Bithidalaras

Ο Γιώργος Νταλάρας στο ''Όλα 9''

152 posts in this topic

Μόλις με πήρε μια φίλη μου και μου είπε πως είδε σε διαφημιστικό για την αυριανή εκπομπή του Θέμου, τον Νταλάρα!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μόλις με πήρε μια φίλη μου και μου είπε πως είδε σε διαφημιστικό για την αυριανή εκπομπή του Θέμου, τον Νταλάρα!!!  :music:

Λογικο..

Αλλωστε κατι αντιστοιχο εγινε κι οταν ο Νοτης Σφακιανακης πηγε στην εκπομπη του

-Ολοκληρη εκπομπη σ αυτον παρακαλω-

λογω της κυκλοφοριας σχετικης δισκογραφιας του Σφακιανακη απο την εφημεριδα του Θεμου :D:D

Λετε να εχουμε καμια εκπομπη αφιερωμα στον "θειο" :music::D

Ας οργανωθουμε....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο το ''Θέμα'' και μου επιβεβαίωσαν ότι στην αυριανή εκπομπή καλεσμένος θα είναι και ο Νταλάρας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Θέμος και ο Περρής τον έβριζαν σε παλιότερες εκπομπές τους.Πώς αλλάζουν οι καιροί....’ντε και ντουέτο με τη Σάσα Μπάστα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλεσμένοι θα είναι οι Κιμούλης, Ελευθερίου και Νταλάρας. Και δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράτε.. Καλεσμένος παλαιότερα ήταν και ο Σαββόπουλος και κάνανε μια πολύ ωραία εκπομπή. Δεν ήξερα πως έπρεπε να βγαίνει μόνο σε αμιγώς πολιτικομουσικές εκπομπές. Θυμάμαι, δε, μια παλαιότερη εκπομπή του Νταλάρα με τον Αναστασιάδη στη ΝΕΤ, η οποία ήταν πολύ καλή κι εξαιρετικά επιμελημένη. Τις εκπομπές τις διαμορφώνουν και οι καλεσμένοι. Επιπλέον, θεωρώ πως οι παρουσιαστές θα σεβαστούν τους καλεσμένους τους.

Επιπρόσθετα, θεωρώ άστοχη την προτροπή σχετικά με την κ.Μπάστα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Επιπρόσθετα, θεωρώ άστοχη την προτροπή σχετικά με την κ.Μπάστα.

Συμφωνώ με την Ελίνα....

Είναι άστοχο το ντουέτο με τη Σασα Μπάστα...

Προτιμώ με την Όλγα Φαρμάκη!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Προτιμώ με την Όλγα Φαρμάκη!!!

Στο "Φαρμακωμένος ο καιρός"... :lol:

Λοιπόν , πέρα από την πλάκα, δεν ξέρω αν τον έβριζε ο Θέμος παλαιότερα, για να το επισημαίνει ο φίλος albatros παραπάνω, κάτι θα έχει ακούσει...

Αλλά κι έτσι νά'ναι δε νομίζω πως αυτό είναι πρόβλημα....Κι άλλοι τον κατηγορούσανε στο παρελθόν και μάλιστα δημόσια και στη συνέχεια του έγραψαν και τραγούδια...Και τα είπε...

Εγώ θυμάμαι μόνο την εκπομπή "Underground" που κάνανε μαζί με το Θέμο στη ΝΕΤ , αμέσως μετά την κυκλοφορία του δίσκου με τον Bregovic.

Αλλά δεν σας κρύβω πως δεν στεναχωρέθηκα καθόλου...Ειλικρινά σας μιλάω, δεν κάνω πλάκα...Όταν τύχει κι ανοίξω την τηλεόραση, για κάτι άλλο εκτός από μουσική εκπομπή και έχει το "Όλα" , εδώ και αρκετά χρόνια το παρακολουθώ...Moυ αρέσουν ιδιαίτερα τα σημεία με τα κλιπάκια...

Πιστεύω τελικά πως θα έχει γέλιο...Στο κάτω-κάτω ας δούμε και τίποτα άλλο από σοβαρές εκπομπές και αναλύσεις επί αναλύσεων....Η φτώχεια στην Αφρική, ο πόλεμος στο Ισραήλ κλπ κλπ...

Το χειρότερο είναι πως θα δώσει λαβή για σχόλια πάλι...Ξέρετε τα γνωστά: "Μέχρι και στο Θέμο πήγε" και τέτοια....

Περιμένω με ανυπομονησία... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και με την Ελίνα και με τον Θάνο.

Περιμένω κι εγώ με ανυπομονησία τον "χαλαρά ανήσυχο" ή "ανήσυχα χαλαρό" (όπως προτιμάτε) Γιώργο Νταλάρα που θα δούμε σε αυτή την εκπομπή. Και μάλιστα παρέα με Κιμούλη και Ελευθερίου... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Είναι δώδεκα η ώρα. Είναι η ώρα των τρελών." :lol:

Στις 12 ακριβώς και τελειώνει μετά τις 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έμεινα έκπληκτος και μου κακοήχησε στα αυτιά στην αρχή κυρίως λόγω του ότι έμαθα τα νέα από μια φίλη μου η οποία το είπε γεμάτη απαξία (και λογικό είναι από μια άποψη για κάποιον που είναι ουδέτερος απέναντι στον Νταλάρα). Έτσι σκέφτηκα ότι έχουμε να φάμε πολύ δούλεμα εμείς οι νταλαρικοί, αλλά γενικά μου αρέσει που θα δω τον Νταλάρα στον Θέμο. Εκτός του ότι βλέπω έτσι κι αλλιώς που και που την εκπομπή, πιστεύω ότι θα μ' αρέσει που θα είναι εκεί. :D:D

Υ.Γ: Απλά θα γίνει χαμός από το δούλεμα στην παρέα μου μετά.. :lol: :lol: :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η συγκεκριμένη εμφάνιση γίνεται λόγω της κυκλοφορίας της κασετίνας απο το ΘΕΜΑ και μόνο για προωθητικούς λόγους μάρκετινγκ και τίποτε παραπάνω.

Απόδειξη αυτού είναι το γεγονός οτι δεν πάτησε εκεί για 8 χρόνια....

Για τους παραπάνω λόγους την βρίσκω άκρως μαρκετίστικη και γιαυτό με βρίσκει αντίθετο.

Για να μην παρεξηγηθώ, το μάρκετινγκ χρειάζεται που και που... Αλλά όταν είσαι ο Νταλάρας πρέπει να γίνεται με πιο προσεκτικό τρόπο και όχι σε κίτρινες εκπομπές που υπάρχουν για να εξυπηρετούν επιχειρηματικά συμφέροντα...Για να μην επεκταθώ και στα πολιτικά....Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην επεκταθώ εκει....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία η αφίσσα, Γιώργο! :D

Νομίζω πως γίναμε ''βασιλικότεροι του βασιλέως''. Και να ρωτήσω κάτι άλλο: εάν πήγαινε στην εκπομπή του Πρετεντέρη ή του Χατζηνικολάου ή του όποιου άλλου θα ήταν καλύτερα έτσι; Αυτοί δεν εξυπηρετούν συμφέροντα επιχειρηματικά, αυτοί είναι σοβαροί και μόνο σε τέτοιου είδους εκπομπές πρέπει να πηγαίνει ο ''απόλυτος και σοβαρός Νταλάρας''. Ο Νταλάρας έκανε και εκπομπή με τον Χαρδαβέλα και τον Μητσικώστα και ήταν πάρα πολύ ωραία. Και στον Τριανταφυλλόπουλο υπήρξαν αρχικά γκρίνιες, αλλά τελικά φάνηκε πως τον σεβάστηκε και βγήκε ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα.Εδώ και στην Μπήλιω που πάει σε κάποιους δεν αρέσει. Λοιπόν, να του προτείνουμε να κάτσει στο σπίτι του, να μην πηγαίνει σε καμια εκπομπή και μετά να του βάλουμε μια ταφόπλακα -όντας ζωντανός! :D Αυτό που θέλουν οι άλλοι ας το κάνουμε εμείς. Το διαφημιστικό το είδα και κρίνω πως εάν είναι σε αυτό το κλίμα θα δούμε έναν χαλαρό Νταλάρα (επιτέλους να δείξει και το πρόσωπο αυτό που -ούτως ή άλλως- έχει) συνεπικουρούμενο από τους φίλους του Κιμούλη κι Ελευθερίου (το καλύτερό μου!).

Όσο για το τι θα πουν οι άλλοι που ποτέ δεν άκουσαν Νταλάρα, ''ποσώς με ενδιαφέρει!'' και ''ποσώς τον ενδιαφέρει''. Αυτοί ό,τι και να κάνει θα τον βρίζουν. Όταν πηγαίνει στους Πρετεντέρηδες λένε ''τι στεγνός και σοβαροφανής'' κι όταν πάει σε πιο ''ελαφρές'' εκπομπές λένε '' τον άτιμο, ξεπούλησε τις αρχές του'' κι άλλα τέτοια όμορφα. Δεν τους πιάνεις πουθενά αυτούς. Με την καλή την κουβέντα είναι πάντα...Πάντως οι Περρής και Αναστασιάδης -αν και δεν έχω συνολική άποψη- δεν έγιναν ποτέ Λαζόπουλοι και ποτέ δεν ξεπέρασαν τα όρια. ’σε που οι Λαζόπουλοι πάτησαν στην εκπομπή τους μόλις έμαθαν πως πουλάει αυτό ή περεμφερές είδος.

Προσωπικά, περιμένω με γλυκιά ανυπομονησία. Αφήστε που -αρκετές φορές- σε εκπομπές σαν του Αναστασιάδη ακούγονται πιο σοβαρά, ενδιαφέροντα κι ουσιώδη πράγματα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωραία η αφίσσα, Γιώργο! :D

Νομίζω πως γίναμε ''βασιλικότεροι του βασιλέως''. Και να ρωτήσω κάτι άλλο: εάν πήγαινε στην εκπομπή του Πρετεντέρη ή του Χατζηνικολάου ή του όποιου άλλου θα ήταν καλύτερα έτσι; Αυτοί δεν εξυπηρετούν συμφέροντα επιχειρηματικά, αυτοί είναι σοβαροί και μόνο σε τέτοιου είδους εκπομπές πρέπει να πηγαίνει ο ''απόλυτος και σοβαρός Νταλάρας''. Ο Νταλάρας έκανε και εκπομπή με τον Χαρδαβέλα και τον Μητσικώστα και ήταν πάρα πολύ ωραία. Και στον Τριανταφυλλόπουλο υπήρξαν αρχικά γκρίνιες, αλλά τελικά φάνηκε πως τον σεβάστηκε και βγήκε ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα.Εδώ και στην Μπήλιω που πάει σε κάποιους δεν αρέσει. Λοιπόν, να του προτείνουμε να κάτσει στο σπίτι του, να μην πηγαίνει σε καμια εκπομπή και μετά να του βάλουμε μια ταφόπλακα -όντας ζωντανός! :D Αυτό που θέλουν οι άλλοι ας το κάνουμε εμείς. Το διαφημιστικό το είδα και κρίνω πως εάν είναι σε αυτό το κλίμα θα δούμε έναν χαλαρό Νταλάρα (επιτέλους να δείξει και το πρόσωπο αυτό που -ούτως ή άλλως- έχει) συνεπικουρούμενο από τους φίλους του Κιμούλη κι Ελευθερίου (το καλύτερό μου!).

Όσο για το τι θα πουν οι άλλοι που ποτέ δεν άκουσαν Νταλάρα, ''ποσώς με ενδιαφέρει!'' και ''ποσώς τον ενδιαφέρει''. Αυτοί ό,τι και να κάνει θα τον βρίζουν. Όταν πηγαίνει στους Πρετεντέρηδες λένε ''τι στεγνός και σοβαροφανής'' κι όταν πάει σε πιο ''ελαφρές'' εκπομπές λένε '' τον άτιμο, ξεπούλησε τις αρχές του'' κι άλλα τέτοια όμορφα. Δεν τους πιάνεις πουθενά αυτούς. Με την καλή την κουβέντα είναι πάντα...Πάντως οι Περρής και Αναστασιάδης -αν και δεν έχω συνολική άποψη- δεν έγιναν ποτέ Λαζόπουλοι και ποτέ δεν ξεπέρασαν τα όρια. ’σε που οι Λαζόπουλοι πάτησαν στην εκπομπή τους μόλις έμαθαν πως πουλάει αυτό ή περεμφερές είδος.

Προσωπικά, περιμένω με γλυκιά ανυπομονησία. Αφήστε που -αρκετές φορές- σε εκπομπές σαν του Αναστασιάδη ακούγονται πιο σοβαρά, ενδιαφέροντα κι ουσιώδη πράγματα.

Ξανασυμφωνώ με όλα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ λογική η σκέψη σου Ελίνα δεν έχεις και άδικο σε όσα λες.....όλα αυτά όμως δεν αναιρούν το γεγονός ότι η συγκεκριμένη εμφάνιση γίνεται για προωθητικούς λόγους μάρκετινγκ λόγω της κυκλοφορίας της κασετίνας απο το ΘΕΜΑ .......όπως είπε και παραπάνω ο Θοδωρής..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι ας γίνεται για προωθητικούς λόγους. Αυτό είναι κάτι μεμπτό; Όλοι οι συνάδελφοί του, χρόνια και χρόνια, αυτό κάνουν. Όταν εκδίδεται μια δουλειά ακολουθεί η προώθησή της. Έτσι συμβαίνει. Θα τον ψέξουμε και γι αυτό; Με την ευκαιρία αυτής της συνεργασίας ,βρήκε λόγο να τιμήσει με την παρουσία του την συγκεκριμένη εκπομπή.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωραία η αφίσσα, Γιώργο! :D

Νομίζω πως γίναμε ''βασιλικότεροι του βασιλέως''. Και να ρωτήσω κάτι άλλο: εάν πήγαινε στην εκπομπή του Πρετεντέρη ή του Χατζηνικολάου ή του όποιου άλλου θα ήταν καλύτερα έτσι; Αυτοί δεν εξυπηρετούν συμφέροντα επιχειρηματικά, αυτοί είναι σοβαροί και μόνο σε τέτοιου είδους εκπομπές πρέπει να πηγαίνει ο ''απόλυτος και σοβαρός Νταλάρας''. Ο Νταλάρας έκανε και εκπομπή με τον Χαρδαβέλα και τον Μητσικώστα και ήταν πάρα πολύ ωραία. Και στον Τριανταφυλλόπουλο υπήρξαν αρχικά γκρίνιες, αλλά τελικά φάνηκε πως τον σεβάστηκε και βγήκε ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα.Εδώ και στην Μπήλιω που πάει σε κάποιους δεν αρέσει. Λοιπόν, να του προτείνουμε να κάτσει στο σπίτι του, να μην πηγαίνει σε καμια εκπομπή και μετά να του βάλουμε μια ταφόπλακα -όντας ζωντανός! :huh: Αυτό που θέλουν οι άλλοι ας το κάνουμε εμείς. Το διαφημιστικό το είδα και κρίνω πως εάν είναι σε αυτό το κλίμα θα δούμε έναν χαλαρό Νταλάρα (επιτέλους να δείξει και το πρόσωπο αυτό που -ούτως ή άλλως- έχει) συνεπικουρούμενο από τους φίλους του Κιμούλη κι Ελευθερίου (το καλύτερό μου!).

Όσο για το τι θα πουν οι άλλοι που ποτέ δεν άκουσαν Νταλάρα, ''ποσώς με ενδιαφέρει!'' και ''ποσώς τον ενδιαφέρει''. Αυτοί ό,τι και να κάνει θα τον βρίζουν. Όταν πηγαίνει στους Πρετεντέρηδες λένε ''τι στεγνός και σοβαροφανής'' κι όταν πάει σε πιο ''ελαφρές'' εκπομπές λένε '' τον άτιμο, ξεπούλησε τις αρχές του'' κι άλλα τέτοια όμορφα. Δεν τους πιάνεις πουθενά αυτούς. Με την καλή την κουβέντα είναι πάντα...Πάντως οι Περρής και Αναστασιάδης -αν και δεν έχω συνολική άποψη- δεν έγιναν ποτέ Λαζόπουλοι και ποτέ δεν ξεπέρασαν τα όρια. ’σε που οι Λαζόπουλοι πάτησαν στην εκπομπή τους μόλις έμαθαν πως πουλάει αυτό ή περεμφερές είδος.

Προσωπικά, περιμένω με γλυκιά ανυπομονησία. Αφήστε που -αρκετές φορές- σε εκπομπές σαν του Αναστασιάδη ακούγονται πιο σοβαρά, ενδιαφέροντα κι ουσιώδη πράγματα.

Ξανασυμφωνώ με όλα...

Εσείς αν δεν ταιριάζατε, δεν θα συμπεθεριάζατε...

:D:D:music::music::music::music::music:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D:D:music:

Μην το λες, Πέτρο! Δεν συμφωνούμε πάντα σε όλα. Θα ήταν και παράδοξο. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι ας γίνεται για προωθητικούς λόγους. Αυτό είναι κάτι μεμπτό; Όλοι οι συνάδελφοί του, χρόνια και χρόνια, αυτό κάνουν.

Εξαρταται πως το βλέπει κανεις....απο την άλλη το ότι "Όλοι οι συνάδελφοί του, χρόνια και χρόνια, αυτό κάνουν" δεν μου λεει κάτι ισα ίσα ο Γιώργος πάντα ξεχώριζε και ποτέ μέχρι τώρα τουλάχιστον, δεν πήγαινε με τους πολλούς... αυτό το λέω πιο πολύ ως προς την συγκεκριμένη φράση.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σατιρίζει την ελληνική trash tv ενώ είναι και η ίδια μία εκομπή της ελληνικής trash tv.

Μία εκπομπή που προωθεί ατάλαντα μοντέλα να κάνουν καριέρα σε οτιδήποτε.

Μία εκπομπή που έβαζε την Σάσα Μπάστα να τραγουδάει άλλοτε γυμνή να την καλύπτει μόνο μία κιθάρα και άλλοτε ημίγυμνη παίζοντας κλαρίνο ή βιολί. Για όσους έχουν αδύνατη μνήμη: http://www.youtube.com/watch?v=FnUUrCoHigw, http://www.youtube.com/watch?v=3xDbSLJn-IU.

Μία εκπομπή η οποία, παρά την λίγη δόση καλού χιούμορ σε μερικά βίντεο που προβάλει, παράγει ένα πολύ μέτριο αποτέλεσμα και προωθεί πρόσωπα και καταστάσεις που λίγο-πολύ προσβάλουν την νοημοσύνη μας. Δεν διαφέρει και πολύ ο ρόλος του Κατμαν με τον ρόλο της Ναστάζια, της Σάσα Μπάστα και της Όλγας Φαρμάκη, κλπ. Έχουν τον ίδιο ρόλο, εξυπηρετούν τα ίδια συμφέροντα, απλά με διαφορετικό τρόπο.

Δεν είμαι σεμνότυφος αλλά πιστεύω ο Γ.Νταλάρας δεν ταιριάζει σε μία τέτοια εκπομπή, ειδικά όταν το κίνητρό της εμφάνισής του είναι για την προώθηση της κασετίνας. Συμφωνώ με τον Θοδωρή που είπε:

Απόδειξη αυτού είναι το γεγονός οτι δεν πάτησε εκεί για 8 χρόνια....
Με άλλα λόγια... αν την γούσταρε την εκπομπή θα είχε πάει και στο παρελθόν.

Και ναι, πιστεύω οτι ο Αναστασιάδης και ο Περρής έχουν γίνει Λαζόπουλοι σε ένα θέμα. Χρησιμοποιούν την εκπομπή τους ως βήμα για να την πουν σε άλλους, είτε μεσω βίντεο, είτε μέσω γραπτών μηνυμάτων. Μάλλον δεν έχουν γίνει. Είχαν πάντα αυτή την στάση. Πριν καν ξεκινήσει ο Λαζόπουλος.

Εγώ δεν θεωρώ άστοχο το αστείο με την Μπάστα. Θεωρώ άστοχο τον παραλληλισμό του Μητσικώστα με τον Αναστασιάδη.

Τέλος, συμφωνώ με αυτό που είπε η Βιβή. Ο Γ.Νταλάρας πάντα ξεχώριζε από τις κινήσεις όλων των συναδέλφων του ενώ τα τελευταία χρόνια έχει κάνει αρκετά βήματα μαζοποίησης....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...