marochr

Δεν έμεινε σταλιά κουράγιο

16 posts in this topic

Από σημερινό άρθρο του Β. Αρναουτάκη στο ogdoo.gr:

Γιώργος Νταλάρας Δημήτρης Ξαπλαντέρης : Μια παλιά ιστορία κι ένα ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΟ τραγούδι

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?optio...d=999&Itemid=43

Και το τραγούδι: http://www.ogdoo.gr/portal/audio.php?id=999

Τι ωραίο τραγούδι!!!! Και τι ωραία το λέει!!!! :razz::razz::razz:

1 person likes this

Τι ωραίο τραγούδι!!!! Και τι ωραία το λέει!!!! :wow::music::music:

Ακριβώς!

Όλα καλά παιδιά αλλά θέλω να πω κάτι καλοπροαίρετα. Το ξέρω ότι υπάρχουν οι φόβοι ότι κάποιος μπορεί να πάρει ένα ακυκλοφόρητο τραγούδι να το ηχογραφήσει και να το πουλάει η ότι άλλο θέλει αλλά δε νομίζω ότι είναι και καλό ακουστικά εννοώ να πέφτει το όνομα του site στη συγκεκριμένη περίπτωση πάνω στα λόγια.Μπορεί να πέφτει πάνω στη μουσική είναι πιο σωστό τουλάχιστον ακουστικά.Και δεν είναι εύκολο να γίνει αντιγραφή η επεξεργασία ανεξάρτητα που πέφτει η διαφήμιση.Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις

σε αυτά που λέω έτσι κι αλλιώς όλοι εμείς εδώ στο forum είμαστε οι πρώτοι που κριτικάρουμε όποιον θέλει να εκμεταλλευτεί οιτδήποτε έχει να κάνει με πνευματικά δικαιώματα.

Ευχαριστώ παρα πολύ!!(ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ)

Ηταν απο τα τραγουδια του Νταλάρα που ειχα ακουσει για την υπαρξη τους

αλλα ποτε δεν τα είχα ακούσει!

Πιστεύω οτι η αναμονή αυτή τελικα αξιζε!!! :wow::music:

Φίλε Melmac αν πέσει το σήμα μόνο πάνω στη μουσική είναι πολύ πιο απλό να φτιάξεις ένα κομμάτι απ'το αν είναι πάνω σε λόγια που δεν επαναλαμβάνονται. Εκτός αν βάλεις το σήμα ακριβώς στο ίδιο σημείο και στις δυο εισαγωγές.

Εγώ ήμουν ο πρώτος εδώ μέσα που κατέκρινα τους ραδιοφωνικούς παραγωγούς που μιλούσαν πάνω στα τραγούδια. Ο Σιδερής το θυμάται καλά. Μετά από κάποια γεγονότα που συνέβησαν όμως, έχω αναθεωρήσει και πιστεύω πως, όσο άσχημο κι αν είναι, σε τέτοιες περιπτώσεις έτσι πρέπει να γίνεται τελικά....

Αντί να μιλά η... "τσουτσού" πάνω απο το τραγούδι, θα μπορούσε το τραγούδι να μεταδίδεται σε χαμηλή ποιότητα. Ακόμη και αν το μοντάρει κάποιος, να μην ακούγεται καλά.

Αντί να μιλά η... "τσουτσού" πάνω απο το τραγούδι, θα μπορούσε το τραγούδι να μεταδίδεται σε χαμηλή ποιότητα. Ακόμη και αν το μοντάρει κάποιος, να μην ακούγεται καλά.

Αν το έβαζαν σε χαμηλή ποιότητα θα ελεγες : "Αντι το τραγούδι να μεταδίδεται σε χαμηλή ποιότητα ας εβαζαν καποια "τσουτσου" να μιλάει πάνω, αλλα τουλάχιστον να το ακουμε καλά"

Πουθενα δεν σε πιάνουμκε... tongue.giftongue.giftongue.gif

Πάντως μιας και αναφερθηκαμε στην ποιοτητα του ηχου του τραγουδιου,το κομματι ακουγεται οντως περιφημα!(Για τα μετρα του Ιντερνετ)

Αφου δεν κυκλοφορησε ποτε σε 45αρι απο που αραγε βρεθηκε το σπανιο αυτο κομματι;

Μηπως απο καποια "μητρα" που βρεθηκε τυχαια;;Το λεω γιατι ακομα και σε καποιο αλλο μεσο να ειχε σωθει το

κομματι θα ειχε ολο και καποιο ψεγαδι..λογω χρονου

Αραγε το περιφημο αρχειο του Νταλαρα τι αλλους θησαυρους μας επιφυλασει;;Είδωμεν!

Y.Γ. Να σημειώσω οτι το τραγουδι αυτο ειναι πλεον απο τα πιο αγαπημενα μου και το βρισκω ενα απο τα καλυτερα του Γιωργου

Αν το έβαζαν σε χαμηλή ποιότητα θα ελεγες : "Αντι το τραγούδι να μεταδίδεται σε χαμηλή ποιότητα ας εβαζαν καποια "τσουτσου" να μιλάει πάνω, αλλα τουλάχιστον να το ακουμε καλά"

Πουθενα δεν σε πιάνουμκε... tongue.giftongue.giftongue.gif

Που να με... πιάσκεις! :wow:

Πρόκειται για ένα αποτυχημένο κολάζ, από αυτό που έβαλε ο Βαγγέλης Αρναουτάκης στο "Όγδοο". Έχει πάρει τα καθαρά σημεία από τις  2 εισαγωγές και τα ρεφρέν, αλλά στο δεύτερο κουπλέ που δεν επαναλαμβάνεται πουθενά και υπάρχει πάνω "στάμπα" δεν μπόρεσε να βάλει κάτι και το έκοψε τελείως....Στο 2:05 δηλαδή, λείπει ολόκληρη φράση...

Μ'αρέσουν πολύ και τα σχόλια του αναρτήσαντα....

2 people like this

Κι εγώ με τα σχόλια γέλασα.... :laugh: :laugh:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...