Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

Γι' αυτό υπάρχουνε οι φίλοι

114 posts in this topic

Μαζί με τον Κατσιγιάννη, γράφουν οι Βελλιάδης, Κρις Κεματετζίδης και ο Πόλυς, ο μαέστρος της Γλυκερίας...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νέοι συνθέτες, οι περισσότεροι. :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο νέος δίσκος θα κυκλοφορήσει από τη Legend.

Εκτός των άλλων θα περιέχει κι ένα ανέκδοτο κομμάτι του Σταύρου Ξαρχάκου και του Νίκου Γκάτσου που ήταν να μπει στο "Ρεμπέτικο" αλλά τελικά δεν μπήκε.

Οι πληροφορίες προέρχονται από τετρασέλιδο αφιέρωμα στην ηχογράφηση του νέου δίσκου με συνεντέυξεις των Γιώργου Νταλάρα και Γιώργου Μακράκη στο νέο "Όασις".

Share this post


Link to post
Share on other sites

:razz:B):wow::wow::wow::wow::wow:Αυτά είναι!! Μπράβο!!!!! Σπουδαία κίνηση!! Εγώ έναν τέτοιο δίσκο λαχταρώ! Με αδισκογράφητα τραγούδια του Ξαρχάκου, Μικρούτσικου, Θεοδωράκη, Λοϊζου, Κουγιουμτζή, Λεοντή, Νικολόπουλου, Μούτση, Κηλαηδόνη, Χατζιδάκι, Μαρκόπουλου, Καλδάρα, Κατσιμιχαίων.... Αφού έχει τέτοια τραγούδια στο συρτάρι του...!! Ξέρω ονειρεύομαι και εγώ... Αλλά αυτό τραγούδι θα είναι βάλσαμο στα όνειρά μου/μας....

Μακάρι να ευτυχίσουμε να δούμε και μία ολοκληρωμένη δουλειά του θείου με τον Ξαρχάκο!!! :rolleyes::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποστόλη απαντώ εδώ στο ερώτημά σου για την ημερομηνία της κυκλοφορίας του νέου δίσκου (που έγινε στην αποδελτίωση) για να μη διασπαστεί η συζήτηση.

Δεν αναφέρεται ακριβής ημερομηνία (φαντάζομαι πως μέχρι τα Χριστούγεννα θα είναι έτοιμος). Απλά έχουν ηχογραφηθεί πάνω από 16 τραγούδια και δεν έχει ξεκαθαριστεί αν ο δίσκος θα είναι μονός ή διπλός.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα.... ποιος θέτει αυτά τα ερωτήματα;;;;;;;;;;!!!!;;; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΟΣ!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωστά! Αυτά τα ερωτηματα είναι άκυρα! Διπλός και δεν θέλουμε αντιρρήσεις! :razz:

Υπέροχα μαντάτα το ανέκδοτο τραγούδι!! Θάνο ευχαριστούμε...αναμένουμε κι άλλες πληροφορίες... B)

άσχετο: Βγήκε κιόλας το "Οασις";; Το παλιό πριν λίγες μέρες αξιώθηκα να το πάρω... :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και διπλό cd και τριπλό cd κι ό,τι θέλει!!!!!! B)

Κι ο Μακράκης κοντά. Βγήκαν ωραία τραγούδια από την συνεργασία Γιώργου Νταλάρα και παραγωγού. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο νέος δίσκος θα κυκλοφορήσει από τη Legend.

Εκτός των άλλων θα περιέχει κι ένα ανέκδοτο κομμάτι του Σταύρου Ξαρχάκου και του Νίκου Γκάτσου που ήταν να μπει στο "Ρεμπέτικο" αλλά τελικά δεν μπήκε.

Οι πληροφορίες προέρχονται από τετρασέλιδο αφιέρωμα στην ηχογράφηση του νέου δίσκου με συνεντέυξεις των Γιώργου Νταλάρα και Γιώργου Μακράκη στο νέο "Όασις".

Γειά σου φίλε Θάνο με τα όμορφα σου νέα !

:wow::wow::razz:B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματικά ωραία τα νέα.Και εγώ πριν λίγο διάβαζα το περιοδικό,η δική μου εκτίμηση όμως είναι ότι ο δίσκος θα είναι μονός.Μακάρι να κυκλοφορήσει τα Χριστούγεννα,σε ένα μήνα απο τώρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά του Ξαρχάκου τραγούδι θα περιλαμβάνεται στην έκδοση κι όχι του Λεοντή ή και των δύο; :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η δουλειά από το στούντιο βγαίνει σε λίγες μέρες... Οπότε, λογικά, λίγο πριν τα Χριστούγεννα θα είναι στα ράφια των δισκοπωλείων!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αγωνία είναι μεγάλη όπως πάντα.Αλλά πιστεύω πως ένας μέγιστος τραγουδιστής και πρώτα απ'όλα μουσικός όπως ο Γιώργος Νταλάρας,με την συνεργασία του κορυφαίου και εξαιρετικού παραγωγού Γιώργου Μακράκη θα δώσουν στον κόσμο τραγούδια με μεράκι και ουσία.Και αυτά τα τραγούδια θα γίνουν μεγάλα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως αποκάλυψε ο Πρόεδρος την περασμένη Τετάρτη στη συνέντευξη τύπου για την παρουσίαση του "’σμα Ασμάτων" στο νέο δίσκο του Νταλάρα θα υπάρχει κι ένα τραγούδι σε στίχους δικούς του και μουσική του Μάριου Στρόφαλη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Cd θα βγει πριν τις γιορτες, ειναι στο τελικο(τερο) σταδιο κ κυκλοφορει στο επομενο 15μερο!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το Cd θα βγει πριν τις γιορτες, ειναι στο τελικο(τερο) σταδιο κ κυκλοφορει στο επομενο 15μερο!!!

Το τελικο(τερο) δεν κατάλαβα όμως τι σημαίνει. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το Cd θα βγει πριν τις γιορτες, ειναι στο τελικο(τερο) σταδιο κ κυκλοφορει στο επομενο 15μερο!!!

Το τελικο(τερο) δεν κατάλαβα όμως τι σημαίνει. :music:

Είναι πάντως το...τελειό(τερο) νέο που ακούμε! :):)

Ίσως σημαίνει ότι έχουν τελειώσει οι ηχογραφήσεις και όλα τα σχετικά;; :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και προφανώς μένει το εξώφυλλο,το ένθετο,οι φωτογραφίες και οι τελευταίες λεπτομέρειες.Εκτός αν έσκασε μύτη αργοπορημένο κάποιο τελευταίο τραγούδι.Δηλαδή σε δεκαπέντε μέρες να'μαστε καλά!

Share this post


Link to post
Share on other sites

’κουσα σήμερα το απόγευμα ένα τραγούδι στο Δεύτερο! "Οι φίλοι", του Ανδρέα Κατσιγιάννη και του Ισαάκ Σούση, ρυθμός χασάπικο, και υπήρξε κάτι που με "μαγνήτησε"! Μου άρεσε πολύ! :)

Λένε πως ο δίσκος κατά πάσα πιθανότητα θα λέγεται "Του έρωτα η φανέλα" και ότι θα κυκλοφορήσει "εντός των ημερών"!

Share this post


Link to post
Share on other sites
’κουσα σήμερα το απόγευμα ένα τραγούδι στο Δεύτερο! "Οι φίλοι", του Ανδρέα Κατσιγιάννη και του Ισαάκ Σούση, ρυθμός χασάπικο, και υπήρξε κάτι που με "μαγνήτησε"! Μου άρεσε πολύ! :)

Λένε πως ο δίσκος κατά πάσα πιθανότητα θα λέγεται "Του έρωτα η φανέλα" και ότι θα κυκλοφορήσει "εντός των ημερών"!

Παίζει ήδη στον "Ερωτικό"... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρύσα σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!

Πάντως μόλις άκουσα και εγώ το τραγούδι "Οι φίλοι".... αλλά δεν με "μαγνήτισε"... Μου φάνηκε μέτριο. Ίσως να το συνηθίσω... δεν ξέρω... Αλλά από το πρώτο άκουσμα του τραγουδιού δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα...

Ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι ακόμα καλύτερα και να μην είναι και αυτά μέτρια...

Με κουράζει το μέτριο.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0