! :mad::mad:

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειλικρινά, συγκινήθηκα που τις ξανακούω τις εκπομπές. Ιανουάριος 1985 στο σχολείο ακόμη. 25 χρόνια πριν... :razz:

Τότε ακούγαμε τραγούδια σαν το ''Χαρά μου'' και τα άλλα κι αγωνιούσαμε πότε θα τα βγάλει επίσημα. Και τώρα δισκογραφημένα πλέον και στην ψυχή μας κρατημένα.

Ευχαριστούμε πολύ ,Σιδερή, για το αφιέρωμα και τις μνήμες που ξύπνησε!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτές ήταν εκπομπές...αυτό ήταν ραδιόφωνο. Μεράκι και δουλειά!

Μπράβο ρε Σιδερή που μας τα μαθαίνεις και σε εμάς τους μικρότερους. Μπράβο ρε Θανάση που μου τα έμαθες λίγο νωρίτερα απο τον Σιδερή! Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Αυτό το κομμάτι με τα δείγματα απο τους δρόμους χιτζάζ και ουσάκ και μετά το παραδοσιακό αράβικο ορχηστρικό είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγχαρητήρια Σιδερή!! Ένα τεράστιο μπράβο για την σκέψη και για την προσπάθεια!!

Ελίνα, δυστυχώς δεν έχουν κυκλοφορήσει όλα επίσημα ακόμα! Για παράδειγμα τα τραγούδια που παίζουν τώρα (φάμπρικες και άνεργος). Ειδικά ο "άνεργος" πρέπει να κυκλοφορήσει κάποτε ολόκληρο! Σε αυτή τη ραδιοφωνική εκτέλεση ο θείος ο κόβει προς το τέλος... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ειδικά ο "άνεργος" πρέπει να κυκλοφορήσει κάποτε ολόκληρο! Σε αυτή τη ραδιοφωνική εκτέλεση ο θείος ο κόβει προς το τέλος...  :razz:

Καλά αν δεν κυκλοφορήσει ο άνεργος δε θα σκάσω και απο τη στενοχώρια μου....είμαι σίγουρος οτι υπάρχουν πολύ καλύτερα τραγούδια στο συρτάρι του με τα παλιά τεφτέρια....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...