Sign in to follow this  
Followers 0
petros_petrakis

Σάνη Χαλκιδικής 8/8/09

53 posts in this topic

Το κλίμα ήτανε όντως μοναδικό... Ο Νταλάρας, το μέρος, τα τραγούδια, ο κόσμος, το υπέροχο φεγγάρι... Δεν συγκρίνεται με κανένα Μέγαρο η αίσθηση αυτή Αποστόλη... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks for the lovely pics,Thodoris, and also thanks for the reports and list of songs!

It must have been a wonderful concert! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εκτός από το ότι διασκορπιστήκαμε κάτω από την σκηνή, εσύ ήρθες από τους τελευταίους λόρδε Πέτρο. Πώς έρχεται ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας -σύμφωνα με το πρωτόκολλο- κάτι τέτοιο. :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Λογικό... που να σας δω εσάς, ώ ταπεινοί θεατές... ;; :confused::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή η συναυλία ήταν για εμένα μοναδική εμπειρία!

Ο Νταλάρας στη σκηνή χαλαρός και καλοκαιρινός, το φεγγάρι πίσω του να ανατέλλει και στα δεξιά να φαίνονται τα φώτα να καθρεφτίζονται στη θάλασσα...

Τα λάθη ήταν αναπόφευκτα μετά από 2 μόνο πρόβες και μάλιστα χωρίς όλους τους συντελεστές λόγω διακοπών ή υποχρεώσεων με άλλους καλλιτέχνες, αλλά δε θεωρώ ότι μετά το τέλος της βραδιάς αυτό που έμεινε στο μυαλό ήταν τα λάθη.

Εμένα -τουλάχιστον- μου έμεινε το "Γράμμα", "Του κόσμου το περίγελο" και φυσικά το "Είδα κι έπαθα κυρά μου" και καπάκι η "’τακτη"...

Κι επίσης ένας Νταλάρας με κέφι και φωνητικά απίστευτος!

’ντε, σε ένα, περίπου, μήνα ραντεβού στο Θέατρο Γης!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι επίσης ένας Νταλάρας με κέφι και φωνητικά απίστευτος!

Συμφωνώ και στα δύο!!

Χαίρομαι γιατι με κάτι τέτοιες ερμηνείες νιώθω οτι δεν έχασα τελείως τα "καλά" χρόνια του Νταλάρα...κάτι θα προλάβω κι εγω! :):confused::confused::confused::confused::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι επίσης ένας Νταλάρας με κέφι και φωνητικά απίστευτος!

Συμφωνώ και στα δύο!!

Χαίρομαι γιατι με κάτι τέτοιες ερμηνείες νιώθω οτι δεν έχασα τελειώς τα "καλά" χρόνια του Νταλάρα...κάτι θα προλάβω κι εγω! ;):):):music::music::music::music:

Πολλά ακόμα θα προλάβεις... ;) Έχει ακόμα και μεγάλα αποθέματα φωνής και ψυχής. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι να γράψω τώρα μετά απ'όλα αυτά; Τα είπαν όλα οι προλαλήσαντες...Ήταν μια μαγική βραδιά...Και έγινε ακόμα πιο μαγική για όλους εμάς που είχαμε την τύχη να την παρακολουθήσουμε σε απόσταση 2-3 μέτρων από τη σκηνή...

Τι σημασία έχουν άραγε 2-3 μικρολάθη; Για μένα προσωπικά κι ας μην θεωρηθεί υπερβολή αυτό κι αυτά έχουν την ομορφιά τους...Κάνουν τη διαφορά...Κάνουν μια ζωντανή παράσταση ακόμα πιο ζωντανή...

Μια παράσταση με άψογους όλους τους συντελεστες, μουσικούς, τραγουδιστές,τεχνικούς...Και με τραγούδια που είχαν πολύ καιρό να ακουστούν..."Όμορφη Θεσσαλονίκη", "Είδα κι έπαθα κυρά μου", "Του κόσμου το περίγελο" και φυσικά το "Μικρός αρραβωνιάστηκα".... :lol:

Ραντεβού το Σεπτέμβρη λοιπόν στο "Θέατρο Γης".... ;):):)

Θόδωρε, ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
και φυσικά το "Μικρός αρραβωνιάστηκα".... :lol:

... προς γνώση και συμμόρφωση.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την επόμενη φορά θα αφιερώσει και το "μια μικροπαντρεμένη κόρη μικρή..."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Την επόμενη φορά θα αφιερώσει και το "μια μικροπαντρεμένη κόρη μικρή..."

Υπέροχη ιδέα!!!

Μαζί με τα ρεμπέτικα να έχει κι ένα μέρος με θαλασσινά τραγούδια...

Μετά απ'αυτό κολλάει το "Γράμμα σ'έναν ποιητή" του Νίκου Καββαδία και του Δημήτρη Ζερβουδάκη....

Είναι αυτό που μεταξύ άλλων λέει:

"...θα δείτε την Γκρέτα να επιστρέψει..."

Πολύ ωραίο τραγούδι...Και θα ταίριαζε "γάντι" στη φωνή του Γιώργου... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Όντως θα ταίριαζε...

όσο για τον στίχο: Σιγά μην επιστρέψει !!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μετά απ'αυτό κολλάει το "Γράμμα σ'έναν ποιητή" του Νίκου Καββαδία και του Δημήτρη Ζερβουδάκη....

Είναι αυτό που μεταξύ άλλων λέει:

"...θα δείτε την Γκρέτα να επιστρέψει..."

Πολύ ωραίο τραγούδι...Και θα ταίριαζε "γάντι" στη φωνή του Γιώργου... :music:

Καλό..... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιας που και εγω βρεθηκα στη Σανη,μεσα σε ενα ταξιδι τρελας...οφειλω να πω,πως αυτην την εμφανιση του Γιωργου μας την κραταω σαν μια απο τις καλυτερες στιγμες του φετινου καλοκαιριου..Ο συνδυσμος της θαλασσας,του φεγγαριου,της αυρας μαζι με ολο αυτο που περικλειει ο Γιωργος χαριζαν μοναδικα συναισθηματα..

:music::music:

Μας ελειψε αυτο το καλοκαιρι ο Γιωργος... :huh: Θελω κι αλλοοοοο..... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευτυχώς, Νανά, που ο Σεπτέμβριος θα καλύψει το κενό του καλοκαιριού. Κάπως. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εγώ τον πεθύμησα τον Γιώργο!

Να μας εκπλήσσει με τα τραγούδια,να αφήνει το ένα όργανο και να πιάνει το άλλο,να τραγουδάει και να μην ντέπεται κανείς να κλάψει ακούγοντας τον.Να χαμογελάει θεωρώντας δώρο όταν συνοδεύουμε το τραγούδι του(ειδικά τα τραγούδια του Κουγιουμτζή).Να μας γεμίζει με την παρουσία του και μόνο.Μόνο δυό λέξεις μου βγαίνουν αυτή τη στιγμή για αυτόν τον καρδιακό μας φίλο.

Μαγεία και Ευχαριστώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalaras was absolutely great in Sani, as he always is. He has a magnetic, very strong and velvet voice and sings absolutely magnific. The songs where also very well chosen and the atmosphere was great in that nice place in Sani, surrounded by the sea.

I was very happy that after the concert he signed some autografs, including one for me :)

It is impressive how gentle, simple and warm he is with his public and how natural he behaves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νάσαι καλά,Θάνο! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να μου πει ο φωτογράφος πως έβγαλε τη συγκεκριμένη φωτογραφία όπου το φεγγάρι είναι στα αριστερά του Νταλάρα και διακρίνεται τόσο καθαρά! ΑΠΑΤΗ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θοδωρή, εκτός από το φεγγάρι που είναι στα αριστερά του δεν πρόσεξες ότι και το μικρόφωνο είναι αντίθετα.

Μήπως πρόκειται για το είδωλο της φωτογραφίας;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το πρόσεξα, η φωτογραφία είναι ετσι κι αλλιώς Flipped αλλά ακόμη και flipped πως το έβγαλε ο άτιμος τόσο καθαρα το φεγγάρι και ταυτόχρονα εστίασε και στο πρόσωπο του Νταλάρα; :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θοδωρή άμα θέλουν οι φωτογράφοι μπορούν να σε βάλουν δίπλα στον Νταλάρα να τραγουδάτε αγκαλιά,και εσύ να μην ήσουν καν σε αυτή τη συναυλία.Ή μπορεί να ήσουν στο κοινό,και να αναρρωτιέσαι πότε ανέβηκες στη σκηνή.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θοδωρή άμα θέλουν οι φωτογράφοι μπορούν να σε βάλουν δίπλα στον Νταλάρα να τραγουδάτε αγκαλιά,και εσύ να μην ήσουν καν σε αυτή τη συναυλία.Ή μπορεί να ήσουν στο κοινό,και να αναρρωτιέσαι πότε ανέβηκες στη σκηνή.

Κι όχι μόνο φωτογράφοι. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θοδωρή  άμα  θέλουν  οι  φωτογράφοι  μπορούν  να  σε  βάλουν  δίπλα  στον  Νταλάρα  να  τραγουδάτε  αγκαλιά,και  εσύ  να  μην  ήσουν  καν  σε  αυτή  τη  συναυλία.Ή  μπορεί  να  ήσουν  στο  κοινό,και  να  αναρρωτιέσαι  πότε  ανέβηκες  στη  σκηνή.

Κι όχι μόνο φωτογράφοι. ;)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Φωτογράφοι και "δημοσιογράφοι" ;););):huh::pity::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0