Sign in to follow this  
Followers 0
thes

Τηλεμαραθώνιος ΣΚΑΙ για την Αϊτή

31 posts in this topic

Ο Γ. Νταλάρας μιλά τώρα στον τηλεμαραθώνιο του ΣΚΑΙ. Σε λίγο και το τραγούδι του

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ω γμτ! το ξέχασα τελικά! :pity: Ποιός θα με σώσει;;

Πετράκη, δεν είσαι μόνος!!! :rolleyes::pity::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για άλλη μία φορά ο Γιώργος Νταλάρας μίλησε έξω απ'τα δόντια.

"Όπως θα στείλουμε εμείς απο την Ευρώπη τα Ευρώ, θα στείλουν οι φίλοι μας απο την Ανατολή τα γιεν. Θα στείλουν και απο την άλλη πλευρά του Ατλαντικού τα δολάρια, αλλά θα ήταν καλό αυτή τη φορά να τα στείλουν χωρίς τους πράκτορες!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι! Γιατί αν δεν τα πει αυτός δεν θα τα πει κανένας!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Γιώργος Νταλάρας δεν είναι απλά ένας τραγουδιστής. Είναι ένας ξεχωριστός άνθρωπος, οξυδερκής και εύστροφος με καθαρή σκέψη. Δεν γνωρίζω κανέναν άλλο Έλληνα συνάδελφό του που να χειρίζεται τόσο σωστά τον λόγο. Λόγο ορθά δομημένο με ουσία, περιεχόμενο και αξιοζήλευτο λεξιλόγιο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Για άλλη μία φορά ο Γιώργος Νταλάρας μίλησε έξω απ'τα δόντια.

"Όπως θα στείλουμε εμείς απο την Ευρώπη τα Ευρώ, θα στείλουν  οι φίλοι μας απο την Ανατολή τα γιεν. Θα στείλουν και απο την άλλη πλευρά του Ατλαντικού τα δολάρια, αλλά θα ήταν καλό αυτή τη φορά να τα στείλουν χωρίς τους πράκτορες!"

Γι αυτό είναι στην καρδιά μας τόσα χρόνια. Εκτός από κορυφαίος καλλιτέχνης δεν μασάει και τα λόγια του! :rolleyes:

Φυσικά και συμφωνώ με όλων τα σχόλια!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τετοιες δηλωσεις μας ανατριχιαζουν, τετοιοι ανθρωποι μας εμπνεουν, μας οδηγουν!! Μονο ο Νταλαρας, εν ετει 2010, θα μπορουσε να μιλησει ετσι. Και ο Θεοδωρακης. Κανεις αλλος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποτέ δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που τον άκουσα σε συνέντευξη στο ραδιόφωνο! Ήταν το καλοκαίρι του 1997, μια συνέντευξη με αφορμή την κυκλοφορία του Μουσικού Κουτιού, στο ΣΚΑΪ 100,4 (επί τη ευκαιρία να πω πως ακόμα δεν την έχω βρει αυτή την εκπομπή, και το επαναφέρω το θέμα μήπως και βρεθεί... :rolleyes: )

Θυμάμαι πως είχε μιλήσει μεταξύ των άλλων και για το θέμα της Κύπρου. Τότε εγώ, 10-11 χρονών, δεν μπορούσα να καταλάβω τί ακριβώς ήταν όλα αυτά που έλεγε, ωστόσο και μόνο απ' τον τρόπο που τα έλεγε είχα καταλάβει πως πρόκειται για κάτι πολύ σοβαρό και σημαντικό, και ήταν εκείνος που "με έβαλε" να ρωτήσω τον πατέρα μου τί έχει γίνει με την Κύπρο! Επίσης, αν και μικρή, απ' την πρώτη στιγμή είχα θαυμάσει τον τρόπο που μιλάει και είχα πει "να, επιτέλους ένας άνθρωπος που ξέρει να μιλήσει, ξέρει τί λέει, και τα λέει καθαρά και σταράτα!"

Και δεν σταμάτησε ποτέ να το κάνει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις έπαιξε το τραγούδι του Γ. Νταλάρα (Την πόρτα ανοίγω). Πολύ ωραία επιλογή! για την ερμηνεία, βέβαια, δεν χρειάζεται να σχολιάσω εγώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ και να 'θελα (που ήθελα) δεν κατάφερα να το δω, γιατί ως γνωστόν όταν είναι εδωμέσα κατηλλειμένες οι τηλεοράσεις, δεν μπορεί ένας άνθρωπος να δει κάτι άλλο! Τα νεύρα μου!! :rolleyes::pity::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κρίμα, γιατί μπορεί να δει κανείς τον τηλεμαραθώνιο μέσω internet από τη σελίδα του Σκάι. Το γράφω από την αρχή μέχρι τώρα, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρω να ανεβάσω το σχετικό κομμάτι στο δίκτυο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ να μην το είχα πάρει είδηση νωρίτερα.. Να πόσο μπροστά είναι ο ΣΚΑΪ σε σχέση με τα άλλα κανάλια, τα οποια ακόμα δεν έχουν διαδικτυακή μετάδοση!!! (πέραν του Mega, στο οποίο τουλάχιστον ανεβάζουν τις εκπομπές μετά στο site)

Πού ξέρεις, ίσως να ανεβάσουν και στο ΣΚΑΪ τα αποσπάσματα που θέλουμε.. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα ο πατέρας μου με το γαμ&*^%τηλεκοντρόλ στο χέρι όλη την ώρα να κάνει ζάπινγκ.Το'χασα τελικά.

Δεν θα μου τη γλυτώσει θα το δώσω το ρημάδι να το φάει ο σκύλος.

Μεγάλοι άνθρωποι,τι να πεις...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αχ να μην το είχα πάρει είδηση νωρίτερα.. Να πόσο μπροστά είναι ο ΣΚΑΪ σε σχέση με τα άλλα κανάλια, τα οποια ακόμα δεν έχουν διαδικτυακή μετάδοση!!! (πέραν του Mega, στο οποίο τουλάχιστον ανεβάζουν τις εκπομπές μετά στο site)

Πού ξέρεις, ίσως να ανεβάσουν και στο ΣΚΑΪ τα αποσπάσματα που θέλουμε.. :music:

Είδα πρόσφατα διαφήμιση και του Antenna για διαδικτυακή μετάδοση. Τώρα με την ψηφιακή, θα το κάνουν όλοι. Λίγη υπομονή.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εμένα ο πατέρας μου με το γαμ&*^%τηλεκοντρόλ στο χέρι όλη την ώρα να κάνει ζάπινγκ.Το'χασα τελικά.

Δεν θα μου τη γλυτώσει θα το δώσω το ρημάδι να το φάει ο σκύλος.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά δημοπρατήθηκε το μπουζούκι του θείου;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ω γμτ! το ξέχασα τελικά! ;) Ποιός θα με σώσει;;

Πετράκη, δεν είσαι μόνος!!! :music::music::music:

Εγώ το έγραψα... B);)B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάει, χάλασε ο κόσμος... :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9 εκατομμύρια ευρώ συγκεντρώθηκαν από τον μαραθώνιο του SKAI. Συγχαρητήρια στους διοργανωτές, στους συμμετέχοντες καλλιτέχνες και στον κόσμο.

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=1...&pubid=24549142

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά το δείξανε το τραγούδι του Νταλάρα;

Νύσταζα και είχα και πρωινό ξυπνημα και φυσικά το μαξιλάρι μου ήταν πιο επιθυμητό απο τον συρφετό καλεσμένων...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μόλις έπαιξε το τραγούδι του Γ. Νταλάρα (Την πόρτα ανοίγω).

Μάλλον ακόμα νυστάζεις.... ^_^-_-

’ντε ρίξε λίγο νερό στο πρόσωπό σου και μετά έλα να διαβάσεις τα posts... :pity:

’λλη φορά όταν ανακοινώνεται κάτι παρόμοιο να στέλνεις mail στα κανάλια να δείχνουν αυτά που θες να δεις πριν τις 10 το βράδυ... ;):music: Μην ταλαιπωρείσαι κιόλας...Δεν κάνει...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0