petros_petrakis

Polis Theater 2009-10

532 posts in this topic

Πρώτα απο όλα θέλω να πω πως παραφέρθηκα αρκετά με τις αποψεις και τις εντυπώσεις του φίλου argyriou όμως σε καμία περίπτωση δεν του επιτέθηκα,αλλά εξέφρασα την διαφωνία μου με αυτές.Όπως και να το κάνουμε δεν μπορώ να μένω αμέτοχος σε τύπου εντυπώσεις ότι ο Νταλάρας ήταν ο χειρότερος των τεσσάρων.Εμπάς περιπτώσει η συγγνώμη μου είναι στη διάθεση του φίλου και στη δική σας διάθεση βέβαια μαζί με την συμπάθεια μου.

Κι επειδή όπως λέει ο Βαγγέλης Κορακάκης, δια στόματος Γιάννη Ντουνιά "Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα", οι άντρες που τα φοράνε και τα τιμάνε δεν διστάζουν να ζητήσουν συγγνώμη....

Γεια σου ρε Αντώνη... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι πρωτες πληροφοριες απο την αποψινη βραδια στο Polis λενε για τραγουδια-εκπληξεις και για μια σπουδαια βραδια! Αναμενουμε..... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ πολύ όμορφη η αποψινή βραδιά. Το πρόγραμμα ήταν κατά ένα τέταρτο μικρότερο (τελείωσε στις 3:00). Υπήρξαν αρκετές αλλαγές στο πρόγραμμα, ορισμένες μάλλον αυθόρμητες. Ο θείος είπε τα: "Ιπτάμενο χαλί", "Πρώτη του Δεκέμβρη", "Δώσε μου το χέρι σου", "Αλάνα", "’σπρο πουκάμισο", "Παραπονιάρικο μου", "Φεγγάρι χλωμό", "ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΣΥΡΤΑΡΙ ΜΟΥ", "Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου", "Εγώ θα σου μιλώ".

Η στιγμή της βραδιάς ήταν όταν ρώτησε τον κόσμο αν θέλει το "Πάνε να πεις στη μάνα μου" (!!!!!).... αλλά προτίμησε το "Πρώτη του Δεκέμβρη". Φοβερή ήταν και η αλλαγή από το "’σπρο πουκάμισο" στο "Παραπονιάρικο". Είπε και το "Ποτήρι" σε μία φοβερή ερμηνεία!! Γενικά έκανε φοβερές ερμηνίες σε όλα τα τραγούδια! Μόνο το "νούμερο" του δεν έκανε στο "Ήρθα κι απόψε", όπως μας έχει συνηθίσει. Κατά τ' άλλα ήταν άπιαστος φωνητικά!!!!

Γενικά το πρόγραμμα το χάρηκα πολύ περισσότερο από τις πρώτες δύο παραστάσεις. Νομίζω οτι ο θείος άρχισε να εγκλιματίζεται! B);)

Και εφόσον έκανε αυτή τη δήλωση:

http://rapidshare.com/files/325555133/dala...ilosi-polis.mp3

ε.. τελικά τα κατάφερε! Κάθε βράδυ εκεί θα είμαι!! :rolleyes:;):music::music:

Στενάχωρο βέβαια ήταν οτι το μαγαζί είχε πολλά άδεια τραπέζια.....

ΥΓ: Γιατί σε κάθε συναυλία του Νταλάρα πρέπει να υπάρχει κάποιος άκυρος που θα ζητήσει την φαντασία ....και μάλιστα στο ποιο άσχετο σημείο?! Απόψε πάνω στο αφιέρωμα στον Καζαντζίδη το φώναξε ένας ανεκδιήγητος!!! :blink: :huh::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:wow::wow::wow::wow::wow::wow:B);):rolleyes:;):music::music::huh::confused::D:D:music::music::music::music::music::music::music:

Παρομοιως!!! Αξιζε η μισης ωρας αναμονη για το ποστ του Αποστολη! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω με την Χρύσα. Τα ντραμς είναι αυτά που, ώρες-ώρες, μετατρέπουν τον ήχο σαν να ακούμε μπουζούκια. Νομίζω όμως οτι είναι και ο ήχος από τα ηλεκτρικά μπουζούκια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν ήμουν κι εγώ στην Αθήνα κάθε μέρα κάρτα θα χτυπούσα στο ''POLIS''! Μα κάθε μέρα... B)

Θα συμβιβαστώ με λιγότερες...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΥΓ: Γιατί σε κάθε συναυλία του Νταλάρα πρέπει να υπάρχει κάποιος άκυρος που θα ζητήσει την φαντασία ....και μάλιστα στο ποιο άσχετο σημείο?! Απόψε πάνω στο αφιέρωμα στον Καζαντζίδη το φώναξε ένας ανεκδιήγητος!!! :blink: B)B)

Τί μένος είναι αυτό που βγάζεις κατά της φαντασίας;;;!!! Αποστόλη θα τα χαλάσουμε! :razz:

Πρέπει να τη λέει πάντα! ΠΑΝΤΑ! Και με διαφορετική κορώνα στο τέλος κάθε φορά! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απόψε έγινε το απίστευτο! Ο Γ.Νταλάρας ξέχασε τα λόγια από το "Γι αυτό υπάρχουνε οι φίλοι"... ζήτησε να σταματήσει η ορχήστρα και αφού μας είπε οτι "τα νέα τραγούδια δεν τα έχει μάθει καλά ακόμα" ξεκίνησε πάλι από την αρχή! Θέλω να ρωτήσω τους παλαιότερους, αν έχουν βρεθεί ποτέ παρόντες σε ανάλογη περίπτωση με τον Γ.Νταλάρα. Νομίζω οτι όσα χρόνια τραγουδάει δεν το έχει ξαναπάθει.

Γενικά πάντως, στην αρχή ειδικά, υπήρχαν αρκετά μικροπροβληματάκια και με την ορχήστρα. Aλλά και ο θείος άργησε 1-2 φορές να μπει στα τραγούδια.

Στο πρώτο μέρος μας εξέπληξε πολύ ευχάριστα με το "Παλτό" και με το "Ιπτάμενο χαλί" και μας απογείωσε με μία ΦΟΒΕΡΗ ερμηνεία της "Φαντασίας" ενώ στο 2ο μέρος μας χάρισε τα: "Έχω έναν καφενέ", "Μες του Βοσπόρου τα στενά", "Το βουνό", "Του κόσμου το περίγελο" και έκλεισε με το "Ένας κόμπος η χαρά μου". Υπέροχο φινάλε!!

ΥΓ: Έχει παραγίνει το κακό με την "Φαντασία". Σήμερα πάλι ένας ΤΡΑΓΙΚΟΣ προς το τέλος της παράστασης ζήτησε την "Φαντασία".... Μέχρι και ο Νταλάρας αγανάκτησε!!! Δηλαδή πόσο καθυστερημένος μπορεί να είσαι για να ζητάς την "Φαντασία" λίγη ώρα αφού το παίξανε;;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Απόψε έγινε το απίστευτο! Ο Γ.Νταλάρας ξέχασε τα λόγια από το "Γι αυτό υπάρχουνε οι φίλοι"... ζήτησε να σταματήσει η ορχήστρα και αφού μας είπε οτι "τα νέα τραγούδια δεν τα έχει μάθει καλά ακόμα" ξεκίνησε πάλι από την αρχή! Θέλω να ρωτήσω τους παλαιότερους, αν έχουν βρεθεί ποτέ παρόντες σε ανάλογη περίπτωση με τον Γ.Νταλάρα. Νομίζω οτι όσα χρόνια τραγουδάει δεν το έχει ξαναπάθει.

Συνέβη και το '97 στο Ζάππειο με τον Μπρέγκοβιτς την ώρα που έλεγε τον "Ξένο". Στη μέση του τραγουδιού ξέχασε τα λόγια και το πήγε απ'την αρχή! Είχε πλάκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι και απόψε είχε γέλιο! Και ο ίδιος το πήρε στην πλάκα! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΥΓ: Έχει παραγίνει το κακό με την "Φαντασία". Σήμερα πάλι ένας ΤΡΑΓΙΚΟΣ προς το τέλος της παράστασης ζήτησε την "Φαντασία".... Μέχρι και ο Νταλάρας αγανάκτησε!!! Δηλαδή πόσο καθυστερημένος μπορεί να είσαι για να ζητάς την "Φαντασία" λίγη ώρα αφού το παίξανε;;;;

Μήπως ζητούσε το "Φαντασία μου πλανεύτρα" του Τερζή; :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και το "Fantasy" των Earth, wind & fire να ζητούσε πάλι δε θα είχε πρόβλημα ο Νταλάρας νομίζω.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Απόψε έγινε το απίστευτο! Ο Γ.Νταλάρας ξέχασε τα λόγια από το "Γι αυτό υπάρχουνε οι φίλοι"... ζήτησε να σταματήσει η ορχήστρα και αφού μας είπε οτι "τα νέα τραγούδια δεν τα έχει μάθει καλά ακόμα" ξεκίνησε πάλι από την αρχή! Θέλω να ρωτήσω τους παλαιότερους, αν έχουν βρεθεί ποτέ παρόντες σε ανάλογη περίπτωση με τον Γ.Νταλάρα. Νομίζω  οτι όσα χρόνια τραγουδάει δεν το έχει ξαναπάθει.

Συνέβη και το '97 στο Ζάππειο με τον Μπρέγκοβιτς την ώρα που έλεγε τον "Ξένο". Στη μέση του τραγουδιού ξέχασε τα λόγια και το πήγε απ'την αρχή! Είχε πλάκα!

Κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί κ το 2001, όταν, στον Ζυγό με Στόκα-Κατσιμίχα, ξεκίνησε να παίζει τον "Παλιό Στρατιώτη", αλλά, η ορχήστρα δεν μπήκε ποτέ. Το άφησε λοιπόν να σβήσει το τραγούδι κ το ξεκίινησε ξανά απο την αρχή...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό νομίζω το είχε καταγράψει και η κάμερα που έπαιρνε το πρόγραμμα για την τηλεοπτική μετάδοση του προγράμματος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πανικός απόψε στον Νταλάρα! Το αδιαχώρητο!

Ξεκίνησε με το "Γι αυτό υπάρχουνε οι φίλοι" και όχι με το "’γρια ζωή" το οποίο δεν το είπε καθόλου. Υπήρξαν πάλι μικρολαθάκια και από την ορχήστρα και από τον θείο, χωρίς όμως να απασχολήσουν κανέναν καθώς στην αποψινή βραδιά ο κόσμος το έριξε στο χορό. Στο πρώτο μέρος η μόνη αλλαγή ήταν το "Κάπου νυχτώνει", ενώ στο δεύτερο μέρος το αφιέρωμα στον Καζαντζίδη επεκτάθηκε με τη "Ζιγκουάλα" και το "Μη σκαλίζεις τη στάχτη". Επίσης είπε το "Έχω έναν καφενέ" και το "Εγώ θα σου μιλώ" ενώ ξαναείπε το "’νοιξα το συρτάρι μου" γιατί όπως μας είπε "το χρωστάει σε κάποιον". Τέλος μας έστειλε στον ουρανό με δύο απίστευτες ερμηνείες στο "Ένας αλήτης πέθανε" και στο "Του Βοτανικού ο μάγκας".

Πρέπει να σημειώσω οτι μετά από 6 παραστάσεις χωρίς το "Καλή τύχη" δεν άντεξε! Σήμερα ήταν η τιμητική του! B):razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πρέπει να σημειώσω οτι μετά από 6 παραστάσεις χωρίς το "Καλή τύχη" δεν άντεξε! Σήμερα ήταν η τιμητική του!  :razz:  :razz:  :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: όχι που δεν θα το λεγε..... :D:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μ' αυτά που διαβάσα ανυπομονώ να ξαναπάω!! :razz:

(τα οποία τα διάβασα πριν κοιμηθώ και μετά τα έβλεπα στον ύπνο μου.. :blink: :blink: :lol: :lol: )

Το "Πάνε να πεις" θα το πει όταν θα είμαι εκεί! Τέλος! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Ένας αλήτης πέθανε'',

''Του Βοτανίκου ο μάγκας''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :razz:

Φαντάζομαι τι ερμηνείες έκανε!!!!!

Ζηλεύω πολύ!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
''Του Βοτανίκου ο μάγκας''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :razz:

Αμα αρχίζει ο Βοτανικός και γίνεται Βοτα-νίκος κατάλαβα.... :razz::D:D

’στα να πάνε... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
''Του Βοτανίκου ο μάγκας''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :razz:

Αμα αρχίζει ο Βοτανικός και γίνεται Βοτα-νίκος κατάλαβα.... :razz::D:D

’στα να πάνε... :razz:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ειναι απο την πολλη συγκινηση!! Ποσο να αντεξει ο ανθρωπος!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...