Theodore

60ά Γενέθλια Γιώργου Νταλάρα

40 posts in this topic

Χρόνια πολλά, κύριε Γιώργο Νταλάρα

Να'στε πάντα καλά, γερός και ευτυχισμένος

σας ευχαριστουμε για όλα...

από καρδιάς

:wow::wow::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sevgili Yorgo Dalaras,

Hayatima kattigin guzel renkler ve tatlar icin sonsuz tesekkurlerimi kabul etmen dilegiyle dogum gununu kutlarim.

1 numaralı Turk hayranindan sonsuz sevgiler...

S Gursu

Dear Giorgos Dalaras,

I wish you a very happy birthday and thank you for the nice colours and tastes you have added to my life.

Best wishes from your number 1 Turkish listener...

S Gursu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια Πολλά! μελωδικά και δημιουργικά! με υγεία και ευτυχία και πολλές υπέροχες ερμηνείες

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια πολλά στο γιώργο της καρδιάς μας.Θέλω να γράψω πολλά αλλά είναι ιδιαίτερα δύσκολο να εκφραστούν κάποια συναισθήματα.Να ναι καλά και να συνεχίσει να ομορφαίνει με τον τρόπο του τις ζωές μας :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι ευχές του καλού μας φίλου Σιδερή Πρίντεζη όπως μεταδόθηκαν σήμερα το βράδυ στην εκπομπή του στο Β'πρόγραμμα....

http://rapidshare.com/files/286662446/Side...s_-_29.9.09.mp3

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Γιώργο Νταλάρα!

Χρόνια Πολλά στον άνθρωπο που μας έχει χαρίσει υπέροχες και μοναδικές στιγμές που θα θυμόμαστε σε όλη μας τη ζωή.Να είναι πάντα γερός και δυνατός και να συνεχίσει να ομορφαίνει με τα τραγούδια και τις μουσικές του επιλογές την καθημερινότητά μας.Τον έχουμε ανάγκη.

Χιλιόχρονος!!!!! :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Θείε" Χρόνια πολλά κι από μένα....

Εσύ είσαι αυτός που ακούω κάθε μέρα εδώ και 9 μήνες κι όλο από κάτι περίεργα γραμμένα χωρίς καθαρό ήχο; :):):):D

’ντε να τα βγάλεις καθαρά κάποια στιγμή, γιατί δεν μπορώ ν'ακούω άλλο τη γκρίνια του πατέρα μου, που λέει:

"Πότε θα τα βγάλει ο Γιώργος και πότε θα τα βγάλει ο Γιώργος..."

B):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιώργο Νταλάρα χίλια χρόνια να ζήσεις!

Είσαι πολύτιμος.

Ανεκτίμητος.

Είσαι αδελφός.

Είσαι φίλος.

Είσαι Ανθρωπος απο τους λίγους.

Είσαι ο Θείος,

και όπως είπε κάποια ψυχή εδώ μέσα μας έκανες όλους ξαδέλφια.

Είσαι η Ελλάδα στον κόσμο ολόκληρο.

Είσαι το Αχ χελιδόνι μου.

Είσαι η Αλάνα.

Είσαι το Ανεμολόγιο.

Είσαι το Δίχως την καρδούλα σου.

Είσαι ο Μίκης,ο Λευτέρης,ο Μάνος,ο ’κος,ο Κουγιουμτζής,ο Ελευθερίου,ο Τσιτσάνης,ο Μάρκος.

Είσαι το τραγούδι,η συγκίνηση,η ψυχή,η χαρά.

Είσαι το απαραίτητο μας δάκρυ.

Είσαι το πρότυπο μας.

Όλα είσαι εσύ.

Να είσαι πάντα καλά και έχεις όλη την αγάπη!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια πολλά κύριε Γιώργο Νταλάρα! Να είσαι καλά!

Σε ευχαριστώ για ΟΛΑ!

Thank you for everything - the music I have discovered (so much beautiful music!), the experiences I have had, the places I have visited and the friendships I have made - all thanks to you.

My life is divided into two sections - "before Dalaras" and "after Dalaras". "After Dalaras" is infinitely richer and more rewarding. Long may this adventure continue. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Γιώργο Νταλάρα!!!

Πάνω από όλα με υγεία, ευτυχία και κάθε επιτυχία σε όλα τα επίπεδα.

Σε ευχαριστώ για όλα αυτά που μου έχεις προσφέρει, απλόχερα, μέσα από την φωνή σου και την παρουσία σου. Σε ευχαριστώ για όσα έχω μάθει από την στάση ζωής που κρατάς όλα αυτά τα χρόνια, πηγαίνοντας κόντρα στο κατεστημένο και στην ευκολία. Σε ευχαριστώ γιατί μέσα από σένα μαθαίνω και εκτιμώ την ελληνική, καλή μουσική και όχι μόνο. Σε ευχαριστώ για πολλά ακόμα....

Μέσα από εσένα βλέπουμε ότι υπάρχει και η άλλη Ελλάδα που θέλουν κάποιοι να την ξεχάσουμε..... Είσαι από τα τελευταία, δυστυχώς, μεγάλα κεφάλαια της χώρας που γέννησε τον πολιτισμό, αλλά τώρα, πλέον, ζει την πλήρη αποσύνθεση.... Μέσα από εσένα υπάρχουμε για τους εκτός Ελλάδος και δηλώνουμε παρόντες. Είμαι σίγουρη ότι όσα χρόνια σε αξιώσει ο Θεός να τραγουδάς θα είσαι ο ίδιος και ακόμα καλύτερος!

Ελπίζω και εύχομαι να σε δω πολλές φορές ακόμα από κοντά!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...