petros_petrakis

Polis Theater 2009-10

532 posts in this topic

Εντάξει ρε Θάνο τον φίλησε τον άνθρωπο δεν τον δάγκωσε... Δεν έγινε και τίποτα τραγικό ;)

Εσένα θα σε πείραζε αν ήσουν τραγουδιστής να έρχονται οι γυναίκες και να σε φιλάνε; B);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μία πολύ ωραία βραδιά ήταν και η αποψινή!

Τα "εκτός προγράμματος" τραγούδια που μας χάρισε ήταν τα: "’κου πως κλαίει ο μπαγλαμάς", "Τρελοί και άγγελοι (Ντύλαν Τόμας)", "’σπρο περιστέρι", "Ο Μανώλης", "Να με θυμάσαι (Σ.Σέμση)" και, νομίζω για πρώτη φορά στην καριέρα του, τραγούδησε σε πρώτη φωνή το πρώτο ρεφρέν από το "Αγριολούλουδο". :D:D

Eυχαριστούμε για τα «εκτός προγράμματος» που μας μετέφερες.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τώρα τί να σου πω; :lol:

να του πεις «εξαρτάται από την κοπέλα!» ;; :D

Στην αίθουσα αναμονής του αεροδρομίου ήταν ένα παιδί που έκανε κάποια στατιστική έρευνα και ρωτούσε τους ταξιδιώτες πόσο έμειναν στην Ελλάδα, πόσο ξόδεψαν και σε τι, και τέτοια - δεν θα θυμάμαι καλά, νύσταζα φοβερά αφού ερχόμουν ευθείας από το Polis. Μία πάντως θυμάμαι: «για ποιο λόγο ταξιδέψατε στην Ελλάδα;». Είχε τα γνωστά multiple choice: δουλειά, διακοπές, επίσκεψη σε συγγενείς/ φίλους... και τι να γράψω, αφού επιτρεπόταν μόνο μία απάντηση και για μένα ισχύουν σχεδόν όλα μαζί;

Τελικά έβαλα «λόγους υγείας».

Το τραγούδι είναι απαραίτητη βιταμίνη κι ο Νταλάρας μας ταΐζει σαν να 'τανε πορτοκάλια. Είτε αποθεώνει για χιλιοστή φορά «τα βεγγαλικά σου μάτια», είτε μας πετάξει ξαφνικά «άκου πως κλαίει ο μπαγλαμάς» και μας κλέβει την ανάσα, είτε κάνει πλάκες στον Παπαχριστούδη να εισάγει το «Να με θυμάσαι».

Η άλλη απαραίτητη βιταμίνη είναι η φιλία, και περιέργως (ή όχι) στο κέντρο υγείας Polis theatre οι δυο είναι μαζί στην ίδια θεραπεία..........

υ.γ.

Εκείνο το «Μανώλη» - θα μου μείνει, θα μου μείνει παιδιά, κι ας εκατοστίσω θα μου μείνει....... :D:D:music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.gossip-tv.gr/story/27614/se-meg...emphaniseon-tou

Στο φωτορεπορτάζ ο τίτλος: ''Σε μεγάλα κέφια ο Γ.Νταλάρας στο κλείσιμο των εμφανίσεών του''.

Προφανώς το αρχικό δελτίο τύπου ακολουθεί το συγκεκριμένο ρεπορτάζ, λανθασμένα.

ΟΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΣΤΙΣ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε πολύ!!Και για τις ανταποκρίσεις και για τις δημσιογραφικές ενημερώσεις!!! :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μερικές φωτογραφίες από 13/2.. :blush:

Download

(*ο κωδικός του rar είναι: polis13 )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και πολλές και αντιπροσωπευτικές και εξαιρετικές οι φωτογραφίες. Σε ευχαριστούμε πολύ! :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντιπροσωπευτικές, σίγουρα!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μερικές φωτογραφίες από 13/2..   :naughty:

Download

(*ο κωδικός του rar είναι: polis13 )

’τσα απόδοση η NIKON D40...πολύ καλές Χρύσα! Μπράβο! Περιμένουμε να καλύψεις και τις τελευταίες βραδιές του Πολις, βοηθάω κι εγώ στη φωτογράφιση αν θέλεις. Με τη δικιά σου μηχανή βέβαια. Είναι αυτό που λέμε..."βάζω τα σπίρτα, βάζεις τα τσιγαρα?". :naughty:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια! ;)

Για 2η φωτογράφιση δεν νομίζω πως γίνεται, γιατί για να βγάλω φωτογραφίες έπρεπε να συνεννοηθώ πρώτα με παραγωγή κλπ. για να μου δώσουν άδεια, και επί πλέον ο εξοπλισμός δεν είναι δικός μου δυστυχώς... :naughty:

Υ.Γ.: Αυτό που μετράει περισσότερο δεν είναι τόσο η μηχανή όσο ο φακός. :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο Χρύσα!! Πολύ ωραίες!

Για την ιστορία να προσθέσω πως η ξαδέλφη σου έχει ακριβώς ίδια μηχανή με τη δική μου και μάλιστα τραβούσες και με τον ίδιο φακό 55-200!! Συνάδελφε!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μπράβο Χρύσα!! Πολύ ωραίες!

Για την ιστορία να προσθέσω πως η ξαδέλφη σου έχει ακριβώς ίδια μηχανή με τη δική μου και μάλιστα τραβούσες και με τον ίδιο φακό 55-200!! Συνάδελφε!!

:D

Βασικά είχα έναν 18-55 κι έναν 80-200 (με τον οποίο κάνεις μπράτσα! :razz: ) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μπράβο Χρύσα!! Πολύ ωραίες!

Για την ιστορία να προσθέσω πως η ξαδέλφη σου έχει ακριβώς ίδια μηχανή με τη δική μου και μάλιστα τραβούσες και με τον ίδιο φακό 55-200!! Συνάδελφε!!

:D

Βασικά είχα έναν 18-55 κι έναν 80-200 (με τον οποίο κάνεις μπράτσα! :razz: ) ;)

Mε 159 παίρνεις έναν 70-300 της Tamron. Καλή περίπτωση. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...