megali_mpougatsa

«Είσοδος Ελεύθερη»

316 posts in this topic

Γιωργο εχει κολλησει το repeat μου εδω κ χρονιααααααααααααα!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ, ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.........

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εμενα το γραφειο μου ειναι γεματο με φωτογραφιες του Νταλαρα!!!!!!!

δεν ανησυχω ομως,τους εχω γρ..........ς

και δεν σηκωνω κουβεντα

Κι εγώ έχω φωτογραφία του στο desktop! Kαι μάλιστα την προηγούμενη εβδομάδα που ήρθε κάποιος συνάδελφος από την μηχανογράφηση, μόλις τον είδε λέει: "Ααα ο Νταλάρας! Γιαουρτάκι???" και του απαντάω : "Το γιαουρτάκι μπορεί να στο ρίξω αν συνεχίσεις"!! :whistling2:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ελαφρότητα της ελληνικής κοινωνίας. Χρόνια τώρα καλλιεργήθηκε όλο αυτό. Δεν μας πειράζει εάν γίνεται στον διπλανό μας ή στον απέναντί μας. Αρκεί να μη γίνει σε μας. Κάποτε όμως μπορεί να γίνει και σε μας και δεν θα μας αρέσει καθόλου. Και τι περιμένουμε όταν καθηγητές και πρώην πρυτάνεις μόνο και μόνο για να πουλήσουν το νέο τους βιβλίο λένε τους κόσμου τις αηδίες και τις ανευθυνότητες; Περιμένουμε μετά από τέτοιες πρακτικές ο κόσμος να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων;Είναι αδύνατο γιατί στην ανέχεια ο λαϊκισμός είναι αποδεκτός.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε ανάλογη ατάκα του στύλ "α... ο Νταλάρας!το γιαουρτάκι πως το θέλετε;" εγώ απάντησα χαμογελόντας γλυκά "κάνω γιόγκα και έχω κάνει καράτε να σας βοηθήσω σε κάτι;"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιωργο εχει κολλησει το repeat μου εδω κ χρονιααααααααααααα!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΠΑΡΕΑ, ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.........

Αγαπητέ/ή mics2k

υπάρχουν ειδικά topic αν θέλεις να αφιερώσεις ή μοιραστείς ένα τραγούδι.

Είναι αυτά:

http://www.dalaras.com/forum/index.php?showtopic=4398&st=1080

http://www.dalaras.com/forum/index.php?showtopic=820&st=10040

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ

(Για τον Γιώργο Νταλάρα) Λάθος κίνηση σε λάθος στιγμή, αφού «κούνησε το κόκκινο πανί». Το «δωρεάν» προκάλεσε. Ο λαός ξεχνάει γρήγορα. Είναι ένας καλλιτέχνης που έδωσε πολλά στον κόσμο. Το σημείο που «ξεπέρασε» ο Νταλάρας και τον έκανε τραγικό πρόσωπο για λίγο είναι ότι, ενδεχομένως, θεωρεί πως η προσωπική του κρίση πρέπει να είναι η θέση όλων.

Παρεμπιπτόντως, όμως, οι μέχρι τώρα μηχανισμοί της πληροφορίας δεν μπορούν να κάνουν με τον ίδιο τρόπο τα «στημένα» που έκαναν μέχρι σήμερα. Την επόμενη στιγμή ενός συμβάντος η εικόνα έχει διακινηθεί με το video, όπως στο θέμα Νταλάρα. Ενώ δούλεψε ο μηχανισμός για να τον προστατεύσει, το internet κινητοποιούσε συνέχεια την αντίρροπη δύναμη. Δεν θα κρίνω γενικά αν αυτό έγινε καλώς ή κακώς, αν και για μένα είναι κακώς. Δεν είναι αντικειμενικά σωστό ένας καλλιτέχνης επειδή έχει παντρευτεί μια γυναίκα που είναι στο διοικούν κόμμα να υφίσταται αυτήν την ταλαιπωρία.

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=2457&Itemid=144&sdf=32142432

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φτιαξτε και ενα κουμπι "unliked" για τις αηδίες που λεει το παληκάρι παραπάνω..

Αντε γιατι πολυ κουρασαμε το θεματακι με τον καθε κομπλεξικο πια..

Νταλάρας κι οποιος γουσταρει αλλιως το κουβαδακι του και σ αλλη παραλια!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ δε νομίζω πως λέει τίποτα ακραίο ή τραγικό ο Κραουνάκης...Την άποψή του είπε ο άνθρωπος....Κόσμια...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Θανάση.

Μάριε, αν υπήρχε "Unlike This" εγώ πάντως θα το χρησιμοποιούσα στο παραπάνω post σου (χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης φυσικά). :satisfied:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φτιαξτε και ενα κουμπι "unliked" για τις αηδίες που λεει το παληκάρι παραπάνω..

Αντε γιατι πολυ κουρασαμε το θεματακι με τον καθε κομπλεξικο πια..

Νταλάρας κι οποιος γουσταρει αλλιως το κουβαδακι του και σ αλλη παραλια!!

Δε συμφωνώ καθόλου με το "ύφος" "Νταλάρας ο Θεός,Νταλάρας ισχυρός,Νταλάρας Αθάνατος,ελέησον ημάς "...κι αν διαβάσουμε τί γράφει ο Κραουνάκης,λέει κόσμια την άποψη του,όπως έγραψε κι ο Θάνος και αναφέρεται αρκετά υπερ του Νταλάρα...Γενικά,θα έπρεπε να είμαστε πιο προσεχτικοί στις αντιδράσεις μας και να μη φανατιζόμαστε και φανατίζουμε αντίστοιχα....

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Νταλάρας ο Θεός,Νταλάρας ισχυρός,Νταλάρας Αθάνατος,ελέησον ημάς "

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Δεν το είχα σκεφτεί αυτό ποτέ!! :laugh:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ με τους προηγούμενους. Ας μη γινόμαστε σε ύφος αυτό που κατακρίνουμε.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Γιώργος Νταλάρας είναι ένα πολύ μεγάλο μέγεθος για την Ελλάδα.

Την καλλιτεχνική του αξία την αναγνωρίζουν ακόμα και οι θανάσιμοι εχθροί του,προσωπικά έχω ακούσει ελάχιστους ανθρώπους που να λένε ότι δεν τους αρέσει η φωνή του,και εδώ ακριβώς αρχίζει το πρόβλημα.

Όταν κάποιος του ''συναφιού σου'' δεν μπορεί να σου βρεί ένα ψεγάδι πάνω στη δουλειά σου αλλά ταυτόχρονα δεν αντέχει να σε βλέπει να ανεβαίνεις κοιτάζει να σου κάνει ζημιά από αλλού.Προσπαθεί να φέρει στην επιφάνεια προσωπικά σου κουσούρια ή και οικογενειακά σου θέματα.

Μέχρι και δύο-τρία χρόνια πρίν,ο Γιώργος ούτε εκεί είχε δώσει δικαίωμα καθώς ήταν και είναι παράδειγμα οικογενειάρχη και μόνο η καλλιτεχνική παρακμή που ακούει στο όνομα Πανούσης έκανε την όποια ζημιά.

Η είσοδος της Άννας στην πολιτική ήταν η αρχή του κακού. Τα αποτελέσματα από εκεί και πέρα γνωστά...

Σε αυτούς τους άρρωστους καιρούς που ζούμε,που όλοι και όλα φταίνε για το χάλι μας εκτός από εμάς τους ίδιους,ο Γιώργος δεν ήταν δυνατόν να γλιτώσει..

Εκτεθειμένος στην κοινή γνώμη λόγο της συζύγου και το θάρρος του να εκφράζει την γνώμη του δημόσια αντί να κρύβεται,μεταμορφώθηκε σε θήραμα.

Τώρα όλοι θα έχουν άποψη για τον Νταλάρα,είτε καλή είτε κακή.Από τους κάφρους μέχρι και τον πρωθυπουργό.

Το μόνο που με ενδιαφέρει εμένα προσωπικά είναι να συνεχίσει να τραγουδά για πολλά χρόνια ακόμη και αυτό θα είναι η καλύτερη απάντηση του σε όλους....Ας μιλήσουν τα τραγούδια όπως λέει και ο ίδιος...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω πως κάθε άλλο παρά αρνητικό είναι το σχόλιο του Κραουνάκη.

Ειδικά το σημείο: "Ο λαός ξεχνάει γρήγορα. Είναι ένας καλλιτέχνης που έδωσε πολλά στον κόσμο."

Κι αυτό από έναν άνθρωπο που δεν είχε και τις καλύτερες σχέσεις με τον Νταλάρα... Μακάρι να βγαίνανε να πούνε τα ίδια και άλλοι συνάδελφοι έγκαιρα και όχι μετά από βδομάδες. Να πουν έστω μια κουβέντα προς ηθική συμπαράσταση στον άνθρωπο που του οφείλουν τόσα πολλά.

Προτιμούσαν όμως να βαράνε μινοράκια στην πανσέληνο. Και άσ΄ τον τον μαλάκα να τρώει γιαούρτια

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά έχω ακουσει πολλά και έχω διαβάσει πολλά για τα οφθαλμοφανή περιστατικά των συναυλιών του,"Ελεύθερη είσοδος".

Οι Έλληνες όλοι τα καταδίκασαν,και μιλώ για ανθρώπους που δεν είναι στον καλλιτεχνικό χώρο.Με πείραξε που οι συνάδελφοι του,το συνάδελφοι το λέω με επιφύλαξη γιατί όταν είσαι έτη φωτός μπροστά από πολλούς τότε οι άλλοι είναι μισομάτηδες.Χαίρομαι κάποιους συνθετες

όπως ο Κραουνάκης που υποστήριξε το άδικο που έγινε.Δεν χαίρομαι όμως καποιους άλλους που δεν αντεδρασαν σαν ασπίδα

γιατί αυτό που έγινε όπως και να το κάνουμε είναι κάτι που πονάει.Δεν μπορεις να ρίχνεις γιαούρτια και καρεκλες σε έναν καλλιτέχνη ρε βλάκα Έλληνα

που είναι ο μόνος που σου έχει απομείνει και δεν κοιτάει την πάρτη του.

Υπήρξαν δημοσιογραφοι που έγραφαν ότι ήθελαν,που δεν κοιταζαν τι γραφουν καν στο κείμενο τους.Κάπου διάβασα ότι ενώ τα επεισόδια αυτά έγιναν στο Ίλιον,ο δημοσιογραφος τα μετέφερε στη...Νέα Σμύρνη.Του τα είπανε και τα έγραψε;;;;

Μα δεν κατάλαβαν όμως αυτά τα γαϊδούρια που πέταξαν γιαούρτια πως δεν μπορούν να κηλιδώσουν ούτε τον Νταλάρα,ούτε το τραγούδι.

Γιατί εκείνος μπορούσε να πει "Αϊ σιχτιρ" και να φύγει.Δεν έφυγε ρε λαμόγια,σεβάστηκε και σέβεται όπως όλα τα χρόνια τον κόσμο του που πήγε να τον αναπνεύσει.Η πίκρα μου όμως μένει σε αυτούς που μπορούσαν να σταθούν δίπλα του και δεν το έκαναν,που κρυφτηκαν στο ρεπερτόριο τους με τα μετρημένα τραγούδια.Γιατί τα τραγούδια του Γιώργου Νταλάρα δεν μετριούνται πιά,τραγουδιούνται απο τον ίδιο και από τον κόσμο.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...