christy

Άξιον Εστί στο Ηρώδειο (30/8/2011)

74 posts in this topic

ΗΡΩΔΕΙΟ 30 Αυγούστου: Συναυλία που οργανώνεται από το ΚΕΘΕΑ Νόστος με έργα Μίκη Θεοδωράκη με τους Γιώργο Νταλάρα, Ορχήστρα των Χρωμάτων, Χορωδία της ΔΕΗ.

ΤΑ ΝΕΑ online

Share this post


Link to post
Share on other sites
Γιατί πάει το μυαλό μου στο "’ξιον Εστί";

Oπου και να πηγαίνει χαράς ευαγγέλια..!!!!! :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχάριστα, πολύ ευχάριστα νέα! :D

Κι ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΤΈΛΕΙΑ, θα έλεγα!!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Της κ.συντάκτριας της εφημερίδας ''Ελευθεροτυπία'' δεν της άρεσε μάλλον που στο πρόγραμμα του Ηρωδείου θα ακουστεί Θεοδωράκης από την Φαραντούρη και τον Νταλάρα. Αν δεν κάνω λάθος την τελευταία φορά που ο Νταλάρας εμφανίστηκε στο Ηρώδειο ήταν τον Σεπτέμβρη του 2008 για το αφιέρωμα στον Κουγιουμτζή. Επομένως, το ''σχεδόν κάθε χρόνο'' ακόμα κι αν υπάρχει η λέξη ''σχεδόν'' είναι λάθος.

http://www.enet.gr/?i=news.el.texnes&id=276730

Share this post


Link to post
Share on other sites
Της κ.συντάκτριας της εφημερίδας ''Ελευθεροτυπία'' δεν της άρεσε μάλλον που στο πρόγραμμα του Ηρωδείου θα ακουστεί Θεοδωράκης από την Φαραντούρη και τον Νταλάρα. Αν δεν κάνω λάθος την τελευταία φορά που ο Νταλάρας εμφανίστηκε στο Ηρώδειο ήταν τον Σεπτέμβρη του 2008 για το αφιέρωμα στον Κουγιουμτζή. Επομένως, το ''σχεδόν κάθε χρόνο'' ακόμα κι αν υπάρχει η λέξη ''σχεδόν'' είναι λάθος.

http://www.enet.gr/?i=news.el.texnes&id=276730

Σωστά...μιλάμε για κατάφορη αδικία απο την πλευρά της εφημερίδας...

Ο Νταλάρας ίδρωσε για να καταφέρει να τραγουδήσει στο Ηρώδειο... Του βγάζουν την ψυχή κάθε φορά για να του δώσουν το θέατρο...Ζήτημα να έχει τραγουδήσει 2 φορές στο Ηρώδειο απο την αρχή της καριέρας του....

Βρε Ελίνα; Πλάκα κάνεις; Αφού τουλάχιστον χρόνο παρα χρόνο στο Ηρώδειο είναι....

Πρέπει να χρεωθεί και φοριαμό και κουκέτα στο υπόγειο για να το παραδεχτείς; :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι συζητάμε;;; Κάνουμε θέμα το ότι ο Νταλάρας εμφανίζεται στο Ηρώδειο χρόνο παρά χρόνο;;;; Πάμε καλά;;; Αν δεν δοθεί το Ηρώδειο στον Νταλάρα σε ποιόν θα πρέπει να δοθεί;;;!! Αντί να πανηγηρίζουμε που θα τον απολαύσουμε και φέτος τον κράζουμε και από πάνω;;;! Δεν πάμε καλά μου φαίνεται....

Ναι έχει δοθεί πολλές φορές το Ηρώδειο στον Νταλάρα, και θα πρέπει να του δοθεί άλλες τόσες! Και όσα καλοκαίρια δεν είχε παράσταση, ήταν χαμένες ευκαιρίες για ουσιαστικές βραδιές! Και σε όποιον αρέσει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θοδωρή, διάλεξε: ή κάνεις πως δεν βλέπεις και δεν καταλαβαίνεις ή δεν βλέπεις και δεν καταλαβαίνεις ή αγνοείς ορισμένα πράγματα για την ιστορία του Νταλάρα με το Ηρώδειο. ’λλη οδός δεν υπάρχει.

Του έχουν αρνηθεί πάνω από τέσσερις φορές. Και τα προγράμματα που παρουσίασε εκεί ήταν ιδιαίτερα. Δεν επρόκειτο για μια συναυλία λαϊκού τραγουδιστή (δεν θα με χαλούσε καθόλου κι αυτό) αλλά αφορούσαν σε αφιερώματα ή σε θεματικές ενότητες. Τώρα πηγαίνει στο Ηρώδειο με δύο έργα του κλασικού ελληνικού ρεπερτορίου. ’λλοι της γενιάς του πήγαν στο Ηρώδειο με μια άλλη λογική και δεν άνοιξε ρουθούνι...Την τελευταία φορά -αν δεν κάνω λάθος το 2009 ήταν- δημιούργησαν ολόκληρη ιστορία σε αντιδιαστολή με τον Μητροπάνο. Τελικά ο Μητροπάνος τραγούδησε στο Ηρώδειο κι ο Νταλάρας αποκλείστηκε. Λοιπόν, στην τελική ενοχλούμαι με τις αιχμούλες των δημοσιογράφων και με τα ακονισμένα μαχαίρια τους όσον αφορά στον Νταλάρα (εδώ θεωρώ πως η Φαραντούρη την πλήρωσε για ισορροπίες). Αν δεν ενοχλείσαι εσύ, Οk! No problem! Διαφορετικά θυμικά και διαφορετικές προτεραιότητες.

Εν κατακλείδι, συμφωνώ με τον Αποστόλη και το επεκτείνω. Να τον παρακαλούν πρέπει κι αυτόν και κάποιους άλλους που έχουν φωνή ακόμα κι αντέχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξαιρετική τοποθέτηση! Συμφωνώ απόλυτα, Ekostel και Αποστόλη! Έτσι είναι όπως τα λέτε!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν θα πω τίποτα άλλο επι του θέματος, παρα μόνο το εξής:

Σκεφτείτε απλά έναν μουσικόφιλο, ουδέτερο παρατηρητή που διαβάζει τα παραπάνω σχόλιά σας και προσπαθήστε να φανταστείτε τι θα σκεφτεί...

Μην χαρακτηρίζουμε όμως μετά διάφορους απο άλλα φόρουμ ως "κολλημένους"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θοδωρή, δηλαδή για να καταλάβω, εσύ μας λες δηλαδή οτι δεν θα πρέπει να δίνεται το Ηρώδειο (και ο κάθε αξιόλογος πολιτιστικός χώρος) στον Γ.Νταλάρα συχνά;

ΥΓ: Θα μιλήσω για εμένα, αν και νομίζω οτι εκφράζω και άλλους από αυτό το φόρουμ. Και προφανώς είμαι κολλημένος με τον Νταλάρα, αλλά τα παραπάνω που είπα (και είπε και η Ελίνα) δεν έχουν σχέση με το πόσο μας αρέσει εμας ως καλλιτέχνης ο Νταλάρας (πράγμα που είναι υποκειμενικό) αλλά το πόσα έχει προσφέρει και συνεχίζει να προσφέρει ο Γ.Νταλάρας στον Ελληνικό πολιτισμό, πράγμα που είναι πλήρως αντικειμενικό. Σύμφωνα λοιπόν με όσα προσφέρει ο Γ.Νταλάρας στον Ελληνικό πολιτισμό (και σε ποσότητα και σε ποιότητα) του αξίζει το Ηρώδειο κάθε μήνα, όχι ανα χρόνο.

Οπότε ο υποτιθέμενος μουσικόφιλος, ουδέτερος παρατηρητής του παραδείγματός σου, αν θέλει να είναι ουδέτερος θα πρέπει να αναλογιστεί την αξία των παραστάσεων του Γ.Νταλάρα στον Ελληνικό πολιτισμό και μετά να κρίνει αν αυτά που λέμε είναι λόγια κολλημένων φανατικών ή όχι.

Και κάτι ακόμα! Δεν υπάρχει στον κόσμο ουδέτερος μουσικόφιλος παρατηρητής. Όλοι μας έχουμε τις προτιμήσεις μας στην μουσική. Αλλιώς δεν θα ήμασταν άνθρωποι. Οπότε το παράδειγμά σου δεν έχει βάση.

ΥΓ2: Και δεν είναι καν "σχεδόν κάθε χρόνο", όπως λέει το άθλιο άρθρο. Αν δεν κάνω λάθος, τελευταία φορά που εμφανίστηκε στο Ηρώδειο ήταν τον Σεπτέμβριο του 2008. Δηλαδή 3 χρόνια πριν. ΈΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!! ΕΛΕΟΣ!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και κάτι ακόμα! Δεν υπάρχει στον κόσμο ουδέτερος μουσικόφιλος παρατηρητής. Όλοι μας έχουμε τις προτιμήσεις μας στην μουσική. Αλλιώς δεν θα ήμασταν άνθρωποι.

Ωραίο και αληθινό....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δεν θα πω τίποτα άλλο επι του θέματος, παρα μόνο το εξής:

Σκεφτείτε απλά έναν μουσικόφιλο, ουδέτερο παρατηρητή που διαβάζει τα παραπάνω σχόλιά σας και προσπαθήστε να φανταστείτε τι θα σκεφτεί...

Μην χαρακτηρίζουμε όμως μετά διάφορους απο άλλα φόρουμ ως "κολλημένους"...

Να υποθέσω πως κάποιους που εκφράσαμε αντίθετη άποψη από την δική σου, μας θεωρείς κολλημένους. Ωραία!

Έχεις ξαναθέσει στο forum αυτήν την σκέψη. Να φανταστούμε τι εντύπωση θα είχε ένας ουδέτερος μουσικόφιλος (ουδέτερος μουσικόφιλος ως προς τον Νταλάρα θα εννοείς γιατί αλλιώς ο Αποστόλης ανέλυσε άψογα τα περί ουδετερότητας). Η δική σου άποψη ποια είναι; ’σε το πώς φαινόμαστε στους ουδέτερους. Να λέμε να του χρεώσουν κουκέτα ή φοριαμό στο υπόγειο; Ούτε για πλάκα δεν θα το έλεγα αυτό! Ή πρέπει να φερόμαστε σαν παρθένες όταν κάποιοι της δημοσιογραφίας αφήνουν υπονοούμενα χωρίς λόγο; Παρθένα πάντως εγώ δεν είμαι!Οπότε...

Εγώ εξέθεσα κάποια πράγματα αντικειμενικά. Ο Νταλάρας έχει τρία χρόνια να εμφανιστεί στο Ηρώδειο. Τον έχουν αποκλείσει πάνω από τέσσερις φορές. Επιπλέον,δεν κάνει πρόταση κάθε χρόνο.Δεν εμφανίζεται συχνά, ειδικά φέτος στην Ελλάδα πουθενά ως επαγγελματίας τραγουδιστής. Τα αφιερώματα ήταν πάντα αναφορές σε θεματικές ενότητες και είχαν κάτι ξεχωριστό να παρουσιάσουν.Γιατί καθαρά προσωπική συναυλία μπορεί να παρουσιάσει όπου αλλού θέλει.Εμφανίστηκε για πρώτη φορά στο Ηρώδειο το 1988 με το ’ξιον εστί στα 39 του χρόνια την στιγμή που άλλα αυγά -τραγουδιστές μπήκαν πολύ πιο νωρίς ηλικιακά.Χάρη σε εκείνον. Συμβολικά το λέω το ''χάρη σε εκείνον''. Ήταν ο πρώτος λαϊκός τραγουδιστής που εμφανίστηκε στο Ηρώδειο και μετά μπήκαν κι όλοι οι άλλοι. Γιατί άραγε; Επειδή ήταν λαοφίλητος ή επειδή υπήρχε κάτι άλλο; Το θέμα ας πούμε με έναν άλλο λαϊκό τραγουδιστή ξεκίνησε από δημοσιογράφο που λατρεύει τον εν λόγω τραγουδιστή και δεν πάει τον Νταλάρα(το όνομά της στο λέω από κοντά αν σε ενδιαφέρει). Δεν είναι κολλημένη αυτή η δημοσιογράφος και είναι ουδέτερη και είμαστε εμείς κολλημένοι; Kανείς δεν είπε πως ο Νταλάρας είναι αδικημένος σφόδρα ως προς την παραχώρηση του Ηρωδείου. Αλλά να γίνονται ειδικές αναφορές στο πρόσωπό του και να αφήνονται υπονοούμενα είναι άλλο θέμα.

Και κάτι ουδέτερο: εάν θέλουν να αποκλείσουν το Ηρώδειο και να μην δίνεται για παραστάσεις σε κανέναν! Σε κανέναν! Όχι να λένε γιατί το έδωσαν σε αυτόν ή σε εκείνον ή στην άλλη. Να πούνε πως ο χώρος καταπονείται και δεν θα χρησιμοποιείται. Και να ισχύει για όλους. Κι όλοι θα είναι ευχαριστημένοι;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς δεν κατανοήσατε από αυτό που είπε ο Θοδωρής.Είπε απλά ότι όντως ο Νταλάρας είναι συνεχώς παρών στο Ηρώδειο.

Καταρχάς η εφημερίδα έκανε απλά ένα σχόλιο (προσωπικά δεν εισέπραξα από την ανάγνωσή του κάποια αρνητική χροιά) το οποίο είναι αληθινό. Ο Νταλάρας εμφανίζεται πολύ συχνά στο Ηρώδειο. Το επίρρημα "συχνά" δεν είναι απόλυτο αλλά σχετικό, δηλαδή εμφανίζεται πιο συχνά από ότι όλοι οι υπόλοιποι καλλιτέχνες (εκτός κι αν γνωρίζετε κάποιον άλλο καλλιτέχνη που του παραχωρείται πιο συχνά το Ηρώδειο) με δεδομένο ότι το Ηρώδειο δίνεται μόνο για μεμονωμένες παραστάσεις και για περιορισμένο χρονικό διάστημα κάθε χρόνο. Το σχεδόν κάθε χρόνο ίσως είναι υπερβολικό αλλά αυτή είναι η αίσθηση που μένει στο κοινό που δεν παρακολουθεί στενά το Νταλάρα. Κάντε μία πρόσθεση όλων των μεμονωμένων βραδιών που είχε παράσταση στο Ηρώδειο (παράδειγμα το 2008 είχε 2 βραδιές) και θα δέιτε αν είναι πολλές ήόχι.

Από την άλλη κι εγώ θα ήθελα να ακούω το Γιώργο Νταλάρα πολύ πιο συχνά στο Ηρώδειο!Κι εγώ πιστεύω ότι του αξίζει κι ότι φροντίζει να είναι ξεχωριστά αυτά που παρουσιάζει εκεί. Το αν εμφανίζεται συχνά ή όχι δεν αναιρεί κάτι από αυτά.

Κι αφού συμφωνούμε όλοι για την υποκειμενικότητα ίσως θα έπρεπε κι εμείς να κρίνουμε τους άλλους με μεγαλύτερη επιείκια. Κι όταν λέω τους "άλλους" εννοώ αυτούς που έχουν το αντίστοιχο κόλλημα με άλλους καλλιτέχνες. Νομίζω ότι αυτό θέλει να πει ο Θοδωρής όταν μιλάει για κάποιον ουδέτερο παρατηρητή, όχι μόνο τη δική μας εικόνα προς τα έξω αλλά και τη δική μας άποψη για τους άλλους.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Της κ.συντάκτριας της εφημερίδας ''Ελευθεροτυπία'' δεν της άρεσε μάλλον που στο πρόγραμμα του Ηρωδείου θα ακουστεί Θεοδωράκης από την Φαραντούρη και τον Νταλάρα. Αν δεν κάνω λάθος την τελευταία φορά που ο Νταλάρας εμφανίστηκε στο Ηρώδειο ήταν τον Σεπτέμβρη του 2008 για το αφιέρωμα στον Κουγιουμτζή. Επομένως, το ''σχεδόν κάθε χρόνο'' ακόμα κι αν υπάρχει η λέξη ''σχεδόν'' είναι λάθος.

http://www.enet.gr/?i=news.el.texnes&id=276730

Σωστά...μιλάμε για κατάφορη αδικία απο την πλευρά της εφημερίδας...

Ο Νταλάρας ίδρωσε για να καταφέρει να τραγουδήσει στο Ηρώδειο... Του βγάζουν την ψυχή κάθε φορά για να του δώσουν το θέατρο...Ζήτημα να έχει τραγουδήσει 2 φορές στο Ηρώδειο απο την αρχή της καριέρας του....

Βρε Ελίνα; Πλάκα κάνεις; Αφού τουλάχιστον χρόνο παρα χρόνο στο Ηρώδειο είναι....

Πρέπει να χρεωθεί και φοριαμό και κουκέτα στο υπόγειο για να το παραδεχτείς; :D:D

Πολύ σωστά..

Εξάλλου υπάρχουν πάρα πολλοί Έλληνες καλλιτέχνες, που μπορούν να πραγματοποιήσουν ανάλογες παραστάσεις στο Ηρώδειο, με αυτές που κατά καιρούς έχει επιμεληθεί ο Νταλάρας..

Δηλαδή συνεργασίες με συμφωνικές ορχήστρες, όπως η ολλανδική "Metropole Orchestra", η βρετανική "BBC Concert Orchestra" κλπ, ή συνεργασίες με καλλιτέχνες όπως η Emma Shapplin, η Dulce Pontes κλπ..

Επίσης υπάρχουν πάρα πολλοί Έλληνες καλλιτέχνες, που σπρώχνονται μεταξύ τους κάθε χρόνο, για το ποιος θα πρωτοπάρει το ρίσκο να παρουσιάσει στο Ηρώδειο, ένα ξεχωριστό "ειδικό" πρόγραμμα..

Δηλαδή επιλογή έργων ή τραγουδιών όπως το "’ξιον Εστί", "Canto General", "Misa Criolla", "Imitlerim", "O mare e tu", "Του Βαγορή", "Καρτερούμεν", & φυσικά τα συνηθισμένα "Ηρωίνη και Μαυράκι" ή "..πάρε να δώσεις και σ αυτούς λιγάκι κοκαΐνη..» κλπ..

Τέλος, υπάρχουν πάρα πολλοί Έλληνες καλλιτέχνες, που μπορούν να γεμίσουν το Ηρώδειο, ανεξάρτητα της θεματικής ενότητας του προγράμματός τους.

Ευτυχώς όμως για εμάς, τους προλαβαίνει όλους -έστω καταϊδρωμένος- ο Γιώργος Νταλάρας!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή πως γίνεται και κατάλαβε τι θέλω να πω η Χριστίνα και εσείς Αποστόλη και Ελίνα δεν με καταλάβατε;

Με τον σχολιασμό μου ήθελα να δείξω πως όντως ο Νταλάρας εμφανίζεται συχνά στο Ηρώδειο και δεν έγραψε κάτι παράξενο στο άρθρο η δημοσιογράφος. Τώρα γιατί Αποστόλη αυτό το άρθρο το χαρακτηρίζεις άθλιο δεν μπορώ να το καταλάβω. Ψάχνετε να βρείτε σε όλα τα άρθρα, φράσεις, λέξεις, κόμματα και εισαγωγικά τα οποία υπάρχει η πιθανότητα να ερμηνευθούν ως βολές (ή υπονοούμενα) κατά του Νταλάρα και αμέσως ξεκινάει πόλεμος εναντίων βρώμικων και άθλιων άρθρων και επικίνδυνων ανεμόμυλων....

Το έχω πει και θα το ξαναπώ: Δεν υπάρχουν δημοσιογράφοι και γενικώς καλλιτέχνες οι οποίοι να έχουν ως μοναδικό και καθημερινό στόχο τη δυσφήμιση του Νταλάρα.

Λες και δεν έχει άλλες σκοτούρες (σημαντικότερες) ο κόσμος...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δύο πράγματα και δεν θα πω άλλα γιατί δεν βγάζει πουθενά και του δώσαμε περισσότερη βαρύτητα απ'όσο πρέπει.

Θεωρώ οτι ο τίτλος του άρθρου "Οσοι δεν έχουν ακόμη χορτάσει να ακούν έργα του Μίκη Θεοδωράκη με τη Μαρία Φαραντούρη αλλά και τον Γιώργο Νταλάρα, θα μπορέσουν φέτος το καλοκαίρι να τους ξανακούσουν στο Ηρώδειο" είναι κακοπροέρετος. Δεν μου αρέσει. Μου βγάζει ειρωνία. Προσωπική μου άποψη και ας κινηγάω ανεμόμυλους.

Συνεχίζοντας στο άρθρο δεν συμφωνώ καθόλου με το "περίπου κάθε χρόνο". Είναι άστοχο. Βάλτε τα κάτω και θα δείτε οτι δεν είναι περίπου κάθε χρόνο. Είναι αρκετές, αλλά ούτε κάθε χρόνο είναι, ούτε σχεδόν κάθε χρόνο. (Προσωπικά όμως θα ευχόμουν να ήταν κάθε - μα κάθε - χρόνο!) Αν στο κοινό έχει περάσει αυτή η αίσθηση, δεν μου λέει κάτι, γιατί είτε είναι άσχετοι (δεν τους ενδιαφέρει και δεν το ψάχνουν) είτε είναι εμπαθείς. Από έναν δημοσιογράφο όμως δεν το δέχομαι.

Για τους 2 αυτούς λόγους αντέδρασα Θοδωρή και το ανέφερα άθλιο το άρθρο. Επίσης με εκνεύρισε, σε προσωπικό επίπεδο, γιατί κάθε συναυλία του Γ.Νταλάρα στο Ηρώδειο για εμένα σηματοδοτεί το καλοκαίρι μου (πόσο μάλλον που είναι συναυλία με έργα του αγαπημένου μου Μ.Θεοδωράκη)! Όταν διάβασα λοιπόν αυτές τις ανακρίβειες και τις (κατά την άποψή μου) ειρωνείες, εκνευρίστηκα πολύ!

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως είναι για ποιο λόγο είτε θα πρέπει να χορτάσουμε τα έργα του Μίκη Θεοδωράκη είτε τον Γ.Νταλάρα. Ποιες μεγαλύτερες αξίες έχει ο πολιτισμός μας σήμερα για να προβάλει; Ξαναδηλώνω την προσωπική μου άποψή και τελειώνω: Το Ηρώδειο θα έπρεπε να δίνεται σε καλλιτέχνες όπως ο Μ.Θεοδωράκης, ο Γ.Νταλάρας και η Μ.Φαραντούρη κάθε χρόνο, χωρίς γκρίνιες και χωρίς ειρωνίες αλλά με τιμή και με καμάρι.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ψάχνετε να βρείτε σε όλα τα άρθρα, φράσεις, λέξεις, κόμματα και εισαγωγικά τα οποία υπάρχει η πιθανότητα να ερμηνευθούν ως βολές (ή υπονοούμενα) κατά του Νταλάρα και αμέσως ξεκινάει πόλεμος εναντίων βρώμικων και άθλιων άρθρων και επικίνδυνων ανεμόμυλων....

Το έχω πει και θα το ξαναπώ: Δεν υπάρχουν δημοσιογράφοι και γενικώς καλλιτέχνες οι οποίοι να έχουν ως μοναδικό και καθημερινό στόχο τη δυσφήμιση του Νταλάρα.

Λες και δεν έχει άλλες σκοτούρες (σημαντικότερες) ο κόσμος...

1.Είναι προσβλητικό το να λες τα παραπάνω.

2.Σύνδρομο συνωμοσιολογίας δεν με διακατέχει. Συνηθίζω να αναφέρομαι σε πράγματα και καταστάσεις μέσω της επιχειρηματολογίας και κρίνοντας βάσει των λέξεων που χρησιμοποιεί ο καθένας.

3.Υπάρχουν οι δημοσιογράφοι του καλλιτεχνικού ρεπορτάζ και κάποιοι καλλιτέχνες που ασχολούνται και με ό,τι εσύ θεωρείς δευτερεύον και με δυσφήμιση. Για εκείνους είναι μέρος της δουλειάς τους κι αυτό.Ο κόσμος έχει σημαντικότερες σκοτούρες όντως. Κι όλοι μας.

Εδώ στο forum όμως ''σκοτούρα'' μας είναι κι ο Νταλάρας και τα συμπαραμαρτούντα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...