megali_mpougatsa

«Είσοδος Ελεύθερη»

316 posts in this topic

Κοίτα να δεις πόσο οργανωμένοι είναι ρε συ... Γράφουνε απάνω ακριβώς τη διεύθυνση πού είναι το γήπεδο... ενημερωμένοι! Κι έψαχνα εγώ ένα κάρο χάρτες για να το βρω!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδία, σοβαρά μιλαώ, μήπως την γλίτωσαν από κανένα τρελοκομείο πρόσφατα όλοι αυτοί;;

Καλο θα ηταν να μαζευτούν όλα τα παιδία από το φόρουμ που μπορούν να είναι εκεί, να πάνε νωρίς στην συναυλία, να μαζέψουν και άλλους που είναι εμπιστοσύνης και να πάνε τουλάχιστον 500 άτομα στη σκηνή μπροστά, ορθιοι, ώστε στα ζώα να μην μπορέσουν να κάνουν τίποτα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΝΤΑΛΑΡΑ

της Άννας Μπιθικώτση

(To βάζω εδώ ολόκληρο γιατί ό,τι γράφει ο καθένας πρέπει να μένει... Πολύ περισσότερο όταν γράφει τέτοια πράγματα.)

Λενε οτι η σιωπη λεει περισσοτερα απο τα λογια ..εγω δε θα σωπασω αυτη τη φορα απλα θα πω με τη κραυγη της ψυχης μου οτι χαιρομαι που ειμαι κορη ενος Μπιθικωτση που αυτα που ερμηνευσε πρωτα τα πιστεψε!

Ότι τιμηθηκε και δοξαστηκε ενω ζουσε πρωτα γιαι το ηθος και μετα για το εργο που μας αφησε κληρονομια! Κυριε Νταλαρα το λαο δε το θυμομαστε οταν ''κινδυνευουμε'' αλλα οταν μας καλει ανα πασα στιγμη το καθηκον και η Τεχνη! Απλα με απογοητευσατε ειδικα εμενα για μια ακομα φορα..ξερετε εσεις ..οπως και ο Γρηγορης της Ελλαδας που αποκαλουσατε Δασκαλο...Εκεινος απο ψηλα μαζι με το Θεο ξερει τι λεω...Εσεις ;

Αννα Μπιθικωτση

Προφητικός.. ίσως και αυτοβιογραφικός κατά μία έννοια.. ο στίχος που κάποτε τραγούδησε ο Γιώργος Νταλάρας..

‘’Έβγαλε βρώμα η ιστορία ότι ξοφλήσαμε

Είμαστε λέει το παρατράγουδο στα ωραία άσματα

Όνειρα ξένα αλλά και αλλότρια ζητωκραυγάσαμε

Τώρα εισπράττουμε απ' την εξέδρα βροχή δεκάρικα…’’

Βασια Νικολοπούλου (εγγονη)

Καποτε τα τραγουδια που συνεθεσαν και ερμηνευσαν αξεπεραστοι τραγουδιστες ξυπνουσαν συνειδησεις, προσταγμα για καινουργιες μερες….. μερες δικαιοσυνης ηλιου και αρμυρας,το χερι σηκωμενο ψηλα, τα π...εντε δαχτυλα του ενος χεριου μας υψωμενη γροθια που μεσα της κρατουσε το δικιο μας.Σημερα τα ιδια τραγουδια με αλλους τραγουδιστες και παλι οδηγος μας,το χερι υψωμενο και παλι όχι ομως μια γροθια, τα δαχτυλα ανοιχτα στο προσωπο αυτων που προδωσαν τον ποιητη και τις ιδεες του,οι ιδιοι ακροατες που υπερασπιστηκαν τους δημιουργους και ερμηνευτες του τοτε ,οι ιδιοι σημερα και όχι μονο πετροβολουν αυτους που προσπαθουν να τα τραγουδησουν και ξερεις γιατι?…..Γιατι βγαινοντας στους δρομους για να υπερασπισουμε τα ιδανικα μας συναντησαμε αυτους που τα προδωσαν…Κυριε Γιωργο Νταλαρα

Κώστας Νικολοπουλος

http://www.epikoinon...26-03&Itemid=63

Xωρίς πολλά σχόλια από μένα..... Και με την ελπίδα η χολή που βγαίνει από κάποιους να μη με επηρεάσει προσωπικά, να μη με κάνει να ξεχάσω όλα τα όμορφα που έχω ακούσει από το στόμα του Γιώργου Νταλάρα για κάποιους τραγουδιστές, συνθέτες, μουσικούς.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για μένα τελικά όλοι αυτοί οι κληρονόμοι των μεγάλων της προηγούμενης γενιάς (Μπιθικώτση, Πάνου) αλλά και Λοΐζου φαίνονται ανάξιοι της κληρονομιάς που έχουν. Για μένα είναι άνθρωποι κομπλεξικοί και μικρόψυχοι που δεν αντέχουν την επιτυχία του άλλου, που ζηλεύουν γιατί αυτοί ξεχάστηκαν, που δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί μπορεί κάποιος άλλος να είναι καλύτερός τους και να πέτυχε σε περισσότερα επίπεδα. Φτάνει πιά, δεν αντέχω να τους διαβάζω και να τους ακούω!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ότιναναι ... πάμε καλά;;;;

Έκανε δημόσια δήλωση η ΕΓΓΟΝΗ του Μπιθικώτση κατά του Νταλάρα;;

Είμαστε με τα καλά μας;;;

Ωραία.... Με την ίδια λογική:

Ο Γ.Νταλάρας είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας καλλιτέχνης εν ενεργία ο οποίος από την πρώτη στιγμή της καριέρας του δεν έπαψε να τιμάει όσους τον στήριξαν, τους δημιουργούς που του εμπιστεύτηκαν τα έργα τους και το κοινό του. Από την μεριά του, ο ίδιος στήριξε νέους καλλιτέχνες οι οποίοι, αναγνωρισμένοι πλέον σήμερα, τον τιμούν με κάθε ευκαρία. Ως άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει την δουλειά του, δουλεύει ασταμάτητα για την ποιότητα των παραγόμενων έργων του πράγμα που τιμάει τον ίδιο και το κοινό του. Με πολύχρονη δουλειά του, προχώρησε το ελληνικό τραγούδι 10 βήματα μπροστά και είναι ένας από τους σπουδαιότερους πρεσβευτές της μουσικης μας στο εξωτερικό. Ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων, σεμνός, έξυπνος, οξυδερκής, με ουσιαστικό λόγο, σταθερός στις απόψεις του δεν χαρίστηκε ποτέ και δεν κρύφτηκε ποτέ πίσω από το δάχτυλό του. Είναι τιμή μου είναι Έλληνας. Α.Γιαννακίδης (ανηψιός Πόλυς Πάνου)

3 πουλάκια κάθονται...

Edited by Apostolis
14 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο Γ.Νταλάρας είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας καλλιτέχνης εν ενεργία ο οποίος από την πρώτη στιγμή της καριέρας του δεν έπαψε να τιμάει όσους τον στήριξαν, τους δημιουργούς που του εμπιστεύτηκαν τα έργα τους και το κοινό του. Από την μεριά του, ο ίδιος στήριξε νέους καλλιτέχνες οι οποίοι, αναγνωρισμένοι πλέον σήμερα, τον τιμούν με κάθε ευκαρία. Ως άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει την δουλειά του, δουλεύει ασταμάτητα για την ποιότητα των παραγόμενων έργων του πράγμα που τιμάει τον ίδιο και το κοινό του. Με πολύχρονη δουλειά του, προχώρησε το ελληνικό τραγούδι 10 βήματα μπροστά και είναι ένας από τους σπουδαιότερους πρεσβευτές της μουσικης μας στο εξωτερικό. Ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων, σεμνός, έξυπνος, οξυδερκής, με ουσιαστικό λόγο, σταθερός στις απόψεις του δεν χαρίστηκε ποτέ και δεν κρύφτηκε ποτέ πίσω από το δάχτυλό του. Είναι τιμή μου είναι Έλληνας. Αποστόλης Γιαννακίδης (ανηψιός Πόλυς Πάνου)

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Σωστός!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Η εγγονή βέβαια τα ξέχασε αυτά που έκανε ο παππούς της...τη δήλωση μετάνοιας...τη συμμετοχή στη φιέστα της χούντας στο Καλλιμάρμαρο...

Και για να μην παρεξηγούμαστε, για μένα φυσικά αυτά δεν αφαιρούν τίποτα από τον καλλιτέχνη Μπιθικώτση.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ότιναναι ... πάμε καλά;;;;

Έκανε δημόσια δήλωση η ΕΓΓΟΝΗ του Μπιθικώτση κατά του Νταλάρα;;

Είμαστε με τα καλά μας;;;

Ωραία.... Με την ίδια λογική:

Ο Γ.Νταλάρας είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας καλλιτέχνης εν ενεργία ο οποίος από την πρώτη στιγμή της καριέρας του δεν έπαψε να τιμάει όσους τον στήριξαν, τους δημιουργούς που του εμπιστεύτηκαν τα έργα τους και το κοινό του. Από την μεριά του, ο ίδιος στήριξε νέους καλλιτέχνες οι οποίοι, αναγνωρισμένοι πλέον σήμερα, τον τιμούν με κάθε ευκαρία. Ως άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει την δουλειά του, δουλεύει ασταμάτητα για την ποιότητα των παραγόμενων έργων του πράγμα που τιμάει τον ίδιο και το κοινό του. Με πολύχρονη δουλειά του, προχώρησε το ελληνικό τραγούδι 10 βήματα μπροστά και είναι ένας από τους σπουδαιότερους πρεσβευτές της μουσικης μας στο εξωτερικό. Ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων, σεμνός, έξυπνος, οξυδερκής, με ουσιαστικό λόγο, σταθερός στις απόψεις του δεν χαρίστηκε ποτέ και δεν κρύφτηκε ποτέ πίσω από το δάχτυλό του. Είναι τιμή μου είναι Έλληνας. Αποστόλης Γιαννακίδης (ανηψιός Πόλυς Πάνου)

3 πουλάκια κάθονται...

Bάλτο στο Facebook να το κάνουμε κοινοποίηση...Να βάλουμε και σοβαρό τίτλο:

"H απάντηση του ανηψιού της Πόλυς Πάνου στην εγγονή του Μπιθικώτση"

Έχει να πέσει πολύ γέλιο....

Υ.Γ:Έχεις διωρία μέχρι το απόγευμα. Αν δεν το βάλεις εσύ, θα το βάλω εγώ...Με ή χωρίς τίτλο, δεν ξέρω... :naughty:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο Γ.Νταλάρας είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας καλλιτέχνης εν ενεργία ο οποίος από την πρώτη στιγμή της καριέρας του δεν έπαψε να τιμάει όσους τον στήριξαν, τους δημιουργούς που του εμπιστεύτηκαν τα έργα τους και το κοινό του. Από την μεριά του, ο ίδιος στήριξε νέους καλλιτέχνες οι οποίοι, αναγνωρισμένοι πλέον σήμερα, τον τιμούν με κάθε ευκαρία. Ως άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει την δουλειά του, δουλεύει ασταμάτητα για την ποιότητα των παραγόμενων έργων του πράγμα που τιμάει τον ίδιο και το κοινό του. Με πολύχρονη δουλειά του, προχώρησε το ελληνικό τραγούδι 10 βήματα μπροστά και είναι ένας από τους σπουδαιότερους πρεσβευτές της μουσικης μας στο εξωτερικό. Ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων, σεμνός, έξυπνος, οξυδερκής, με ουσιαστικό λόγο, σταθερός στις απόψεις του δεν χαρίστηκε ποτέ και δεν κρύφτηκε ποτέ πίσω από το δάχτυλό του. Είναι τιμή μου είναι Έλληνας. Αποστόλης Γιαννακίδης (ανηψιός Πόλυς Πάνου)

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Σωστός!

:applause: Brilliant!!!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ότιναναι ... πάμε καλά;;;;

Έκανε δημόσια δήλωση η ΕΓΓΟΝΗ του Μπιθικώτση κατά του Νταλάρα;;

Είμαστε με τα καλά μας;;;

Ωραία.... Με την ίδια λογική:

Ο Γ.Νταλάρας είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας καλλιτέχνης εν ενεργία ο οποίος από την πρώτη στιγμή της καριέρας του δεν έπαψε να τιμάει όσους τον στήριξαν, τους δημιουργούς που του εμπιστεύτηκαν τα έργα τους και το κοινό του. Από την μεριά του, ο ίδιος στήριξε νέους καλλιτέχνες οι οποίοι, αναγνωρισμένοι πλέον σήμερα, τον τιμούν με κάθε ευκαρία. Ως άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει την δουλειά του, δουλεύει ασταμάτητα για την ποιότητα των παραγόμενων έργων του πράγμα που τιμάει τον ίδιο και το κοινό του. Με πολύχρονη δουλειά του, προχώρησε το ελληνικό τραγούδι 10 βήματα μπροστά και είναι ένας από τους σπουδαιότερους πρεσβευτές της μουσικης μας στο εξωτερικό. Ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων, σεμνός, έξυπνος, οξυδερκής, με ουσιαστικό λόγο, σταθερός στις απόψεις του δεν χαρίστηκε ποτέ και δεν κρύφτηκε ποτέ πίσω από το δάχτυλό του. Είναι τιμή μου είναι Έλληνας. Αποστόλης Γιαννακίδης (ανηψιός Πόλυς Πάνου)

3 πουλάκια κάθονται...

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πολυ καλο!!

Εχεις την αμεριστη υποστηριξη μου!!επωνυμως,οχι αηδιες! :laugh:

Αβραμοπουλου Γεωργια(του Δημητριου),ανηψια της Ιωαννας Γεωργακοπουλου!

:laugh: :laugh:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όνειρα ξένα αλλά και αλλότρια ζητωκραυγάσαμε

Ας της πει κάποιος ότι ο στίχος είναι "Όνειρα ξένα, ράκη αλλότρια"

Αλλιώς ας πάει στο "club του Ροβιόλη και της Ζωνιανίνας"

http://www.musicheav...rticle&sid=3301

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ωστόσο η κατάσταση είναι ανησυχητική...τι θα γίνει με τα επεισόδια βίας??τι θα γίνει με τα λεγόμενα όντα (γιατί ανθρώποι δεν μπορούν να ονομαστούν) που επιτίθονται με τέτοιο μένος εναντίον της ίδιας της μουσικής???αν συνεχίσουν οι συναυλίες μπορεί τα πράγματα την επόμενη φορά να είναι χειρότερα...αυτοί οργανώνονται και είναι όντα χωρίς αρχές,που τίποτα δεν μπορεί να τους σταματήσει...πώς θα γίνουν οι συναυλίες αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση???ποιος θα προστατέψει τη μουσική και τους καλλιτέχνες???????????????? :unsure:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ποιος θα προστατέψει τη μουσική και τους καλλιτέχνες???????????????? :unsure:

Εμείς. Με το να δώσουμε το παρών εκεί... Με τη δύναμη της ψυχής μας και όχι του πληκτρολογίου. Και αυτή τη φορά θα είμαστε όλοι εκεί. Για να τραγουδήσουμε Λοϊζο, Ακη Πάνου, Μπιθικώτση........ (και όχι μόνο βέβαια)

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακριβώς,Αποστόλη! Βλέποντας τις αναρτήσεις του Άρη για ομάδες που απειλούν πως όπου πηγαίνει θα τους βρίσκει μπροστά του, νομίζω πως ζούμε πολύ σκοτεινές μέρες πια. Θέλουν να τρομοκρατήσουν. Τι είναι αυτά τα πράγματα;Ζούμε την ελληνική κου κλουξ κλαν; Με κουκούλες θα δείχνουν τον ''προδότη'' κατά αυτούς και θα τον εκτελούν;;;;;;;

Στο Star πριν λίγο είπαν πως ακυρώνεται η συναυλία για τεχνικούς λόγους (ελπίζω το κρύωμα του Γ.Νταλάρα να μην δημιούργησε σοβαρό πρόβλημα). Το πόσο έγκυροι είναι εκεί στο Star δεν ξέρω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Star πριν λίγο είπαν πως ακυρώνεται η συναυλία για τεχνικούς λόγους (ελπίζω το κρύωμα του Γ.Νταλάρα να μην δημιούργησε σοβαρό πρόβλημα). Το πόσο έγκυροι είναι εκεί στο Star δεν ξέρω.

Ελίνα σίγουρα? Γιατί στο βίντεο που εβαλε η Αλονα δεν καταλαβα αυτο. Λεει κάτι περιεργο, λανθασμενο αυτος: Ότι "ήταν να γινει στο Αυλακι μεθαύριο αλλα ακυρώθηκε, αλλά οι άλλες θα γίνουν κανονικά." Ό,τι να'ναι δηλαδή....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από αυτούς σίγουρο τίποτε Μάρω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Αυλάκι;; :huh: Προς το παρόν πάντως δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση στο επίσημο site του....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ Αυλάκι ξέρω ένα στο Μαρκόπουλο, ένα στη Στυλίδα, ένα στην Κέρκυρα...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαλλον αυτο στην Κερκυρα εννοουσαν! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ Αυλάκι ξέρω ένα στο Μαρκόπουλο, ένα στη Στυλίδα, ένα στην Κέρκυρα...

Τα "αυλάκια του βινυλίου" ξέχασες.... :razz:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ότιναναι ... πάμε καλά;;;;

Έκανε δημόσια δήλωση η ΕΓΓΟΝΗ του Μπιθικώτση κατά του Νταλάρα;;

Είμαστε με τα καλά μας;;;

Ωραία.... Με την ίδια λογική:

Ο Γ.Νταλάρας είναι ο σπουδαιότερος Έλληνας καλλιτέχνης εν ενεργία ο οποίος από την πρώτη στιγμή της καριέρας του δεν έπαψε να τιμάει όσους τον στήριξαν, τους δημιουργούς που του εμπιστεύτηκαν τα έργα τους και το κοινό του. Από την μεριά του, ο ίδιος στήριξε νέους καλλιτέχνες οι οποίοι, αναγνωρισμένοι πλέον σήμερα, τον τιμούν με κάθε ευκαρία. Ως άνθρωπος που σέβεται και αγαπάει την δουλειά του, δουλεύει ασταμάτητα για την ποιότητα των παραγόμενων έργων του πράγμα που τιμάει τον ίδιο και το κοινό του. Με πολύχρονη δουλειά του, προχώρησε το ελληνικό τραγούδι 10 βήματα μπροστά και είναι ένας από τους σπουδαιότερους πρεσβευτές της μουσικης μας στο εξωτερικό. Ένας άνθρωπος χαμηλών τόνων, σεμνός, έξυπνος, οξυδερκής, με ουσιαστικό λόγο, σταθερός στις απόψεις του δεν χαρίστηκε ποτέ και δεν κρύφτηκε ποτέ πίσω από το δάχτυλό του. Είναι τιμή μου είναι Έλληνας. Αποστόλης Γιαννακίδης (ανηψιός Πόλυς Πάνου)

3 πουλάκια κάθονται...

Θύμησέ μου, την επόμενη φορά που θα κατέβω στην Αθήνα να σου κάνω μια αγκαλιά και γι αυτό. Δεν το είχα δει. :laugh: :laugh: :laugh:Γέλασε το χειλάκι μου, βρε αδερφέ!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...