Theodore

Remasters από την εφημερίδα "Το Βήμα"

194 posts in this topic

Όταν δεν έχεις χρόνο Πέτρο..... (τα παίζεις τα κομμάτια πιο γρήγορα..) :razz::razz:

:lol: :lol: μισές εισαγωγές κτλ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όταν δεν έχεις χρόνο Πέτρο..... (τα παίζεις τα κομμάτια πιο γρήγορα..) :)  :)

:lol: :lol: μισές εισαγωγές κτλ... :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
τα 2 που κυκλοφορούν πραγματικά για πρώτη φορά: "Ρίξε τσιγγάνα τα χαρτιά" και "Οι φάμπρικες".

Εξαιρετικά και τα δυο....

Στις "Φάμπρικες" ακούγονται και δεύτερες φωνές στο refrain, που δεν υπάρχουν στη ραδιοφωνική μετάδοση της εκπομπής του 1985.

Υ.Γ:Μάκη ευχαριστώ για την επιτάχυνση της ακρόασης. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά αυτές οι εκδόσεις έχουν λόγο σοβαρό ύπαρξης. Μπράβο, για μια ακόμη φορά!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aφιερωμενο για την εξαιρετικη σημερινη κυκλοφορια!!! :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Link εμφανίζει αυτό:

Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη EMI, ο οποίος το έχει αποκλείσει στη χώρα σας για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων.

Λυπούμαστε γι'αυτό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα στα ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΑΣ σύμφωνα με τη διαφήμιση ο ΑΝΕΡΓΟΣ παίρνει τη θέση του εκεί που ανήκε από την αρχή.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ιδιο γραφει οταν τ'ανοιγω και γω,ομως στα βουλγαρικα. Φαινεται πως δε θα μπορεσουμε Μαριε να δουμε το video.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To Link εμφανίζει αυτό:

Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη EMI, ο οποίος το έχει αποκλείσει στη χώρα σας για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων.

Λυπούμαστε γι'αυτό.

Παιδια σε μενα παιζει μια χαρα..

Το εχω αναρτησει αρκετες φορες και στο facebook και δεν υπηρξε

σχετικο ζητημα..Τι να πω :) :)

Λετε να αρχισε η ιδια απαγορευση που ισχυει και με τα τραγούδια της SONY;;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λετε να αρχισε η ιδια απαγορευση που ισχυει και με τα τραγούδια της SONY;;

Ωχ... Τι εκνευριστικό! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oι μέχρι τώρα πωλήσεις των εφημερίδων, όπως καταγράφονται στην ιστοσελίδα του Πέτρου Δραγουμάνου (πρόκειται για μικτές πωλήσεις, για εφημερίδες δηλαδή και με cd και χωρίς cd)

O Νταλάρας τραγουδά Καλδάρα

134.530

Μικρά Ασία

133.500

Να'τανε το 21

137.650

http://musiconline.gr/php/articles.php?lng=gr&pg=94

50Χρονια Ρεμπετικο Τραγουδι

132.850

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραια ! μετα απο 36 χρονια ξανααποκτησα τα θρυλικα ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΑΣ με αυτο το υπεροχο Ο ΑΝΕΡΓΟΣ πια να παιρνει την θεση του εκει που του αξιζει. Οι "καποιοι λογοι" που παραλειφθηκε στην 1η εκδοση ομως , δεν θαπρεπε να γινουν σημερα πια γνωστοι? να σημειωσω παντως οτι στην 1η εκδοση που εχω εγω σε βινυλιο(και ειχα και σε κασσετα με πορτοκαλι ετικεττα ΜΙΝΩΣ) , η σειρα των τραγουδιων ειναι διαφορετικη, δηλαδη η α' πλευρα του δισκου κλεινει με τους ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ενω το ΡΗΜΑΞΑΝ ΤΑ ΧΩΡΙΑ ΜΑΣ μας βρισκεται στην β'πλευρα , νο.10...δεν ξερω γιατι ετσι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο μία λέξη: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρόλο που θα έπρεπε να το βάλω σε άλλο topic, το βάζω εδώ:

Για σήμερα και για όλη την εβδομάδα: "Ο άνεργος" στο repeat! B):rolleyes:;):huh:

Πάντως, με τα ανέκδοτα τραγούδια αυτή της σειράς cd φτιάχνουμε ένα υπέροχο custom cd. :music:B):music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα το Βήμα της Κυριακής θα κυκλοφορήσει εκτάκτως το Σάββατο. (μαζί με το cd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί κάπου αλλού, αλλά στο σημερινό cd "Στα ψηλά τα παραθύρια" πριν τελειώσει το 8ο τραγούδι ("Σαν ραγίσει το ποτήρι") το cd αλλάζει track κι έτσι οι τελευταίοι στίχοι του τραγουδιού περνάνε στο 9ο track όπου και το τραγούδι τελειώνει κανονικά, ακολουθεί μικρό κενό και μετά το 9ο τραγούδι ("Για την αγάπη πες μου"-Βίσση). Αν το ακούσει κάποιος ολόκληρο ή τα 2 αυτά τραγούδια κολλητά φυσικά και δεν το καταλαβαίνει (εκτός αν βλέπει συνεχώς το cd player), αλλά, αν είναι έτσι, ας βγαίνουν οι δίσκοι σε 1 track.

Σημείωση. Είναι το 2ο κρούσμα μετά από το τεράστιο (βολικό για πολλούς από εμάς) λάθος με το "’ξιον εστί", σε διαφορετική εφημερίδα όμως...έτσι για να υπάρχει ποικιλία και να μην πλήττουμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάθαμε επίσης ότι το "Στα χρόνια της υπομονής" σ'αυτή την έκδοση το λέει μόνος του ο Γιώργος Νταλάρας, όπως αναγράφεται στο οπισθόφυλλο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επισης εκεινες οι 3 ομορφες φωτογραφιες (Κουγιουμτζη-Νταλαρα-Βίσση) που υπηρχαν στο οπισθοφυλλο και της εκδοσης βινυλιου αλλα ακομα και στην remaster εκδοση του 2005 που πηγαν;;;

Με το που ανοιξα την θηκη και ειδα αυτη την μαυριλα αριστερα μου εκανε εντυπωση..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eντάξει....Τρίτωσε...

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Καλά... τόσην ώρα δεν είχα καταλάβει γιατί ακριβώς λές ότι "τρίτωσε", και καθόμουν και κοιτούσα την καταχώρηση κι αναρωτιόμουν τί έχει!!!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τέτοιου είδους λάθη, στο νέο site θα έχουν το δικό τους τμήμα. Απλά δεν ξέρω πως να το ονομάσω..... :huh::razz::D:wow::huh: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενταξει παιδια, εμεις παμε για τα ανεκδοτα κυριως τραγουδια κι αν περιμεναμε απο το ΒΗΜΑ και το καθε ΒΗΜΑ (εξαιρειται ο Τσαμπρας φυσικα) να ξερουν την πορεια και δισκογραφια του Νταλαρα και να ξοδεψουν μερικα ευρω παραπανω να κανουν εκδοσεις ανταξιες της ιστορικοτητας και σπουδαιοτητας αυτων των δισκων, ζητω που καηκαμε!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τέτοιου είδους λάθη, στο νέο site θα έχουν το δικό τους τμήμα. Απλά δεν ξέρω πως να το ονομάσω..... :D:music::music::wow::razz: :lol:

Εγώ ξέρω.... :music:

Αλλά δεν το λέω... :huh::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...