megali_mpougatsa

«Είσοδος Ελεύθερη»

316 posts in this topic

Δε νομίζω ρε παιδιά.Επαναλαμβάνει αενάως ότι συνεχίζει κανονικά.Θα είναι μεγάλο φάουλ να τις ακυρώσει τώρα.Αν ήταν έπρεπε να το κάνει την άλλη μέρα.Τώρα που έχει κάνει συνεχείς δηλώσεις συνέχειας δεν μπορεί να κάνει πίσω.

Το κλίμα και οι συνθήκες με γυρίζουν σε άλλες εποχές πάντως. Πώς αφήσαμε το αυγό του φιδιού;

1 person likes this

Πάντως με τέτοιο κρύωμα που έχει απορώ πώς θα μπορέσει να τραγουδήσει.

Πάντως με τέτοιο κρύωμα που έχει απορώ πώς θα μπορέσει να τραγουδήσει.

Κι εγώ... Και μετά, αν ακυρωθεί κάτι, στοίχημα (σιγουράκι) ότι θα βγουν και θα πουν ότι δεν τραγουδαει γι' αυτά που έγιναν!!! Και ακόμη κι αν έχουν ακούσει ή τους βάλεις να ακούσουν τη συνέντευξη από το Love, πάλι δεν θα σε πιστέψουν!! Και μετά θα είμαστε εμείς οι κολλημένοι.... Ε ρε σανό.....

Ξύπνησα ορεξάτη... B)

2 people like this

Πάντως για να έχουμε και μια αίσθηση των πραγμάτων το πλέον λογικό είναι να σκεφτεί κάποιος ότι δεν θα παίξει μετά από αυτά που εγιναν.Δεν ακούνε όλοι οι άνθρωποι love radio (ευτυχως γενικά) και ούτε κάθονται και παρακολουθούν τις συνεντεύξεις.Φυσιολογικότατο είναι να σκεφτει κάποιος οτι δεν θα παιξει λόγω των γεγονότων.(σιγουράκι ότι θα παίξει και αστειάκι ότι κρύωσε από τα νερά και τους καφέδες).

Ο παραλογισμός συνεχίζεται.Με πηρε η γυναίκα μου στη δουλεία από το μαγαζί της και μ'ενημέρωσε ότι μπήκαν πάνω από τρεις πελάτες που βρίζουν τον Νταλάρα.Μάλιστα της είπαν ότι δήλωσε ότι δεν τον ενοχλεί ο περιορισμός των συνόρων της χώρας.

Στεναχωρήθηκα όσο στεναχωρήθηκα τώρα έχω αρχίσει και γουστάρω.Πάντα προκαλούσε αντιδράσεις γιατί ήταν και είναι ο πρώτος και το μόνο που εύχομαι είναι να αντέξει δυο χρονάκια ακόμα να τον προλάβει ο γιός μου.

5 people like this

... και το μόνο που εύχομαι είναι να αντέξει δυο χρονάκια ακόμα να τον προλάβει ο γιός μου.

Ωραίο! :D Θα αντέξει πολύ ακόμα.... B)

2 people like this

Μόλις άκουσα στη συνέντευξη της Δέσποινας Ολυμπίου στο Star ότι αύριο θα τραγουδήσει στη συναυλία του Γ. Νταλάρα.

2 people like this

Γενναια!! μπραβο της!! ειχα την ελπιδα οτι καποιο μεγαλυτερο ονομα θα τον στηριζε..

Τελικά δεν υπάρχουν μεγάλα ονόματα... Υπάρχουν μεγάλοι άνθρωποι! :)

6 people like this

Αύριο θα είναι μαζί του Π.Κατσιμίχας,Δ.Ολυμπίου και Ασπ.Στρατηγού! Όλα καλά να πάνε!

5 people like this

Aμην, γιατι ηδη νιωθω κομπο στο στομαχι απ το αγχος...

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Αν και παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο, δεν ξερω εαν εχω χασει επεισοδια, αλλα την στροφη και την αχαριστια του Χαρη Κατσιμιχα

[ μια και αναφερθηκε ο Πανος], την γνωριζουμε ολοι? ειχατε σχολιασε τις τοτε δηλωσεις του? Οποτε δεν θα παραξενευεστε για την απουσια του...

Aμην, γιατι ηδη νιωθω κομπο στο στομαχι απ το αγχος...

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι. Αν και παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο, δεν ξερω εαν εχω χασει επεισοδια, αλλα την στροφη και την αχαριστια του Χαρη Κατσιμιχα

[ μια και αναφερθηκε ο Πανος], την γνωριζουμε ολοι? ειχατε σχολιασε τις τοτε δηλωσεις του? Οποτε δεν θα παραξενευεστε για την απουσια του...

Una canzone per te , ξαφνικά βγήκε (πριν κανα χρόνο , αν θυμάμαι καλά),

και είχε πει με περίσσιο θράσος: "Γιωργάκη , δεν θέλω να 'μαστε ούτε φίλοι , ούτε εχθροί ,

δεν θέλω να θυμάμαι" !!

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....

Και αχάριστη...

Το θυμάμαι, αλλά εκ των υστέρων δε μου φάνηκε τόσο "αχάριστο" αυτό. Και νομίζω ότι κριτικές από τέτοιους παλιούς φίλους και ο Γιώργος τις θέλει...

Μα...ο Πάνος Κατσιμίχας? Τέλεια! Σπαθί και η Ολυμπίου! Μίλησε ωραία...

Ναι, οι δηλώσεις του Χ. Κατσιμίχα είχαν σχολιασθεί τότε.

Ελπίζουμε και ευχόμαστε όλα να πάνε καλά! Δεν πρέπει να τους περάσει!

η ιστοσελίδα ΟΡΦΕΑΣ αναφέρει στο fb: "Αλληλεγγύη στον Γιώργο Νταλάρα! Αλληλεγγύη στο ελληνικό τραγούδι! Όλοι απόψε(στις 19.30) στην συναυλία του στο ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ «ΜΙΧ. ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ» Παπαναστασίου 70 & Ηούς Δήμος Δάφνης - Υμηττού." . Αν και δυστυχώς δεν ήμουν στο Ίλιον, σήμερα θα είμαι στη συναυλία γιατί θέλω να δείξω έμπρακτα την συμπαράσταση μου όχι μόνο σε έναν από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες, αλλά και να προστατέψω ένα από τα κατοχυρωμένα δικαιώματα (πίστευα) αυτό της ελευθερίας του λόγου του οποιουδήποτε, πόσο μάλλον όταν πρόκειται για τον Γ.Νταλάρα που έχει προσφέρει τόσα πολλά στον ελληνικό πολιτισμό.

6 people like this

Μπράβο παιδιά!!!καλόν αγώνα...κι εγώ έχω κόμπο στο στομάχι....Σας στέλνω όλη μου την αγάπη από την Κύπρο κι ελπίζω όλα να πάνε καλά απόψε...!!!!καλή δύναμη!!!σε όλους μας,μα πιο πολύ στον αγαπημένο μας Νταλάρα!!!Ας σταματήσει επιτέλους ο φασισμός κατά της μουσικής...!!!=(

3 people like this

Επιδιώκουν να τρομοκρατήσουν τον κόσμο για να μην πάει στη συναυλία και να μείνουν μόνο αυτοί. Θα δούμε εάν το κατάφεραν. Ντροπή!

Για να ετοιμαζόμαστε σιγά-σιγά...Να πάρω και σπρέϊ μαζί μου;;;Ε,ρε Θάνο...αφού δε μας λύθηκε το στομάχι από τα γέλια,περασμένες 3:00...!! :smilie013: :smilie013:

2 people like this

Το θυμάμαι, αλλά εκ των υστέρων δε μου φάνηκε τόσο "αχάριστο" αυτό. Και νομίζω ότι κριτικές από τέτοιους παλιούς φίλους και ο Γιώργος τις θέλει...

Μα...ο Πάνος Κατσιμίχας? Τέλεια! Σπαθί και η Ολυμπίου! Μίλησε ωραία...

Αν και δεν ειναι τωρα η καταλληλη στιγμη να ξεθαψουμε το θεμα Χαρη Κατσιμιχα, απλα φιλη Μαρω, ο Χαρης δεν εκανε καποια καλλιτεχνικη κριτικη

για την οποια δεν θα χε προβλημα ο Γιωργος. Αλλα εξεφρασε μια αλλοκοτη αποστροφη, λες κι εφταιγε ο Γιωργος για τις επιλογες του,

και οταν για χρονια τον αποκαλουσε ''θειο''... Οταν λες ''δεν θελω να τον θυμαμαι'', τον ανθρωπο που στην ουσια σ εκανε γνωστο, δεν ακουγεται ως αχαριστια?

Κι αφου τ αδερφια ξαναενωθηκαν γιατι σημερα ειναι απων?...Απλα περασε και αυτος στην αλλη οχθη...των εχθρων δηλαδη...

1 person likes this

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...