Sign in to follow this  
Followers 0
Theodore

Νταλάρας-Θαλασσινός-Στόκας

47 posts in this topic

Πάμε...’ντε καλή ακρόαση... :):DB)

Ας φτιάξουν λίγο το μπάσο στον ήχο... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχει κι ένα σκοπό η συναυλία , να μην πουν τους αριθμούς των λογαριασμών;

Κι όσο για τον ήχο μην ξεχνάτε πως είναι ζωντανή μετάδοση και στο θέατρο είναι κυριολεκτικά ο ένας πάνω στον άλλον....Χαμός γίνεται...

Και δεν είναι κι άσχημη η μετάδοση, καλά ακούγεται...

Και Δόξα τω Θεώ δεν μιλάνε πολύ από πάνω....Καλά είναι....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι σωστό κι αυτό...εξάλλου τώρα σταμάτησε να μιλάει πολύ..

Και το φςςς επειδη ευτυχώς έχει συγκεκριμένη συχνοτητα απο ότι ακούω αφαιρείται πολύ εύκολα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

εχει γραψει κάποιος την ραδι. μεταδοση..;;;δυστυχως λογω υποχρεωσεων δεν προλαβα να την ακουσω απ την αρχή.. :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ σε κάθε τραγούδι ακούω αριθμούς πάντως... αμάν, τους εμπεδώσαμε!  B)

Ναι, έχει η συναυλία σκοπό, αλλά να παίζει όμορφο ταξιμάκι στο σαντούρι και να λέει, και να λέει..... B)

(απ' τα αλλά...ωραία....)

:D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:mad::mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh dear and how brutal!! One minute you're listening to a truly great concert, and the next minute you're not. Still it was good while it lasted.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ατυχία...τώρα που θα αρχίζανε τα λαϊκά,πάπαλα το πρόγραμμα και βγήκε μία που λέει όλο "γειά σου αγάπη μου".

Καλά με τους αριθμούς άλλο πράγμα.Αλλά για φιλανθρωπικό σκοπό είναι.Το καταλαβαίνουμε απόλυτα.

Μου άρεσε πολύ πάντως "Η τράτα",και το "Σαν το μετανάστη",καθώς και η "’γρια ζωή"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είπε το "Στα χρόνια της υπομονής", την "Αλάνα", το "Ζειμπέκικο της Ευδοκίας", το "Μπαξέ τσιφλίκι", "Του κόσμου το περίγελο", " 'Οποια και να'σαι", και τώρα " Μια παλιά ιστορία" :mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Είπε το " 'Οποια και να'σαι", και τώρα " Μια παλιά ιστορία"

Οπότε μαζί με τα "Ποιος θα με πληροφορήσει" και "Είδα κι έπαθα κυρά μου" έχουμε (μάλλον) τέσσερα κομμάτια από τη συναυλία για τον Καζαντζίδη.... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Είπε το " 'Οποια και να'σαι", και τώρα  " Μια παλιά ιστορία"

Οπότε μαζί με τα "Ποιος θα με πληροφορήσει" και "Είδα κι έπαθα κυρά μου" έχουμε (μάλλον) τέσσερα κομμάτια από τη συναυλία για τον Καζαντζίδη.... :mad:

Μμμμμ...περίπου..... :mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μία ακόμα εξαιρετική συναυλία!!! Η φωνάρα του θείου έσπασε τις πέτρες του θεάτρου! ΦΩΝΑΡΑ!! Ζωγράφισε πάλι!!

Και το θέατρο κόντευε να "σκάσει"!!! Απίστευτη η προσέλευση του κόσμου!! Πολύ το χάρηκα που το είδα τόσο γεμάτο!

"Μη σκαλίζεις την στάχτη, να ξανάβρεις φωτιά...." :mad::mad::mad:;):music::music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το πιστεύω... Έκοψαν τη μετάδοση στο Πεπρωμένο;;;;;;; ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!! :music:

Νομίζω πως ΠΡΕΠΕΙ να ζητήσουμε ομαδικώς από το Δεύτερο να το ξαναμεταδώσει ολοκληρωμένο σε κάποια από τις "Συναυλίες της Παρασκευής"! Αν δεν το κάνουμε είμαστε βούζηδες! Τέλος!

Η συναυλία ήταν καταπληκτική! Καιρό είχα να ευχαριστηθώ έτσι συναυλία! (τα γνωστά: στην αρχή κάτω στα χαλίκια, και μετά όρθιοι μπροστά στη σκηνή :mad: )

Και οι 3 μου άρεσαν χθες (δεν με πολυπειράζει για το Διδυμότειχο), και φυσικά ο Γιώργος και πάλι ξεχώρισε, υπερκινητικός ( :mad: ) όπως τον ξέρουμε, τα έδωσε όλα! Ήταν απίστευτος! Το "Μια παλιά ιστορία" ήταν για μένα Η έκπληξη, δεν το περίμενα με τίποτα σ' αυτή τη συναυλία!

Να προσθέσω επίσης ότι έπαιζε με 2 κιθάρες (πρέπει να ήταν αυτή και αυτή - Πέτρο σου κλέψαμε τη δουλειά! ;) ) και μπαγλαμά. :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Νομίζω πως ΠΡΕΠΕΙ να ζητήσουμε ομαδικώς από το Δεύτερο να το ξαναμεταδώσει ολοκληρωμένο σε κάποια από τις "Συναυλίες της Παρασκευής"!

Ας μη βιαστούμε να κρίνουμε χωρίς να ξέρουμε τους λόγους που σταμάτησε η μετάδοση.

Όσο γι'αυτό που λες Χρύσα, δεν είναι άσχημη ιδέα να στείλουμε Mail στο Δεύτερο, αρκεί να έχει γραφτεί η υπόλοιπη συναυλία και να μην υπάρχουν πλέον οι λόγοι για τους οποίους δεν μεταδόθηκε ολόκληρη.

Όσο για το "Μια παλιά ιστορία", ούτως ή άλλως το έχουμε άλλες δυο φορές...Δε λέω πως δεν ήταν έκπληξη, αλλά εντάξει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

H γνώμη μου πάντως είναι να στείλουμε sms για επανάληψη της συναυλίας ΒΠ(κενό) στο 54160 στην εκπομπή της Μαργαρίτας Μυτιληναίου στις 10-12, τώρα δηλαδή. Διευθύντρια του Β'προγράμματος είναι, έχει άλλη βαρύτητα η γνώμη της κι ο λόγος της. :mad:

Ειδοποιήστε κι όσους ξέρετε και δεν έχουν πρόσβαση στο forum το πρωί να κάνουν το ίδιο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0