PDA

Polis theater από τις 18/12/09

136 posts in this topic

Μόνο Παρασκευή και Σάββατο πλέον! :pity: :pity:

Κόπηκαν εντελώς οι άλλες ημέρες δηλαδή;;;; :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρεις ένα στιχουργό που λέγεται "Θάνος Σοφός";

:mad::huh:

Ήθελα να σ'έβλεπα Τετάρτη βράδυ έξω απ'το Polis να ψάχνεις να βρεις από πού μπαίνουν μέσα.... :lol: :pity::pity::blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σοφή κίνηση εάν ισχύει. Όπως κάνουν οι περισσότεροι σε τέτοιες εποχές.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ λέω να μαζευτούμε μιά...Τετάρτη,καμιά εκατοστή και να έρθει και ο Γιώργος με την κιθάρα και τον μπαγλαμά και να γίνει μιά κρυφή παράσταση με τραγούδια της καρδιάς,με "βρώμικα" ζεϊμπέκικα,με αγαπημένα,με σπάνια,και με τραγούδια που δεν έχει ξαναπεί!

Ξέρω,ξέρω ονειρεύομαι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι, είναι. Πρώτα "τσιμπάς" και μετά "τσιμπιέσαι", για να καταλάβεις αν είναι πραγματικότητα ή όχι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητοι φιλες και φιλοι καλη χρονιά. Και πιστευω θα είναι γιατι όταν ο καλος μας "Θείος" εμφανίζεται ζωντανά περίοδο εορτών πάει καλά η χρονιά γενικως. Για το πρόγραμμα δέν εχω άποψη ακόμα γιατι θα πάω αύριο. Μια προχειρη μου γνώμη είναι οτι σαν σχήμα δε με χαλάει καθόλου. Η Κα Πίτσα Παπαδοπούλου είναι μία αυθεντική και σεμνή λαϊκή τραγουδίστρια και θα συμφωνήσω οτι ισως το πρόγραμμα θα είναι κατι ανάλογο με τη συνεργασία που έκανε στο παρελθόν με τη Γιώτα Λύδια ( απο άποψη ρεπερτορίου για να μην παρεξηγηθώ και χωρίς να θέλω να αδικήσω και τις φωνητικές δυνατότητες της κυρίας Παπαδοπούλου). Οσο για το αισθητικό κομμάτι του cd αλλα και για την τιμή της φιάλης δεν εχω κάτι να πώ γιατί δεν τα βλέπω καθόλου υπερβολικά (Ο Νταλάρας και με χλαμύδα να φωτογραφηθεί ή αρκουδοτόμαρο θα είναι ο Νταλάρας που τα δίνει όλα και μας απογοητευει σπάνια και γι' αυτο τον αγαπάμε σαν μέλος της οικογενειας μας) και στην τελική αν θέλουμε να κάνουμε ένα δώρο στον εαυτό μας που θα μας μείνει στην ψυχή κυριως ας είναι αυτό. Το Τελευταίο CD το λάτρεψα μ' αρεσαν πολύ τα τραγούδια και του δίνω 15 στα 15. Αυτα. Ευχομαι σε όλους σας υγεία και καλές ακροάσεις. Ελπίζω ο τίτλος του LIVE να συγκεντρώσει κατα κόρον φίλους του Νταλάρα για να μήν ξενερώσουμε με τη μή συμμετοχη γιατί εχει τύχει κι' αυτο.

Να ειστε και να περνάτε όλοι ΤΕΛΕΙΑ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...