Alona

"Είσοδος ελεύθερη" στο Ίλιον (05.03.2012)

267 posts in this topic

100-150 ΑΛΗΤΕΣ, ΦΑΣΙΣΤΕΣ, ΕΛΛΗΝΟΚΑΥΛΟΙ έβγαλαν απόψε όλους τον κομπλεξισμό!

Πολύ μίσος ρε παιδί μου! Πολύ μίσος!!

Εγώ πάντως είμαι περίφανος για τον Γ.Νταλάρα! Είναι τιμή μου που γνώρισα και συμπορευτηκα με αυτό τον σπουδαίο άνθρωπο!

Απόψε ήταν βράχος και έτσι πρέπει να παραμείνει!! Να μην του λυγίσουν το ηθικό!!

Ήμουν εκεί και εκεί θα είμαι σε όλες τις συναυλίες! Παρών!

Edited by Apostolis
10 people like this

Κάτι μου λέει ότι πρέπει να μαζευτούμε και να τους πετάξουμε μόνοι μας έξω από κάθε άλλη συναυλία που ελπίζω να γίνει...

3 people like this

Δεν θα σας δείξω φωτογραφίες την ώρα της συναυλίας. Θα σας δείξω το μετά.

S1010006.jpg

S1010007.jpg

S1010008.jpg

ΝΑΙ!! ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΑΙΡΙ!!!!!

S1010009.jpg

Το μαχαίρι μπροστά στην σκηνή και μπροστά στους άπραγους δημοτομπάτσους!

S1010011.jpg

Και τα συνθήματα των αναχρικών ελληνόκαυλων. Αηδία μου έρχεται!

S1010012.jpg

S1010013.jpg

S1010014.jpg

S1010015.jpg

Edited by Apostolis

Αν μαζέψουμε τις καρέκλες μπροστά στη σκηνή και την κυκλώσουμε.Πάντως με τα συγκεκριμένα μέτρα φύλαξης θεωρώ ότι θα έχουμε θύματα την επόμενη φορά.

Παιδια συγλονιστηκα, τι γινεται ..........

Κατι πρεπει να κανουμε για τις υπολοιπες συναυλιες

2 people like this

Στις προηγούμενες συναυλίες από όσα διάβαζα είχα αποκομίσει την εντύπωση ότι αυτοί που φώναζαν ήταν υποτιθέμενοι αριστεροί. Αυτά που βλέπω εδώ παραπέμπουν σε ακροδεξιούς, χρυσαυγίτες κλπ.

1 person likes this

Κάτι ακόμα. Προσωπικά είμαι πεπεισμένος πως οι περισσότεροι από αυτούς είναι πληρωμένοι.

Δεν είναι λογικό οτι όλοι οι κομπλεξικοί/αλήτες αποχώρησαν όλοι μαζί ταυτόχρονα χωρίς κανένα λόγο και αφορμή.

Δεν μου το βγάζετε από το μυαλό οτι ήταν κατευθυνόμενοι.

Edited by Apostolis

Η ομαδική αποχώρηση δείχνει απλά ότι είναι οργανωμένοι. Δε χρειάζεται να είναι πληρωμένοι. Ήρθαν ως ομάδα με σκοπό να έχουν συγκεκριμένη συμπεριφορά.Σαν αγέλη, σαν κοπάδι....

Όχι ότι το αποκλείω - με αυτά που βλέπω τίποτα απολύτως δεν αποκλείω - αλλά το ότι δρουν ομαδικά και με στόχο δε σημαίνει απαραίτητα ότι πληρώνονται.

Κάτι ακόμα. Προσωπικά είμαι πεπισμένος πως οι περισσότεροι από αυτούς είναι πληρωμένοι.

Δεν είναι λογικό οτι όλοι οι κομπλεξικοί/αλήτες αποχώρησαν όλοι μαζί ταυτόχρονα χωρίς κανένα λόγο και αφορμή.

Δεν μου το βγάζετε από το μυαλό οτι ήταν κατευθυνόμενοι.

Πληρωμένοι δεν ξέρω, αλλά κατευθυνόμενοι οπωσδήποτε. Ήρθαν, έκαναν την εντεταλμένη υπηρεσία και έφυγαν με τη συνείδησή τους ( :sly:) ήσυχη ότι έκαναν το εθνικό τους χρέος!

Τώρα που είδα και το video από το link που έβαλε το afroditaki ένα έχω να πω. Άνθρωποι που δεν τους αγγίζει ούτε η μουσική είναι χειρότεροι από θηρία.

Το Ίλιον δεν ξέρουν να γράφουν σωστά, η εθνικοποίηση τους μάρανε! Απαίδευτοι μαλάκες έχουν κι άποψη!

Aυτή που ανέβασε τα video στο Blog πρέπει να είναι δημοσιογράφος της Καθημερινής. Αν διαβάσετε όλα τα σχόλια παρακάτω θα δείτε πως γράφει ότι πήρε συνέντευξη από τον Νταλάρα για το "Κ". Καυχιέται μάλιστα πως τον έκανε έξαλλο με τις ερωτήσεις της.

Συγχαρητήρια κυρία μου....

Ορίστε και το tweet:

https://twitter.com/...720267115118593

απο το Κ θα μάθουμε και το ονοματεπώνυμο της κυρίας chicumita...

Πάντως νιώθω για ακόμα μία φορά αηδία και αγανακτηση για αυτά τα παράσιτα της κοινωνίας. Δεν πρέπει να τους κάνει τη χάρη να τα παρατήσει

Εδω δείτε: (το έβαλε πριν το αφροδιτάκι)

Αυτά τα φασιστρόμουτρα, αυτά τα μιάσματα, τα ανθρωπάρια οι σιχαμένοι και ελλεινοί τύποι, είναι αποτέλεσμα της γενικότερης κατάστασης μπάχαλου που επικρατεί στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. Έχω που φωνάζω απο τα Δεκεμβριανά και τη Μαρφίν οτι αυτό το πράγμα δεν γίνεται να συνεχιστεί. Δεν μπορεί να μένει η ανομία ατιμώρητη. Ε τώρα τα λουζόμαστε και απο κοντά. Τώρα που πήραν φόρα να δείτε οτι θα συνεχίσουν. Μετά απο καρέκλες θα αρχίσουν να πετάνε και σουγιάδες....

Kι ακριβώς δίπλα στο youtube μου εμφανίζει το "Τούτος ο τόπος, είναι ένας μύθος"

Σκατά είναι....

Θλίψη...και αγανάκτηση....

1 person likes this

Παιδιά πολύ φοβάμαι ότι και να θέλει ο νταλάρας να συνεχίσει τις συναυλίες μπορεί να προκύψει θέμα με τους δήμους(λόγους ασφαλείας κλπ).

Δυστυχώς απόψε τα μάτια μας είδαν απίστευτα πράγματα.

Από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στην περιοχή έξω από το γυμναστήριο,κατάλαβα ότι τα πράγματα απόψε δεν θα είχαν καμία σχέση ούτε με το Ηράκλειο ούτε με την Νίκαια.

Φάτσες-τύπου χούλιγκαν, έμπαιναν κατά δεκάδες μέσα χωρίς να φωνάζουν μεν αλλά το πρόσωπό τους και το βάδισμά τους πρόδιδε τσαμπουκισμό και επιθετικότητα.

Με το που έσβησαν τα φώτα και εμφανίστηκε η ορχήστρα άρχισαν οι πρώτες αποδοκιμασίες που σε κάθε πέρασμα δευτερολέπτου πλήθαιναν.Πλήθαιναν τόσο πολύ που πίστευες πως στο γήπεδο είσαι ο μοναδικός φίλος του Γιώργου και πως απόψε του την είχαν στημένη όλοι...

Από τις αποδοκιμασίες δεν γλίτωσε κανείς από τους μουσικούς και φυσικά στην προσφώνηση του ονόματός του έγινε χαμός.

Όλοι εμείς οι φίλοι του Γιώργου που βέβαια είμασταν απείρως περισσότεροι τον χειροκροτήσαμε κατά την είσοδό του,όμως ήταν φανερό πως ο Γιώργος μας είχε απόψε μία από τις πιο δύσκολες αποστολές της καριέρας του.

Δεκάδες άτομα τον πλησίασαν σε απόσταση αναπνοής βρίζοντάς,μουτζώνοντας,και δείχνοντάς του χαρτονομίσματα τον χλεύαζαν.Ο Γιώργος συνέχιζε να τραγουδά σαφώς βέβαια πειραγμένος με το θέαμα.

Δυστυχώς δεν σταμάτησαν εκεί.Η λένταση μεγάλωσε,του πέταξαν τα πρώτα χαρτιά προς το πρόσωπό του όμως εκείνος μία σκύβωντας μία τρώγοντάς τα στο πρόσωπο συνέχισε να μας τραγουδά...

Ένα γιαούρτι έκανε την εμφάνισή του στον αέρα καθώς και ένας καφές που προσγειώθηκαν πάνω στον Γιώργο,ενώ τα νερά,οι μούντζες και οι χειρονομίες πήγαιναν και ερχόντουσαν πάνω σε όλους τους τραγουδιστές που εμφανίστηκαν...Ο Γιώργος ούτε τότε σταματησε να τραγουδά...

Δεν σεβάστηκαν ούτε τις κοπέλες που τίμησαν τον Γιώργο και όλους εμάς απόψε,την Μελίνα Ασλανίδου και την Ελεονώρα Ζουγανέλη.Επίσης ο Δημήτρης Μπάσης έγινε αποδέκτης χειρονομιών και χλευασμού.

Στο δεύτερο μισό της συναυλίας εκεί που νόμιζες πως θα ηρεμήσουν τα πνεύματα,κάποιος με μία ντουντούκα ανέβηκε στην πίστα για να κάνει ποιος ξέρει τί...

Ο Μανώλης ο Καραντίνης επενέβη και τον κράτησε και εκείνη την στιγμή πήγε να γίνει ένα μικρό ντού,με αποκορύφωμα την παρουσία στην πίστα ενός κρανιοφόρου και ενός ''τσαμπουκά'' που τελικά δεν εξελίχτηκαν σε κίνδυνο για τον Γιώργο καθώς με την βοήθεια μελών της ορχήστρας αποσύρθηκαν πάλι κάτω.

Λίγα λεπτά αργότερα και καθώς ο Γιώργος συνέχιζε να μας συγκινεί με το κουράγιο του και καθώς είχε εισπράξει όλον τον χλευασμό που θα ήθελαν όλοι οσοι τον μισούν,χορτασμένοι πια άρχισαν να αποχωρούν...

Ο Μανώλης ο Καραντίνης με δύο σόλο ανέβασε τον κόσμο που όλη την ώρα εμψύχωνε τον Γιώργο με το χειροκρότημά του.Ο Γιώργος βγαίνοντας απο μία μικρή αναύπαλα για το τελευταίο μέρος της ''συναυλίας'' μας διάβασε ένα απόσπασμα του Σωκράτη που ήταν τοιχοκολημένο στα αποδυτήρια του γηπέδου και είχε σχέση με ιδανικά-ιδεολογίες κτλπ.Είπε πως το τελευταίο απόσπασμα του κειμένου καλό θα ήταν να το ακούσουν τα ''παιδιά'' που έφυγαν...

Η ''συναυλία'' ολοκληρώθηκε με αποθέωση όχι μόνο του Γιώργου αλλά και όλων των ηρώων της βραδυάς.

Μπράβο σε όλους τους για το σθένος που βρήκαν να μας τραγουδούν δεχόμενοι απειλές,νερά,καφέδες,γιαούρτι και χειρονομίες.

Συγκλονιστικός ο Γιώργος,δεν κιότεψε στιγμή.Παλικάρι στα 62 του,κύριος με τα όλα του με έκανε να πάω να κλάψω εκεί στην ερημιά τον τελευταίων θέσεων βλέποντάς τον να δέχεται τον χλευασμό από ανθρώπους που όταν εκείνος τραγουδούσε στον Ορφέα,στο ΟΑΚΑ,στον Σείριο ήταν αγέννητοι...

Φοβάμαι για την συνέχεια των συναυλιών...φοβάμαι πως στην επόμενη θα είμαστε μειοψηφία..ο κόσμος φοβάται με τέτοιες συμπεριφορές,πολλοί είχαν μωρά παιδιά,άλλοι ηλικιωμένοι άνθρωποι και πολλές κοπέλες...τί να σου κάνουν...

Το πνεύμα των συναυλιών ''είσοδος ελεύθερη'' δυστυχώς ευνοεί την μαζική έλευση του ακροδεξιού στοιχείου,που μία μικρή τυπική αστυνομική δύναμη δεν είναι σε θέση να ελένξει...

Γιώργο σε θαυμάζουμε και σε αγαπάμε...

10 people like this

Να τους μαζεψουν τους μαλακες και να τους κρεμάσουν! Αηδία! Η Ελλάδα έχει γίνει Τέξας!

Moderator: Παρακαλώ προσέχετε τι γράφετε.

1 person likes this

Kαλησπέρα. Τόσο μίσος ζωφραφισμένο σε πρόσωπα εικοσάριδων δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί. Και εμείς, το ένα δέκατο προσπαθούσε να σώσει ό,τι μπορούσε και οι υπόλοιποι είτε καθόντουσαν αποχαυνωμένοι είτε τράβαγαν video. Mακάρι να μη συνεχίσει τις συναυλίες. Μεγάλη στεναχώρια.

Και video τραβούσα φίλε Νάσο και άρπαξα μερικούς αλλά και νερά μου πέταξαν. Και μην κρίνεις αυτούς που δεν αντιδρούσαν. Δεν έχουν όλοι την ψυχολογία να το παίξουν ΜΑΤ και δυνάμεις ασφαλείας.

Πάντως καλύτερα που μου πέταξαν εμένα το μπουκάλι παρά να το πετούσαν στη σκηνή. Ξεφτύλες!

Όσο για τους μπάτσους που περιφρουρούσαν το προαύλιο,... τι να πω... Είστε μπάτσοι κύριοι! Μπάτσοι!

Δυστυχώς απόψε τα μάτια μας είδαν απίστευτα πράγματα.

Από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στην περιοχή έξω από το γυμναστήριο,κατάλαβα ότι τα πράγματα απόψε δεν θα είχαν καμία σχέση ούτε με το Ηράκλειο ούτε με την Νίκαια.

Φάτσες-τύπου χούλιγκαν, έμπαιναν κατά δεκάδες μέσα χωρίς να φωνάζουν μεν αλλά το πρόσωπό τους και το βάδισμά τους πρόδιδε τσαμπουκισμό και επιθετικότητα.

Με το που έσβησαν τα φώτα και εμφανίστηκε η ορχήστρα άρχισαν οι πρώτες αποδοκιμασίες που σε κάθε πέρασμα δευτερολέπτου πλήθαιναν.Πλήθαιναν τόσο πολύ που πίστευες πως στο γήπεδο είσαι ο μοναδικός φίλος του Γιώργου και πως απόψε του την είχαν στημένη όλοι...

Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι!! Το ίδιο αισθάνθηκα και εγώ. Συμφωνώ μέχρι κεραίας! Πραγματικά στην αρχή αισθανόσουν οτι είσαι ο μόνος φίλος του Γ.Νταλάρα. Τόσο δυνατά φώναζαν και έκαναν φασαρία.

3 people like this

Kostasv μπραβο για το κουραγιο σου! εγώ δεν θα άντεχα να κάτσω να βλέπω τον γιώργο σε αυτή τη θέση είναι ντροπή για όλη την Ελλάδα αυτές οι εικόνες...μπράβο και στον γιώργο που δεν λύγισε

3 people like this

Έμεινες όρθιος.

Για τον εαυτό σου , για μας , για τους δασκάλους σου , για τους συνεχιστές σου.

Δεν απαθανάτισα τίποτα.

Οργή. Πίκρα. Θυμός. Και μια αναπόληση.

Αυτή την πίκρα την μοιραστήκαμε μαζί σήμερα.

Γιατί , μαζί με σένα , χτύπησαν κι εμένα.

Υπομονή σε ένα μαρτύριο.

«Επέτρεψες» στον αλήτη , στον απαίδευτο , στην άδεια ψυχή του ,

να σε λοιδορήσει , να σε χλευάσει…

Μια άμορφη μάζα χωρίς κανένα αντίκρισμα , το Τίποτα που είναι.

Αυτοί , που δεν έκαναν τίποτα , κατηγορούν όσους δεν τα έκαναν όλα.

Έγινε κόμπος η χαρά μας. Τα λεπτά βασανιστικά. Τα χέρια σφιγμένα.

Καρφί στην καρδιά η κάθε κραυγή.

Προσπάθεια να καταλάβω τι πραγματικά συμβαίνει…

Κι έμεινες όρθιος! Εκεί. Και για τους πολλούς και για τους λίγους...

Σαν φιγούρα από αλλού φερμένη…

«Σε καρτερούν μαστιγωτές…» είπες.

«Κράτησα τη ζωή μου» θα σου πω.

11 people like this

Παιδια δεστε τα σχολια κατω απο το βιντεο.... τετοιο μενος... τετοιο μισος.. αν ειχε ευθιξια θα σταματουσε............ τι λενε?????? συμφωνω τα ατομα της συναυλιας ηταν οργανωση τι γινεται ομως στον κοσμο??

Περιμένατε κάτι καλύτερο από την "Αντι - νεα τάξη πραγμάτων" ;;;;;;

Αναμενόμενο.

Αφού ζώα είναι σα ζώα θα φέρονται. Απαίδευτοι κι αμόρφωτοι.

Ούτε που ξέρουν για τι πράγμα μιλάνε. Φερέφωνα του καθενός.

Αηδία.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...