Sign in to follow this  
Followers 0
gepap01

ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ Κυριακή 9/1 μόνο στη Real News

30 posts in this topic

Την Κυριακή 9/1 αποκλειστικά με τη Real news. Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ τραγουδάει Σ. Κουγιουμτζή..

42 μεγάλα τραγούδια σε 2 CD και 1 DVD με ολοκλήρη τη συναυλία (ΝΕΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ)

Δείτε τα 2 ΤV SPOT:

1)

2)

SPREAD THE NEWS !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυριακή 9/1 SOLD OUT το πρώτο CD Νταλάρας Κουγιουμτζής με τη Real news. Πάμε για το 2ο Κυριακή 16/1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την Κυριακή 16/1 με τη Realnews. To 2o CD από τη νέα κυκλοφορία του ΓΙΩΡΓΟΥ ΝΤΑΛΑΡΑ. Μαζί, για πρώτη φορά σε εφημερίδα, Η θρυλική ταινία του Τζέιμς Κάμερον Η ΑΒΥΣΣΟΣ και το περιοδικό Ιδέες και λύσεις για το σπίτι με τις νέες τάσεις τις διακόσμησεις και τα μυστικα για΄θέρμανση με χαμηλό κόστος

οριστε τα 2 νέα ΤV spots

1)

2)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το DVD πρέπει να είναι όλα τα λεφτά!’ντε να έρθει η μεθεπόμενη Κυριακή :razz::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το DVD πρέπει να είναι όλα τα λεφτά!’ντε να έρθει η μεθεπόμενη Κυριακή :confused:  :confused:

:razz::)B) Kι εγώ το ίδιο σκέφτομαι κάθε φορά που βλέπω τη διαφήμιση! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία τα πλάνα ,αδημονώ κι εγώ,αλλά φοβάμαι μήπως είναι στην λογική των παλαιότερων dvd που βγήκαν από τη ΜΙΝΟΣ. Ο ήχος του cd πάνω στην εικόνα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό κι εγώ το φοβάμαι....και τα trailer δείχνουν λίγο έτσι. Όπως και το γεγονός ότι τα τραγούδια του dvd είναι ακριβώς τα ίδια με τα cd. Περίμενα ότι, τουλάχιστον, θα είχαν κρατήσει την πραγματική σειρά με την οποία παίχτηκαν τα τραγούδια.

Αυτό φυσικά δεν αναιρεί την ομορφιά της εικόνας και την όλη ατμόσφαιρα, η οποία ελπίζω να μην έχει χαλάσει από το μοντάζ που έκαναν. Τι ωραία όμως να είχαμε διαφορετικές εκτελέσεις.... Όνειρο, ε?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα τραγούδια στο DVD πιθανότατα θα είναι ίδια με αυτά των CD. Γενικά δεν είναι κακό πάντως αυτό Ελίνα. Αντιθέτως! Έτσι γίνονται τα DVD. Όλες οι ταινίες του σινεμά γυρίζονται φυσικά χωρίς ήχο. Ο ήχος γράφεται σε χωριστό μέρος και μιξάρονται στο στούνιο. στον συγχρονισμό βοηθά η περίφημη κλακέτα. Είναι πάγια και ορθή τακτική λοιπόν.

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν "πατάνε" άλλον ήχο πάνω σε "ξένη" εικόνα. Όπως για παράδειγμα στο "Κουβέντα με τον χάρο". Εκεί το αποτέλεσμα χάνει σε ομορφιά και επαγγελματισμό.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το πρόβλημα ξεκινάει όταν "πατάνε" άλλον ήχο πάνω σε "ξένη" εικόνα. Όπως για παράδειγμα στο "Κουβέντα με τον χάρο". Εκεί το αποτέλεσμα χάνει σε ομορφιά και επαγγελματισμό.

Για να μη θυμηθούμε τη Μεσόγειο τώρα και τσαντιστούμε ομαδικώς..... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το πρόβλημα ξεκινάει όταν "πατάνε" άλλον ήχο πάνω σε "ξένη" εικόνα. Όπως για παράδειγμα στο "Κουβέντα με τον χάρο". Εκεί το αποτέλεσμα χάνει σε ομορφιά και επαγγελματισμό.

Αυτό εννοούσα.Μάλλον δεν εξέφρασα ορθώς την σκέψη μου στο προηγούμενο post. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τα τραγούδια στο DVD πιθανότατα θα είναι ίδια με αυτά των CD.

Όχι πιθανότατα. Είναι ακριβώς τα ίδια και με την ίδια σειρά.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κυριακή 9/1 SOLD OUT το πρώτο CD Νταλάρας Κουγιουμτζής με τη Real news. Πάμε για το 2ο Κυριακή 16/1

Με βάση το παρακάτω link, οι πωλήσεις της Real news την περασμένη Κυριακή, κυμάνθηκαν πάνω από το μέσο όρο των πωλήσεων που κάνει η εφημερίδα.

Ωστόσο, απέχουν πολύ από τις πωλήσεις της Κυριακής 12/12/2010. Ήταν η ημέρα που συνοδευόταν από τον καινούριο δίσκο του Πάριου.

http://www.musiconline.gr/php/articles.php...hp?lng=gr&pg=94

Πως γίνεται να θεωρούνται & οι δύο περιπτώσεις sold out? Κόπηκαν λιγότερα cd για τον Νταλάρα?

Δεν αμφισβητώ ούτε το χρήστη gepap01, ούτε τον Makis. Απλά με απογοήτευσε η τόσο μεγάλη διαφορά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Χατζηνικολάου είπε πως τύπωσαν λιγότερα φύλλα επειδή φοβόταν την κρίση και τις εποχές. Στο 90% των σημείων πώλησης είχε εξαντληθεί από τις 12 το μεσημέρι, ανέφερε(στο περίπτερό μου είχε εξαντληθεί από πολύ νωρίς και υπήρχαν προκρατήσεις). Επιπλέον, είναι τρεις Κυριακές κι όχι μία όπως το cd του Πάριου.

Αν και δεν ενδιαφέρει τόσο -θεωρώ- αυτός ο ''ανταγωνισμός'' αλλά νομίζω πως τώρα είναι κατανοητό το σκηνικό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekostel μιλάς πολύ σωστα. Περυσι το νεο cd του Παριου πούλησε 200.000 οπότε φέτος (με δεδομένη την κρίση και την μεγάλη πτωση των εφημερίδων (βλέπε Πρώτο Θέμα που πέρυσι πουλούσε 200.000 και φλετοσ πουλάει κάθε κυριακή 115.00 με 120.000) τυπώθηκάν στον Πάριο 175.000 και ποθλήθηκαν 170.000 (άρα sold out). Στον Ντάλάρα τυπωθηκαν 110.000 και πουλήθηκαν 106.000 (άρα sold out). Σας θυμίζω πως οι ιστορικές και άλλοτε πανίσχυρες εφημερίδες Έθνος και Ελευθεροτυπία πούλησαν πολύ λιγότερα από τη Real news.

Δεν θα έκανα συγκριση με Πάριο και Νταλάρα. ο λόγος που γινετε χαμός με τον Πάριο καθε φορά είναι γιατί έχει πολύ μεγαλύερη απήχηση σε πολύ μεγαλύτερο λαϊκό κοινό (φτωχογειτονιές και μεγάλες ηλικίες)

Τέλος Σας Θυμίζω πως του Πάριου ήταν ΝΕΟ CD με ακυκλοφόρητα τραγούδια. Είμαι βεβαιος πως αν ο Νταλάρας βγάλει νέο CD με ακυκλοφόρητα τραγούδια η πώληση δεν ξέρω αν θα είναι 170.000 αλλα σίγουρα θα είναι γύρω στα 150.000 φύλλα

thanxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και πέρα από το ακυκλοφόρητο υλικό θεωρώ πως το ερωτικό τραγούδι ''πιάνει'' γενικότερα τους ακροατές σε μια απολιτίκ εποχή όπως η σημερινή. Μην ξεχνάμε πως Νταλάρας και Πάριος έχουν τα περισσότερα ρεκόρ στην ελληνική δισκογραφία. Σε εποχές που ο χρυσός δίσκος απονέμονταν για κυκλοφορία άνω των 50.000 κι ο πλατινένιος άνω των 100.000. Στα δισκοπωλεία αυτή η ιστορία. Στα δύσκολα. Αν και δεν με ενδιαφέρει -ξαναλέω-αυτού του είδους ο ''ανταγωνισμός''. Γιατί αν με ενδιέφερε θα ανέτρεχα στα επίσημα στοιχεία της δισκογραφίας που αναδεικνύουν τον Νταλάρα σαν τον καλλιτέχνη με τις μεγαλύτερες πωλήσεις διαχρονικά. Εγώ είμαι ευτυχής που σε μια εποχή άνυδρη πολιτιστικά υπάρχει αυτή η έκδοση με τα κλασσικά τραγούδια του Κουγιουμτζή σε μια παραγωγή πολύ επιμελημένη κι αντάξια του έργου και του συνθέτη και του ερμηνευτή. Και χάρη στην εφημερίδα θα γίνουν όχι γνωστά (αυτό έχει επιτευχθεί) αλλά θα ξαναζεστάνουν τις καρδιές των ανθρώπων. Και θα συνεχίσουν να τραγουδιούνται όχι για μια φορά αλλά συνέχεια. Αυτόν τον χαρακτήρα έχει το ''παλιό'' υλικό.

Υ.Γ Συγχρόνως κυκλοφορεί και η πενταπλή κασσετίνα του Λ.Παπαδόπουλου από το ''ΒΗΜΑ'' με την συμμετοχή του Νταλάρα. Αυτό από πλευράς ΜΙΝΟΣ θεωρώ πως ήταν λάθος συγχρονισμός.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οκ δεκτόν το μετέφερα.

Αλλά αυτό τι σχέση έχει με τα κλειτστά επαγγέλματα; :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει όσον αφορά στην αναστάτωση που θα προκαλούνταν στην κυβέρνηση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την Κυριακή 23/1 με τη Real news. Τα Αθάνατα Ζεϊμπέκικα σε 4 συλλεκτικά CD, μαζί το θρυλικό Γουέστερν Κόντρα Στους 4 Ανέμους με τον Τζακ Νίκολσον και ο ακυκλοφόρητο DVD με τη συναυλία του Γιώργου Νταλάρα.

εδώ το tv σποτ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στον Ντάλάρα τυπωθηκαν 110.000 και πουλήθηκαν 106.000 (άρα sold out).

gepap01 σ ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.

EKOSTEL έχεις δίκιο, αλλά δεν έθεσα θέμα σύγκρισης Νταλάρα - Πάριου κλπ. Αλίμονο αν πρέπει να αναλύσουμε και τα αυτονόητα.

Απλά κρίνοντας από την εμπειρία φίλων και γνωστών να βρουν την εφημερίδα & διαβάζοντας εδώ τα σχόλια περί sold out, είχα την πεποίθηση ότι είχαν βάλει πολύ υψηλότερο στόχο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλά κρίνοντας από την εμπειρία φίλων και γνωστών να βρουν την εφημερίδα & διαβάζοντας εδώ τα σχόλια περί sold out, είχα την πεποίθηση ότι είχαν βάλει πολύ υψηλότερο στόχο.

Συμφωνούμε!

Να αναφέρω κι ένα άλλο παράδειγμα: την περασμένη Κυριακή πήγα στο περίπτερο για να αγοράσω την εφημερίδα λίγο αργά από την συνηθισμένη μου ώρα. Δεν είχα κάνει προκράτηση (κακώς!)και πήγα στις 11.30 περίπου το πρωί. Μου λέει ο περιπτεράς: ''Τελείωσε!Ούτε που πρόλαβα να την δω!'' Ταλαιπωρήθηκα, ψάχνοντάς την σε τρία ακόμη περίπτερα αιχμής ,όπως τα λέω εγώ. Τελικά την βρήκα στο τέταρτο το οποίο εκείνη την ώρα είχε αρκετές. Είναι και θέμα διανομής ίσως. Δεν ξέρω.

Share this post


Link to post
Share on other sites
την περασμένη Κυριακή πήγα στο περίπτερο για να αγοράσω την εφημερίδα λίγο αργά από την συνηθισμένη μου ώρα. Δεν είχα κάνει προκράτηση (κακώς!)και πήγα στις 11.30 περίπου το πρωί. Μου λέει ο περιπτεράς: ''Τελείωσε!Ούτε που πρόλαβα να την δω!'' Ταλαιπωρήθηκα, ψάχνοντάς την σε τρία ακόμη περίπτερα αιχμής ,όπως τα λέω εγώ. Τελικά την βρήκα στο τέταρτο το οποίο εκείνη την ώρα είχε αρκετές. Είναι και θέμα διανομής ίσως. Δεν ξέρω.

Φαντάζομαι την αγωνία ζωγραφισμένη στα μάτια σου.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι είναι!

Επειδή είχα αγορασμένο το cd ήδη από δισκοπωλείο δεν φρόντισα να το προκρατήσω στο περίπτερο. Τώρα αυτό της Realnews έχει την θέση του στο αυτοκίνητο. Και το άλλο του δισκοπωλείου στην δισκοθήκη του σπιτιού. Κάποιοι μπορεί να το θεωρούν βλακεία που το ξανααγόρασα μέσω της εφημερίδας αλλά δεν γίνεται για όλους τους καλλιτέχνες αυτό. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0