Sign in to follow this  
Followers 0
Apostolis

Νέα τραγούδια ή επανεκτελέσεις;;

   20 members have voted

  1. 1. Νέα τραγούδια ή επανεκτελέσεις;;

    • Νέα τραγούδια / New songs
      11
    • Επανεκτελέσεις παλιών τραγουδιών / Νew adaptations of old songs
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

16 posts in this topic

Για τον επόμενο δίσκο του Γ.Νταλάρα, θα θέλατε ένα δίσκο με νέα τραγούδια ή με επανεκτελέσεις παλιών τραγουδιών (από οποιοδήποτε είδος τραγουδιού) που δεν τα έχει ξαναπεί ποτέ;;;

Τι προτιμάτε;; :razz:B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου, ο πλούτος της ελληνικής εργογραφίας είναι αστείρευτος με πάρα πολλά ξεχασμένα διαμάντια. Ακόμα και κανένα καινούργιο τραγούδι να μην ξαναβγάλει, θα είμαι ευτυχισμένος αν ηχογραφεί με την φωνή του αποκλειστικά αυτά τα παλιά ξεχασμένα διαμάντια... :razz:B);):music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχεις δίκιο...Αλλά θα ήθελα να ακούσω και κάποια δυνατά καινούργια λαϊκά τραγούδια...Γι'αυτό και τελικά ψήφισα τα καινούργια...

Με ποσοστό 50,1 % για τα καινούργια και 49,9% για τα παλιά...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει πάντως!! Παρ όλη την λατρεία σου για τα ξεχασμένα διαμάντια, τελικά προτίμησες τα καινούργια!! ;)B):razz: Πωπω... πρέπει να ξέσπασε τρελή διαμάχη συναισθημάτων μέσα σου! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή την περίοδο, θέλω να ακούσω καινούργιο υλικό. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Επανεκτελέσεις παλιών τραγουδιών "

αλλα και καινούργια...

οτι κι να κανει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κατά την γνώμη μου, ο πλούτος της ελληνικής εργογραφίας είναι αστείρευτος με πάρα πολλά ξεχασμένα διαμάντια. Ακόμα και κανένα καινούργιο τραγούδι να μην ξαναβγάλει, θα είμαι ευτυχισμένος αν ηχογραφεί με την φωνή του αποκλειστικά αυτά τα παλιά ξεχασμένα διαμάντια... B);):music::wow:

Ακριβως γι'αυτο επελεξα κι εγω τα παλια τραγουδια. Νομιζω οτι ενα τραγουδι που το εχει αγαπησει σε βαθος χρονου θα μας το καταθεσει απλα και ομορφα, απο καρδιας. Δε σας κρυβω οτι οι τελευταιες του επιλογες δισκογραφικα (αναφερομαι σε νεο υλικο) ναι μεν μου αρεσαν, αλλα δεν ανηκουν στην κατηγορια "τραγουδια που αγαπησα", με λιγες εξαιρεσεις. Κι αυτες οι εξαιρεσεις χωρις να γινω πιο συγκεκριμενη, ειναι στους πιο λαικους ηχους. Το μονο ισως που θα μου κεντριζε το ενδιαφερον, εκτος απο κατι λαικο, ειναι κατι ΔΙΚΟ ΤΟΥ. Που θα εχει τη δικη του εμπνευση, τις δικες του επιρροες, τα δικα του νεα ακουσματα. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

επανεκτελέσεις παλιών τραγουδιών....... χωρίς δεύτερη σκέψη... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κι άλλη περίπτωση, που θα έπρεπε να υπάρχει σαν εναλλακτική τρίτη λύση στο poll.

΄Ενα διπλό cd. Το ένα με καινούργια τραγούδια και το άλλο με επανεκτελέσεις... :wow::music:

Υ.Γ:Τα ανέκδοτα τραγούδια από το άρθρο του Βαγγέλη Αρναουτάκη από το τελευταίο "Όασις" πιάνουν για καινούργια; :wow:

Αυτά πρέπει να κυκλοφορήσουν...

:razz:B);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υ.Γ:Τα ανέκδοτα τραγούδια από το άρθρο του Βαγγέλη Αρναουτάκη από το τελευταίο "Όασις" πιάνουν για καινούργια; :music:

Αυτά πρέπει να κυκλοφορήσουν...

:razz:B);)

Πιάνουν, πιάνουν... :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα.Σίγουρα νέο υλικό.Δεν ξέρω αν υπάρχει στο site,poll με συνθέτες\στιχουργούς που θα θέλαμε να συνεργαστεί ο Νταλάρας.Δε θα πω κάτι πρωτότυπο φαντάζομαι,αλλά σίγουρα θα ήθελα να τον ακούσω να λέει τραγούδια του Κορακάκη(απορώ πως δεν έχουν συνεργαστεί τόσα χρόνια).Επίσης να συνεχιστούν κάποιες συνεργασίες,με δημιουργούς από τον τελευταίο δίσκο(Σελλάς,Βελλιάδης,)Γαργάλας ίσως πάλι,Στρόφαλης.Δεν έχω κάτι με τις επανεκτελέσεις(ίσα ίσα το Απόψε γίνε,ήταν εξαιρετικό)αλλά κάπου έχω κουραστεί,έχει βγάλει πολλούς δίσκους εσχάτως με επανεκτελέσεις.Πάντως,το πρώτο τραγούδι που μου έρχεται στο μυαλό και θα ήθελα να το ακούσω από το Γιώργο,είναι το Φεγγάρι αν είσαι λαμπερό του Βαμβακάρη,μεγάλο τραγούδι,που δεν έχει ακουστεί πολύ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eγω θα επελεγα την λυση 2πλος δισκος (1cd με νεα τραγουδια και ενα δευτερο με παλιοτερα ξεχασμενα διαμαντια..)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0