Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Συνέντευξη στο ραδιοφωνικό σταθμό "Όασις"

75 posts in this topic

Τώρα ξεκίνησα να την ακούω....

Μου έκανε εντύπωση το σήμα του "Οδυσσέα"... πολύ πολύ ωραίο... ταξιδιάρικο... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς λόγω δουλειάς δε μπόρεσα να ακούσω τις εκπομπές του Σαββάτου... Υπάρχει η πιθανότητα να τις ανεβάσει κάποιος εδώ? Ευχαριστώ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελίνα έχεις καμία συγγένεια με τον Λοίζο;;; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

- Τι ειναι αυτό;

- Γρύλος!

-Μα που ήταν αυτό το πράγμα;;;

-Στο αυτοκίνητό σου! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

νομίζω πρέπει να γνωριστώ καλά με τον Νταλάρα για να μιλάμε για....μαστορέματα και για τα εργαλεία μας!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ελίνα έχεις καμία συγγένεια με τον Λοίζο;;; :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

- Τι ειναι αυτό;

- Γρύλος!

-Μα που ήταν αυτό το πράγμα;;;

-Στο αυτοκίνητό σου! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα... :lol: :lol: :lol: :lol:

και τις αλυσίδες... :razz: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε ρε τι τραγουδάρες παίζει το Οασις σήμερα!!!

Αγάπη του ψωμιού και της φωτιάς.... :music::music::music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ε ρε τι τραγουδάρες παίζει το Οασις σήμερα!!!

Αγάπη του ψωμιού και της φωτιάς.... :music::music::music::music::music:

Και ξέρω ρε μπαγλαμά γιατί διάλεξες από τόσα τραγούδια ειδικά αυτό...

Για το ψωμί... :music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΟΧΙ. Το διάλεξα γιατί είναι απο τα τραγούδια που δεν ακούγονται -δυστυχώς- στο ραδιόφωνο και χαίρομαι πάρα πολύ όταν τα ακούω. :music::music:

-Να ακούσουμε ένα τραγούδι που διαμαρτύρεται τόση ωρα που περιμένει, τα Παραπονεμένα λόγια του Γιάννη Μαρκόπουλου

- Ε γι'αυτό διαμαρτύρεται! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ελίνα έχεις καμία συγγένεια με τον Λοίζο;;;  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

- Τι ειναι αυτό;

- Γρύλος!

-Μα που ήταν αυτό το πράγμα;;;

-Στο αυτοκίνητό σου!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα... :lol: :lol: :lol: :lol:

και τις αλυσίδες... :music: :lol: :lol: :lol:

Να πάρει! Τα έχασα αυτά μάλλον εξαιτίας ενός καθυστερημένοβούζου πελάτη!!!! :music::music:

Συγγένεια δεν έχω αλλά τις ίδιες αδυναμίες μάλλον... :music::music:

Όσο πρόλαβα να ακούσω, έχω να πω πως ήταν μια -επίσης- πολύ ωραία εκπομπή! Σπουδαία τραγούδια κι ενδιάμεσα πολύ ενδιαφέροντες απόψεις. Ειπωμένες με υπέροχο κι ενίοτε σε χαλαρό τόνο.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ!!!! Γίνεται; :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως οι πιο ενδιαφέρουσες συνεντεύξεις είτε τηλεοπτικές είτε ραδιοφωνικές έγιναν όταν τις έκαναν άνθρωποι που η κύρια ασχολία τους ήταν η μουσική και το τραγούδι. Όπως σήμερα δηλαδή... Σε αντίθεση με κάποιους δημοσιογράφους που θέλουν να τα κάνουν όλα. Και πολιτικό ρεπορτάζ και μουσική και αθλητικά...

Θα μου πείτε η κουβέντα μ'έναν Νταλάρα πάντα έχει ενδιαφέρον...

Σίγουρα...Υπάρχει όμως κι ένα μέτρο σύγκρισης...Και βεβαίως η κρίση είναι πάντα τελείως υποκειμενική...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέχασες να πεις: "Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης" :lol: :lol: :lol: :lol:

Συμφωνώ κι εγώ πως όταν η συνέντευξη (συγκεκριμένα για τον Νταλάρα) γίνεται απο ανθρώπους που γνωρίζουν το τραγούδι τότε είναι σε άλλο επίπεδο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ φίλοι μου δεν περίμενα κάτι λιγότερο απο την ψυχή και την ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ που διαθέτει αυτός ο μέγιστος μουσικός-ρεμπέτης-τραγουδιστής-άνθρωπος,ο Γιώργος Νταλάρας.Πάντα λαμβάνω παραπάνω σε ουσία,μουσική και τραγούδι απο εκείνον.Και είμαι ευτυχισμένος που στην μουσική μου κατέχει μεγάλο μέρος και όγκο.

Όμως θα διαφωνήσω σε κάτι που είπε.Για κάτι καλάθια...

Πάντα κρατούσα γεμάτο και ξεχειλισμένο καλάθι και όπως όλοι μας πολύ μεγαλύτερο απο αυτό που φανταζόμαστε.Και δεν το μετάνοιωσα ποτέ.Αυτό το καλάθι με τα καλούδια της μουσικής του χωράει και άλλα.

Η συγκίνηση μου ήταν μεγάλη όταν μίλησε για τον αγαπημένο Σταύρο Κουγιουμτζή,με τρυφερότητα,με αγάπη αληθινή και ανεκτίμητη.

Και αργότερα για τον Απόστολο,τον Λευτέρη,τον Μάνο,τον Ελευθερίου,τον Νικολόπουλο,τον Καζαντζίδη,τον Μπιθικώτση,τον Ξαρχάκο,τον Μικρούτσικο και τον Μίκη.Όλοι αυτοί με τα τραγούδια τους και την αγιοσύνη τους είναι για μας κάτι πολύ παραπάνω απο δημιουργοί.Είναι δικοί μας άνθρωποι.

Γιατι το κυριότερο δεν είναι πιά ότι είμαστε οπαδοί ή θαυμαστές του Γιώργου Νταλάρα.Είμαστε φίλοι του και απο καρδιάς επιδιώκουμε να είμαστε.

Μου αρέσει που ο Νταλάρας,ο Νικολόπουλος,ο Θανάσης,εγώ και ο Αποστόλης είμαστε Καζαντζιδικοί!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ!!!! Γίνεται;  :music:

ΜΑΚΑΡΙ!!! :music::music:

Συμφωνώ κι εγώ πως τα πιο ωραία πραγματα από τον Νταλάρα τα έχουμε ακούσει, ειδικά τώρα τελευταία, σε συνεντευξεις που έχει δώσει σε μουσικούς παραγωγούς-γνώστες της ελληνικής μουσικής. Εμένα μου έχουν μείνει πάντως οι συνενεύξεις στον Μπαλαχούτη (πέρυσι κ φέτος) και αυτές οι 2 εκπομπές στον Μπενέτο.

Ίσως και ο ίδιος μιλάει διαφορετικά γιατί έχει άλλα δεδομένα απέναντί του... Όλα παίζουν ρόλο. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα , στις 15.00 μ.μ.,θα μεταδοθεί η τρίτη και τελευταία εκπομπή- με καλεσμένο τον Γιώργο Νταλάρα-στον ραδιοφωνικό σταθμό ''ΟΑΣΙΣ''.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0