Sign in to follow this  
Followers 0
EKOSTEL

Νταλάρας-Χατζηγιάννης στο Παλλάς

114 posts in this topic

Πάντως ΄καλό θα είναι να τον δούμε το χειμώνα κάπου έστω για λίγες παραστάσεις(καμιά 50 αριά!).Τέλος πάντων,τον πεθυμήσαμε!

Πολύ μου αρέσει αυτός ο προσδιορισμός του «λίγες»!!! :):):)

Απόσπασμα συνέντευξης του Χατζηγιάννη από το ''ΒΗΜΑ της Κυριακής'' (4.9.11)

«Ο Λυκαβηττός είναι ένα πάρτι αποχαιρετισμού,καθώς με αυτή τη συναυλία ολοκληρώνεται η καλοκαιρινή περιοδεία,αλλά και προετοιμασίας για τον χειμώνα:υπάρχει μια σκέψη για έναν αριθμό παραστάσεων στο Παλλάς,με ένα διαφορετικού χαρακτήρα πρόγραμμα,περισσότερο ακουστικό.Θα βασίζεται στα δικά μου τραγούδια,ίσως και σε κάποιες διασκευές,ενώ πιθανόν να υπάρξει και μια έκτακτη συμμετοχή ή συνεργασία.Σε τέτοιους καιρούς εμείς οι τραγουδιστές δεν πρέπει να δείχνουμε μια μανία να αρπάξουμε ό,τι μπορεί να έχει μείνει.Αυτόν τον χειμώνα πρέπει να αποδείξουμε ότι είμαστε αλληλέγγυοι προς τον κόσμο.Να μη φανεί μια απληστία ή αχαριστία».

Απόσπασμα συνέντευξης του Χατζηγιάννη από το ''ΒΗΜΑ της Κυριακής'' (4.9.11)

«Ο Λυκαβηττός είναι ένα πάρτι αποχαιρετισμού,καθώς με αυτή τη συναυλία ολοκληρώνεται η καλοκαιρινή περιοδεία,αλλά και προετοιμασίας για τον χειμώνα:υπάρχει μια σκέψη για έναν αριθμό παραστάσεων στο Παλλάς,με ένα διαφορετικού χαρακτήρα πρόγραμμα,περισσότερο ακουστικό.Θα βασίζεται στα δικά μου τραγούδια,ίσως και σε κάποιες διασκευές,ενώ πιθανόν να υπάρξει και μια έκτακτη συμμετοχή ή συνεργασία.Σε τέτοιους καιρούς εμείς οι τραγουδιστές δεν πρέπει να δείχνουμε μια μανία να αρπάξουμε ό,τι μπορεί να έχει μείνει.Αυτόν τον χειμώνα πρέπει να αποδείξουμε ότι είμαστε αλληλέγγυοι προς τον κόσμο.Να μη φανεί μια απληστία ή αχαριστία».

Ωστε αυτο κανουν οι τραγουδιστες τον υπολοιπο καιρο? ¨"τ'αρπαζουνε"?

Μα τι λένε;;;; :huh:

"Ο Γιώργος Νταλάρας θα "παντρέψει"τις δυνάμεις του με τον Μιχάλη Χατζηγιάννη. Αποφάσισε να συνεργαστεί ξανά μ' έναν απ' τους αξιότερους τραγουδιστές μα και τραγουδοποιούς της νεότερης γενιάς και το σκηνικό "σμίξιμό" τους στο "Παλλάς" την ερχόμενη σεζόν αναμένεται με ενδιαφέρον...

Οι προτάσεις που είχαν και οι δύο ήταν πολλές και διαφορετικές.

Είχαν κάνει κουβέντες και είχαν συζητήσει για τον χειμώνα, αλλά όταν ήρθε η πρόταση από την Ελληνική Θεαμάτων να... παντρέψουν τις δυνάμεις τους στο Θέατρο της Οδού Βουκουρεστίου, ενθουσιάστηκαν και είπαν αμέσως το ναι...

Οι καιροί είναι χαλεποί, ο χειμώνας που θα έρθει δεν θα είναι σίγουρα εύκολος, γι' αυτό χρειάζονται... απρόβλεπτες και πρωτότυπες κινήσεις, όπως αυτή που ετοιμάζουν Νταλάρας και Χατζηγιάννης.

Μπορεί η Ελληνική Θεαμάτων να έχασε το δίδυμο Γαλάνη-Αλεξίου που θα "χτυπούσε" στο "Παλλάς" και που στη διαδρομή "έκλεισε" σε άλλον χώρο, κατάφερε όμως να έχει ένα άλλο ισχυρότατο και υποσχόμενο δίδυμο."

http://www.athensmag...s/articles/5360

Τι να πεις.... :what:

Μάλλον δεν ενημερώθηκαν για την ακύρωση...

I found this, it's from yesterday:

Γαλάνη- Αλεξίου μαζί στην σκηνή

Δημοσιεύθηκε: 24.09.11 21:20

Η Δήμητρα Γαλάνη και Χαρούλα Αλεξίου συναντιούνται μετά από αρκετά χρόνια. Οι δυο ερμηνεύτριες ενώνουν τις δυνάμεις τους σε ένα διαφορετικό πρόγραμμα στην σκηνή του «Παλλάς». Μπορεί η δυο κυρίες του τραγουδιού να έχουν δώσει τα χέρια δεν θα μπορούσαμε να πούμε το ίδιο για τον Γιώργο Νταλάρα και τον Μιχάλη Χατζηγιάννη, οι οποίοι ήταν να εμφανιστούν στο ίδιο μαγαζί , αλλά μέχρι στιγμής δεν είναι σίγουρο.

http://www.gossip-tv.gr/story/137299/galane-alexiou-mazi-sten-skene

1 person likes this

Γαλάνη- Αλεξίου μαζί στην σκηνή του «Παλλάς».

δεν θα μπορούσαμε να πούμε το ίδιο για τον Γιώργο Νταλάρα και τον Μιχάλη Χατζηγιάννη, οι οποίοι ήταν να εμφανιστούν στο ίδιο μαγαζί , αλλά μέχρι στιγμής δεν είναι σίγουρο.

http://www.gossip-tv...mazi-sten-skene

:blink2: Για το gossip-tv φαινεται, ολα μαγαζιά ειναι... :razz:

Αντί να ψάχνει να συνεργαστεί με τον Χατζηγιάννη στο Παλλάς, δε κανονίζει να συνεργαστεί με τον Πασχαλίδη; Τον ανακαλύπτω τελευταία και μου αρέσει πολύ η μουσική του. Αξίζει πραγματικά μια συνεργασία.... Θα γίνει χαμός!!

1 person likes this

Eγώ θέλω να μην κάνει τίποτα φέτος...

Γίνεται;

Έτσι όπως μας καταντήσανε, δεν υπάρχει φράγκο για πάνω-κάτω....

1 person likes this

Αντί να ψάχνει να συνεργαστεί με τον Χατζηγιάννη στο Παλλάς, δε κανονίζει να συνεργαστεί με τον Πασχαλίδη; Τον ανακαλύπτω τελευταία και μου αρέσει πολύ η μουσική του. Αξίζει πραγματικά μια συνεργασία.... Θα γίνει χαμός!!

Mα έχει συνεργαστεί με τον Πασχαλίδη...

...τον Μανώλη Πασχαλίδη... :razz:

5 people like this

Eγώ θέλω να μην κάνει τίποτα φέτος...

Γίνεται;

Έτσι όπως μας καταντήσανε, δεν υπάρχει φράγκο για πάνω-κάτω....

Συμφωνω μαζι σου Θανο.

Μας φαγανε οχι μονο τα πανω-κατω, αλλα και το εξωτερικο.

Τωρα...........

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0