marochr

Νίκος Πλατύραχος - "Ονειρογραφία"

35 posts in this topic

Συνέντευξη του Ν.Πλατύραχου στην ''ΑΥΓΗ''

http://www.avgi.gr/A...rticleID=658714

* Θα ήθελα να μου πεις τι σε έκανε να συνεργαστείς συγκεκριμένα με καθέναν από τους ερμηνευτές/ιες, τόσο τους πολύ γνωστούς (Φαραντούρη, Νταλάρα, Αρβανιτάκη) όσο και με τους λιγότερο.

Οι πολύ γνωστοί με είχαν σημαδέψει εδώ και πολλά χρόνια, αφού οι φωνές τους, με τον υπέροχο τρόπο που όλοι ξέρουμε, είχαν σφραγίσει έργα μεγάλων δημιουργών. Το μουσικό υλικό το ίδιο με οδήγησε σχεδόν ως... τυφλοσούρτης στην πρόταση που τους έκανα. Η αποδοχή και η εμπιστοσύνη που μου έδειξαν με τίμησε και με συγκίνησε πολύ και τους ευχαριστώ απ’ την καρδιά μου. Με τον Κώστα Βασιλιάγκο έχουμε δεκαπεντάχρονη συνεργασία, με διάφορες αφορμές συναυλιών ή μουσικών επενδύσεων για τον κινηματογράφο, βρίσκω τη φωνή του εξόχως βαθιά και αισθαντική. Η Ασπασία Στρατηγού είναι «προξενιό» του Γιώργου Νταλάρα για το ντουέτο της «Καμηνάλια» και πιστεύω το απέδωσε εξαιρετικά. Την Βίκυ Καρατζόγλου τη γνώρισα σε μια θεατρική παράσταση όπου με εντυπωσίασε η ιδιαίτερη και αέρινη φωνή της και έτσι της πρότεινα το «Των Ονείρων Τα Παιδιά».

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας, και πολλές ευχές για τις ημέρες. Επειδή ίσως να έχασα κάποια επεισόδια γνωρίζει κανείς με σιγουριά αν κυκλοφόρησε αυτός ο δίσκος του Πλατύραχου στη Θεσσαλονίκη ή πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει( μέχρι την προηγούμενη Πέμπτη δεν είχε κυκλοφορήσει, από ότι ρώτησα) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημερα. Δεν ξέρω αν έψαξες καλά, υπάρχει πάντως και στον Ιανό και στο Public. Με σιγουριά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση. Διευκρίνησα όμως, Μάρω, ότι είχα μία περίπου εβδομάδα να κοιτάξω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. Σημασία δεν έχει το πόσο κουράζεσαι να κάνεις κάτι, αλλά το πόσο εξυπηρετείς με την κουβέντα ή την πράξη σου τον άλλο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kwstasvar I got my copy at Public at the Mall of Marousi, they had a lot of them, it just came in!!!

Αμαρουσίου (The Mall Athens) | Ανδρέα Παπανδρέου 35 | (Θέση Ψαλίδι) | Μαρούσι | 15122 | Τήλ:210 6300410

Ωράριο λειτουργίας: Σάββατο: 09:00-20:00 | Καθημερινές: 10:00-21:00

377499_10150458493242270_613942269_8302639_159393238_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Νίκος Πλατύραχος υπογράφει το album με τον τίτλο «Ονειρογραφία». Την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου στις 2:00 το μεσημέρι μιλάει σε «Πρώτο Πρόσωπο» για την νέα του δουλειά από τις συχνότητες του Δευτέρου Προγράμματος 103,7.

http://www.ert.gr/deytero/index.php/deytero/ekpempoume/item/865-%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%83-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%84%CF%85%CF%81%CE%B1%CF%87%CE%BF%CF%83.html

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...