Alona

"Άξιος Λόγος" στο κόκκινο 105,5

54 posts in this topic

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Για τα παραπάνω σχολια σας!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με το "παράπονο" που εξέφρασε ο Γιώργος Νταλάρας για τις προσκλήσεις που έχει δεχτεί από τους λεγόμενους "αριστερούς" σταθμούς... (κάπου ανέφερε κάτι για ΚΚΕ...), απλώς ήθελα να επισημάνω κάτι που αφορά στον 902 μόνο. Επειδή τυγχάνει να ακούμε στο σπίτι το συγκεκριμένο σταθμό κάποιες συγκεκριμένες ώρες, γιατί κάνει πολυ καλές μουσικές εκπομπές, είναι γεγονός ότι είναι πάρα πολλές οι φορές που παίζει τραγούδια του Νταλάρα και μάλιστα αρκετά από τα λεγόμενα...ξεχασμένα διαμάντια! Και όσες φορές γίνεται αναφορά σε αυτόν, είναι με άκρως επαινετικά σχόλια. Μιλάω πάντα για τις μουσικές εκπομπές, που γίνονται κυρίως απογευματινές προς βραδυνές ώρες. Γενικότερα έχω την αίσθηση οτι ο συγκεκριμένος σταθμός τιμά αρκετά τον τραγουδιστή Γιώργο Νταλάρα.

Δεν αναφέρθηκε στο πόσο παίζουν τραγούδια με την φωνή του μόνο νομίζω. Είπε κάποια στιγμή '' έξι χρόνια λειτουργεί το ραδιόφωνο αυτό και είναι η πρώτη φορά που καλούμαι''. Κι αυτό λόγω Άξιου Λόγου και Κουμπιού και ''εμπλοκής'' του Αλέξη Βάκη επιτεύχθηκε μάλλον. Δεν τον αφορά να παίζονται μόνο τα τραγούδια αλλά τον ενδιαφέρει το να καταθέσει τις απόψεις του σε τέτοιους σταθμούς και ίσως και να λύσει και κάποιες παρανοήσεις που έχουν δημιουργηθεί. Μπορεί να μην είναι ευθύνη μόνο των σταθμών, να είναι τυχαίο γεγονός αλλά από ό,τι φαίνεται τον πειράζει ειδικά για τα ραδιόφωνα αυτά.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με το "παράπονο" που εξέφρασε ο Γιώργος Νταλάρας για τις προσκλήσεις που έχει δεχτεί από τους λεγόμενους "αριστερούς" σταθμούς... (κάπου ανέφερε κάτι για ΚΚΕ...), απλώς ήθελα να επισημάνω κάτι που αφορά στον 902 μόνο. Επειδή τυγχάνει να ακούμε στο σπίτι το συγκεκριμένο σταθμό κάποιες συγκεκριμένες ώρες, γιατί κάνει πολυ καλές μουσικές εκπομπές, είναι γεγονός ότι είναι πάρα πολλές οι φορές που παίζει τραγούδια του Νταλάρα και μάλιστα αρκετά από τα λεγόμενα...ξεχασμένα διαμάντια! Και όσες φορές γίνεται αναφορά σε αυτόν, είναι με άκρως επαινετικά σχόλια. Μιλάω πάντα για τις μουσικές εκπομπές, που γίνονται κυρίως απογευματινές προς βραδυνές ώρες. Γενικότερα έχω την αίσθηση οτι ο συγκεκριμένος σταθμός τιμά αρκετά τον τραγουδιστή Γιώργο Νταλάρα.

Δεν αναφέρθηκε στο πόσο παίζουν τραγούδια με την φωνή του μόνο νομίζω. Είπε κάποια στιγμή '' έξι χρόνια λειτουργεί το ραδιόφωνο αυτό και είναι η πρώτη φορά που καλούμαι''. Κι αυτό λόγω Άξιου Λόγου και Κουμπιού και ''εμπλοκής'' του Αλέξη Βάκη επιτεύχθηκε μάλλον. Δεν τον αφορά να παίζονται μόνο τα τραγούδια αλλά τον ενδιαφέρει το να καταθέσει τις απόψεις του σε τέτοιους σταθμούς και ίσως και να λύσει και κάποιες παρανοήσεις που έχουν δημιουργηθεί. Μπορεί να μην είναι ευθύνη μόνο των σταθμών, να είναι τυχαίο γεγονός αλλά από ό,τι φαίνεται τον πειράζει ειδικά για τα ραδιόφωνα αυτά.

Και εγώ αυτήν την αίσθηση έχω Ελίνα.

Δεν μίλησε πολύ ο Νταλάρας - ίσως γιατί ήταν κρυωμένος... :) αλλά τα λίγα που είπε ήταν αρκετά.

Κατ' εμε, ορθώς έπραξε. Γιατί, πως να αποδείξεις σε έναν μουσικό οτι η αναμόχλευση των τραγουδιών, το πείραγμα τους με άλλα λόγια είναι η υποχρέωση του, είναι η δουλειά του; Ο κ. Βάκης δήλωσε την αντίθεση του "στην δεύτερη έκδοση του δίσκου", την στιγμή που το ηχητικό υλικό βελτιώθηκε. Αλλά, απο την άλλη σκέφτομαι, δεν θα ήταν αμαρτία να μην γίνει κάτι τέτοιο, εφόσον υπήρχε η δυνατότητα; Γιατί, διαφορετικά, θα μπορούσαμε να σχολιάσουμε αρνητικά και τους ηχολήπτες εκείνους που μετά το remaster, μας έδωσαν σε stereo απόδοση το "Χαμόγελο της Τζοκόντας"...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με το "παράπονο" που εξέφρασε ο Γιώργος Νταλάρας για τις προσκλήσεις που έχει δεχτεί από τους λεγόμενους "αριστερούς" σταθμούς... (κάπου ανέφερε κάτι για ΚΚΕ...), απλώς ήθελα να επισημάνω κάτι που αφορά στον 902 μόνο. Επειδή τυγχάνει να ακούμε στο σπίτι το συγκεκριμένο σταθμό κάποιες συγκεκριμένες ώρες, γιατί κάνει πολυ καλές μουσικές εκπομπές, είναι γεγονός ότι είναι πάρα πολλές οι φορές που παίζει τραγούδια του Νταλάρα και μάλιστα αρκετά από τα λεγόμενα...ξεχασμένα διαμάντια! Και όσες φορές γίνεται αναφορά σε αυτόν, είναι με άκρως επαινετικά σχόλια. Μιλάω πάντα για τις μουσικές εκπομπές, που γίνονται κυρίως απογευματινές προς βραδυνές ώρες. Γενικότερα έχω την αίσθηση οτι ο συγκεκριμένος σταθμός τιμά αρκετά τον τραγουδιστή Γιώργο Νταλάρα.

Δεν αναφέρθηκε στο πόσο παίζουν τραγούδια με την φωνή του μόνο νομίζω. Είπε κάποια στιγμή '' έξι χρόνια λειτουργεί το ραδιόφωνο αυτό και είναι η πρώτη φορά που καλούμαι''. Κι αυτό λόγω Άξιου Λόγου και Κουμπιού και ''εμπλοκής'' του Αλέξη Βάκη επιτεύχθηκε μάλλον. Δεν τον αφορά να παίζονται μόνο τα τραγούδια αλλά τον ενδιαφέρει το να καταθέσει τις απόψεις του σε τέτοιους σταθμούς και ίσως και να λύσει και κάποιες παρανοήσεις που έχουν δημιουργηθεί. Μπορεί να μην είναι ευθύνη μόνο των σταθμών, να είναι τυχαίο γεγονός αλλά από ό,τι φαίνεται τον πειράζει ειδικά για τα ραδιόφωνα αυτά.

Ναι το ξέρω Ελίνα, για εκπομπές στις οποίες (δεν) προσκαλείται έκανε λόγο. Δεν έχει άμεση σχέση αυτό που είπα. Είναι όμως αξιοσημείωτο, γιατί συμβαίνει πολύ έντονα, και δεν είχα την αφορμή να το αναφέρω μέχρι τώρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...