thes

Μέλη

26 posts in this topic

Πώς, ενώ υπάρχουν στο forum 1502 μέλη, υπάρχουν αύξοντες αριθμοί μελών 6000;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω πως γίνεται το εξής: Αν δεις τη λίστα των μελών και βάλεις ταξινόμηση φθίνουσα κατά ημερομηνία εγγραφής θα δεις πως υπάρχουν κάποια "μέλη" τα οποία δεν έχουν εγκριθεί ακόμα από τον διαχειριστή και έχουν όλα τα ίδια ακριβώς στοιχεία.. (π.χ. αυτό: http://www.dalaras.com/forum/index.php?s=8...ODE=03&MID=6300 ) Αυτά προέρχονται από αυτόματες εγγραφές (spam) και ο διαχειριστής τα σβήνει, αλλά οι αύξοντες αριθμοί παραμένουν.

(πω πω.. φαντάσου πόσες spam εγγραφές έχουν γίνει για να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά των A/A!! :music: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστώ για την εξήγηση. Εντυπωσιακό όμως να υπάρχουν τόσες αυτόματες εγγραφές και πολλή δουλειά για τον διαχειριστή. Του αξίζουν και γι αυτό τα συγχαρητήρια και οι ευχαριστίες μας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.Εδώ και καιρό στην αρχική σελίδα το κοντέρ που μετράει τις επισκέψεις γράφει κάτι παράξενα νούμερα, π.χ. 950 today  κλπ. Έχουμε αυξηθεί τόσο πολύ η υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.Το λέω γιατί παρακολουθώντας σχεδόν καθημερινά είμασταν περίπου 100-150 σε επισκέψεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έσβησα όλα τα bots και τους spammers και ενεργοποίησα ξανα όλους τους μηχανισμούς για τα κρατάνε μακρία από το forum. Αν δείτε κανένα περίεργο username ενημερώστε μας ξανά γιατί μάλλον κάτι δεν λειτουργεί καλά με αυτούς τους μηχανισμούς.

 

(πω πω.. φαντάσου πόσες spam εγγραφές έχουν γίνει για να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά των A/A!! :wow: )

 

Δεν φαντάζεσαι πόσα.......

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ερημώσαμε... "Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις" που λέει και ο Καβάφης.  :razz:

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως -στην προκειμένη- καλά κάναμε κι ερημώσαμε...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Όσο πιο λίγοι παιδιά τόσο καλύτερα..." :razz:

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oχι βρε χρυσα.. Ειναι ενα θεμα αυτο. Ειμαστε πολλοι φιλοι του νταλαρα(και πολλοι που ασχολουνται ενεργα με ιντερνετ) αλλα πολλοι λιγοι ενεργοι εδω. Και δεν καταλαβαινω γιατι. Τουλαχιστον δεν βρισκω καποιον προφανη λογο. Εσεις ως πιο παλιοι εδω θα ξερετε περισσοτερα. Εχω κανει καποιες προσπαθειες "στρατολογησης" αλλα δεν επιασαν. Δυστυχως.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοίτα, παλιότερα υπήρχε περισσότερη κίνηση στο forum. Τώρα τα λέμε και μέσω facebook κλπ., οπότε έχει μοιραστεί η επικοινωνία μας και αλλού. Νομίζω πως αυτός είναι ένας βασικός παράγοντας...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οκ συμφωνω,ειναι ενας λογος. Αλλα εδω η γνωση ειναι πυκνη, κατηγοριοποιημενη και εφ'ολης της υλης. Και δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο πουθενα στο ιντερνετ. Προσωπικα εγω δεν μπορω να συγκρινω το facebook με το φορουμ.

Ο χωρος εδω ειναι πιο καταλληλος, πιο "εμπιστευτικος", και αφιερωμενος ειδικα στον καλλιτεχνη. Απο κει και περα, ο καθενας διαλεγει. Απλα θα ηθελα να ειμαστε περισσοτεροι απο 20...

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σίγουρα, συμφωνώ. Δεν τα συγκρίνω γενικότερα, αναφέρθηκα μόνο σαν μέσα επικοινωνίας. Το φόρουμ είναι πηγή πληροφοριών. Έτσι όπως υπάρχουν εδώ συγκεντρωμένα, το facebook δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο. Κι εγώ θα ήθελα να είμαστε περισσότεροι από 20...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν θεωρω οτι ολα τα ατομα που βλεπω στο fb θα μπορουσαν να ενσωματωθουν εδω η οτι θα ηταν καλο. Λιγοι περισσοτεροι ομως... πιστευω θα μπορουσαν. Καποιοι που πραγματικα ενδιαφερονται γιαυτο που συμβαινει "πισω" απο τα τραγουδια. Γιαυτο και αναφερθηκα στο θεμα. Οποιοι εχουν "καλες" γνωριμιες να πουν καμια καλη κουβεντα  :music: ... Αν και νομιζω οτι πολλοι το εχουν κανει. Αnyway φιλοι μου καληνυχτα!!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν θεωρω οτι ολα τα ατομα που βλεπω στο fb θα μπορουσαν να ενσωματωθουν εδω η οτι θα ηταν καλο.

 

 

Πραγματικά ΔΕΝ θα ήταν καλό.... πίστεψε με..... έχω δει πολλά....   :whistling2:  :whistling2:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καθάρισε ο τόπος απ'τη σαβούρα με τη διαγραφή των σπασομελών...(spams)

 

Άντε, ένας, ένας να παίρνουνε σειρά.... B)

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

εμενα ποτε θα με σουταρεις κυρ Θανας μας????   :whistling2:  :whistling2:  :whistling2:  :whistling2:  :whistling2:  :what:  :what:  :what:

Share this post


Link to post
Share on other sites

να κατι για σειρα διαβαζω παραπανω, και κατι χαρακτηρισμους και κριτικες απο Καλαμαριωτισσες πεφτουν, και αναστεναζω βγαινει φωτια μετα απολα αυτα!!!! :what: :what:

 

-μεχρι κ το σφυριγμα μου ΕΝΟΧΛΕΙ!!! :whistling2::pity: :pity:

 

ειμαι κ λιγο ευαισθητος εγω, εε σα σβησμενο κατσικουλακι πεταμενο στη γωνια!!!!! :unsure: :unsure:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα πειράγματα είναι από αγάπη!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα πειράγματα είναι από αγάπη!

αα ενταξει τοτε!!!!  ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά, ε; Το νέο σύστημα εγγραφών ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!! (δλδ αυτό με το παζλ! Το 'χω ξαναδεί και σε άλλα sites βέβαια, αλλά μ' άρεσε!) :dance:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να ευχαριστήσουμε την Μάρω για την παραχώρηση της φωτογραφίας.  B)

 

ΥΓ: Καλά,... εσύ που το είδες;;; Πήγες να κάνεις νέα εγγραφή;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πήγα να κάνω διπλοεγγραφή για να σας παρακολουθώ μυστικά και να δίνω πληροφορίες έξω... :sneaky::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε αφου μπηκε νεο συστημα περιμενουμε νεες εγγραφες!!!!!!! Θα τραβηξει κοσμο... :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...