ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

"Να τα πούμε;" με την Εστουδιαντίνα Νέας Ιωνίας

61 posts in this topic

Σε συνέχεια της συζήτησης που έγινε στις επερχόμενες κυκλοφορίες σχετικά με την κυκλοφορία του cd με τα παραδοσιακά κάλαντα....

Το cd θα κυκλοφορήσει στις 20 Δεκεμβρίου με την εφημερίδα "VETO" κι έχει τίτλο "Να τα πούμε;"

Η Εστουδιαντίνα Νέας Ιωνίας παίζει κάλαντα δωδεκαημέρου απ'όλη την Ελλάδα και την Κύπρο...Τραγουδούν οι Χ.Αϊδονίδης, Γ.Ανδρεάτος, Π.Γαϊτάνος, Χ.Γαργανουράκης, Encardia, Γ.Ζουγανέλης, Β.Καζούλης, Ν.Καρατζή, Α.Κετιμέ, Κ.Κουλιά, Λ.Μαχαιρίτσας, Θ.Μέρμηγκας, Δ.Ολυμπίου, Π.Παπαδοπούλου, Χ.Σίκκης, Α.Στρατηγού, Π.Τερζής, Δ.Τσακνής, Μ.Τσέρτος και ο Γ.Νταλάρας που λέει το "Αρχιμηνιά κι αρχιχρονιά".

Η διεύθυνση παραγωγής είναι του Γ.Νταλάρα και του Μ.Κουμπιού.

Υπέροχη επιλογή τραγουδιστών και πολύ όμορφη ιδέα!!!!

Ωραιότατα!

Ευχαριστούμε,Θάνο!

Ωραία Χριστούγεννα!!!!! :razz: :razz: :razz:

Αν εξαιρέσω (εγώ προσωπικά) ότι θα δώσω πάλι λεφτά στον Τριανταφυλλόπουλο, και αυτό δε μου αρέσει καθόλου.... :razz:

Στην εκπομπή "Ζούγκλα" του Μ.Τριανταφυλλόπουλου, μόλις έδειξαν γυρίσματα από την ηχογράφηση του CD. Μίλησαν πολλοί τραγουδιστές μεταξύ αυτών και ο Νταλάρας. Τις δηλώσεις όμως του Νταλάρα τις έχασα και δεν μπορώ να σας τις μεταφέρω.

Πρέπει να φτιάξω το βίντεο μου.... Θα γίνει και αυτό! :razz:

Ακόμα στο βίντεο είσαι;

"Μα είναι δυνατόν στην εποχή του James Bond να χρησιμοποιείς Κολοκοτρωνέικους σουγιάδες;"

:razz::razz::razz:

Στα χτεσινά πλάνα, νομίζω οτι είδα όλους τους τραγουδιστές μαζεμένους και ο Νταλάρας έδινε οδηγίες. Ίσως να λένε κανένα τραγούδι ως χορωδία.

Στα χτεσινά πλάνα, νομίζω οτι είδα όλους τους τραγουδιστές μαζεμένους και ο Νταλάρας έδινε οδηγίες.

Aστο, δεν το σώζεις.... :razz::razz: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πότε θα μάθεις επιτέλους να πατάς το κόκκινο κουμπάκι που λέγεται REC ; :razz::razz:

Κάποια φίλη μου το πάτησε το ''rec''. Επιπλέον, να ενημερώσω πως ο Τριανταφυλλόπουλος είπε πως στην επόμενη εκπομπή θα υπάρχει εκτενέστερο ρεπορτάζ.

Ο Νταλάρας (καθισμένος στην κονσόλα με τον Κουμπιό)ανέφερε πως ''από τα κάλαντα μαζεύαμε έως και 50-60 δραχμές'' και έδωσε συγχαρητήρια για την ιδέα του cd.

Ακόμα στο βίντεο είσαι;

"Μα είναι δυνατόν στην εποχή του James Bond να χρησιμοποιείς Κολοκοτρωνέικους σουγιάδες;"

:razz::razz::razz:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :music:;):razz:

Στην εκπομπή "Ζούγκλα" του Μ.Τριανταφυλλόπουλου, μόλις έδειξαν γυρίσματα από την ηχογράφηση του CD. Μίλησαν πολλοί τραγουδιστές μεταξύ αυτών και ο Νταλάρας. Τις δηλώσεις όμως του Νταλάρα τις έχασα και δεν μπορώ να σας τις μεταφέρω.

Ενδέχεται να δείξει ρεπορτάζ και στη σημερινή εκπομπή που προβάλλεται τώρα...

Στο ''Veto'' υπάρχει δισέλιδο αφιέρωμα στην ορχήστρα ''Εστουδιαντίνα'' με αφορμή την επικείμενη κυκλοφορία του cd.

Τέλεια!

Πολύ όμορφα!!!Θέλω να σημειώσω ότι τα εξώφυλλα της Εστουδιαντίνας είναι πολύ ιδιαίτερα κάθε φορά.Μπράβο τους!!!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...