PDA

Polis theater από τις 18/12/09

136 posts in this topic

Ο Γιώργος ξεκινά εμφανίσεις από 18/12/09 στο polis theatre Π.Ράλλη 18 Αθήνα, παρέα με τον Μιχάλη Τζουγανάκη. Για πόσο καιρό δε γνωρίζω. Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα ας μας πληροφορήσει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε. Μήπως ξέρεις κανείς τι γίνεται και με εκείνες τις εμφανίσεις στη Θεσσαλονίκη;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο Γιώργος ξεκινά εμφανίσεις από 18/12/09 στο polis theatre Π.Ράλλη 18 Αθήνα, παρέα με τον Μιχάλη Τζουγανάκη.

Μου αρέσει το πρώτο κομμάτι του νέου: από 18/12/09 στο polis theatre.

Δεν μου αρέσει και τόσο το δεύτερο κομμάτι: παρέα με τον Μιχάλη Τζουγανάκη. ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ο Νταλάρας κάνει βουτιά σε πιο παραδοσιακά μονοπάτια μαζί του... Αυτό θα μου άρεσε!! :pity:

Και ακόμη περισσότερο θα μου άρεσε να ακούσω επιτέλους ένα δικό μου song fantasy: "Τούτο το μήνα" (κοινώς "Μαύρα μου μάτια")....με τη φωνή του Γιώργου Νταλάρα φυσικά! :pity:

Αναμένουμε περισσότερα, μιας και είναι σύντομα οι εμφανίσεις...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες από το Polis Theatre ο Γ. Νταλάρας θα κάνει περισσότερες από 40 εμφανίσεις που θα αρχίσουν όντως στις 18 Δεκεμβρίου.

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 παραστάσεις??!! ’ψογα....... πάνε τα λεφτά για το μεταπτυχιακό μου...!! :pity: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do you have more details? Like what days of the week? What is the cost of the entrance/ticket? Thank you

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do you have more details? Like what days of the week? What is the cost of the entrance/ticket?

Unfortunately not. But I can ask again.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yes, please, this would be of great help. Also if you can give me their phone number.

Thank you so much.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία πράγματα!

Το να βλέπουμε και πάλι επι σκηνής τον Γιώργο Νταλάρα σημαίνει πως θα χαρεί η καρδιά μας και θα τραγουδήσει μαζί του όπως τόσα χρόνια τώρα.Καλός ο Τζουγανάκης,έχει πάρει καλό δρόμο το παλλικάρι,και στο σχολείο του Νταλάρα θα πετάξει σε καθαρό ουρανό.Θα ακουστούν τα τραγούδια του Κουγιουμτζή,του Λοϊζου,και όσα μας μεγάλωσαν και μας μεγαλώνουν.Αυτή και αν είναι ευτυχία!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φανταστικά νέα. Επιτέλους, θα μπορούμε να τον δούμε πάλι ζωντανά, και μάλιστα αρκετές φορές. :D:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενθουσιάστηκα με την ανακοίνωση των εμφανίσεων. Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα η ιδέα της συνεργασίας -ξανά- με τον Μ.Τζουγανάκη. Ευτυχώς,βέβαια, γλυτώσαμε το δίδυμο Τζουγανάκης-Ασλανίδου ξανά. Είναι αλήθεια πως είχε κουράσει.Ευελπιστώ όμως κι αναμένω -όπως και η Μάρω- να βγει κάτι διαφορετικό όσον αφορά στη συνεργασία με τον συμπαθή και καλό μουσικό. Έχει τον τρόπο ο Γ.Νταλάρας να δημιουργεί την διαφορά άλλωστε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ ένα πράγμα ξέρω!

21 και σήμερα!!! :D :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D great news!!!

Michalis Tzouganakis did 4 concerts in Germany in November! Each of them about 3 hours packed with passion, enthusiasm and good music, just great. If I can get just the half of this... and then Giorgos Dalaras

Heaven!!!!! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την άλλη εβδομάδα θα υπάρχουν περισσότερες λεπτομέρειες για τις εμφανίσεις στο Polis. Υπομονή μέχρι τότε.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ ένα πράγμα ξέρω!

21 και σήμερα!!! :D :lol: :lol: :lol:

ε, όταν ο άνθρωπος είναι ανυπόμονος, φαίνεται απ' τα σχόλιά του! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εν αναμονή περισσότερων πληροφοριών, επομένως!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι τελευταίες πληροφορίες μου δεν είναι σαφείς ή μάλλον είναι λίγο αντιφατικές, και γι᾽αυτό δεν τις έγραψα. Προς το παρόν το μόνο που επιβεβαιώνουν είναι το 18.12. Θα υπάρξουν και άλλες παραστάσεις, μάλλον και μετά τις γιορτές, ίσως Παρασκευή και Σάββατο. Πρόγραμμα θα υπάρξει την άλλη εβδομάδα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://apodimoikrites.blogspot.com/2009/12...-post_3138.html

''Από Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου και για για κάθε Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο,

ο Μιχάλης Τζουγανάκης με το Γιώργο Νταλάρα στο Polis Theater''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την πληροφορία. Μέχρι πότε; Μάλλον δεν ξέρουμε ακόμη;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία έχω μπορεί και να είναι βλακεία αλλά εγώ θα την πω!

Είμαστε σχεδόν 10 ημέρες πριν την έναρξη των παραστάσεων.Δεν θα είχε βγει μία αφίσσα στο δρόμο κάτι στον τύπο? Εκτός από εμάς εδώ στο forum και την πληροφορία από τη σελίδα της Κρήτης που μπορεί να το πληροφορήθηκαν από εδώ υπάρχει κάποια άλλη αναφορά για αυτές τις εμφανίσεις?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ φίλε melmac! Δεν αμφισβητώ οτι θα γίνουν οι παραστάσεις, αλλά μου προκαλεί απορία αυτό το γεγονός. Δηλαδή από θέμα οργάνωσης δεν είναι και ότι καλύτερο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...