Theodore

Remasters από την εφημερίδα "Το Βήμα"

194 posts in this topic

Στην Ελευθεροτυπία ένα βιβλίο που μαζί με την εφημερίδα το παίρνεις την Κυριακή 4 ευρώ, στα γραφεία τους μου το χρέωσαν 7!!

:lol: :lol: :lol:

Καλά να πάθεις...

Να μάθεις να παίρνεις και τις άλλες-εκτός Καθημερινής-εφημερίδες στην ώρα τους...

17 έπρεπε να στο χρεώσουν, όχι 7! :mad::mad:

Αλήτη!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επιτέλους και "Ο Τραγουδιστης" με remaster ηχο!!! :D:music::music:

Εμείς οι λίγοι (Στιχοι:Αντωνη Αδρικακη)και

Το νυχτερινο σχολά (Στίχοι:Αντ.Σαμαράκη)

τα 2 ανεκδοτα τραγουδια του δισκου

Προσπαθω να βρω πιο μ αρεσει πιο πολυ μα δεν

τα καταφερνω.και τα 2 εξισου υπεροχα!!

Καλο αυτο!!!Καλη μας ακροαση!

Και παλι "θειε" σ ευχαριστουμε, παντα τετοια ωραια!!!

(Τα LATIN κυκλοφορουν εκτακτως Μ.Σαββατο..)

"ενα μικρο τυπ. λαθος που παρατηρησα βρισκεται στο οπισθ. του ενθετου

που στην χρονολογια Α'κυκλοφοριας γραφει 1982 ενω αν δεν κανω λαθος η σωστη ειναι Τρίτη 04/10/1983..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το προσωπικό μου ''ευχαριστώ'' για τον συγκεκριμένο δίσκο το καταθέτω κι εδώ αλλά επειδή έχει ειδικό (συναισθηματικό) βάρος θα το αναλύσω -όπως το χρωστάω στον εαυτό μου και στις μνήμες μου- στο topic για τον δίσκο ''Ο τραγουδιστής''. Κακώς που δεν είχα γράψει μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ θερμά για το δώρο του δίσκου μαζί με τα πρόσθετα ,εξαίσια τραγούδια-δώρα!

Και μια παράκληση που δεν ξέρω αν φτάνει στα αυτιά των ιθυνόντων: ο δίσκος πρέπει να συνεχίσει να κυκλοφορεί στα δισκοπωλεία με την προσθήκη των δύο τραγουδιών. Είναι κρίμα για τα τραγούδια να υπάρχουν μόνο στην έκδοση με το ''ΒΗΜΑ''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο τόπικ του δίσκου... άλλη μία ΔΙΣΚΑΡΑ στα χέρια μας!!

Μακάρι να συνεχιζόταν όλη αυτή η δουλειά που ξεκίνησε ο Νταλάρας, ο Τσάμπρας και η εταιρία στο ΒΗΜΑ. Αν και η επιλογή που έγινε ήταν πάρα πολύ αντιπροσωπευτική, ενδεχομένως η καλύτερη δυνατή, νομίζω ότι χωράνε και άλλα cd στη συλλογή της εφημερίδας!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια καποιος στο e-bay "τσιμπισε" τα Latin του Μ.Σαββατου και τα πουλαει σημερα Μ.Πεμπτη...μου φαινεται ομως οτι μπλοφαρει μιας ουτε κι ο ιδιος τα εχει ακομα στα χερια του-Δειτε προσεχτικα τις φωτο..

(Μου θυμιζει κατι αντιστοιχο που χε γινει με τα "Καλαντα" της ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΙΝΑΣ στην εφημεριδα VETO πριν κανα 2 χρονια..

http://cgi.ebay.com/GIORGOS-DALARAS-NTALAR...7#ht_4143wt_905

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε νομίζω οτι μπλοφάρει, απλά το έβγαλε απο τώρα και θα το στείλειστον αγοραστή όταν το πάρει το Μ. Σάββατο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με τον δίσκο ''Latin'' τελείωσε αισίως η σειρά των 10 cd που ανέλαβε να διανείμει η εφημερίδα ''ΒΗΜΑ''.

Στέκομαι στην τελευταία σειρά από το σημείωμα (αν και θα έπρεπε να το μεταφέρω ολόκληρο γιατί αξίζει) που υπογράφουν ο Γ.Νταλάρας και ο Γ.Τσάμπρας: ''...Κι ελπίζουμε η προσπάθεια να απέδωσε.''

Η ανταμοιβή για τους συντελεστές είναι η θετική απάντηση πως απέδωσε ΤΑ ΜΕΓΙΣΤΑ η προσπάθειά τους. Εμείς ,βέβαια, ελπίζουμε σε συνέχεια της προσπάθειας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό topic γι'αυτό που θα ρωτήσω:

Από τα (10;) Cd από το Βήμα που κυκλοφόρησαν πέρσι και που τα αγνόησα γιατί νόμιζα πως δεν θα έχουν ανέκδοτα τραγούδια μέσα,σε ποιά από αυτά υπάρχουν ανέκδοτα τραγούδια και που άραγε μπορώ να τα βρώ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορείς να τα βρεις όλα στο Βήμα. Εχουν ακόμη.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,

μετά από 2 ολόκληρα χρόνια, τρομάρα μου, ανακάλυψα αυτή τη σειρά με τα cd από το βήμα.

Τότε προφανώς δεν το πήρα είδηση διότι εκτελούσα τα χρέη... προς την πατρίδα...

Λένε κάλλιο αργά παρά ποτέ..

Έστω και τώρα λοιπόν μέσω internet προμηθεύτηκα ορισμένα.

Τα μόνα που δεν πήρα είναι τα εξής: 1) Latin

                                                          2) Οι Μάηδες οι ήλιοι μου

                                                          3) Ο Γιώργος Νταλάρας τραγουδάει Απόστολο Καλδάρα

 

Να ρωτήσω τώρα, τα υπόλοιπα cd που πήρα κατάλαβα ότι έχουν προσθήκες σε τραγούδια, και διαφορές στις εκτελέσεις.

Αυτά τα 3 που δεν πήρα, εντάξει δεν έχουν ανέκδοτα τραγούδια, έχουν όμως κάποια άλλη διαφορά στις εκτελέσεις;

Ρωτάω γιατί ως remasters τα έχω ήδη αγοράσει απο δισκάδικο.

Ευχαριστώ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oι ίδιες εκτελέσεις είναι Γιώργο. Αλλά έχουν ωραία ένθετα με πληροφορίες και κείμενα του Γιώργου Τσάμπρα, που δεν υπάρχουν στα remasters.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...