EKOSTEL

Οι Έλληνες του πνεύματος και της τέχνης

95 posts in this topic

Υπέροχο! Μετά από κάτι τέτοια αφιερώματα νιώθεις ότι "ψηλώνεις", ότι πας ένα βήμα παραπέρα... Μπράβο! :rolleyes:

ΥΓ: Είδα το Σοφρά να τραγουδάει ή ιδέα μου ήταν? :laugh:

Εξαιρετικό αφιέρωμα! Πολλά αξίζουν ιδιαίτερης μνείας αλλά με συγκίνησε η μαρτυρία της Μπέικου με το ''Κάποια μάνα αναστενάζει''...

Πραγματικά πολύ ωραία εκπομπή.Ουσιαστικές πληροφορίες με πρόσωπα που μετέφεραν σημαντικές πτυχές της μουσικής και προσωπικής του διαδρομής χωρίς πολλές πολλές φαμφάρες.

Υπέροχη εκπομπή!! Δε μπορώ να μη μοιραστώ μαζί σας όμως ένα αστείο στιγμιότυπο με τη γυναίκα μου. Ενώ ξεκινήσαμε να βλέπουμε μαζί την εκπομπή κάποια στιγμή την παίρνει ο ύπνος και ξυπνάει την ώρα που πηγαίνει ο Νταλάρας στο τάφο του Τσιτσάνη.Τον βλέπει την ώρα που παίρνει ένα ύφος εδώ που τα λέμε άμα ξαναδείτε το στιγμιότυπο είναι λίγο horror, και φωνάζει.Φάντασμα............... :laugh:

2 people like this

Υπέροχη εκπομπή!! Δε μπορώ να μη μοιραστώ μαζί σας όμως ένα αστείο στιγμιότυπο με τη γυναίκα μου. Ενώ ξεκινήσαμε να βλέπουμε μαζί την εκπομπή κάποια στιγμή την παίρνει ο ύπνος και ξυπνάει την ώρα που πηγαίνει ο Νταλάρας στο τάφο του Τσιτσάνη.Τον βλέπει την ώρα που παίρνει ένα ύφος εδώ που τα λέμε άμα ξαναδείτε το στιγμιότυπο είναι λίγο horror, και φωνάζει.Φάντασμα............... :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πραγματικα θεωρω οτι ηταν η πιο κορυφαια στιγμη!!!!!!!!! Το υφος του ηταν απεριγραπτο! Γελασα μεχρι δακρυων!!!!! :laugh:

Η εκπομπη ειναι εξαιρετικη μονο και μονο απο τη θεματολογια της και την ερευνα που κανει.

Δεν μου αρεσε ιδιαιτερα η σκηνοθεσια.. Βγηκαν πολυ "στημενα" καποια πλανα με τον νταλαρα (που προφανως δεν εφταιγε) να βγαζει ενα αφυσικο αποτελεσμα..(οπως η σκηνη του νεκροταφειου η οταν μιλουσε μπροστα ενω η καμερα τραβουσε απο το πλαι και ξαφνικα γυρνουσε και την κοιτουσε απο τη μεση του κειμενου.)

Για όσους το έχασαν (και προτιμούν την τηλεοπτική εικόνα και οχι τον player του site του ΣΚΑΪ) επάναληψη προβολής σήμερα στις 17.00

3 people like this

Και για όσους το είδαμε, καλή είναι και η επανάληψη... Ευχαριστούμε, Μάκη!

1 person likes this

Ευκαιρία να το γράψω ολοκληρωμένο!! ή μήπως αυτή τη φορά να γράψω το 2ο μισό κομμάτι που μου λείπει και μετά να τα κολλήσω; :razz: :razz: :razz:

2 people like this

Θα συμφωνήσω με την Αφροδίτη. Διαβάζοντας τα ποστ απορούσα: "Μα κανέναν δεν ενόχλησε η σκηνοθεσία"!

Βρήκα σύμμαχο την Αφροδίτη!

Δε μου άρεσε καθόλου η σκηνοθεσία! Αργόσυρτες σκηνές, μεγάλες παύσεις οι οποίες θα μπορούσαν να είναι "ντυμένες" με μουσική ίσως.

Φαινόταν βέβαια και ο Νταλάρας κάπως κουμπωμένος. Δε μου άρεσε έτσι όπως τα έλεγε. Ήταν επιτηδευμένο ύφος, δεν τον άφησαν να είναι ο εαυτός του και να τα πει χαλαρά (ίσως για να μην γίνει η εκπομπή 3ωρη). Νομίζω θα ήταν πιο ωραίο αν πχ. τον έβαζαν να μιλάει σε κάποιον άλλο, σαν τρίτο πρόσωπο και όχι κατευθείαν στην κάμερα. Δεν είναι συνηθισμένος σε "on camera" στήσιμο!

Είχαν δηλαδή στο μυαλό τους μια κεντρική φόρμα για όλους τους παρουσιαστές και δεν ήταν λίγο ευέλικτοι να προσαρμόσουν τη φόρμα αφήγησης ανάλογα με τον αφηγητή.

3 people like this

. Ήταν επιτηδευμένο ύφος, δεν τον άφησαν να είναι ο εαυτός του και να τα πει χαλαρά (ίσως για να μην γίνει η εκπομπή 3ωρη).

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh::razz: :razz: :razz: :razz: :razz::laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

2 people like this

Μιας και ζητήθηκε από φίλους, η εκπομπή σε ελαφρώς καλύτερη ανάλυση (το κατά δύναμη) από το upload του ΣΚΑΪ

9 people like this

Μου αρέσει και το γύρω από τον Νταλάρα πλάνο ;)

3 people like this

Επανάληψη της εκπομπής από τον ΣΚΑΪ την Κυριακή του Πάσχα στις 23.00

2 people like this

Φαίνεται πως η γιορτή του Πάσχα εμπνέει τον ΣΚΑΪ να μεταδίδει ξανά την εκπομπή  :razz:

Οπως και πέρσι λοιπόν (κατά πως μαρτυρά το προηγούμενο ποστ) έτσι και φέτος, ανήμερα Πάσχα στις 11 το πρωί, ο ΣΚΑΪ θα μεταδώσει σε επανάληψη την εκπομπή αφιέρωμα στον Βασίλη Τσιτσάνη με παρουσιαστή τον Γιώργο Νταλάρα

Ακυρο, τελικά άλλαξε το πρόγραμμα, και δεν θα το δείξει

Edited by Makis
2 people like this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...