Makis

Αφιέρωμα στο MEGA

31 posts in this topic

Σύμφωνα με το site του MEGA, το Μ.Σάββατο 18/4/09, μετά την Ανάσταση, στη 1.00, θα μεταδοθεί ωριαίο αφιέρωμα στον Γιώργο Νταλάρα.Προς το παρόν δεν υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες για την εκπομπή, το περιεχόμενό της παραμένει επτασφράγιστο μυστικό!

http://www.megatv.com/summaries.asp?catid=...14160&tag=10682

http://i104.photobucket.com/albums/m192/ma..._image002-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ, Μάκη!!!!! :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
το περιεχόμενό της παραμένει επτασφράγιστο μυστικό!

Το κάνουν για Χριστιανικούς λόγους.

Αν μας λέγανε μέσα στη μεγάλη εβδομάδα οτι το Σάββατο θα μας πλακώσουν στα "Θα σε ξεπαράσω" και "Θα περιμένω εδώ" κλπ...(πράγμα το οποίο μυρίζομαι οτι θα συμβεί...) ήταν σίγουρο οτι θα αμαρτάναμε απο τα γαμωσταυρίδια και δεν κάνει τέτοιες μέρες... :music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
το περιεχόμενό της παραμένει επτασφράγιστο μυστικό!

Το κάνουν για Χριστιανικούς λόγους.

Αν μας λέγανε μέσα στη μεγάλη εβδομάδα οτι το Σάββατο θα μας πλακώσουν στα "Θα σε ξεπαράσω" και "Θα περιμένω εδώ" κλπ...(πράγμα το οποίο μυρίζομαι οτι θα συμβεί...) ήταν σίγουρο οτι θα αμαρτάναμε απο τα γαμωσταυρίδια και δεν κάνει τέτοιες μέρες... :music::music::music:

:lol: :lol: :lol:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

γαμάτο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για όποιον θέλει (το τονίζω!) να μάθει περισσότερες πληροφορίες για το αφιέρωμα: http://www.e-orfeas.gr/content/view/1416/261/

Θοδωρή δεν θα στο συνιστούσα... :lol: :lol: :lol: :lol: :music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επιτέλους! Φιλτραρισμένη Ανάσταση! Εύχομαι να ξεπεράσω και το εμπόδιο εκκλησία -σπίτι για να μην με ξεπεράσει η ώρα και προσπεράσει το "θα σε ξεπεράσω" γιατί μάλλον δεν θα το ξεπεράσω εύκολα! ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!!!!!!!!!! :blink:

Θαυμάσιες επιλογές! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανάσταση με τον Γ.Νταλάρα και τα τραγούδια του! Ό,τι καλύτερο! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε σεις άδικο είχα! Ενδιαφέρον φαίνεται. Φυσικά το ενδιαφέρον έγκειται στα γυρίσματα με τις κιθάρες και τις τσιγγάνες, στα τραγούδια απο το Ισραήλ και στη φλόγα!!

Ωραία θα είναι μου φαίνεται!

:music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή η φωτογραφία της ’ννας, έχει σαρώσει όλα τα Μ.Μ.Ε. :music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αυτή η φωτογραφία της ’ννας, έχει σαρώσει όλα τα Μ.Μ.Ε. :music::music::music:

Πρόκειται για πολύ ωραία φωτογραφία, όντως. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Νταλάρας και η... άνοιξη

''Πάρε με της άνοιξης πνοή'' τιτλοφορείται το μουσικό αφιέρωμα στον Γιώργο Νταλάρα, που θα προβάλλει το Mega το Μεγάλο Σάββατο,

μία ώρα μετά την Ανάσταση, και περιλαμβάνει τραγούδια από όλο το ρεπερτόριό του.

Παρακολουθείστε ένα πλούσιο μουσικό πρόγραμμα με τον Γιώργο Νταλάρα να τραγουδά το κλασικό του ρεπερτόριο αλλά και καινούργια τραγούδια.

Γυρίσματα έχουν γίνει στο Ηρώδειο, σε παιδικές χαρές της Αθήνας, στα ακριτικά νησιά Λειψούς και Τήλο, αλλά και στο Ισραήλ.

Ένα εορταστικό πρόγραμμα για την ελπίδα, την αναγέννηση, την αισιοδοξία, με παιδιά στο ρόλο του παρουσιαστή.

Η σκηνοθετική επιμέλεια είναι του Γιώργου Γκάβαλου.

http://www.flash.gr/page.ashx?pid=9&aid=293674&cid=153

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλη η ουσία ήταν το πρώτο 15-20λεπτο της εκπομπής. Μέχρι τις πρώτες διαφημίσεις δηλαδή. Όλα τα άλλα που μας έδειξε ήταν ένα πρόχειρο κολάζ από παλαιότερο υλικό. Ήταν τόσο πρόχειρο που είπα ΕΛΕΟΣ 3 φορές. Μία στο "Κυριακάτικο μου δάκρυ" με τα άκυρα πλάνα που δείχνανε , μία στην βλακεία που κάνανε με τον ήχο στο "Θα σε ξεπεράσω" και στο τέλος που ξαναβάλανε το "Φίλτρο",... έτσι για να το εμπεδώσουμε.... Τι να πω... απαράδεκτη παραγωγή. :);) :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Αποστόλη :);) Για μένα μόνο τα αποσπάσματα από το αφιέρωμα στον Κουγιουμτζή είχαν ουσιαστικό ενδιαφέρον... Τα άλλα όλα είναι ... :music::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν με αυτό το αίσχος εκνευρίστικα τόσο πολύ που το Όλα 9 να μου φαίνεται πταίσμα!

Καλά ρε γελοίοι τύποι είναι δυνατόν να μην έχετε ελέγξει το υλικό πριν το προβάλετε; Είναι δυνατόν να παίζει βίντεο κλιπ του Νταλάρα και να είναι ασυγχρόνιστος ο ήχος; Να είναι αυτό το αίσχος; :);):music:

Δεν εξετάζω το πόσο καλό είναι το τραγούδι που ακούμε, τη γνώμη μας την έχουμε πει γι αυτα. Αλλά ότι και να είναι τα τραγούδια, μια παραγωγή που αφορά υλικό του Νταλάρα και που προφανώς έγινε με κινήσεις της εταιρείας Universal, θα πρέπει να είναι στο επίπεδο των παραγωγών του Νταλάρα!

Το καταλάβατε εκεί στη Universal γαμω την τρέλα μου;;;; χρονιάρες μέρες με κάνατε και βρίζω :D:razz::razz::razz:

Επιτρέπετε ρε ζώα να έχετε ασυχρόνιστο ήχο; Το χειρότερο ατόπημα! Τι είναι ρε ο Νταλάρας; Κανένας τραγουδιστής 3ης διαλογής σε σκυλάδικο;

Επιτρέπετε ρε ζώα επειδή δεν έχετε υλικό να κάνετε το κυριακάτικο μου δάκρυ, σαν διαφήμιση του ΕΟΤ;

Ρε χαρτογιακάδες απο πολυεθνικές -τρομάρα σας- είναι τιμής σας να έχετε τον Νταλάρα στην εταιρεία σας, είναι ότι καλύτερο θα μπορούσε να σας τύχει στην Ελλάδα, και τον αντιμετωπίζετε με τέτοια προχειρότητα;;

’μα ηταν παραγωγή για τον Χατζηγιάννη θα είχαμε άραγε τέτοια τραγελαφικά;;;

Τι να πω.... :mad::mad::mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όσα χρόνια παρακολουθώ τον Γ.Νταλάρα (και είναι κοντά 27 χρόνια) δεν έχω δει χειρότερο αφιέρωμα. Κι αναρωτιέμαι: έχετε συνηδειτοποιήσει κύριοι της δισκογραφικής εταιρίας και όσοι άλλοι συντελεστές του αφιερώματος, έχετε συνηδειτοποιήσει πως το αφιέρωμα ήταν για τον μεγαλύτερο Έλληνα τραγουδιστή κι όχι για β' διαλογής; :)

Το μοντάζ στο ''Θα σε ξεπεράσω'' ,με τον ασυγχρόνιστο ήχο,προχειρότατο!!!

’λλο video clip (Κυριακάτικό μου δάκρυ) θα το χαρακτήριζα σαν διαφημιστική εκστρατεία του Ε.Ο.Τ. Να ακούγεται η φωνή του Νταλάρα και να προβάλλονται σκηνές παραδοσιακού πανηγυριού. Δεν έχω τίποτα με το είδος. Ο συνδυασμός δεν μου άρεσε και μου φάνηκε φολκλόρ.

Παλιά τραγούδια, καινούργια ένας αχταρμάς. Παλιές, καινούργιες παραγωγές ένας αχταρμάς! Μέχρι και τη ''Φλόγα'' από τον Ζυγό πρίν από 7 χρόνια είδαμε!!!

Τα παιδάκια -όσο χαριτωμένα κι αν είναι- στηρίχτηκαν σε ένα αφελές σενάριο. Και στα ''Χριστούγεννα των οριζόντων'' έπαιρναν μέρος παιδιά αλλά είχαν λόγο ύπαρξης.

Έχω ''κατηγορηθεί'' άλλοτε γλυκά κι άλλοτε όχι για μεροληψία υπέρ σε ό,τι συμμετέχει ο Νταλάρας. Είναι αλήθεια πως αγαπώ πολύ αυτή την φωνή και την προσωπικότητα που την κουβαλά. Θεωρώ πως η εταιρία πήρε την πρωτοβουλία να οργανώσει αυτό το αφιέρωμα. Ήταν ένα κακό αφιέρωμα που δεν έχει καμια σχέση με τον Νταλάρα. Ας περιοριζόταν -τουλάχιστον- στα video clips που έχουν γυριστεί και να μην τρέχουν στις παιδικές χαρές. Ή αν δεν έχουν τα απαραίτητα λεφτά να διαθέσουν ας μην κάνουν τέτοια αφιερώματα. Ξαναλέω ,πως πρόκειται για τον Νταλάρα κύριοι ,δεν κάνουμε ερασιτεχνικό βιντεάκι. Αφήστε που κάποια ερασιτεχνικά είναι πολύ καλύτερα από αυτό που είδαμε σήμερα.

Κόντεψε να μου κάτσει η μαγειρίτσα στο στομάχι! ;)Αίσχος!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε συ Θοδωρή, να κάνουμε τις ίδιες σκέψεις... Αλλά αφού αυτή ήταν η πραγματικότητα. Πώς να μην συμφωνούμε; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε Ελίνα, μου έχεις βάλει τσιπάκι και διαβάζεις τις σκέψεις μου;

Μπορεί στις λεπτομέρειες να διαφωνούμε, αλλά όχι και σε αυτά... Αυτά είναι χοντρά θέματα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον Θοδωρή και την Ελίνα! Χειρότερο αφιέρωμα για τον Νταλάρα δεν έχω ξαναδεί. Ερασιτεχνισμός, προχειρότητα, λάθη, έλλειψη έμπνευσης, έλλειψη ουσίας, κακό promotion, κακό σενάριο, κακό μοντάζ και τέλος κατά την γνώμη μου αυτό που κάνανε στο "Κυριακάτικο μου δάκρυ" ήταν και εμπαιγμός και υποτίμηση της νοημοσύνης μας. Απαράδεκτη και απαράδεκτοι!! Κρίμα! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και λίγα είπαμε... Λόγω των ημερών είμαι εγκρατής. Γιατί εμένα δεν με νοιάζει καμια Universal, Minos, Legend. Μόνο ο Νταλάρας και τα τραγούδια. Να μάθουν να σέβονται κάποτε σε αυτή τη χώρα! Και τα γράφω αυτά γιατί δεν μπορώ να πιστέψω πως ελέγχθηκε το υλικό -δηλαδή η σημερινή εκπομπή όπως προβλήθηκε- από τον ίδιο ή άμεσους συνεργάτες του τους άρεσε και το ενέκριναν. Το θεωρώ απίθανο!

Τι ωραίο που ήταν το περυσινό αφιέρωμα ''Στα σοκάκια του ουρανού''. Χωρίς να πρόκειται για ακριβή παραγωγή, έδειχνε τον πρέποντα επαγγελματισμό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποστόλη νομίζω ότι αυτό που κάνανε στο "Θα σε ξεπεράσω" ήταν ακόμη χειρότερο... Σαν τα παρατράγουδα της Ανίτας τον κάνανε να φαίνεται.

Θέλω πολύ να είμαι απο μία μεριά και να βλέπω την αντίδραση του, όταν θα το μαθαίνει απο κάπου... Όταν θα μαθαίνει οτι έπαιξε ασυγχρόνιστο βίντεο κλιπ....

"Να μαι απο καμιά μεριά όταν στερέψει η βρύση (της Universal)" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλύτερα να το μάθει (εκ των υστέρων) και να μην το έβλεπε εκείνη την ώρα, όπως εμείς οι δυστυχείς.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...