petros_petrakis

Συναυλίες στο Παλλάς

119 posts in this topic

Αν και -όπως είπα- με δυσαρεστούν οι τιμές των εισιτηρίων, μου αρκεί που θα ακούσουμε τις ΠΟΛΛΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ!

Δεν επιτρέπεται να μην ακούσουμε τις "Πολλές σημαίες"!! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω πως αυτή η "φάμπρικα" που βρήκαν τα κάθε είδους σωματεία με τις συναυλίες προς ενίσχυση, οι οποίες όμως έχουν παράλογα ακριβά εισητήρια θα πρέπει να σταματήσει.

Και το πρόβλημα είναι πως ο Νταλάρας παρα-συμμετέχει σε τέτοιες συναυλίες. Δεν αμφισβητώ την καλή πρόθεση, το μέτρο όμως δεν βλάπτει.

Μετά να μη μας φταίνε αυτοί που κατηγορούν τον Νταλάρα και λένε διάφορα.

Τώρα που το λέω νομίζω οτι ο πολιτιστικός μορφωτικός λαογραφικός σύλλογος για τη σωτηρία της άγριας τσουκνίδας της Πίνδου χρειάζεται ενίσχυση....και το Παλλάς χρήματα... Μήπως να οργανώσει κι αυτό μία συναυλία με τον Νταλάρα;;; Να βάλει κι αυτό οτι τιμές γουστάρει στα εισητήρια....Σαμπως δε θα πουληθούν; Αφού το πήραν πρέφα οτι πουλιούνται σαν ζεστό ψωμί όσο και να κοστίζουν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: αυτό πρέπει να γίνει quote μην σε πιάσει τίποτα κ το σβήσεις..... :music:

Νομίζω πως αυτή η "φάμπρικα" που βρήκαν τα κάθε είδους σωματεία με τις συναυλίες προς ενίσχυση, οι οποίες όμως έχουν παράλογα ακριβά εισητήρια θα πρέπει να σταματήσει.

Και το πρόβλημα είναι πως ο Νταλάρας παρα-συμμετέχει σε τέτοιες συναυλίες. Δεν αμφισβητώ την καλή πρόθεση, το μέτρο όμως δεν βλάπτει.

Μετά να μη μας φταίνε αυτοί που κατηγορούν τον Νταλάρα και λένε διάφορα.

Τώρα που το λέω νομίζω οτι ο πολιτιστικός μορφωτικός λαογραφικός σύλλογος για τη σωτηρία της άγριας τσουκνίδας της Πίνδου χρειάζεται ενίσχυση....και το Παλλάς χρήματα... Μήπως να οργανώσει κι αυτό μία συναυλία με τον Νταλάρα;;; Να βάλει κι αυτό οτι τιμές γουστάρει στα εισητήρια....Σαμπως δε θα πουληθούν; Αφού το πήραν πρέφα οτι πουλιούνται σαν ζεστό ψωμί όσο και να κοστίζουν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι είναι.... ο Γ.Νταλάρας βοηθάει όπου μπορεί, δεν λέει ποτέ όχι οταν του ζητάνε βοήθεια και μετά λέμε οτι είναι και κλισέ....

Θοδωρή, δεν συμφωνώ καθόλου με την αντίληψή σου. Ακόμα και αν έκανε συναυλία για την σωτηρία της άγριας τσουκνίδας της Πίνδου, πάλι θα του έλεγα μπράβο για την ευαισθητοποίησή του. Ποτέ όμως δεν θα το έλεγα κλισέ.

Κλισέ είναι όλοι οι άλλοι τραγουδιστές / καλλιτέχνες, οι οποίοι δεν έχουν βοηθήσει ποτέ τους, τίποτα.

Μακάρι να συνεχίσει να δίνει συναυλίες για φιλανθρωπικούς σκοπούς ο Γ.Νταλάρας! Μακάρι να μην σταματήσει ποτέ να προσφέρει!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Έτσι είναι.... ο Γ.Νταλάρας βοηθάει όπου μπορεί, δεν λέει ποτέ όχι οταν του ζητάνε βοήθεια και μετά λέμε οτι είναι και κλισέ....

Χρειάζεται να λέει και ΟΧΙ ! Όχι από αδιαφορία, αλλά ΄προς αποφυγή της υπερέκθεσης που κουράζει τον κόσμο! Τα φιλανθρωπικά του αισθήματα τα έχει αποδείξει χρόνια τώρα! Όσο για τις τιμές... :music::razz::razz::razz: και θα σταματήσω εκεί... B)B) αφού σε μια τέτοια οικονομικά δύσκολη στιγμή...τι να πει κανείς...Θα έπρεπε ο ίδιος να θέσει βέτο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα κι εγώ με τον Θοδωρή. Και προφανώς αυτή η άποψη -επειδή έχει διατυπωθεί συχνά- είναι πάγια. Επειδή κάποιοι συμπατριώτες μας δεν καταλαβαίνουν και νοιάζονται μόνο για το τομάρι τους και το μόνο που κάνουν είναι να κατηγορούν δεν θα τους δώσουμε εμείς άλλοθι από εδώ, αγαπητέ Θοδωρή. Την εκπεφρασμένη ευαισθησία ,την αντικαπνιστική, του Νταλάρα την ξέρουμε όλοι νομίζω. Να τον χρεώσουμε και γι αυτό;

Όσο για την άποψή μου για τα αμιγώς μουσικά μέρη του Παλλάς θα την εκφράσω αφού θα γίνουν οι συναυλίες. Δυσαρεστήθηκα στην αρχή με το δίδυμο Ασλανίδου-Τζουγανάκη. Δυσαρεστήθηκα γιατί βαρέθηκα τους ίδιους συνεργάτες.Παραμένει η Μελίνα και προστίθενται δυο αγαπητά κι άφθαρτα πρόσωπα. Αυτό είναι καλό. Μένει να δούμε τι θα γίνει με την δομή του προγράμματος.

Μου άρεσε το σχόλιο του Θάνου περί ''θωράκισης''. Έστω και σαν χιούμορ, ξέρει τι λέει. Υπάρχουν άτομα που ξέρουν χρόνια τώρα να ''θωρακίζουν'' τον Νταλάρα τραγουδώντας μαζί του -όντας ''συντρόφια'' του. Κι ας μην το ζητά ο ίδιος, φαίνεται όμως να του αρέσει.

Υ.Γ ''Κλισέ'' ήταν κι ο Θεοδωράκης κάποτε για τις συναυλίες του, ''κλισέ'' και όλοι οι καλλιτέχνες εκτός Νταλάρα που κάνουν κι εκείνοι συναυλίες για κάποιο σκοπό; Όχι βέβαια. Αξιέπαινοι κι αυτοί. ''’λλωστε ο κόσμος τους αντάμειψε πλουσιοπάροχα κι αισθάνονται την υποχρέωση να ανταποδώσουν την αγάπη που τους δόθηκε''. Αυτή είναι η -κατά Νταλάρα-ερμηνεία για τέτοιου είδους συναυλίες. Όποιος θέλει τον πιστεύει -όπως εγώ - όποιος θέλει είναι καχύποπτος. Θεμιτά κι αποδεκτά και τα δύο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ έχω μάθει πως όταν κάνεις μια συναυλία για φιλανθρωπικό ή γενικώς ενισχυτικό σκοπό βάζεις προσιτό εισητήριο για το ευρύ κοινό. Έτσι όπως πάει σε λίγο θα τον ακούει μόνο η Κηφισιά, το Κεφαλάρι, η Φιλοθέη και η Εκάλη.

Και μη μου πει κανεις το παραμύθι οτι δεν ειναι υπεύθυνος για τα εισητηρια. ΔΕ με νοιάζει ρε παιδια! Δεν το καταλαβαίνετε; Δε με νοιάζει ποιος είναι υπεύθυνος, το αποτέλεσμα μετράει. Και το αποτέλεσμα είναι οτι για να δεις Νταλάρα στο Ηρώδειο έπρεπε να δώσεις ένα κάρο λεφτά με πρόφαση φιλανθρωπίες. Το ίδιο και στο Παλλάς. Βρήκαν τη χρυσή αγελάδα και αρμέγουν, και η αγελάδα αντι να τραβηχτεί και να φωνάξει, κάθεται. Αλλά κάθεται γιατι μάλλον τη βολεύει και αυτήν....

Προβολή, διαφήμιση...κτλ...

Σκεφτήκατε ποτέ αν ήθελε ένας πατέρας να πάει τη οικογένειά του στο Ηρώδειο να ακούσουν τα υπέροχα τραγούδια του Κουγιουμτζή, πόσα έπρεπε να δώσει;; ΕΕΕΕΕΕΕΕ;;; Σκεφτήκατε;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδή επιμένεις με υψηλούς τόνους,θα σου προτείνω κάτι πιο ουσιαστικό, Θοδωρή. Την επόμενη φορά επεδίωξε να του τα πεις από κοντά. Θεωρώ πως θα είναι μια πολύ εποικοδομητική συζήτηση. Μόνο να έχει χρόνο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

’λλο το ένα, άλλο το άλλο.

Εαν έχεις πρόβλημα με τις τιμές, μην λες οτι ο Νταλάρας είναι κλισέ, αφού ο ίδιος δεν παίρνει δραχμή. Οπότε, βάλτα με τους άλλους (Ελληνικό Φεστιβάλ, Ελληνική Θεαμάτων, κλπ). Αυτοί έχουν την ευθύνη για τις τιμές. Αυτούς να λες κλισέ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εαν έχεις πρόβλημα με τις τιμές, μην λες οτι ο Νταλάρας είναι κλισέ, αφού ο ίδιος δεν παίρνει δραχμή. Οπότε, βάλτα με τους άλλους (Ελληνικό Φεστιβάλ, Ελληνική Θεαμάτων, κλπ). Αυτοί έχουν την ευθύνη για τις τιμές. Αυτούς να λες κλισέ.

Συγνώμη, αλλά τον Νταλάρα δεν τον ρωτάει κανείς; Δηλαδή, αν οι τιμές ξεκινούσανε απο τα 300 τι θα λέγαμε; "Οκ, είναι για φιλανθρωπία;"

Δεν λέω οτι φταίει, αλλά αποκλείεται να είναι και αφανής... Στο κάτω κάτω, γίνεται εκμετάλλευση του ονοματός του.

Share this post


Link to post
Share on other sites
’λλο το ένα, άλλο το άλλο.

Εαν έχεις πρόβλημα με τις τιμές, μην λες οτι ο Νταλάρας είναι κλισέ, αφού ο ίδιος δεν παίρνει δραχμή. Οπότε, βάλτα με τους άλλους (Ελληνικό Φεστιβάλ, Ελληνική Θεαμάτων, κλπ). Αυτοί έχουν την ευθύνη για τις τιμές. Αυτούς να λες κλισέ.

Εντάξει ρε Αποστόλη δεν έβρισα και τα θεία...και να τα έβριζα δηλαδή, λιγότερο θα σας ενοχλούσε.

Φυσικά και πιστεύω οτι δεν παίρνει δραχμή -συγκεκριμένα ευρώ- αλλά πιστεύω ακράδαντα πως μπορεί με παρέμβασή του να αλλάξει τις τιμές των εισητηρίων. Το οτι δεν το κάνει δείχνει μία αδιαφορία. Αυτό με ενοχλεί.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα θεία δεν τα έβρισες, τον ''θείο'' όμως ναι! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εαν έχεις πρόβλημα με τις τιμές, μην λες οτι ο Νταλάρας είναι κλισέ, αφού ο ίδιος δεν παίρνει δραχμή. Οπότε, βάλτα με τους άλλους (Ελληνικό Φεστιβάλ, Ελληνική Θεαμάτων, κλπ). Αυτοί έχουν την ευθύνη για τις τιμές. Αυτούς να λες κλισέ.

Συγνώμη, αλλά τον Νταλάρα δεν τον ρωτάει κανείς; Δηλαδή, αν οι τιμές ξεκινούσανε απο τα 300 τι θα λέγαμε; "Οκ, είναι για φιλανθρωπία;"

Δεν λέω οτι φταίει, αλλά αποκλείεται να είναι και αφανής... Στο κάτω κάτω, γίνεται εκμετάλλευση του ονοματός του.

Σωστά Πέτρο.

Και αντε...πες οτι δεν τον ρωτάει κανείς. Εκείνος δε θέλει να μάθει πόσα πληρώνει ο κόσμος για τον δει;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τα θεία δεν τα έβρισες, τον ''θείο'' όμως ναι! B)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μίλησες με τον Μάκη στο ενδιάμεσο μήπως;

ΥΓ: Ε δεν τον έβρισα κιόλας....μην υπερβάλλεις!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εκείνος δε θέλει να μάθει πόσα πληρώνει ο κόσμος για τον δει;;;

Ε βέβαια!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μίλησες με τον Μάκη στο ενδιάμεσο μήπως;

Μου έχει μεταδώσει το χιούμορ του μάλλον...

Όσο για τα υπόλοιπα από κοντά κι έχουμε να πούμε πολλά. Κι εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σκεφτήκατε ποτέ αν ήθελε ένας πατέρας να πάει τη οικογένειά του στο Ηρώδειο να ακούσουν τα υπέροχα τραγούδια του Κουγιουμτζή, πόσα έπρεπε να δώσει;; ΕΕΕΕΕΕΕΕ;;; Σκεφτήκατε;;;
Σωστό...B)

Συμφωνώ κι εγώ με τον Θοδωρή. Έτσι όπως έχεις ευθύνη για τον κάθε συνεργάτη σου πάνω στη σκηνή, έχεις ευθύνη και για ό,τι άλλο σχετίζεται με κάθε σου επαγγελματική επιλογή. Προσωπικά, δέχομαι την αδυναμία του να επέμβει, δυστυχώς κανείς και τίποτα δεν είναι τέλειο... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μίλησες με τον Μάκη στο ενδιάμεσο μήπως;

Μου έχει μεταδώσει το χιούμορ του μάλλον...

Όσο για τα υπόλοιπα από κοντά κι έχουμε να πούμε πολλά. Κι εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει.

Ωχχχχχχ με χαρτοφύλακα την βλέπω να σκάει μύτη η Ελίνα ........ B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μίλησες με τον Μάκη στο ενδιάμεσο μήπως;

Μου έχει μεταδώσει το χιούμορ του μάλλον...

Όσο για τα υπόλοιπα από κοντά κι έχουμε να πούμε πολλά. Κι εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει.

Ωχχχχχχ με χαρτοφύλακα την βλέπω να σκάει μύτη η Ελίνα ........ B)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κάπως έτσι:

stack-of-papers.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Συμφωνώ κι εγώ με τον Θοδωρή. Έτσι όπως έχεις ευθύνη για τον κάθε συνεργάτη σου πάνω στη σκηνή, έχεις ευθύνη και για ό,τι άλλο σχετίζεται με κάθε σου επαγγελματική επιλογή. Προσωπικά, δέχομαι την αδυναμία του να επέμβει, δυστυχώς κανείς και τίποτα δεν είναι τέλειο... B)

Μάρω, νομίζω πως αν θέλουνε να βοηθήσουνε, μπορούν να το κάνουν. Και με τρόπους αφανείς. Απλά, αν το Παλλάς παίρνει 1500 ( ; ) άτομα, συνόλο 3000 σε δυο μέρες, κοιτάνε να βγάλουν ένα ικανό ποσό να τους βοηθήσει. Και θα το βγάλουν βέβαια...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μίλησες με τον Μάκη στο ενδιάμεσο μήπως;

Μου έχει μεταδώσει το χιούμορ του μάλλον...

Όσο για τα υπόλοιπα από κοντά κι έχουμε να πούμε πολλά. Κι εσύ κι εγώ κι όποιος άλλος θέλει.

Ωχχχχχχ με χαρτοφύλακα την βλέπω να σκάει μύτη η Ελίνα ........ B)

Μπα! Αυτόν τον αφήνω στο γραφείο. Και πολύ περισσότερο την σειρά της εικόνας του Θοδωρή.

Ας αποφορτιστεί λίγο το κλίμα γιατί θεωρώ πως πριν από συναυλίες δεν είναι σωστό να γίνονται με τόσο υψηλούς τόνους τέτοιες συζητήσεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites
θεωρώ πως πριν από συναυλίες δεν είναι σωστό να γίνονται με τόσο υψηλούς τόνους τέτοιες συζητήσεις.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Γιατί; Αν δεν τα πούμε πριν, πότε θα τα πούμε; Μετά;

Μετα πάει...πέταξε το πουλί...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα φορτιστεί ξανά το κλίμα και δεν κάνει! B)

Ας γυρίσουμε στα αμιγώς μουσικά.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θα φορτιστεί ξανά το κλίμα και δεν κάνει! ;)

Ας γυρίσουμε στα αμιγώς μουσικά.

Κατσε ρε Ελίνα γιατι θα με τρελάνεις. Εσύ, εγώ, η Μάρω, ο Πέτρος, η Βιβή και ο Αποστόλης μιλάμε.

Που το είδες το φορτισμένο κλίμα;;

B)B)B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εγώ θεωρώ πάντως τις τιμές πάρα πολυ υψηλές...

Αλλά δε το σκέφτομαι πολύ. Τώρα είμαι στη -γνωστή σε όλους- φάση "θα πάω; πως θα τα βολέψω; κλπ κλπ" :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.